Africký ekonom k devalvaci západoafrického franku

obrazek
7.7.2017 20:36
Afrika se nezbavila koloniálních otěží ani dosud, západní Afrika je poměrně závislá finančně, měnově na francouzské centrální bance, ale na počátku devadesátých let se západní Afrika tomuto diktátu vzepřela a vysloužila si obchodní embargo, jež jí pomáhaly řešit Brazílie a Čína. Podařilo se jí snížit svou závislost na francouzské centrální bance, jež má nyní z CFA jen 40% původní seigniorage. Ale jak se nyní ukazuje, i to je hodně, i takto lze měnu omezovat. Kamerunský ekonom Dieudonné Essomba - ředitel Africké školy soudobé ekonomie a autor knihy "la Monnaie Binaire" recept má. Znáte ho už také. Navrhovala jsem ho jako způsob, jak zavést základní nepodmíněný příjem. Příspěvek pana Essomba také prozrazuje, že v západní Africe vědí o dalším běhu věcí v Řecku více, než my ve střední Evropě. Úsilí afrického profesora essomb je to, co je zapotřebí pro odvrácení zesílení migrační vlny z této oblasti.

článek o plánované devalvaci západoarického franku: https://eburnienews.net/devaluation-programmee-du-franc-cfa-1-euro-1300-f-cfa-ce-que-lon-redoutait-est-desormais-sur-la-tabe-de-macron/

překlad Google, korigovaný

Naprogramovaná devalvace CFA franku (1 euro = 1300 CFA franků): čeho jsme se obávali, má nní Macron na stole.

Možná budoucí devalvace CFA franku by mohla ovlivnit pouze centrální Afriku.

Francouzské ministerstvo financí právě sděliloo prezidentu Emmanuelovi Macronovi zprávu o situaci CFA franku ve vztahu k účtu transakcí, kdy je třeba konsolidovat geografické rozdělení CFA ve střední Africe a v západní Africe ,

President Macron se postupně dostal k jednání o tom s prezidenty Alassanem Ouattarem Dramanem a Mackym Sallem. Připomínáme, že ředitelka MMF Christine Lagardeová již přijela do Kamerunu v doprovodu francouzského ministra hospodářství a financí Michela Sapina, ab jednala s hlavami států CEMAC  o možné devalvaci franku  CFA fXAF.

Nyní je jasné, že devalvace CFA není o franku CFA XOF  skupiny států UEMOA(WaMu).

Zjištění francouzských pokladničních ekonomů je přesné a říká, že západní Afrika lépe zvládala své devizové rezervy na účtu francouzských operací než střední Afrika. První devalvace CFA franku byla skutečností střední Afriky, a to je důvod, proč západní Afrika již s ní nechce peněžní vztahy. Prezident Ouattara provádí své změny jako obrý ekonom, dováží méně a spotřebovávají více místních produktů. Zatím nejdůležitější je více vyčerpávat ezervy na účet operací. Je třeba připomenout, že Pobřeží slonoviny má 40% deviz celé UEMOA a přebytkovou obchodní bilanci.

Je zřejmé, že zatímco Západní Afrika  má šťastnou ruku v importu, střední Afrika dováží vše z Číny,  dokonce i česnek, který si umí vypěstovat. Důsledkem je, že dovozů garantovaných našim účtem ve Francii,  který přesně kryje výši pohledávk a ručí za naši platbu  v  devizách,  je méně a méně.

Je proto příznačné, že všechny země střední Afriky rychle vyčerpály své rezervy na transakčním účtu. Naopak země UEMUA (WaMu), poháněné Pobřežím slonoviny a Senegalem stále mají rezervy na svých provozních účtech.

Tváří v tvář této situaci, francouzský prezident Emmanuel MACRON navrhl předsedům Pobřeží slonoviny a Senegalu, aby pomohly zóně CEMAC svými devizami

Načž tito oba dva vznesly námitku nepřípustnosti z toho důvodu, jak řekl prezident Ouattara, že „každý nese své vlastní zkaženosti“ a nedáme z nich (my, kteří držíme své měny) na záchranu druhých (kteří řídil špatně). Jak každý ví, mravenci se nepůjčují.

Francouzské ministerstvo v této situaci navrhlo prezidentu Macronovi uvažovat o devalvaci CFA XAF (CEMAC) ve výši 1 euro = 1300 XAF CFA franků nebo 50% z aktuální hodnoty a revalvaci CFA XOF v dávce 1 euro = 500 CFA franků XOF (WaMu).

Je jasné, že tato nešťastná situace je výsledkem špatného hospodaření s některými zeměmi CEMAC která má dopad na všechny ostatní. Masivní dovozy na úkor místních produktů, jejichž nebyla promo akce ujistil je, bezpochyby původ promítnuté znehodnocení.

