Akvizice naruby

mobud1
2.7.2012 14:23
Plýtvání prostředky daňových poplatníků v projektu CASA nemá obdoby. Jedná se o příklad nehorázných myšlenkových turbulencí mezi Generálním štábem a Ministerstvem obrany. Podobná šílenství by měla být eliminována vznikem tzv. Národního úřadu pro vyzbrojování, který měl být podle původních myšlenek dokonce společný i pro rezorty vnitra a spravedlnosti. Bohužel anoncovaný vznik tohoto úřadu se nekoná, máme 2. července 2012 a kde nic tu nic. Tolik slibů, Bílá kniha atd. a nakonec skutek utek.

Obrácený systém akvizice, kdy Ministerstvo obrany nakoupilo drahé letouny uživatelům, kteří je nechtěli, je první bolestivý zásah do logiky akvizice.

Další bolestivý zásah je, že nákup byl předražený oproti podobným nákupům, kteří dokonce realizovali naši spojenci Poláci a Portugalci.

Nejbolestivější zásah je ale ten fakt, že letadla jsou nyní k ničemu, vojáci je mohou jen uložit do hangárů a chodit se na ně dívat, protože je nelze používat. Dále se létá s ruskými stroji, které již měly být vyřazeny.

Takže výsledek je neuspokojení akviziční potřeby uživatele, zbytečně vyhozené miliardy a zbytečně zatěžovaný letecký personál, který se musí starat o nepoužitelné vrtulové španělské  zrůdy.

Špatně postavená smlouva právníky MO zřejmě neumožňuje stroje vrátit a tedy ani vrátit promrhané peněžní prostředky. Musíme být na posměch celému světu, je to mezinárodní ostuda, která se ještě graduje mediálními šarvátkami mezi politickými stranami, které byly snad účastníky údajné korupce v tomto úžasném nákupu. Najde se už konečně viník a bude spravedlivě potrestán?
Jen dovětek - vypadá to, že jsem se v únoru nemýlil, když jsem psal tento blog:
http://www.vasevec.cz/blogy/dostavba-temelina-versus-nakup-stihacek
Dostavba Temelína se začíná pomalu ale jistě organizovat.

novotny
Zabývám se problematikou využití poznatků moderního výzkumu a vývoje pro zlepšení stavu naší společnosti.
Klíčová slova: vláda Petra Nečase, Vondra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.