Alex Newman: US vláda - partner mexického drogového kartelu

obrazek
8.3.2019 21:51
Spojené státy si opravdu nemohou stěžovat na nikoho jiného než na sebe, že v Latinské Americe je rozvrat. Podílí se na všech hrůzách, co se tam dějí. Přebírám článek, jenž je v originále plný odkazů. Autorem je Alex Newman. Obchod s drogami je hlavní důvod nesmírné kriminality v Latinské Americe a také nesmírných násilností této kriminality. Stojí mraky mrtvých vinných i nevinných. I v tomto případě se jedná o zvláštní případ panského/seigniorage, tentokrát ze strany Deep State USA.

zdroj: https://www.thenewamerican.com/world-news/north-america/item/17396-u-s-government-and-top-mexican-drug-cartel-exposed-as-partners?f překlad Google translator,  částečně zredigované,  v originále jsou odkazy dokládající jednotlivá tvrzení. Velmi detailně. 

Po více než deseti letech kdy se vystřídalo několik politických reprezentací,  měla vláda Spojených států tajnou dohodu s nemilosrdným mexickým drogovým kartelem Sinaloa, který jí umožnil beztrestně fungovat, jak potvrdilo tento týden  důkladné vyšetřování vedoucích mexických novin. Výměnou za informace a pomoc při potlačování konkurenčních kriminálních syndikátů povolily Bushovi a Obamovi administrativy kartel Sinaloa importovat do Spojených států množství tun drog, zatímco vyřadili konkurenty společnosti Sinaloa a zajistili, že její vůdci nebudou stíháni kvůli jejich dlouhému seznamu závažných zločinů . Jiné odhalení rovněž silně poukazují na masivní, ale tajnou účast USA na obchodování s drogami.

 

Na základě více než 100 rozhovorů se současnými a bývalými vládními funkcionáři na obou stranách hranice a oficiálních dokumentech amerických a mexických vlád Mexičan El Universal dospěl k závěru, že americká protidrogová správa (DEA), imigrace a celní vymáhání (ICE ) a americké ministerstvo spravedlnosti tajně spolupracovalo s mexickými drogovými páni. Kontroverzní konspirace vedla k nárůstu násilí v Mexiku, kde v posledních letech bylo zavražděno mnoho desítek tisíc lidí. Agenti USA a jejich stinné dohody s mexickými drogovými páni dokonce vyvolávaly to, co papír nazval "tajnou válkou" v Mexiku.

Šetření v novinách rovněž potvrdilo dlouhotrvající podezření, že orgány USA podepisují tajné dohody s mexickými drogovými kartely - zvláště Sinaloa, o kterých pracovníci CIA tvrdili, že je oblíbeným nástrojem při dosahování geopolitických cílů. Zřejmě bez znalosti nebo schválení úředníků v Mexiku, ICE a DEA se zeleným světlem z Washingtonu DC uzavřely dohody s kriminálními šéfy, které jim umožnily vyhnout se trestnímu stíhání za rozsáhlý zločinný incident, který zahrnoval hromadnou vraždu, korupci, úplatkářství, drogy obchodování s lidmi, vydírání a další. Výměna by vedoucí kartelu prostě museli pomáhat úředníkům ze Spojených států, aby eliminovali své konkurenty - jistě je to výherní scénář pro šéfy zločinu, kteří raději pracují bez konkurence nebo se obávají stíhání.

 

Jak nový Američan nejprve uvedl na začátku roku 2011, vysoce postavený operátor s kartelem Sinaloa načrtl prvky trestních smluv s americkými orgány v oficiálních soudních dokumentech. "Vláda Spojených států a její různé agentury mají dlouhou historii, že poskytují zločiny a jejich organizacím výhody, svolení a imunitu k páchání zločinů, včetně vraždy, výměnou za získání informací proti jiným zločincům a jiným organizacím", řekl Ježíš Vicente /vítězný?/ "El Vicentillo" Zambada-Niebla argumentoval v amerických soudních spisech citovaných El Universal. Nový Američan také rozsáhle informoval o případu Zambada-Niebla a co odhaluje.

 

Odborníci uvedení v mexickém papíře odrážejí další analytiky, kteří se v posledních letech vyjádřili, když říkali, že vláda Spojených států podala vládě Sinaloa kartelovou de facto status jako primární elektrárnu. Ve skutečnosti, během období, kdy El Universal říká, že vztah mezi americkými úředníky a náčelníky Sinaloa byl nejaktivnější - od roku 2006 do roku 2012 - násilí v Mexiku vyvolané drogovou válkou vzrostlo na nebývalou úroveň. Existují četné náznaky, že navzdory oficiálnímu zamítnutí mohli nejvyšší mexické úředníci si uvědomit schémata, nebo dokonce se o ně podíleli.