To je důvod, proč Patrioti politická strana (bývalý PADDEC) vyzývá hlavy státu CEMAC ke snížení dovozu a omezit zásadní nezbytně nutné.

Patrioti politická strana žádá Francii, zemi lidských práv, svobody a spravedlnosti, aby pečlivě četla dohodu o měnové spolupráci spojující Francii a země CEMAC a zejména články 7 a 9, které uvádí, že Francie garantuje neomezenou směnitelnosti CFA franku. Francie  má tak splnit svůj smluvní závazek - musí vstřikovat měnu do zbité ekonomikx střední Afriky, aby se zabránilo znehodnocení, jež by se promítlo do nepříznivých dopadů na africké národy.

Kromě toho musí Francie přijmout veškerá opatření, aby se CFA opět stala mezinárodní měnou, jako byla předtím, než došlo v roce 1994 k devalvaci a veškerému porušení výše uvedených dohod o měnové spolupráci

Toto s Francií je skutečná hra idiotů.

Jak může diktátor, jenž se zmocnil moci násilím, obviňvoat země a jejich reprezentace z nekomptentnosti poté, co jim tyto pravomoce vzal?

Marcus Kissa

Dieudonné Essomba (institut Tchundjang):  https://www.facebook.com/essomba999/posts/1459239060804377?pnref=story

Kamerunu BUDE binarizován (tj, budou provozován dvě měn na jednom území)

Když jsem psal svou knihu o binární měně, lidé se na mě dívali, jako na zvlátní šelmu, určitý druh šílence.

Ale řekl jsem jim, že mám trpělivost zmije, že tato druhá měna budou použita v Kamerunu a není žádný způsob, jak se bez nich obejít.

Binarizace budou použity, a to ne proto, že ekonomové, kteří proti  mě bojují by ji chtěli, ne proto, že vláda chce, ale prostě proto, že nastává čas, kdy nemůžeme jednat jinak.

Za čas přijde do Kamerunu, kde bude vláda nucena snížit mzdy o 35%, budeme nuceni k devalvaci CFA. Jedná se o výbušný hněv obyvatel. jenž povede k binarizaci, protože tito odborníci budou mlčet a šklebit se, tito zruční kritikové

Ideální by bylo začít s binarizací kontrolovatelnou a bez tlaku: Můj boj nespočívá v prosazování měn, protože ta se prosadí, ať se to komu líbí nebo ne, ale budu bojovat za to, aby tomu tak bylo včas a v regulovatelné formě, bez tlaku a neomezené

-pokud bchomt to udělali v roce 2010, tak bychom se vyhnuli krizi;

-pokud to uděláme dnes, nezabránime krizi, která již existuje, ale můžeme se vyhnout padajícím mzdám a devalvaci

-co člověk dělá, když klesají mzdy, nemůžeme se tomu vyhnout letos na podzim, ale můžeme zmírnit dopady.

Čím dřív to bude aplikováno, tím dříve opustíme zónu turbulencí.

****

Dieudonné Essomba pokračuje: https://www.facebook.com/essomba999/posts/1458564670871816?pnref=story

* Několik  odpovědí na námitky k mému příspěvku z  dnešního rána

Nejsem z těch, kteří tráví svůj čas chatováním, abch býl viděn. Jsem muž návrhů ve formě projektů a operací, které lze rychle nastavit a které jsou doprovázeny studiemi ekonomických dopadů, včetně bilancí z hlediska daně z příjmů zaměstnávání a vnější bilance.

Stejně jako jakékoliv podnikání, ekonomika má své analytické nástroje a tyto nástroje, které používám: databáze, modely, grafy simulátory, atd

To je dobrá ekonomická technika a nikoliv spekulativní diskurz.

Když vidím lidi, kteří přicházejí, aby diskutovali o účtu transakcí, jsem ohromen tolikou nevědomostí, kéž bch měl čas, abych znovu a znovu vysvětloval mechanismus.

Účet transakcí není jakousi rezervou, která Kamerun udrží neporušený a bez zásahu francouzské státní pokladny. Mechanismus je jednoduchý a lze lépe pochopit na příkladu Ghany, kerá ghanský kakao prodává v USA, kde se jí dostane dolar. Ale dolar nelze použit v Ghaně. Ghanská centrální banka drží dolar a obnoví kredit  v Cedi pro zemědělce. Ale v den, kdy zemědělec, nebo dokonce někdo druhý z Ghan potřebuje nákup nemovitosti ve Spojených státech, dolar pokračuje v USA a vytvořený kredit Cedi musí být zničen, protože jeho protějšek již neexistuje.

