Americké řinčení jadernými zbraněmi

obrazek
4.3.2019 18:51
Putinovo varování ohledně sebeobrany bylo překrouceno jako „nepřijatelná hrozba“ pro USA. Od analytika Finiana Cunninghama, poprvé přepublikoval a patrně přeložil Stanislav Stýblo. Na obrázku odvážný americký generál Smedley Butler, jenž dobře poznal Bushovy a jenž postuloval, že válka je vždy vedena pro bohaté, ne pro svobodu. "V první světové válce spousta lidí vydělala, Nejméně 21 000 nových milionářů a bilionářů vzniklo, a to tak, že na své krvavé zisky nárokovali daňové vratky. Nikdo netuší, kolik dalších milionářů se tak naučilo fixlovat s vratkami." A: Není to náhoda, že lidé, kteří vedou Ameriku do války, jsou na této zároveň finančně zainteresováni. Politici a jejich korporátní sponzoři zblbli Američany tak, že ti opravdu věří, že existuje nějaký reálný nepřítel, kterého je nutné konfrontovat. Skutečností je, že zde nejsou nepřátelé, jen obchodní příležitosti.

S úžasným dvojitým myšlením západní zpravodajská média tento týden tvrdila, že ruský prezident Vladimír Putin „ohrožuje“ Spojené státy a jejich spojence z NATO jadernými raketami.
New York Times obvinil ruského lídra z „řinčení jadernými zbraněmi“, zatímco Rádio Svobodná Evropa hlásalo: „Putin hrozí, že rakety budou mířit na USA.“ Mnoho dalších zpravodajských médií vykreslilo Rusko stejným způsobem - že nějakým způsobem stupňuje agresivní napětí, založené na výroční zprávě o stavu národa, kterou Putin přednesl v tomto týdnu.

Za senzačními titulky byl skryt trochu širší kontext, což naznačuje, že západní média propagují hrubé zkreslení.

Deník New York Times pohrdavě tvrdil, že Putin mluvil „agresivním tónem“, a že „zdvojnásobil výhrůžky proti Spojeným státům“.

Times poté pokračoval: „Prezident Vladimir Putin využil svou výroční zprávu o stavu národa, a učinil jednu ze svých nejpřímějších hrozeb vůbec, aby tak zahájil závody v jaderném zbrojení s USA poté, co [sic] Trumpova administrativa tento měsíc oznámila, že Amerika odstupuje od význačné smlouvy o kontrole zbrojení.“

Nepřímo, ale zásadním způsobem, západní média ostýchavě připouští, že Putinovy ​​poznámky z tohoto týdne o nasazení nových systémů raket jsou reakcí na rozhodnutí Washingtonu jednostranně odstoupit od Smlouvy o jaderných zbraních středního doletu (INF).

Jinými slovy, každé rozhodnutí má své důsledky. Ale pokud jde o západní média, zdá se, že se zajímají pouze o následky.

Navíc Washington Post přidal někam do útrob článku: „Putin zdůraznil, že Rusko bude reagovat pouze tehdy, když Spojené státy udělají první krok.“

To znamená, že pokud USA rozmístí rakety krátkého a středního dosahu v Evropě, Rusko přijme symetrické opatření a zaměří se na území Ameriky a území jejich spojenců v NATO.

Rádio Svobodná Evropa dokonce bezstarostně oznámilo, že Putin prohlásil „nechceme konfrontaci“, a vzápětí moderátor dodal: „Putin řekl, že Rusko chce přátelské vztahy se Spojenými státy a je připraveno jednat s Washingtonem o kontrole zbraní.“

Takže západní sdělovací prostředky správně poznamenávají - ačkoli zdrženlivě - že ruský lídr jedná v reakci na opatření, přijatá Washingtonem, a že otevřeně požaduje přátelské vztahy namísto konfrontace. A přesto titulky hlavních zpráv upoutávají pozornost tvrzením, že Putin „vyhrožuje USA“.

Toto úmyslné zkreslení odsouzeníhodným způsobem zvyšuje již tak nebezpečné mezinárodní napětí. Je také strašlivým selháním, že média přesně určují, která strana je vlastně zodpovědná za tísnivé konfrontační klima. Rusko je obviňováno z toho, že „ohrožuje“ USA a jejich spojence, přičemž realita je opačná: Ten, kdo rozpoutává nebezpečí jaderného konfliktu, jsou Spojené státy, jak dokonce i západní média nepřímo přiznávají.

Rozhodnutí Trumpovy administrativy odstoupit - jednostranně - od smlouvy INF z roku 1987 je zde klíčové. Americká strana tvrdí, že Rusko porušuje smlouvu tím, že vyvíjí ze země odpalované střely s plochou dráhou letu v rámci zakázaného rozsahu 500 - 5 500 kilometrů. Moskva odpověděla, že raketa 9M729 (také známá jako SSC-8) má operační rozsah pod dolním limitem, který zakazuje smlouva INF. Minulý měsíc Rusko učinilo bezprecedentní krok, neboť ruské ministerstvo obrany veřejně oznámilo na tiskové konferenci letové parametry střely. Moskva poukázala na to, že USA neposkytly dostatečné detaily, kterými by podpořily tvrzení, že Rusko porušuje smlouvu.

