Členové vlády, jste opravdu tak blbí a nebo jste "jen" navedení?

obrazek
29.2.2012 12:12
Stát nás utiskuje a zákon fixluje. Daně pouštějí žilou (jen) chudákovi. Bohatý nemá žádných povinností. Právo chudého je prázdné slovo. Dost jsme se nachřadli pod poručnictvím (nesvéprávných). Rovnost si vyžaduje jiného zákona – a to "Žádná práva bez povinností," praví (tento nový zákon), "a žádné povinnosti bez práv"!

Tak praví čtvrtá sloka francouzského překladu Internacionály, kterou si nespokojení lidé tu pobrukují, tu hlasitě zpívají už od roku 1871. Autor v ní líčí sociální nespravedlnost, hladovějící a utiskované dělníky, a vyzývá je ke vzpouře.

Mám pocit, že díky nepoučitelné politické reprezentací a ze řetězu puštěné neviditelné ruce trhu jsme na "dobré" cestě si historii za zvuku této písně se všemi negativními následky zopakovat. V žádném případě po historickém exkurzu tohoto tipu netoužím. Co mi je však můj sebezáchovný pud platný, když ho hlavní vládní protagonisté, bezohlednou pravou rukou opisující historické scénáře, postrádají. To si vážně myslí, že to jsou oni kdo přepíší dějiny? Že zrovna jim se ti dole, kteří už nebudou mít co ztratit, tvrdě nepostaví? To si opravdu myslí, že jejich asociální rozpočtové plány bude donekonečna kritizovat jen demokraticky zvolená opozice dbající zákonů a ústavních práv? Pokud ano, tak mám velkou obavu, že je stále aktuální hláška z mého dětství, kterou jsme si zdůvodňovali podivné chování svých vrstevníků. Nedělá mi problém ji po mnoha letech použít, neboť mám stejný názor jako paní Gampová, že blbce z lidí může dělat jen blbec.

Proto se celé vlády ptám: Jste opravdu tak blbí a nebo jste "jen" navedení?

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: reformy, vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Dovolím si doplnit: ....i "jen" navedení. Bezpochyby, neboť takové "delikatesy" blbec samostatně vyplodit nedokáže. Jen s pomocí a "pod dohledem statného ošetřovatele".... Zdravím.

Martin Konečný

Františku obávám se, že oni jsou opravdu tak blbí.