Mezi dobou, kdy zemědělec získá dolar a když jiný t Ghany použije tento dolar zůstává v pokladnách ghanské centrální banky a je nazýván „rezervní měnou“. Jedná se o částky, které ghanská centrální banka může umístit a Ghaňné použít.

Jaký je rozdíl mezi Cedi a CFA? Rozdíl je v tom, že zásoby CFA jsou řízeny dvěma brankami namísto jednou, z nichž jednou je BEAC a druhou francouzská státní pokladna. Ale z pohledu zvenčí je to stejná evárna, Z našeho vnitřního  pohledu jhsme kontraparitu obdrželi již v podobě CFA Takže když říkáme, že nemáme žádné rezervy, to prostě znamená, že části patřící BEAC a té ze strany Frances byly vyčerpány. Nemáme vůbec nic BEAC, ani francouzského ministra financí!

Nyní se dostáváme k národní měně. Když nemáte žádnou rezervu, protože vaše aktuální deficit je výbušnž a Vaše měna nemá žádnou hodnotu venku, ab tak řekl navenek, že nemáte nic užitečného k prodeji venku. Je to jako dělat si nárok na zadlužené lidí. Kdo přijme takové peníze? Nikdo!

Nyní, uvnitř Vaše měna musí být sěmnitelná za měny zemí, které vám dodávají. Teď, když to nemá žádnou vnější hodnotu, nebude to mít žádnou vnitřní hodnotu.

Nelze tedy v zemi, jako je Kamerun v jeho současném stavu, riskovat výstup z měny, jako je CFA. Budete okamžitě DOLARIZOVAT svou ekonomiku; Jinými slovy, můžete skončit, nejprve se stabe národní měna bezcenná, a za druhé, požadavek používat cizí měny, jako je dolar nebo euro. Jedná se o velmi destabilizující situaci, kterou si nemůžeme dovolit ten luxus, a to zejména proto, že jsou alternativy.

Dobrou alternativou je binarizace z CFA, která umožní obnovu výrobního systému, postupné obnovení rovnováhy běžného účtu a případně výběr z hlavních měn, národní nebo mezinárodní.

To je to, co máme dělat teď. Máme štěstí, že Francie nemůže sáma o sobě ukončit CFA, spokojí se klidně s tím, že bude tlačit země, ab tak učinil samy. Řecko nám ukázalo cestu, a toto je ta správná cesta. Jistě, byla to nesmírně tvrdá a a rogantní lekce, co řeckoí dostalo, ale nechtějme jeho zkušenost relativizovat  zkušenost, že Řecko z propasti, přesný citát b bl "opatření"  -  kterými nikdy nikde nebylo a nemůže být obnoveno nikde na světě ekonomické zdraví. Kromě toho, MMF a Evropská unie vyzvaly Řecko, aby ukončilo binarizaci s odůvodněním, že by to měl být způsob, jak uniknout. Ale mladý a statečný řecký premiér je požádal, aby se šli vycpat.

Opět platí, že svět nefunguje na základě hněvu, pocitů a frustrací, ale na základě jasných cílů, které si klade za cíl dosáhnout do roku, a spoléhat na racionální metody. Tento hysterický pamflet t, jež vás nechce udržovat v nevědomosti. Pokud by Kamerun měl binarizovanou ekonomiku od roku 2010, nejenže by nespadl, ale byl by dosáhl úrovně, která umožňuje dostat se z CFA bez hysterického a zbytečný hluku.

****

Z knihy binární měna:  - čeká na korekturu:https://www.facebook.com/essomba999/posts/1403198499741767?pnref=story

ZÁVĚR O zaostalosti

 Vzhledem k tomu, že tři čtvrtiny století se objevuje problém nedostatečného rozvoje, příčiny byly hledány v historii, geografii, obyvatelstvu nebo nadvládě, poté se zaměřuje nyní na správu věcí veřejných.

Nalezené příčiny jsou často důsledkem m=odních  výstřelků a to i přese vší úsilí, žádná z nich nedosáhlo vědeckého konsenzu. Ve skutečnosti pouzr analyzují její příznaky, ekonomové zejména vyvijeli sociologii zaostalosti, bez uchopení toho, co tento jev činí neodmyslitelně abnormálním: paralýza lidského kapitálu určité komunity, kvůli jeho špatnému zapojení do mezinárodního hospodářství.

