Důvody, proč volit stranu, jež chce vystoupit z NATO

obrazek
29.6.2017 13:22
V Čechách se již delší dobu vzmáhá protiválečný odpor, jemuž se hnusí NATO (které se ani nenamáhá čekat na schválení svých akcí Radou bezpečnosti OSN), čím větší tlak rusofobů a putinofobů, tím více lidem je jasné, že se tu rozmáhá válečné štvaní - a tím větší je odpor proti tomu, takže se myslím, že na současné ideové poušti, jakou předvádějí levicově se tvářící či alespoň sociálnější strany, si řada lidí najde svou cestu ke KSČM, která jako jediná deklaruje, že bude vystoupení z NATO požadovat. Pokud někdo proti tomu něco má, měl včas zastavit válečné štváče podáním trestního oznámení na ně. Ale aha, ono to jde ztuha, protože se tu vrší jedna lež "cosestávápravdou" na druhou! Jenže: "rozpoutání nenávisti stojí na počátku každé války."

Antonín Vopršálek shrnul některé svoje důvody v diskuzích na FB:

"No jo,Putin jim strašně vadí,ale podporovat brutální fašistické diktatury na Ukrajině, v Izraeli, Polsku, Litvě, Lotyšsku a Estonsku, to jim vůbec nevadí"

"A vůbec, celou dobu nikomu žádné odtrhávánní ani připojování nevadilo,např. NDR+SRN+Západní Berlín nebo rozpad SFRJ a SSSR na jednotlivé svazové republiky  a u Kosova i autonomní oblasti, tak proč Doněcko, Lugansko, Krym, Abcházie, Jižní Osetie, Podněstří atd. se taky nemohou připojit nebo odpojit ke komu nebo od koho chtějí? Když např. u Jižního Súdánu nikomu odtržení od Súdánu nevadí, proč jako?" (Poznámka Amiourové: dodnes není přijímáno jako fakt, že na Krymu o odtržení proběhlo regulérní referendum, na toto referendum měl Krym zákonný nárok, a že se referenda účastnili pozorovatelé, byť nikoliv z OBSE, jež účast odmítlo. Více viž link dole.)

"A to je taky podivné, proč ČR respektive celá EU nezavede sankce proti Turecku za podporu severokyperských separatistů?"

Libor Libermann: "Odtržení Kosova se setkalo s mohutnou podporou Západu...proti vůli Srbů...tak proč Východ Ukrajiny s podporou svýho obyvatelstva uznání nemá?"

Antonín Vopršálek: " A proč např. u Miloševiče strašně vadilo těm našim milovaným západním hodnotářům,že masakruje kosovské Albánce, když u Ukrajiny nikomu z těch našich protiruských fanatiků všechny ty masakry po tom puči 2014 nikomu nevadí?"

"Nebo, když byla ta čečenská válka, tak všichni politici a novináři fandili hodným čečenským bojovníkům za nezávislost, tak proč stejně nefandí i Abcházii, Jižní Osetii, DLR a LLR?"

Kateřina Amiourová:"látají tu strašné pomouvy Putina, například, že podporuje AfD, jenže AfD dojela přřed 4 měsícido ruska, jednala snějakýmiPutinovi blízkýmiposlanci, ale i s Žirinovským, čili u oficiálních míst nepochodili! Přesto je Putin pomlouvám ze věšech mslitelných ï nepředstavitelných zločinů."

Vlasta Pospisilova:" Fašismus je záchrana a obnova rasy či národa. Zkuste si nejdříve trochu nastudovat, o čem velkoryse hovoříte." !!!!

Libor Libermann: "Paní Vlasto, fašismus, to je poslední výkřik buržoazie, která čelí socialistické revoluci. Historie to potvrzuje."  

Igor Vrecník: "Když budu spekulovat o vyvázání se z partnerského svazku NATO, je z mého pohledu však možné všechno, nepůjde ani tak o ty, kteří budou v zákonodárném sboru hlasovat o vystoupení (setrvání) ale o lobbisty. Oni mají a budou mít za sebou kapitál a média. Koupí si kohokoliv, jde jenom o cenu poslance. Ne, nejsem naivní – tuto cestu nevidím jako průchozí. Ale je možnost minimalizovat naši iniciativu v paktu. Opakuji, že nemáme žádnou povinnost účastnit se „dobrodružství“ naplánovaných politickými jestřáby v NATO. Stačí nevyžadovat od našich partnerů „nic“ a to isté tvrdě vyžadovat od nich vůči nám. No ale chce to velmi – velmi odvážného člověka, neznám nikoho. Pochopitelně, chce to využít každou příležitost k vyjádření se (zatím lhostejný) veřejnosti. Tvdím, že my jsme nevstoupili do NATO, nýbrž že NATO vstoupilo k nám!