Rusko naopak obvinilo americkou stranu z porušení smlouvy INF, neboť USA již rozmístily v Rumunsku a Polsku raketové systémy, které mohou použít bojové hlavice a zároveň mohou fungovat jako protiraketové systémy. USA však tvrdí, že systém Aegis Ashore je výhradně obranného charakteru.

Nicméně spíše než aby došlo k vyjednávání prostřednictvím tvrzení a protitvrzení, byla to právě americká strana, která se rozhodla ukončit svou účast na smlouvě INF - stejně jako tomu bylo v případě Smlouvy o omezení protibalistických střel (ABM) v roce 2002 za prezidenta G. W. Bushe.

Za odstoupení od druhé hlavní dohody o kontrole zbrojení nesou zodpovědnost výhradně USA. Třetí zbývající smlouva, která nese název New START, je také v ohrožení ze strany Washingtonu kvůli nadbytečnosti.

Likvidací smlouvy INF se Spojené státy osvobodily, takže nyní mohou potenciálně rozmístit další raketové systémy v Evropě, a to přímo na hranicích Ruska. Rozšiřování NATO směrem na východ během posledních tří desetiletí znamená, že USA by mohly rozmístit jaderné zbraně, které by byly schopné zasadit úder na Moskvu v rozmezí 10-12 minut, nikoli hodin, jako v případě strategických bojových hlavic.

Prezident Putin tento týden poznamenal, že Washington dosud nenaznačil, zda upustí od rozmístění jaderných raket středního dosahu v Evropě.

Ruský lídr však důrazně upřesnil podmínky, že „pokud“ Spojené státy skutečně začnou s tak výhrůžným rozmístěním, Rusko přijme „symetrické opatření“. Varoval, že budou nasazeny nové hypersonické a z ponorek odpalované střely, jejichž čas letu bude odpovídat 10-12 minutám, aby USA byly drženy v rovnováze vůči Moskvě. Ruské zbraně budou mířit na místa pro odpalování amerických raket v Evropě, a také na „rozhodovací centra“ na americkém území.

Samozřejmě, že takováto dramatická blízkost jaderného potenciálu je naprosto alarmující a trestuhodná. Riziko chyby je v takovém scénáři mnohonásobně větší, dalece přesahuje desetiletí studené války. Putin poznamenal, že takovýto scénář připomíná Kubánskou raketovou krizi v roce 1962, kdy svět byl téměř svědkem jaderné války. Referenční bod je trefný pro dnešní složitou situaci. Sovětský svaz rozmístil v roce 1962 na Kubě jaderné rakety poté, co USA v roce 1961 rozmístily balistické střely v Turecku. Opět tedy platí, stejně jako dnes, že to jsou Američané, kdo iniciuje dynamiku provokace.

Jakýkoli objektivní pozorovatel může vidět, že to jsou USA, kdo si neustále přisazuje na jadernou válku. Poté, co se USA zbavily smlouvy ABM, nyní odstupují od smlouvy INF na základě pochybných a neověřených tvrzení. Rusko ve skutečnosti považuje odůvodnění Spojených států za jejich skrytou touhu osvobodit se od omezování kontroly zbraní, aby mohly vyvíjet hrozivý tlak na Moskvu kvůli geopolitickým cílům: Tyto cíle mohou zahrnovat přinucení Ruska, aby bylo v souladu se zájmy americké zahraniční politiky, nebo zpřístupnění ruských přírodních zdrojů americkému vykořisťování, a tak dále.

Putinovy ​​poznámky, které pronesl tento týden, jednoznačně odpovídají ruské defenzivní doktríně pro použití jaderných sil. Moskva zcela jasně prohlašuje, že učiní „reciproční kroky“, pokud bude Washington pokračovat ve své útočné trajektorii. Přesto západní média překrucují situaci a uvádějí, že Rusko „ohrožuje“ USA.

To je analogické tomu, když nějaký gang pustoší okolí domu. Poté vůdce gangu oznámí, ať připraví vrhací kotvy a hodí je přes zahradní zeď. Majitel domu poté zakřičí: Jen to zkuste, a zastřelíme vaše kumpány. Nikdo, kdo správně uvažuje, nemůže za to majitele domu vinit. Říká se tomu sebeobrana.

Avšak v případě Ruska západní zpravodajská média, která jsou poslušná a mají vymyté mozky, překrucují tuto sebeobranu a hovoří o „nepřijatelné hrozbě“.

 

 

*****

 

Pozvánka na tiskovou konferenci " Proč nás NATO vede do války?"7. března 2019 od 11 hod v Domě odborových svazů Praha 3 (malý konferenčníé sál). Organiují: České mírové fórum, České mírové hnutí, Iniciativa NE základnám ČR, Nezávislá média, Strana demokratického socialismu, Vojáci proti válce. 