Tyto nesprávná nápady vychází ze základního práva vztahujícího se k ekonomické geografii: jakákoliv hospodářská jednotka, struktura průmyslového odvětví,  vše je v polarizovaném a hierarchickém systému v důsledku zavedení zvláštních roli v různých oblastech. Zákon přesahuje národní prostor a zabírá několik kontinentů, zahrnuje každou zemi, ve spletité síti vzájemné závislosti, která definuje její působnost, tj jeho schopnost iniciovat vývojové práce neomezopvané ostatními ,

Protože mezinárodní obchod se současně skládá z celkové mobilit zboží a kapitálu, kontrolované migrace obyvatelstva, salda běžného účtu a souměřitelnosti měn, hra se stává příliš omezenou a mezinárodní ekonomický systém již nemá pružnost nezbytné upravit ve prospěch všech. To je důsledkem Velkéo mezinárodního obchodu a jeho  Mezinárodní obchodni  komor jao arbitra, , která ve svém prohlášení uvádí, že svět na základě právě těchto čtyř podmínek nemůže nikdy vést k rozvoji všech zemí. Přetrvávání nedostatečného rozvoje nebo přesněji, okluze zemí zapojených do projektu "impossible".  

Počátky zaostalosti se tedy nachází v srdci samotné ekonomiky, u jejích způsobů se obvykle uvádí, že jsou pouze výrazem rizikových faktorů a zhoršování. Tolik k patologii vztahující se k nesouladu mezi politikou tvrzenou sobectvím národů a ekonomikou světa založenou na univerzálnosti vědy a obchodu.

Binární měna odděluje ekonomický systém jako finančně nezávislou sít a zavádí seřizovací mechanismus, který odstraňuje ochromení výrobních faktorů sterilizovaných tímto nesprávným zapojením. Přitom obnovuje soulad mezi obchodem a politikou, ničí různé zámky, které mění světovou ekonomiku v nekonzistentní systém, a zároveň zachovává zisky. Vypadá jako radikální řešení, nezávisle na ideologií a ekonomice systémů, což je důkazem toho, že zaostalost není spojena geneticky s příčinami tradičně diskutovanými a vždy se objevující nezávisle na nich.

Zvrácením  dalších faktorů, jako příčin zaostalosti, je možné se ze zaostalosti dostat pomocí již osvědčených technik,  známých k dnešnímu dni, teorie binýrní měny nevžaduje nutnost reforem. To jen dokazuje, že ekonomika odsouzena právními předpisy vyvinutými nějakým pitomcem jen zesiluje a zachovává dysfunkce a nemůže než vyjít z těchto pravidel ven. Ale jako každé technické řešení, binarizace nemůže poskytnout svůj plný potenciál jen tehdy, pokud je doprovázena pomocnými opatřeními, ekonomické a politické povahy, jako je zefektivnění ekonomického rozhodování, řízení, plánování nebo regionálními uskupeními.

*****

Mallence Bart-Williamsová  o tom, proč jedna z nejbohatších zemí na světě, Sierra Leone, patří mezi ty nejchudší:  https://www.youtube.com/watch?v=AfnruW7yERA bohužel jen anglicky. 

*****

O systému peněz pro někdejší kolonie: http://www.zvedavec.org/komentare/2009/05/3131-ekonomicke-zakony-etika-a-paradoxy-i-cast.htm http://www.zvedavec.org/komentare/2009/05/3132-ekonomicke-zakony-etika-a-paradoxy-ii-cast.htm

 

8.7.2017 Dieudonne Essomba: Intervence francouzskéo prezidenta Macrona vůči CFA (https://www.facebook.com/essomba999/posts/1458007377594212?pnref=story)

Nechápu nadšení lidí, kteří čtou Macronovo prohlášení  o výstupu CFA, jímž  popřel Panafrické otázky. Myslím, že jsem opět připomněl, že CFA je dohoda a její odvolání lze pro tyto konvence právě odsoudil. Naše členství v CFA nebylo nikdy provazem kolem krku, to nemůže nikdo tvrdit Navíc sama úmluva stanoví prováděcí pravidla k vstoupení

Bohužel, anti-CFA, ve své nevědomosti, představilo CFA jako korzet a anti-francouzské téma, vytváření oblastí zranitelnosti podle jejich tezí a tak možnost se od něj distancovat jako dnes.

Ale to, co bylo řečeno Maconem je přesně to, co jsem vždycky říkal. Pouze to francouzský prezident neřekl ve stejném duchu. Varoval jsem tě: Francie již nechce CFA skupiny CEMAC , jež se pro ni stalo příliš těžkým, než aby ho snášela. A Maconova řeč je jen další strategie, jejímž cílem je řídit lidi směrem k vystoupení, opuštění Francie s dobrým svědomím.

To je také kampaň, která byla organizována dlouhou dobu, byla financovaná Francií, která využila některé panafrické hysterie, k nimž tlačila i lidi Paříži, pod dohledem úřadů a francouzské policie

Francie už nechce nést CFA skupiny CEMAC. Nyní se tedy můžeme dostat z této měnové oblasti? Měna je nárok na ekonomiku. Máte-li dolar, znamená to, že máte právo koupit něco v USA za tuto částku. Nárok má tedy hodnotu zboží, které tato ekonomika může produkovat. V případě, že dolar je spolehlivý, je to prostě proto, že USA nabízejí pestré panorama výroby, a ten, kdo má dolar, ví, že je v USA vždy co koupit.