 

Součástí dohody s americkou vládou o společnosti Sinaloa, analytiků a Zambada-Niebla, je také program "Rychlé a zběsilé", který Obamova administrativa připravuje na zastavení mexických kartelů na náklady daňových poplatníků v USA. Nedávno informátor z Úřadu pro alkohol, tabák, střelné zbraně a výbušniny (ATF) uvedl, že agenta americké hraniční hlídky Brian Terry, který byl zabit rychlým a zuřivým zbraňem, byl zavražděn zločinci pracujícími pro FBI. "Je zřejmé, že některé zbraně byly úmyslně povoleny FBI a jinými vládními představiteli, aby skončily v rukou kartelu Sinaloa.," uvedl americký soud v americkém soudu, který obhájil obranný tým Zambada-Niebla a dodal, že americká vláda má dokumenty, které dokazují, že zbraně byly poskytnuty orgány podle dohody se společností Sinaloa.

 

Podle bývalých úředníků a drogových králů dohody mezi Sinaloa a Washingtonem umožnily také kriminálnímu impériu dopravit více tunové množství tvrdých drog přes hranice do Spojených států. El Universal uvedl, že v Mexiku se uskutečnilo nejméně 50 zasedání mezi zástupci amerických vlád a šéfů Sinaloa, spolu s mnoha dalšími telefonními hovory a e-maily. Vedoucí zločineckého syndikátu "dostali carte blanche  /volnou ruku/, aby pokračovali v pašování ton nelegálních drog do Chicaga a do zbytku Spojených států a byli také chráněni vládou Spojených států před zatčením a stíháním", uvedl soudní soud ve věci Zambada-Niebla. vláda USA má doklady, které dokazují. "Ve skutečnosti vládní agenti Spojených států pomohli vůdcům Sinaloa kartelu."

Není překvapením, že žádná z amerických federálních agentur, které se podílejí na machinacích, by se k tomuto zjevení vyjádřila. Nicméně citování soudních dokumentů a oficiálních záznamů zveřejněných on-line - stejně jako četné rozhovory s federálními agenty, odsouzenými a analytiky - dokument dokázal jednoznačně potvrdit to, co odborníci a dokonce i úředníci po dlouhá léta tvrdí: vláda USA je hluboce propojená obchodu s drogami. Nebylo jasné, jaká statutární nebo ústavní autorita Washingtonu D.C. věří, že povolí svým funkcionářům, aby se účastnili, chránili a usnadňovali chudobnou trestnou činnost.

 

Mexické úřady se mezitím údajně držely z velké části mimo smyčky kolem setkání DEA a dohod s nejvyššími vůdci mexických nejznámějších zločineckých syndikátů. Úředníci v Mexiku také tvrdili, že jsou v temnotě o tom, jak program Obamova administrativy připravuje kartely s americkými zbraněmi. Podle analytiků citovaných ve zprávě El Universala, pokud je pravda, že si toho Mexico City není vědoma, to jen zvyšuje znepokojující důsledky protiprávních plánů mezi americkými úředníky a kriminálními šéfy z Mexika a Kolumbie do Afghánistánu a jihovýchodní Asie.

 

Mezi dalšími obavami odborníci poukázali na porušování lidských práv, porušení suverenity jiných národů a další. To také pomohlo paliva ničivé násilí, které sužovalo národ a tvrdilo životy mezi 50.000 a 100.000 lidí za méně než deset let. Pokud mexické úřady ve skutečnosti schválily vládní programy USA pro drogy v Mexiku, porušili zákony také, řekli novinám právničtí odborníci, kteří řekli, že mexická ústava nemůže být vyvrácena dvoustrannými smlouvami nebo čímkkoliv jiným.

 

Nejnovější odhalení ve zprávě El Universal proběhla jen pár dní poté, co se objevily další výbušné informace, které CIA znovu přinášejí v obchodování s drogami. Ve vyšetřovacím článku pro Narco News s názvem "Věc DEA ohrožuje vystavení americkému vládnímu pirátství", veteránský novinář proti vraždám proti drogám Bill Conroy zdůrazňuje další vyšetřování vlády USA, které snad neúmyslně skončilo tím, že zapletlo neslavnou americkou zpravodajskou agenturu do velkých operace obchodování s kokainem ještě jednou. S odvoláním na oficiální dokumenty a četné úředníky Spojených států se v tomto článku rovněž uvádí, že spuštění drog sponzorované CIA bylo trvalým a trvalým problémem.

 

Ve skutečnosti by to nebylo poprvé, kdy by DEA narazila na hlavní operace CIA v oblasti drog. Dokonce i bývalý šéf DEA Robert Bonner během výbušného rozhovoru s CBS ukázal, že jeho agentura se dozvěděla, že americké zpravodajské vybavení protiprávně dovezlo v USA ve spolupráci s venezuelskou vládou tunu kokainu. Podle generálního inspektora agentury CIA skutečně spolupracovala s obchodníky s lidmi, ale obdržela od ministerstva spravedlnosti "odpustek" a snažila se, aby vládní zločiny zůstaly tajné. Nedávno mexický úředník obvinil CIA, že "spravuje" světový obchod s drogami.