 

A pozvánka na protestní shromáždění "Proč nás NATO vede do války? Aneb: Kdo koho ohrožuje? Kdy odstoupíme od válečného paktu, dne 12. března od 16:00 hod., Praha Klárov. organizátoři titíž jako u výše uvedené tiskové konference. 

 

 

****

 

Nápad ministra Petříčka na dvoustranné (USA- RF) nebo trojstranné (USA- RF-Čína) jednání je špatný návrh, protože česká jelita se na Rusy a Číňany zbaběle a špinavě vrhnou a recykluje výsledky jednání do světa už pomluvené.

 

 

*****

 

Přečtěte si, co podepsal i Zeman a další prezidenti východní Evropy: http://www.natoaktual.cz/rusko-nato-b9-prezident-kosice-summit-d81-/na_zpravy.aspx?c=A190301_102329_na_zpravy_m00

 

 

 

 

20 hlavních společností vydělávajících na nekonečných válkách: https://themindunleashed.com/2019/03/20-companies-profiting-war.html?fbclid=IwAR0N1jBm3eUcplsaA0fww-UazsdAkDXaCXOeIryMcVZbUbVZpjydcNNkgXw

 

Pentagon se nevzdá práva na preventivní jaderný útok: https://ac24.cz/-/pentagon-se-nevzda-prava-na-preventivni-jaderny-utok? USA testují rakety zakázané INF: https://ac24.cz/-/media-uvadi-ze-usa-testuji-rakety-ktere-jsou-zakazane-smlouvou-inf?

 

Ke Košické diskuzi východních států NATO: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/ivan-david-odstrasujici-dialog

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

{#emotions_dlg.cry}

klokan

   Máte naprostou pravdu. Velmi fascinující se jeví i jejich předstírání činnosti. Napřed svou naprostou ignorancí způsobí v celém zbytku kdysi naší republiky chaos a zmatky nad zmatky nejrůznějšího druhu. Pak předstírají, že problémy aktivně řeší, většinou tím, že ve svých již chorých hlavách vymyslí nějaký nový zákon, popřípadě nějakou tu x tou novelu novely, v jejichž důsledku dojde nanejvýše k dalšímu zbytnění byrokracie. Obyčejné občany tak čím dál více šikanují a zastrašují. Jako velmi podivuhodný jejich vynález lze hodnotit a nejrůznější formy zkrácených řízení například v zákonodárném procesu, či v trestně procesním řízení. Vůbec nechápu jakto, že se my běžní občané těmito vyslovenými šíbry necháme takto naprosto nehorázně ohlupovat. Naslibují nám napřed hory doly, když se dostanou ke žlabům hojnosti, spokojeně si rochní, řeší nejrůznější prkotiny a řešení důležitých problémů odsouvají. Když jim posléze nějaký ten lýkožrout přeroste přes hlavu, jako když do nich střelí jak jsou najednou iniciativní. Dávno jsme pochopili, že se z jejich strany jedné o pouhopouhé divadlo k našemu zmámení.  Nakonec lze usuzovat, že touto svou činnou nečiností ná připravují na další světvou vojnu kdy ve vojenských seskupeních se historicky především a zejména napřed čeká, aby se posléze spěchalo k dalšímu čekání.

amiourful

A všimněte si na našich politicích -čím více je zjevné,  že nic neumí, k ničemu nejsou a nikomu neprospějí, tím více se imperalistických tendencí chápou. To bude naše zkáza.

klokan

   Čím má vojenskoprůmyslový komplex USA jeden z hlavních likvidátorů lidstva větší zisky, tím více si může zaplatit též svých služebníků k jeho dalšímu ohlupování militaristickou propagandou. Proto od něj budeme kupovat čím dál více výzbroje. Pro přežití obyčejných lidí ve světové imperialistické mašinerii se peněz stále nedostává, protože se musí naprosto tupě vyhazovat za naprosté zbytečnosti jako tyto militaristické potřeby. Světové panstvo zřejmě plánuje další přerozdělení již rozporcovaného světa, přičemž mu stále ve své nebetyčné ziskuchtivosti jaksi nedochází naprostá marnost jejich sebevražedného konání. Konzumní propagandou se jim většinu lidstva podařilo zhloupnout natolik, že mu mílovými kroky  se blížící poslední válečná apokalypsa vůbec nevadí. Protestovat proti válečným příprávám se dostaví toliko několik jedinců, obchody jsou však stále přeplněné čím dál více zpitomělou nakupující veřejnosti. Postavíme jim ještě více prodejen Kauflandů, Šantovek a podobných chrámů marnosti. Do konce osmdesátých let minulého století panovala jakás takás rovnováha strachu mezi světovými soustavami socialismu a imperialismu. Nyní zde máme toliko menší či větší imperialistické šílence. Čím dál nenažranější lidstvo si takto připravuje svůj brzký konec. Zřejmě mu není rady a tedy ani pomoci.