Ale Kamerun nevyrábí mnoho. Kromě toho má ještě více externích rezerv. V současném stavu veřejných financí a devizových rezerv tedy vyjdeme z CFA kam?

Máme přijmout národní měnu, když  jsme se stali nezávislými, protože v této době je hospodářství na rcholu. Můžeme to také udělat, až budeme mít vyváženější saldo zahraničního obchodu. Ale když máte aktuální situaci, v níž se Kamerun nachází, tj. s velmi velkým zahraničním dluhem, poškozeným výrobním systémen, deficit běžného účtu hromadí výbušnou sílu, jak můžeme vzít na sebe riziko takového dobrodružství?

Je to naprosto šílené!

Nesmíme zaměňovat technické problémy s národní měnou s politickými problémy. Do značné míry  znamená kompulzivní anti-CFA velké problémy s výstupním boji v CFA. Je nutné přestat se chovat jako naši rodiče před získáním nezávislosti, kteří naslouchali svůj hněv, ale alespoň měli omluvu ve své nevědomosti.

Správný přístup k CFA je nepřímý přístup. A jak jste mohli vidět na důkazech - Řecko bylo uškrceno eurem. Mnozí požádali o jeho vystoupení z eura, ale naštěstí zde byli i tací, kteří si uměli představit binarizaci eura, a ti se shodli, že transakce jsou prováděny z 25% v poukázkách a ze  75% v eurech! S bezprostředním důsledkem: nápravou situace.

Jedná se prostřednictvím těchto chytrých technik, že se  emancipujeme a nebojujeme proti demagogii inspirovanou neznalosti a spíše penalizující boj než posunující věci vpřed.

Ti, kteří říkají, že CFA není hrozný problém, ho neznají! Ale ti, kteří říkají, že je třeba se dostat ven okamžitě, jsou ignoranti hrozní.

Musíme něco udělat, a tou věcí je bezprostřední binarizace CFA.

14.7.2017 Dieudonné Essomba-doposud nezkorigováno: "Co jsem řekl a co jsem neřekl" (https://www.facebook.com/essomba999/posts/1466254030102880)

Co říkám a co neříkám

Neříkala jsem, že by CFA mohla být znehodnocena.

Zde je to, co jsem řekl: "CFA zóny CEMAC bude znehodnocena".

Nikdy jsem nepoužil podmiňovací způsob „mohl by být znehodnocen,“ ale výrok„bude znehodnocen“ tvrdí nevyhnutelnost mé prognózy.

Výroky představitelů BEAC nemohou být argumentem, protože spadají do normálního řádu věcí: oni sekeru brousí a nikdo nebude říkat, že devalvace je na denním pořádku! Toho nikdy nebylo a nikdy se nevidí, naopak! Je to to samé co nejvíce vzrušuje ty, co se musí bát nejvíce! Pokud jde o devalvaci, abychom uklidnili lidi, chápeme se  ekonomů co nejobjektivnějších a nejméně zapojených do veřejného pořádku, protože jsou to oni, kteří mají dostatečnou objektivitu pro smysl věcí.

Dnes nám měnové orgány přicházejí představit některá čísla s tím, že situace v naší zemi není tak dramatická, jak v roce 1994, ale nikdo nikdy neřekl, že tato čísla se mýlila v roce 1994! Říkáme, že současná dynamika nás nevratně povede k tak špatné situaci! Je to stejný proces se stejnou logikou! Situace v Kamerunu byla v roce 2007 velmi dobrá, proč to nepokračovalo? A když se to začalo zhoršovat, proč se to neupravilo? Copak když jsme tento nebezpečný drift odsoudili, nebyli jsme považováni za katastrofu a nezůstali nepochopení? Namísto toho, aby se včas reagovalo na situaci, došlo k rozpadu a nyní jsme dosáhli varovného prahu a vyzvali MMF, aby se zbavila likvidity. A budeme i nadále, aby nám řekli, že i přes obrovské trhliny, které zhoršují každý den v organizaci, díky citelné celkové deformaci zřejmé dokonce i krátkozrakým, nedají absolutně nic! 

Na co čekáme? Že projekt se zhroutí, abychom mohli rozpoznat, že budova se hroutí?

Nejhorší část tohoto příběhu je reakce našich hospodářských úřadů! Dnes ráno jsem viděl, že ministr hospodářství mluví o zlepšení konkurenceschopnosti našeho vývozu, ukazuje mlýn, který by stát financoval ...