Mexické vyšetřování následuje po desetiletích výbušných odhalení a obvinění, mnoho dokumentovaných New American, což naznačuje, že Washington, D.C., hraje zásadní roli při usnadňování mezinárodního obchodu s drogami. Ve skutečnosti více než několik úředníků, drogových lordů a analytiků dokonce uvedlo, že CIA a jiné tajné americké a zahraniční agentury skutečně provozují celosvětový obchod s omamnými látkami, praní špinavých peněz a další. DEA dokonce minulý rok prošetřila Kongres za to, že pomohl praní peněz z drog, zatímco ATF byla vystavena dodávání amerických zbraní mexickým kartelům. ICE údajně dovolila kartelům zasáhnout do Spojených států vraždu. Zatím žádný ze špičkových úředníků zodpovědných za bezpráví skutečně nebyl k zodpovědnosti  pohnán.

 

Foto ukazuje údajné zásahové muže, kteří pracují pro drogový kartel Sinaloa spolu s granáty, automatickými zbraněmi a brnění: AP Images

 

Alex Newman, zahraniční zpravodaj pro Nového Američana, má normální základnu v Evropě poté, co vyrostl v Latinské Americe, včetně sedmi let v Mexiku. Dostane se na adrese anewman@thenewamerican.com.

99,8% amerických drog bylo zasláno z Mexika: https://www.washingtonexaminer.com/report-nearly-all-998-of-illegal-drugs-shipped-to-us-from-mexico

Kokain není jediná droga  jež určuje běh událostí v USA: 27.3.2018 Za poslední rok v USA 50 000 případů smrtelného předávkování heroinem! http://www.dailymail.co.uk/news/article-4015536/A-grim-tally-soars-More-50-000-overdose-deaths-US.html Inu, nějak Afghánistán zužitkovat museli, zřídili si proto komerční využtí aktivit své armády - pultový prodej opiátů! Jana Luxemburg: "Kvůli heroinu do Afghánistánu šli. V tomhle byznysu jede Bush a Cheney od nepaměti. Fotr Bush používal CIA letadla na dopravu koxu do Států. http://www.whale.to/b/ruppert.html Jiří Giorgio Králíček z USA:"opiáty tady valí masově, 150 mrtvých denně!" kdo je za opátovou epidemií: https://healingoracle.ch/2019/02/06/10736/?fbclid=IwAR0AwYhqHcg1PJ8KQLi6o_cHQ5-7TP8nUVjEg47PUvReZYnbL6sBZyh25eM

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com
Klíčová slova: drogy. USA, Latinská Amerika

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Jet se na nás podívt do Prah, to opradu musel být dost odporný zážitek, člověk až  zhořken.  Pražák se centra bojí. I  širrší centrum je zcela gentriikéované - kafe vám udělají za 70 č, 1,5 dc vína za 95. A tk si tu žijeme jako krysy.  Není divu, že sociální život Prahy je tak nelibý!  A vůbec netuším, co dělat s těmito novými pražskými kádr, co nemají nic v hlavě a nemají ani šanci do té hlavy cokoliv dostat, protože rozhovor s normálním člověkem je zážitek, který si  nemohou dopát. A takovíhle budou zbytku republuiky vůádnout. POMÓOOC!!!

klokan

   To že Jižní Amerika představuje zadní dvorek USA se stalo skutečností již před několika desítkami let. Vyloženě odpudivě znepokojivým faktem se však stávají naši současní vlezdoplderkové USA, kteří nám momentálně vládnou. Po slavném převratu na konci devadesátých let minulého století se mají naši  současní vládci, které jsme si prý svobodně zvolili se mají skutečně čím chlubit. Vezměme si zapříklad jen takový vstup na obyčejnou numismatickou výstavu, konanou však bohužel na onom symbolickém pražském hradu, kdy před vstupem do tohoto prý posvatného areálu se musí každý zájemce podrobit ponižující osobní prohlídce v roli prachsprostého podezřelého, která má údajně zabránit možnému teroristickému útoku. Jak ubohá záminka. Naši vládnoucí se snad, spíše však jisté v té údajné matičce měst Praze snad úplně zbláznili. Na  tomto hradu jsem předtím byl již několikrát, ale nikdy jsem nebyl tak vysloveně buzerován jako nyní. Přičemž naše vládnoucí klika se vůbec nestydí operovat pojmy jako svoboda a demokracie. Nutno si myslím uvědomit tu skutečnost, že člověka šikanují přes tu okolnost, že si zaplatí nemalé vstupné. Tedy čest a sláva tomuto vyspělému kapitalismu oné bráně do ráje demokratismu. Z Prahy se nyní stal ubohý kramářský krámek globálního kapitalismu kdy velký problémem se stalo jí projet, natož ji navštívit jako turista.