Ameer Hamoody: O víře některých konvertitek

obrazek
8.11.2017 06:59
Vírou je samozřejmě myšlen islám, nebo respektive to, co tyto konvertitky za islám vydávají - a dokonce se neostýchají jej takto veřejně vykládat na veřejnosti - podle toho, jak si to ve svých šišinkách sesumírovaly, aniž by se snažily studovat, ptát, dozvídat se. A tak žijí ve víře, že jejich činy bude a může soudit pouze Bůh! Obrázek je z mešity, tam se totiž chodí nejen studovat a případně i jíst, ti méně šťastně ženatí se tam chodí i vyspat!

Setkal jsem se se zajímavým názorem, který většinou šíří české konvertitky, že jejich chování bude soudit jedině Bůh a tudíž nikdo jiný nemá právo jejich chování kritizovat. Tenhle názor je samozřejmě zcela chybný a mylný. Vychází totiž pouze z jejich mylného sociálně-kulturního konstruktu, který je postaven na arogantním egocentrismu, ve kterém od malička vyrůstaly a nebyly nucené za své chování nikomu skládat účty. Oproti tomu muslim je povinován skládat účty nejen Bohu, v tom metafyzickém slova smyslu, ale také svým rodičům. Nebudu tady zabíhat do detailů, kdy vztahy nenfugují, ale v Islámu je ideálně vyžadován sociální smír, kdy potomek musí rodiče ctít, pokud to s ním myslí výchovně dobře a naopak najdete spoustu hadísů, kdy otec má povinost jednat se synem jako sobě rovným od určitého věku, pokud je dobrý muslim a tak dále. To jsem odbočil.

Tak tedy narážíme na základní hluboký omyl všech konvertitek, které mají dojem, že se mohou chovat jak utržené z řetězu, ale že se nemusejí za své chování nikomu odpovídat, ani rodičům, ani souvěrcům, ani umě, jen Alláhovi, lol. Tento klasický alibismus pramení jednak z nedostatku charakteru a také z typického českého virtuálního exhibicionismu. Každý muslim moc dobře ví, že nesmí šířit pohoršení nebo svým chováním poškozovat jiné muslimy a pak nad tím mávnout rukou, že soudit ho bude jen Bůh. Tak ten samozřejmě bude, ale ti lidé, kteří tím chováním muslim poškozuje, budou právě svědčit k jeho tíži, v tom je ten princip, které rychlokonvertité neustále nechápou.

Druhá věc, která nejen konvertitkám chybí, že nedokážou s pokorou přijímat kritiku, pokud je někdo napomíná za nepřístojné chování. Když muslima někdo starší z rodiny napomene, neexistuje, aby o tom diskutoval. Tahle disciplína mnoha českým dámám chybí, to proto, že nemají úctu ke svým rodičům a v podstatě ji stejně ani od vlastních dětí mít nebudou. To je dáno zejména tím, že nejhlasitější konevrtitky k Islámu nekonvertovali proto, že uvěřily v Boha, ale proto, že v Islámu hledali řešení svých letitých rodinných problémů a čekaly, že to za ně nový muslimký manžel vyřeší. No, někdy zřídka se to i povede. Islám ukládá muskimům, aby dbali v rodině na smír, proč tedy tolik konvertitek nevychází s vlastními rodiči?

Třetí věc, a tady dochází na to pomyslé lámání chleba. Dobře se ukazuje, zda konkrétní osoba přestoupila na Islám kvůli vnitřnímu spřesvědčení, nebo kvůli tomu, aby se zviditelnila. Rodilé muslimky si své soukromí pečlivě chrání, většinou bývají doslova neviditelné a raději pracují na svých rodiných záležitostech nebo sebevzdokonalování. České konvertitky, ty naopak inzerují na facebooku, kolik mužů se jim podařilo ulovit, fptky toho, co nevzhledného právě uvařily, nebo kolik mají doma ve skříni šátků. Tak tohle opravdu není deen.

A nejlepší nakonec. Setkal jsem se s výkřikem, že nejlepší česká muslimka se pozná podle toho, že má krásný život, protože ona sedí doma a manžel ji živí, lol. Tak tyhle dámy, které se daly na Islám jen proto, že jim nechtělo pracovat, jsou největším semeništěm morálního zmaru. Muslim žije proto, aby svému životu dal smysl, tím je péče buď o vlastní rodinu nebo sebevzdělávání. No nevím, jak před Alláhem tyhle údajně věřící ženy zdůvodní, že se nechaly sice vydžovat klidně jako druhé manželky, ale jejich děcko nedostalo do života ani kvalitní školu.

 

 

 

****

Jsem toho názoru, že Korán v rukách českého hospodského nevzdělance, může napáchat podobnou ideologickou škodu jako v rukách fanatika z Daesh. Fanatik z Daesh vezme nějakou pasáž o bitvě s Mekánci a odůvodní tím útok na civilisty ve městě, a český náckoidní pošuk tou samou pasáží odůvodní virtuální útok na arabské děti v teplické škole nebo na Afričana s doktorátem v tramvaji.

Jak uvažuje český i-fob.
-----------------------------------------------
I-fob: "Muslimové nás chtějí povraždit."
Muslim: "My nikoho povraždit nechceme."
I-fob: "Čím víc muslimů poslouchám, tím víc nenávisti ve mě vzbuzují."

 

Tomu říkám mentálně sick.

Právě jsem se dozvěděl v jedné diskuzi, že každý uprchlík by si měl plánovaně na plavbu přes moře vzít to nejhorší oblečení, které doma měl. A pokud tak neudělá, nebo nebude vypadat dostatečně zuboženě, tak asi bude zastřelen. I-fobové stále nechápou, že Sýrie před válkou nebyla vůbec chudá země a hodně lidí mělo dobře placenou práci v zahraničí.

*****

 

 

 

a odkud pochází úsloví o lámání chleba:

 

Ameer: "Jestli myslíte lámání chleba, tak to je starý pro vás židovský zvyk, ale pro mě je to obecný nomádský zvyk, kdy hostitel dával hostu ze stejného, z toho nejlepšího, co jedl sám. Dodržuje se to do dnes a netýká se to jen chleba i vody."

 

 

 

 

 

Jeden pozoruhodný článek: http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/evropa-kdysi-obdivovala-islam-jmeno-mohamed-prijimali-i-aristokrate--1613379  David Mzk Sychra: 

No.. Bez nich by nebyla ani renesance a antický texty..

 

Arabsko-anglický animovaný film o 18 velkých ženách islámu: https://www.youtube.com/watch?v=F1IzYWnQrIw

amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství
Klíčová slova: islám, konvertitky

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.