Když vidíme takové směšné kroky, přemýšlíme, zda naši úředníci opravdu přijali skutečnou situaci Kamerunu. Jak můžeme na okamžik věřit, že cravingům na dovozu, které pohánějí populační růst, který zvyšuje populaci o nových 600 000 Kamerunců, zesílených vyučováním a urbanizací, lze čelit akcemi, které jsou mikroskopické jako zlepšení konkurenceschopnosti některých výrobků na mezinárodních trzích? Má to smysl? Je to hubenými zdroji získanými v některých zpracovaných produktech, že člověk může čelit masové netrpělivosti Kamerunců žít v luxusu vyrobeném jinými?

Je to s malou hrstkou miliard, která se zde a tam shromažďuje, že lze doufat, že půjde o financování výbušných dovozů motocyklů, androidních tabletů, nábytku, domácích spotřebičů, léků, knih, vozidel s vysokou kvalitou, šampaňského, červeného vína z Bordeaux, nemluvě o odpadcích z čínských nevyžádaných a čínských bleších trhů, které netrpěliví Kamerunci chtějí konzumovat?

Právě v tomto ohledu vidíme obrovský rozdíl mezi našimi orgány a zeměmi, jako jsou Rwanda a Tanzanie, které čelí stejné situaci, berou býka za rohy zákazem dovozu spotřebního zboží a zahájením rozvoje zaměřeného na místní trh. Nigérii už dala příklad zákazem rýže, 

(friperie?) a dokonce i vozů!

Jaký neuvěřitelný nápad opustit kamerunský trh talířů, bot, párátek a školních tašek a hledat hypotetické trhy ve Vanuatu, Nepálu a na Fidži! Naše úřady dokonce uvažují o tom, jak? Jak mohou lidé opustit svůj vlastní trh s každodenními výrobky se základními technologiemi, aby jeli a bojovali jinde ve vysoce kvalifikovaných produktech? Nemůžete ani porazit cizince v košťatech, talířích nebo špičkách v Douala, Yaounde, Maroua nebo Mindourou, jinde je porazíte v počítačích? A i kdybyste náhodou byli  schopni vyvinout tento nebo ten agro-potravinářský výrobek, poskytne jaké zdroje touha místo jídla?

Tato touha musí být omezena tím, že ji uspokojíte s místní produkcí, pomocí síly nebo pokročilých technik a stejně tak účinným jako binarizace! 

 Vezměme nyní druhé, ministr financí a jeho kolegové, kteří se zoufale snaží vyvážit veřejné finance. Kdo jim řekl, že stát byl jediným hráčem v produkčním systému? Zvláště v Kamerunu, kde tento stát představuje nejvýše 25%? Stát má odvody na produktivní odvětví: i když racionalizuje využívání těchto dávek, co to změní, pokud výrobní systém, který dodává tyto dávky, nefunguje? Nemůžete doufat, že budeme stavět stát schopný investovat a uspokojovat své královské potřeby skeletovými zdroji převzatými z přerušeného výrobního systému!

Toto malé rozrušení z výčtu sčítání a omezení některých výhod u některých veřejných činitelů bude hrát jakou roli? To může zlepšit některé podrobnosti o řízení, dát nějaké iluze a uspokojit některé občany, kteří odsoudí tzv. Životní cyklus státu, ale jaký to bude mít makroekonomický dopad?

Absolutně žádný! A systém bude i nadále klesat: bude docházet k devalvaci, sníží se i mzdy, snižování efeltivity také, i privatizace, zvýšení daní, růst cen základního zboží taky.

Neexistuje absolutně nic, co by tomu mohlo zabránit v Kamerunu v následujících letech. Alespoň pokud se současný systém ekonomického rozhodování radikálně nezmění. Na tomto modelu již není možné pokračovat. V předchozím příspěvku jsem se zmínil o potřebě Centra ekonomické analýzy předsedy vlády nebo hlavy státu za účelem porovnání názorů různých trendů s cílem vytvořit relevantnější ekonomický program což, i když už nás neukládá z krize, umožňuje jeho omezení a obnovení ekonomického stroje jednou provždy.

Když vidíme reakce našich ekonomických vůdců, člověk vidí, že jsou tetanizováni, nejsou schopni nabídnout odpovídající odpovědi, tonikum a výrazný program. Chlapci jsou zcela ztraceni a takové centrum je naprosto naléhavé a nesmírně nutné. Problém Kamerunu není nutně problém mužů, ale architektury ekonomického rozhodování.

