Vybrané Blogy

obrazek
5.1. 11:00
Spotřebitel elektřiny, označovaný jako „chráněný zákazník“ měl až do roku 2005 jednoho jediného...
obrazek
2.1. 16:13
V Libyi v důsledku svržení a zavraždění dlouholetého vládce Muammara Kaddáfího vojenskou intervencí...
obrazek
7.1. 08:34
Tak dlouho podporovaly (a podporují) USA v různých formách protivládní aktivisty v podstatě po...

Blogy

obrazek
22.1. 07:40
Politická úroveň, ale i ta lidská, obyčejná, kultura a kuktivovanost, začíná u nás v poslední době silně skomírat na úbytě. Plody této hlasitě proklamované nenávisti se začínají sklízet v přímých přenosech už i z půdy ctihodného Parlamentu Sněmovny.
obrazek
21.1. 14:58
Zákon o povinném podílu českých potravin v nabídce řetězců je signálem toho, že problém je naléhavý a že jsme si ho konečně všimli. Špatným se stane až v případě, že u toho skončíme.
obrazek
21.1. 12:11
Málokdo by v listopadu 1989 předvídal, že se komunistický režim na Kubě udrží i po roce 2020. S příchodem nového roku si obyvatelé „ostrova svobody“ připomněli už 62. výročí revoluce, která k moci vynesla Fidela Castra a jeho barbudos. Socialismus přežil i legendárního Fidela a vůbec poprvé je v...
obrazek
21.1. 09:32
Úkol rozněcovat nevraživost našich lidí vůči Rusku, udělat z něho v našich očích ďábla, z Rusů bandu satanů a z Putina Belzebuba, předepsaný naší vrchnosti ještě vyšší vrchností euroatlantickou, naráží u nás na potíže a jeho plnění neprobíhá zdaleka tak hladce, jak by bylo třeba a jak by si...
obrazek
20.1. 15:44
Ve vztahu k očkování proti pandemii existují dvě kategorie lidí. Jedni doslova čekají na vakcínu. Absolutně důvěřují vědcům, kteří ji vyvinuli, a jsou ochotni bez jakýchkoliv námitek dát se co nejrychleji očkovat, aby se mohli co nejrychleji vrátit ke starému dobrému způsobu života.
obrazek
20.1. 12:36
Ukazuje se, že v amerických dějinách (a nejen v nich) je úspěšný ten prezident, který překračuje úzké omezení stranického vidění a má odvážný protimainstreamový vhled do celé škály problémů týkající se vlastní země a (protože v Amerika nesporně byla a stále je supervelmocí) hlavně světa.
obrazek
19.1. 17:20
V tuto chvíli se ve světě očkuje celkem deseti vakcínami, vesměs v nouzovém režimu. Výběr však bude mnohem bohatší. Do fáze klinických zkoušek už dospělo 68 vakcín proti koronaviru SARS-Cov-19, z toho 20 je v konečné třetí fázi. Za nimi se rozcvičuje dalších 90 vakcín, které jsou zatím zkoušeny jen...
obrazek
18.1. 13:46
Američtí demokraté mají jen krůček k tomu, aby zavedli v zemi „vládu jedné strany“. Ovládají Bílý dům, Kongres i Senát a stačí jim už jen utvrdit většinu v Nejvyšším soudu.
obrazek
17.1. 12:36
Bulharsko patří mezi nejméně vyspělé a nejvíce zkorumpované státy EU. Lidé jsou dlouhodobě nespokojení s pravicovou vládou kontroverzního premiéra Bojka Borisova, což vyvrcholilo masovými demonstracemi loni v létě. K volebním urnám však občané této balkánské země zamíří až 28. března.
obrazek
15.1. 17:02
Zatímco Trump je už podruhé v peachi, Biden se fakticky ujímá vlády. Ohlásil balík opatření proti koronaviru a na podporu lidí a podniků tísněných krizí a chce na to dát skoro dva biliony dolarů. Potřebuje jej prosadit hned po formálním převzetí prezidentské funkce, ale uváznout to může na tom, že...