Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

protest covid
24.1.2022 12:48
Zatímco současná zahraničně politická publicistika zcela nepochybně žije úvahami západní mediálně politické propagandy o brzké okupaci Ukrajiny ze strany Ruska, druhá část se soustřeďuje na vývoj a realitu možného prosazování či neprosazování politiky Green Dealu, část publicistiky se věnuje sice menšinového, ale o to agresivnějšího menšinového hnutí antiwaxerů, jako průvodního znaku poněkud dlouhého období covidové pandemie. Pod hesly o svobodě je toto hnutí namířeno proti většině společnosti, která bere zdravotní opatření za potřebná a chce většině vnutit svůj úhel pohledu. U nás se tohoto úkolu ujala SPD, v Rakousku Svobodní či vedle v Německu AFD.

To co nemají na schopnosti získat pro svůj postoj většinu společnosti, jsou schopni si vykřičet. Je třeba přece jenom těm našim hnutím typu Chcípl pes a bojovníkům proti „covidovému fašismu“ přiznat, že oproti Rakousku či Německu jsou sice hlasití, ale přece jenom nezapalují auta či neplundrují obchody.

Jako příklad aktuální informace je dobré nahlédnout, jak se antiwaxerské hnutí chovalo o víkendu v centru EU Bruselu… a jak je zachytil právě bruselský portál Politico. eu

Výtržníci bojují s bruselskou policií a rozbíjejí sídlo zahraniční služby EU

Asi 50 000 lidí protestovalo proti omezením koronaviru. 23. ledna 1922 18:48

Protesty v Bruselu proti omezení koronaviru v neděli přerostly v násilí, když se demonstranti střetli s policisty a poničili kanceláře Evropské služby pro vnější činnost, diplomatické složky EU.

Při jedné z největších demonstrací proti opatřením COVID-19 ve městě se podle policejní mluvčí vylilo do ulic odhadem 50 000 lidí, včetně skupin cestujících ze zemí mimo Belgii. Demonstraci zorganizovala celoevropská síť Europeans United for Freedom a další skupiny, které jsou proti zdravotním omezením.

Policie použila slzný plyn a vodní děla k vyčištění parku Cinquantenaire poblíž institucí EU poté, co skupiny demonstrantů házely předměty na policisty a obvinily je. Živé záběry ukazovaly demonstranty na úrovni ulice, jak vrhají kovové předměty a hořící popelnice na policisty pod nimi u vchodu do stanice metra. Později se ukázalo, že eskalátor hořel.

Demonstranti v kuklách a maskách rozbili skleněný exteriér kanceláře ESVČ, když byla uvnitř policie.

"Boční vchod byl poničen," řekl mluvčí Komise a dodal, že nikdo není v nebezpečí. Nejvyšší diplomat Josep Borrell navštívil kanceláře, aby prozkoumal škody a na Twitteru odsoudil „nesmyslné ničení a násilí“.

Policie v neděli večer uvedla, že tři policisté a 12 demonstrantů byli převezeni do nemocnice, ale žádný z nich neměl život ohrožující zranění. Dodali, že bylo zadrženo asi 70 lidí.

Policejní mluvčí uvedla, že kolem 17:30 se situace kolem budovy ESVČ ochladila. Před zahájením protestu bylo podle mluvčího zatčeno šest lidí, další lidé byli zadrženi později.

Policie uvedla, že demonstranty začala vyklízet z ulic kolem 16:30 s tím, že ti, kteří odmítnou odejít, budou zatčeni. Kolem 20:00 místního času se zdálo, že demonstrace a výtržníci jsou vyklizeni.

Demonstranti pořádají demonstrace proti omezení koronaviru v belgické metropoli pravidelně od loňského roku, ale nedělní shromáždění znamenalo velký nárůst účasti ve srovnání s odhadovanými 5 000 demonstranty na začátku tohoto měsíce a více než zhruba 35 000 lidí, kteří se loni v listopadu zúčastnili protestu se překonal násilností a rozsahem předešlé.“

Asi tak…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

JiB

Vážený pane Vyvadile,

přiznám se, že o situaci v Bruseli i v jiných metropolích toho mnoho nevím, ale velmi neutěšeně vnímám situaci u nás. Kde již předchozí vláda zavedla, a současná vláda v něm pokračuje, provakcinační COVID-apartéid, jež byl skutečnou příčinou podzimního šíření této nemoci u nás (tečkovaní spoluobčané byli systémem oznčovaní jako "bezinfekční" a také se podle toho chovali a směle šířili nemoc v populaci) a přesto měl tehdejší ministr zdravotnictví tu drzost mluvit o "epidemii neočkovaných"...

Dovedu si proto představit, že i v Bruseli platí ono známe "není kouře bez ohně".

Jde-li o agresivitu zástupců jednotlivých stran sporu, pak vřele doporučuji shlédnout zde. Úsudek nechť si pak již udělá každý sám.