Současné uspořádání s našimi současnými lidmi nemá váhu. Je zřejmé, že to nemá cenu.

doporučuji: https://ceobag.wordpress.com/2014/02/07/14-africkych-zemi-musi-francii-platit-dan-z-kolonizace-ve-prospech-otroctvi-a-kolonizace/

Jiří Daněk: přestaňme glorifikovat kolonialismus - aneb ono Jak mnozí slušnočeši říkají: "Co by si ti nebozí černoši počali bez bílého může a jeho civilizace..." https://qz.com/1090508/have-we-forgotten-the-starvation-plundering-and-sheer-brutality-of-colonialism/?utm_source=qzfb

Martin Gust
Poslouchal jsem dokument BBC o konci francouzské vlády v Guinei. 
V roce 1958 dal de Gaulle při přijímání nové ústavy všem zámořským oblastem právo volby o samostatnosti.
Guinea byla jediná, která se pro samostatnost rozhodla, pod vedením pána jménem Ahmed Sékou Touré a jeho hesla: "Radějí bídu a svobodu než bohatství a otroctví."
Když tohle řekl po volbách na pódiu vedle de Gaulla, tak se generál zvedl, prásknul dveřmi a okamžitě odletěl.
Během několika dnů je Francouzi vzali za slovo a kompletně se sbalili. Kromě odborníků a techniky sebou vzali všechno, co mohli naložit, včetně vytrhaných telefonních kabelů.
No a Touré se svými krásnými hesly o svobodě zavedl v zemi čínský model jedné strany a svobodně a demokraticky vládl ve jménu všeho lidu až do roku 1984.
Říkal tomu "Africký socialismus".
V něčem jim ale nelhal - bídy si Guinea užila až až.
(PS - Tenhle poslední odstaveček ovšem v britském dokumentu nějak chyběl. Asi jim na něj nezbyl čas po všech těch oslavách svobody od krutého kolonialismu)

**** nevím, jak odloučení probíhalo vghaně, ale tam probíhal prezidentský socialismus a to velkolepš. jahody z JAR - protože tam to bylo nejlepší, smetana z Austrálie, protože tam to bylo nejlepší. 

 

9.10.2017: Christian Ntimbane Bomo‎  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1436400546428752&set=gm.1659855834102953&type=3&theaterpřeklad Google:

LCCLC - PŘÍPAD ZKUŠEBNÍHO PROCESU PRO FRANCÚZSKO CFA: Soutěž v zemích CEMAC s částkou tisíců miliard dolarů.

Ve středu 4. října 2017, kdy se v Paříži setkali ministři a guvernéři francouzské zóny "CFA", a francouzský ministr hospodářství a financí Bruna Le Maire prohlásil - bez stavu duší, že Francie nic nezískala v CFA !!!!!, byla nová etapa překročena ve zkoušce, která se definitivně zabývala FCFA. Sdružení občanské společnosti CEMAC s cílem řádné správy věcí veřejných, rozvoje a boje proti chudobě s cílem zlepšit životní podmínky lidí, kteří iniciovali tuto akci, péče mého kabinetu v Kamerunu, odvolání na ústředí Delegace Evropské unie v Yaoundé. Připojen - výboj.

Jedná se o krok, který je v souladu se všemi řízeními před Soudním dvorem Evropské unie.

Všichni, kteří měli obavy ohledně autora žaloby o náhradu škody, zejména jeho postavení a zájem na podání žaloby, mohou nyní zjistit, že žaloba podaná je práce občanských sdružení v oblasti CEMAC.

Připomínáme, že sdružení mají právní subjektivitu a jejich žaloba je přípustná, pokud mají přímý a individuální zájem. Tak je tomu v případě, že sdružení žadatelů se zabývají řádnou správou věcí veřejných, ochranou veřejného blaha, bojem proti chudobě a ochranou hospodářských práv afrických národů. nemají žádnou státní příslušnost zemí Evropské unie oprávněné podat žalobu před Soudním dvorem nebo soudem Evropské unie.

Brání proti komu bude tato žaloba na náhradu škody a na jakém základě bude tento postup odůvodněn?

Je třeba již připomenout, že ze zákona se třetí strany nemohou rozhodnout zrušit konvence nebo smlouvy podepsané suverénními státy. Jedná se o takzvané vládní akty. Jsou nepostižitelné, s výjimkou vlád signatářských států.

V tomto případě Francie podepsala v roce 1972 úmluvu o měnové spolupráci v dobré a řádné podobě se suverénními zeměmi zóny franku.

V takové situaci legálního omezení je jednou z možných možností napadení CFA zdůraznit nedostatky zjištěné při provádění této smlouvy s cílem soudně odsuzovat skrytí entourloupe v manipulaci rezervního účtu otevřeného u francouzské státní pokladny.

