Lékaři, pošlete politiky do čekáren.

obrazek
1.3.2013 11:55
Být jimi, neopakoval bych stále dokola stejnou chybu. Tu spatřuji v marné intelektuální snaze vykřičet do světa, že politici neplní sliby, které jim dali a v neintelektuálním vyhrožování, že na protest omezí výkon své práce. Tím politiky nejen nevystraší, ale naopak jim kašírovaným strachem o zdraví občanů dávají možnost postavit veřejnost proti nim.

 

Dovolím si jim navrhnout něco jiného. Musí všem politikům vzkázat a následně splnit, že jim a jejím blízkým, jako jeden muž a žena, odmítnou poskytovat přednostně zdravotní konzultaci a léčbu. Teprve pak mají šanci, aby politici plnili, co slíbí. Konec konců po nich nechci nic nepatřičného, neboť o mocenském předbíhání v Hippokratově přísaze není ani slovo.

Zkrátka a dobře. Jen na vlastní kůži prožitá tvrdost reality života řadových občanů má šanci změnit chování politiků napříč politickým spektrem. Teprve až si od prezidentů se zánětem nervu v palci, až po posledního politika se sebemenším vlivem vysedí společně s lůzou hodiny v čekárnách ordinacích, teprve až budou v bolestech poslušně čekat až na ně přijde v operačních plánech řada a spolu s nimi jejich blízcí, teprve pak se budou snažit, aby se navýšením počtu zdravotnického personálu a zlepšením jeho platových podmínek co nejrychleji dostali ke zdravotní péči. Podmínkou je, že spolu budou držet lékaři privátní i ti ve veřejných zdravotnických zařízeních a vůbec by nebylo špatné, kdyby si každý občan řekl, že si před papaláši za žádné situace nesedne na zadek. Jsou dobře placení a na úctu by měli mít nárok jen tehdy, pokud jí jsou hodni. Jsou tací, ale ti lékařům nic neslíbili...

 

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Nechť každý posoudí sám, jestli by si po palbě na ochranu ústavního činitele, při které by zahynulo jeho dítě, řekl "hlavně že to ON přežil". Má úvaha bazíruje na přesvěčení, že kdyby se lékařská péče a bezpečnost papalášů odvíjela od dostupnosti zdravotní péče a bezpečnosti řadových občanů, že by nám všem bylo lépe. Kdyby se například mzdy ústavních činitelů, soudců, státních úředníků a členů dozorčích orgánů ve firmách se státní účastí vypočítávaly z násobku minimální mzdy, pak by nebyla na chcípnutí.

cernik

Na prvý pohled bych jasně souhlasil.
Ale, vyskytně se nějaký airsoftový střelec a co?
Má ho ochranka zastřelit, a s tím i zranit další pacienty?
Nebo jak se s tímto vypořádat?