Aby bylo jasno, expříteli Zemane

19.3.2011 10:59
Sobotka s Haškem sami o sobě nikdy nebyli nadějí pro ČSSD. Nadějí pro ČSSD mohl a může být jen jejich politický směr. Kdyby Hašek měl vize Sobotky a obráceně, tak by v současnosti byl předsedou ČSSD.

Tím chci říct, že politika pro lidi není o "ksichtech", ale o tom, co pro ně může konkrétní politik udělat. Bude jen dobře, pokud si tuto zásadu voliči co nejrychleji osvojí a o své budoucnosti nenechají rozhodovat lidi co se umí pouze pěkně oblékat, mají příjemný úsměv, umí sarkasticky vynadat novinářům a nebo z nich vyřazuje sex-epíl, který jim zaručí hlasy voliček. Politiky by zkrátka a dobře měla reprezentovat životní úroveň drtivé většiny obyvatel. Vše ostatní je alespoň pro mne nedůležitá nadstavba.

Ex-přítel Zeman vidí v Sobotkovi prototyp papalášské levice. Abych byl upřímný, nevím přesně, a neví to v podstatě nikdo, co výraz papaláš vlastně znamená. Já si myslím, že jde o označení člověka, který svým somatotipem připomíná komunistické funkcionáře před listopadem 89. Pokud se nepletu, pak do této role dozrál(zestárl) i samotný Miloš Zeman a naopak Lubomír Štrougal jako papaláš nikdy nevypadal. Proto Zemanovo aktuální urážení nového předsedy je ubohé, neboť nemá žádný měřitelný obsah s kterým by se dalo polemizovat. Je to v podstatě nadřazená  dehonestace politicky nepohodlných lidí, jejímž cílem je získat osobní politický prospěch. Tím pro Miloše Zemana je snaha přetáhnout členy ČSSD, kteří nechtějí trpět pod vedením papaláše, aby přešli do jeho politického subjektu. Tak aby bylo jasno Miloši Zemane.

Nejen že vypadáte jako papaláš, ale chováte se jako politická rakovinová buňka, jejím cílem je paralyzovat ČSSD a tím pádem škodit řadovým občanům. Možná vám to nakonec i vyjde. Instalace Haška na prvního místopředsedu je jen jiná forma opoziční smlouvy, která politickou morálku v naší zemi rozhodně nepovznesla a nepovznese ji i přes všechny vzletné proklamace o jednotě ani v ČSSD. Kdo si s vámi nechce mít ruce, jde proti vám. Jak říkám. Stal se z vás fyzicky papaláš  a ještě k tomu nerudný.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

josef_smolik
Pane Štváne,přesně tak.Zeman,Klaus,Havel jsou v českém bahně jakoby velcí politici,což je smutná vizitka nejen politické kultury a vzdělanosti nás všech.Podle skutků a morálky jsou všichni jmenovaní velmi špatnými politiky a zůstala po nich obrazně řečeno-Zeman-korupcí spálená země....
stvan
Pro Toníka Šebků: Vaše "technická" poznámka etickou úroveň této diskuse nevylepšuje. Reagoval jsem na aktuální výrok M.Zemana s kterým jsem nesouhlasil. Ono se to nesmí? Trvám na tom, že jeho vyhrožování, že ČSSD bude "papalášská" nemá žádný měřitelný obsah s kterým by se dalo polemizovat. Polemizovat se naopak dá s Vaší myšlenkou:
"Jak řekl Cimrman: Nemusíte s tím souhlasit, nemusí se vám to líbit, ale to je jediné, co s tím můžete dělat.
S čím? No s faktem, že poslední politické hvězdy, neúplatné, vzdělané a s velkým charisma - nyní spíš na okraji "politiky" současné se jmenují: Václav Klaus a Miloš Zeman".
Nemyslím si, že politické spojenectví těchto pánů nějak mimořádně naší zemi prospělo. Rozhodně to nebylo období NEÚPLATNÉ, byť ho ovlivňovala vzdělanost a charisma těchto pánů. V přeneseném slova smyslu bych si i já mohl dovolit technickou poznámku(otázku).K čemu je vzdělanost a charisma vůdců, když se v zemi beztrestně krade jako o zlatý vidle? Nemusíte s tím souhlasit, nemusí se vám to líbit, ale to je jediné, co s tím můžete dělat.
zdobinsky
Asi je to tedy české specifikum, že velké osobnosti (i když já mám o skutečně velké osobnosti trochu jinou představu), nezanechávají v české politice ani v českém prostředí trvalý odkaz. Zdemanovi se určitě nepodařilo silou své osobnosti, které si někteří tak váží ( jehož rétorské a argumentační schopnosti jsem velmi obdivoval) vytvořit za své předsednictví v ČSSD takové lidské a etické zázemí, aby si jí mohl po svém odchodu z vedoucí funkce vážit, respektive, aby se s klapnutím dveří nepostavila proti němu. Ono se to evidentně nepodařilo ani Jiřímu Paroubkovi, ono se to nepodařilo ostatně ani takové osobnosti, jakou byl Karel IV., když nedlouho po jeho smrti vypukla v Čechách téměř stoletá krvavá občanská válka.
To není ani tak tragédie pro tyto osobnosti, ale zejména pro tuto zemi.
antoninsebek
Můj příspěvek bude krátký, jen takový technický dotaz:
Není tam překlep?
František ŠTVÁN nebo František ŠTVÁČ ??