Tento přístup umožnil odhalit dobře zabalený mechanismus v malém větě obsaženém v dohodě o operačním účtu a který umožňuje měnám zemí CEMAC pracovat bez spravedlivého, spravedlivého vyrovnání a v souladu s odměnami platnými ve finančních centrech globální,

Zatímco v Dohodě o měnové spolupráci o CFA se uvádí, že měny zemí CEMAC budou prostě uloženy a zablokovány na účtu operací, proč Francie používá tyto měny z důvodů jeho zahraničního obchodu? Ve skutečnosti prostřednictvím takzvaného "zrcadlového" mechanismu spojeného s jinými procesy, jejichž demonstrace se jeví jako poměrně složitá, Francie vkládá měny zemí CEMAC do své pokladny. Jednoduše řečeno, Francie používá měny zemí CEMAC, pokud je běžně vkladem nebo přímým správcem na účtu operací, jak je stanoveno v měnové dohodě z roku 1972. Tato úmluva hovoří o uložení rezerv na takzvaném obchodním účtu, že musí blokovat měny bez jejich použití. Namísto zablokování měn se však rezervy zemí CEMAC utopí ve francouzské státní pokladně prostřednictvím dvou mechanismů, včetně výše uvedeného zrcadla. Tato injekce měn do francouzské veřejné pokladny vyžaduje zahrnutí do knih Banque de France, které je drží a které je spravuje, což je povinno vrátit část Centra evropského rezervního fondu centrální bance Která řídí a vlastní části oficiálních rezerv evropských států.

Z tohoto důvodu bude tato akce směřována proti Evropské unii z důvodu jejích institucí, jako je Banque de France a Evropská centrální banka, které jsou jejími institucemi prostřednictvím Evropského systému centrálních bank (ESCB) utajování rezerv členských zemí CEMAC bez zaplacení protistrany. Toto se nazývá BLANCHIMENT

Je třeba již konstatovat, že země eurozóny jsou velmi náročné na rezervy, které jim umožní koupit výrobky v jiných zemích světa. Bez dostatku měně, mohou země eurozóny nebudou kupovat z jejich území, jako jsou USA, Japonska, Číny, Afriky, Brazílie .... Tak se pro ně cizí, je to otázka přežití , Měny zemí v pásmu CFA, většinou denominované v dolarech, jsou proto velmi ceněné. Budou je používat pro své dovozní operace mimo evropskou zónu.

Zavedený právní akce je požádat Evropskou unii, aby obnovit všechny plody generované zahraničního obchodu, spekulace a dalších transakcí, které instituce jako Bank of France a Evropské centrální banky, všichni členové Evropského systému od vstupu v platnost eura na rezervy zemí CEMAC centralizovaných na BEAC.

Evropská centrální banka se vždy choval jako kdyby měla co do činění s franku zóny do bodu, kdy Afričané vždy ptali, proč se nechává eurozóna Francie i nadále udržovat měnovou zónu s názvem Zóna souběžně s eurozónou? Ve skutečnosti je tento mechanismus zachycování rezerv zemí v zóně CFA frank implementován ve spolupráci s Evropskou unií. Jedná se o dobře navržené finanční inženýrství a namontován na evropské úrovni používat CFA frank měnovou zónu jako „spící“, která je útočištěm pro devises.Tout zvedání se podílí na finanční kriminality.

To je důvodem, proč sdružení dobrého vládnutí mohou zavést tento postup, který podkopává jejich účel

Výše pohledávek po prvních projekcích se énormissime vzhledem k proliferaci počtu burzovních operací Bank of France a Evropská centrální banka jsou za den a téměř 20 let, s účinností od toho euro, s rezervami zemí CEMAC.

Je proto absolutní právo, aby národy CEMAC získaly tuto restituci ovoce, které vzniklo podvodným umístěním jejich rezerv, protože právem majitel věci musí užívat plody, které z ní plynou. Toto se nazývá fruktus.

Výsledek na konci tohoto postupu ukazuje, mafie je, že Evropská unie bude žádat Francii, aby nadále udržovat franků CFA zóny.

Pro více informací vám poskytneme veškeré informace na této stránce facebook našeho kabinetu:

CHRISTIAN NTIMBANE BOMO LAWYER

https://www.facebook.com/Christian-Ntimbane-Bomo-Avocat-18…/

Mistr Christian NTIMBANE BOMO

Právník obchodního práva a finančního práva. 440 miliard eur Francii ze zony CFA: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/africke-zeme-odvadeji-francii-400-bilionu-eur-rocne

 Dieudonné Essomba 22.4.2018:https://www.facebook.com/essomba999/posts/1769782596416687

25.3.2018:  http://eurasia24.cz/alternativy/item/2777-jde-to-i-bez-rozvratu-a-chaosu-cinane-pretvari-etiopii-v-prosperujici-africkou-zemi.

léto - pozdizm 2017 - Rusko zrušilo 20 bilionový dolarový dluh afrických zemí:  https://howafrica.com/russia-cancels-20-billion-in-debt-of-african-countries/ 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.