česko-německá malířka Os_Waha:"Hm, svět se zbláznil, předválečnou dobu znám jen z literatury, vydělaj na tom ti, kdo chtějí zlividovat starý zbraně a prodat nové? Urvat nové příležitosti? Aby se něco strhlo, musej se lidi znepřátelit, proto se snažím nesdílet zprávy, který maj vyvolat paniku a nenávost tadši nesdílím, poněvadž ani nevím co je a co není pravda. Buď jsou to zprávy, který maj vyvolat bojovou atmosféru, anebo nahnat volební body, ani jednomu nepomáhám, chci jen, aby nikdo v Cechách neumíral na ulici, všichni se měli aspoň k přežití a ti schopní ať se maj ještě líp, aby Češi měli dobrou pověst a měli příežitost se uplatnit se svojí šikovností. To bych si moc přála. Když už, tak sdílím to, co může osvětlit moje téma, kterýmu si myslím, že aspoň trochu rozumím, i když i to je vždycky otázka. Musím oakovat, že mám strach z toho, co bude, a proto se snažím tomu nepomáhat a k nepřikládat do ohně."

A video o tom, proč se na CNN o Rusku konstantně lže - protože to zvyšuje rating! (záznam rozhovoru senior produkčního CNN) :  https://www.youtube.com/watch?v=jdP8TiKY8dE s českými titulky, kratší část,  na kanále Aeironetu: https://vimeo.com/223301095

29.9.2017 Roman Tyller: "V.Filip:

„Lidí, kteří nesouhlasí s členstvím České republiky v NATO je minimálně jednou tolik, než je voličů KSČM. Čili fakt, že to v programu jiné politické strany nemají, je spíš jejich chyba než naše. Čeští občané opravdu nevidí větší bezpečí v tom, že jsme v Severoatlantickém paktu, který navíc zklamal.“"

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/zadame-referendum

Ke Krymu: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/ukrajina-krym-co-delaji-obcane-rusove-fasisti-oligarchove a http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/krymske-referendum-statnicky-projev-v-putina-reakce-valecnych-stvacu-0 a http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/ukrajina-rusko-krym-od-2892015

7.5.2018 Jiří Matuszek:"Otázkou ovšem je, jestli nás NATO opravdu brání. ... velké členské státy naprosto nehledí na mínění ostatních členů při plánování výpadů do nečlenských zemí. Jde o ztrátu suverenity, která se v podstatě rovná okupaci. Kdybychom vystooupili a NATO nás oficiálně obsadilo, stal by se faktický stav zřejmý i navenek."

Pavel Sánatay: "NATO má 29 členských států. Mise v Afghánistánu se účastní 14. Existují jen dvě možná vysvětlení. 1. žádný spojenecký závazek neexistuje 2. závazek platí jen pro někoho. To ovšem popírá princip NATO a rovnost jeho členů. Otázka zní: Jak dlouho nám ještě budou lhát?"

Z evropských zemí není v NATO: Švýcarsko, Rakousko, Finsko, Švédsko, Rusko, Srbsko, Makedonie, Kypr, Irsko, Vatikán,Andorra, Monaco,  San Marino,Albánie, Ukrajina,  Mallta, Lichteněštejnsko, Bosdna a Hercegovina, Moldavie, Bělorusko, Lucemubusko,Kosovo.

Karel Panuška:! 

VYSADIL LÉK NA ŠÍLENSTVÍ,
KDO PROSADIL V NATO ČLENSTVÍ

Na náměstích lidé stáli,
hrála hymna, vlajky vlály.
Svazek klíčů rázně zvonil,
mnohý štěstím slzy ronil.
Pravda, láska, slovní obrat,
jen divadlo, jak nás obrat.

Nadšeně kdo zvonil kdysi,
dneska nosí ztvrdlé rysy.
Uvolnění tehdy hranic,
je mu dneska celkem na nic.
Sní o pláži,kde se sluní,
v peněžence dvacka duní.

Od sametu bordel v státě,
hospodářství na lopatě.
Dát z milosti už jen ránu,
nacpat zbytek Vatikánu.
Nápadem být v NATO členy,
upustil si někdo v pleny.

Získali jsme v NATO členstvím,
hlavně podpis pod šílenstvím.
Na domy teď lidem v poušti,
humanitu NATO spouští.
Módní prvek dnešní éry,
humanitní bombardéry.

Pražské jaro, kytky, věnce,
odsouzení intervence.
Meleme tu o tom panty,
sami jsme teď okupanty.
S naším smyslem pro morálku,
přinášíme jiným válku.

Každá válka je vždy hnusem,
vždycky končí exodusem.
Kvete obchod s imigranty,
vláda čerpá EU granty.
Vítejte nám,milí hosti,
máme manko v porodnosti.

 
 
amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství
Klíčová slova: KSČM, NATO, volby

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.