Agresivní, nenávistní, nemoudří. Piráti často Kalouska i předčí

klavesnice stroje
30.1.2019 21:09
Komentář k článku pana Jaromíra Petříka: "Nahradí Piráti TOP09?"

Rozhodně je u Pirátu čím dál, tím více zcela zřejmě vidět urputnou snahu, boj o moc, o křesla, o pašalíky. Úspěch v komunálních volbách v Praze Piráty nastartoval jak autíčko na klíček se strunou a oni se začali řítit vpřed přímo nadzvukovou rychlostí, cestami necestami, na kterých porážejí, co jim je v cestě, neřízeně a s arogantní agresí, povýšenosti, pýchy z úspěchu. Ty tam jsou i jejich původní "programová prohlášení", která narazila v tom soukolí sněmovních procesů né kvůli obsahu, mimochodem naivních, laciných a pro mladé tolik přitažlivých svobod, možností beztrestné krást kdeco, přesně dle naivních představ jejich voličů. Ohýbají své vlastní ideje a ideály, byť rozhodně ne všechny - taková snaha o legalizaci drog je u nich neochvějně pevná pořád, to se jim musí přiznat, ve snaze docílit kýžených postů, křesel, lukrativních fleků po sebe a své kamarády ve státní správě a státních podnicích, kde to pořádně sype. Příkladem budiž Praha, kde to zatím ještě jenom potichoučku, pod pokličkou, ale už úpí a bude hůř. Ono řídit cokoliv, natož kolos Prahu, se vším všudy, vyžaduje, kromě asertivně arogantní agrese a povýšenosti, také znalosti, zkušenosti, praxi, odbornost. A Piráti nic z těch čtyř posledně jmenovaných vlastností, nemají. Chlapci a děvčata, s plnou ... ústy svobody, volnosti, oslněni náhlým blahobytem a mocí, v rauši tomto a nepochybně i jiném mnohdy, začnou dřív nebo později někde (setrvačnost těch, kteří znají, umí a kterým ta mašinka jede na jiný pohon, jim chybí), ale určitě narazí na poznání, že ta jejich autíčka dojedou a klíček na nové, další natočení v euforii ztratili. A nový si neumějí vyrobit, sehnat, dokonce ani ukrást ho jiným není a nebude tak jednoduché.
Autor článku zcela po pravdě a příznačně přirovnává Piráty ke Kalouskové TOP09, protože ty podobnosti, byť jinobarevné, tady rozhodně jsou. Ten fanfarózní nástup do politiky, pravda, Kalouskova TOPka s bohatými politickými zkušenostmi zakladatele v jiných stranách a odkloněnými financemi téhož, to měla mnohem jednodušší a maskot "kníže" byl slavnější jak odredovaný pirát od Pirátů, ale to vlétnutí na politickou scénu stejně razantní. Dojelo ovšem autíčko TOPce, dojede i Pirátům.
Stejně, jako Kalousek a jeho melody boys, mají Piráti, s laskavou péčí a permanentně, zabukované, zarezervované místa snad ve všech debatách a politických pořadech na námi placené ČT, která si je opečovává víc, než v malé míře. Kalouskova vyšlapaná cestička.
Piráti ale vsadili, mám za to, na tuze špatného koně, už ztahaného a kulhavého protože si vzali příklad z Kalouska, začali komunikovat jeho rétorikou, agresivity mají v sobě dost a zřejmě jí, společně s arogancí, vydatně průběžně přiživují. Praha jim, prozatím, tleská a oni se spoléhají, že tomu tak bude na věčné časy a nikdy jinak. Mám za to, že nebude.
Jejich nevyzrálost a plytké, povrchní vzdělání, k tomu ta arogance a povýšenost, je vedou až k tomu, že se, ve snaze patřit mezi ty pověstné lepšolidi, zařazují do malého sice, ale davu plivačů na prezidenta a premiéra naší země, kteří byli řádně, svobodně a demokraticky zvolení, aniž by ti Piráti jakkoliv sami ctili demokracii. Tu pravou, bez přívlastků.
Není známo, kolik a v jakém rozsahu dává Kalousek svým nástupcům Pirátům lekcí z politických prasáren, ale výsledky jsou už rozhodně vidět. A třeba ještě nabídnou svému učiteli a vzoru nějaké čestné místo na jejich ÚV, jako výraz neskonalé vděčnosti a obdivu, protože Kalouskovo autíčko se už v podstatě přestalo hýbat. 
Takže, suma sumárům, ano, Piráti jsou juniorkou TOP09, přímo pokračovatelem. Ve svém antizemanovství, antibabišovství, komunistobijectví, souhlasem s tunelem "církevní restituce", v neposlední řadě s hrubiánskou rétorikou ala Kalousek za kecpultíkem parlamentu. Také s nebetyčnou drzostí, pardon, asertivitou, se kterou se už vidí ve Strakovce (jenom aby se tam u vchodu neporvali s Petříkem Fialů, probůh) po příštích parlamentních volbách.
Jestli jim teda nedojede autíčko na klíček, to když se struna stočí. Jakože se stočí v každém případku. Mohl by jim o tom vyprávět v nějaké lekci školení Kalousek dost a dost.       

Chrastekova Růžena
Důchodkyně, přesídlená dobrovolně z Prahy na venkov do chaloupky, dva psiska raubíři a kocour Karel mi zpříjemňují seniorský život.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.