Jak řekl Cimrman: Nemusíte s tím souhlasit, nemusí se vám to líbit, ale to je jediné, co s tím můžete dělat.
S čím?
No s faktem, že poslední politické hvězdy, neúplatné, vzdělané a s velkým charisma - nyní spíš na okraji "politiky" současné se jmenují: Václav Klaus a Miloš Zeman.
Štváči, kterých je plno, se rádi vymezují právě vůči těmto dvěma velikánům. Stejně tak jako jezevčíci rádi očurávají především vysoké telegrafní tyče. Právě proto, že je nemohou překonat.
josef_smolik
Pane Očenášku,díky za Váš příspěvek,neboť já se rozhodl na p.Dubu nereagovat a Vy jste to vyjádřil skvěle.
zdobinsky
Dobře. To jste mi ale neodpověděl, kde se v nás bere ta nízkost.
zdobinsky
A je to jen české specifikum, že předseda největší levicové strany v zemi po složení funkcí nepracuje dál pro svou politickou stranu a její voliče, ale jen pro svoje zviditelnění? Šlo Zemanovi o levicový program ČSSD a lidi, kteří v ní věří, nebo mu jde a vždy šlo jen o něho samotného. Pokud to tak je, tak je to člověk s výraznou vadou chrakteru a takoví si nezaslouží úcty.
Jak je to třeba v Německu nebo ve Velké Británii? Tam se také bývalí předsedové snaží stranu, jíž předsedali, po odchodu z čelných funkcí poškozovat a rozkládat?
Já myslím, že chování Zemana hodně napovídá o naší stále velice nízké politické kultuře, ale i o nízké kultivovanosti politických osobností, které si do vrcholných funkcí volíme.
josef_smolik
Pane Racku,jeho vystoupení čtvrteční,nikoliv pondělní,bylo opravdu brilantní.Ale dle mého i on dostal tu podivnou osobu p.Drába do křesla ministerstva,kde takový člověk v civilizované zemi nemá vůbec co dělat. Jinak s Vámi souhlasím,že je třeba ho ignorovat,neboť je to pozér a exhibicionista,ale to musíte adresovat médiím a novinářům,kteří ho neustále vyhledávají...
racek
Pánové, možná se budete divit, možná ne, ale já tak trochu souhlasím s panem dubou. Nejlepší metodou, jak někoho upozadit, což je v případě neřízené střely a to ještě zhrzené pana Zemana velmi nutné, je ho jednoduše ignorovat.
Ostatně, jeho pondělní vystoupení u Jílkové, kromě invektiv na Sobotku, bylo jinak brilantní. Utřel Drábka jak to nikdo jiný nedokáže.Tohle žádný člen vedení soc. dem. neumí. Ne že by neuměli někteří členové, takových je jistě hodně, ale šanci nedostanou. Ale mezi nimi není vlastně žádný výrazný odborník na cokoliv. Celeé vedení je jen několik klonů Standů Grossů, jeden chaotik a jeden starý demagog.
Takže, nekomentovat a bude klid. Kritika je pro něj živou vodou. Nebezpečný on dokáže být. Ale jen, pokud má prostor.
Osobně ho znám z jeho cca půlročního působerní v jedné oraganizaci, kde dělal to, co ho zrovna bavilo. Tehdy si přidělil PC a vypočítával výsledky MS ve fotbale. Pak ho to pustilo a šel zas dál.
josef_smolik
Pane Dubo,naposledy Vám věnuji pár písmenek,neboť si selektivně a účelově vybíráte na co odpovědět,a tak je ztráta času na Vás reagovat. Můj styl není do někoho kopat!!! A Vaše fráze o starobním důchodci? Tento důchodce skrze Melčáky,Šloufy,Pohanky,Topolánky,a další kazil život celé společnosti a jeho ambice nekončí.Tím se s Vámi pane Dubo loučím a přeji málo úspěchů ve Vaší práci na těchto stránkách.
halladin
Docela pochybuji, že by právě dnes přítel Paroubek oznámil odchod z ČSSD
josef_smolik
Pane Dubo,trochu pokory by Vám neškodilo.
josef_smolik
Také se podepisuji pod každé slovo.Zemana úplně pohltila soběstřednost a msta i možná démon alkohol,neboť jeho mobilizace pro jím založenou imaginární stranu už neměla s racionalitou a normálností nic společného.
jaroslav
Miloš Zeman se shodil před celým národem. Jestli měl ještě hrstku obdivovatelů, tak i o ty přišel.