2 miliony Ukrajinců každoročně na psychiatrii

mapa vlajka ukrajina 2017
11.10.2017 10:08
Nejvíce osob s psychickými poruchami v Evropě žije na Ukrajině, uvedlo ministerstvo sociální politiky v Kyjevě v souvislosti se včerejším Světovým dnem duševního zdraví.

„Podle statistiky trpí 1,2 milionu obyvatel Ukrajiny (čili přes 3 % obyvatelstva) psychickými poruchami a tento ukazatel rok od roku roste. Už po několikáté zaujímá Ukrajina první místo v Evropě co do počtu psychických poruch: téměř 2 miliony Ukrajinců se stává ročně pacienty psychiatrických nemocnic," uvádí se na webu ministerstva.  Podotýká se, že podle odhadů odborníků trpí různými nervovými poruchami každý třetí Ukrajinec.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

"Bez vodky to nepochopíš,

s vodkou u toho zblbneš." To je překlad jednoho z čistě ukrajinských novodobých pořekadel. Vůbec se tomu nedivím. Pokud by se běžný občan Ukrajiny nechtěl zbláznit nebo naprosto propadnout alkoholu, je jediná cesta: sbalit kufry (klidně s celou rodinou) a odjet do zemí Evropské unie. Neboť v této době k takovémuto výjezdu není zapotřebí nijakých složitostí. A především není nutné uplácet nějaké místní mafiány, kteří vartují před úřady, které dosud "velmi zvažovaly" zda žadatele pustí čili nic. Hlavně s ohledem na velikost úplatku.

Druhou věcí je další bohapustá lež Ukrajinských institucí. Jak víte, nemalá část trochu schopných a odvážných doktorů už dávno přesídlila mimo Ukrajinu. Ano: většinou do Ruska - to o něčem vypovídá. V čem je ta lež? Prožil jsem na Ukrajině hodně věcí a tím pádem jsem měl možnost navštívit některé své známé i v nemocnicích nebo lékařských ambulancích. Pokud se odhodláte do nemocnice, potom je zapotřebí, aby vám tam příbuzní (především o víkendu) přinesli něco k jídlu. V tyto dny se tam o vás nikdo nestará a kdo má možnost, tak na tyto dny jede domů (ano, coby pacient!) Takže jakápak péče.... Léky si musíte sehnat také a běžně tam příbuzní uklízí a nosí tam také povlečení. Stačí?