Babišovo PR

obrazek
11.5.2017 16:20
Andrej se nevzdává (no bodejť, má v tom hodně peněz), A nemusí, jeho PR postupuje všemi směry (píár, public relation, "vztahy s veřejností") i po mailu, však to také byli novináři, kteří zveřejnili mapu nezávislých aktivistů okolo NWOO, kteří jsou ve spojení a "šíří "proruské" dezifnormace" - i s jejich adresami. Pravdou je, že zcela nezáludně šíří v podstatě všechno. Jsou to takové mailovací stanice, A z jedné takové jsem následující mail dostala. P.S.: panu Babišovi lze psát přímo - na adresu do poslanecké sněmovny, kdyby nebyla adresa na ministerstvu již aktuální. (Tedy není zapotřebí tichá pošta po celé republice, aby se mail dostal adresátovi. Ovšem, to by mail nesplnil svůj pravý účel. Není adresován Babišovi, ale naopak od Babiše občanům. Otevřený dopis se jinak používá jako pojistka, je-li adresát k něčemu vyzýván, aby tak skutečně musel učinit. Nejčastěji ve věci vymáhání nějaké nápravy stavu. Toto není ten případ. Jde o čiré laudtio, chvalozpěv.) Jak jsem dostala, tak zveřejňuji. Jen je s tím v kotrastu třeba toto: Pavla Carbolová:"Ahojki...dneska jsem slyšela že Babiš (AGROFERT) zlikvidoval f.Diema na severní Moravě. Zpracovávali kuřata hlavně z českých chovů. Nejdřív jí chtěl prý koupit ,ale pod cenou a když neprodali tak jim zajistil že jim nikdo z dodavatelů nechtěl prodat ani kuře,zkoušeli prý pak PL ale ani tak se to nepovedlo udržet. Ví o tom někdo něco ? Já to slyším dnes poprvé a pravda je,že jsem jejich kuřata kupovala a nyní už dlouho nikde nejsou." O jeho eskapádách vložím pod blog linky na moje ostatní blogy, do nichž jsem ta na trestní oznámení zralá či již uzrálá zjištění postupně ukládala. Na obrázku demonstrace Proč? Proto! proti Babišovi Praha 10.5.2017 - cca 20-30 tisíc lidí +v dalších šesti městech (Plzeň, České Budějovice, Brno, Olomouc, Liberec, Zlín).
 

 

VÁŽENÝ PANE BABIŠI,

 

píši Vám jako bývalý zaměstnanec v bývalé SCHZ Lovosice, dnešní LOVOCHEMIE. Měl jsem tu čest a štěstí být u toho, když jste před lety koupil tento zbídačelý, zanedbaný podnik, který byl několik měsíců (možná týdnů) před totálním i finančním bankrotem, jelikož se tam v podstatě do 90. let zastavil čas i investice. Podnik i provozy jely už jen z podstaty, na odpisech, a i technicky byl už dávno mrtvý. Podnik přitom měl ještě asi 3000 zaměstnanců!

Byl přizván bývalý pan ministr Grégr (tehdejší prý"eso" ČSSD) a ten doslova prohlásil, že "nějaká SECHEZA a Lovosice ho nezajímají, jsou jiné podniky, na kterých má stát zájem". Peníze stát nemá a tedy ani banka asi nepůjčí A v podstatě s tím zase odjel v Tatře 613 zpět do Prahy, přestože věděl, že v krátké době možná nebude na mzdy. Ale po Vašem převzetí podniku se zase začínal konečně čas rozbíhat!

Poprvé se uklidila celá fabrika, udělal se soupis majetku včetně skladů a zmizely tuny vyrobeného hnojiva a fosfátu, který ležel všude: v kolejišti, na podnikových cestách i po celém podniku a předávacím nádraží v Lukavci. Podnik se zbavil všeho nepotřebného a neefektivního - začal se chovat jako FIRMA - prostě efektivně!

Fosfát, který jste sám dříve nakupoval myslím v Maroku, se po tunách na bývalém provozu Superfosfátu po stovkách tun splachoval již jako vyrobené hnojivo po celá desetiletí do Labe!! Vím to vše naprosto přesně, jelikož jsem jezdil 30 let jako strojvedoucí všude i po okolí a z lokomotivy je docela dobrý výhled. Staré vagony typu UTZ netěsnily a vyrobený materiál se z nich sypal a prášil všude po jejich přepravní trase.

Náhle - po Vašem příchodu neuvěřitelná věc - postavil se nový provoz LAV l ! Modernizovaly se provozy, stavěli se nové, technicky mrtvé se konečně zbouraly a prudce se zlepšilo životní prostředí v podniku i v Lovosicích ... Začalo se exportovat a museli odejít lidé, kteří měli výkon také 6-8 hodin - NE denně, ale za měsíc! Opravdu i taková teplá a příjemná místa (a bylo jich mnoho) po léta byla, jako dnes pro některé "Dinosaury" v parlamentu!!!

A tím se dostávám k tomu, proč píší nejdříve o tom, co bylo. Jelikož - co minulý týden předvedli Vaši koaliční partneři před kamerami TV, mně (a mohu Vás ubezpečit, že nejen mně) totálně naplnilo hnusem a jen jsem nevěřícně kroutil hlavou. Jaká je vlastně skutečná tvář lidí, kteří si říkají koaliční partneři a s kterými musíte spolupracovat? Když v zájmu blížící se volební kampaně umí vymyslet a připravit jen podraz za podrazem! Existuje u nich vůbec něco jako morální profil nebo jednat a být fér, nebo vlastní � �est stvrzená např. podáním ruky u politiků už neplatí?

Dovedu si živě představit, jak musíte asi "trpět" v té neefektivní Žvanírně - promiňte Parlamentu (a nejde jen o ty zbytečné kecy),ale když lidé, kteří Vám nesahají ani po kolena se do Vás nepřetržitě naváží a poučují či uráží! A za dobře placená místa jen úmyslně a vědomě kradou čas jiným!

Proto jsem nejdříve psal o minulosti, abyste se od těch některých duševních trpaslíků nenechal odradit, vydržel to a dělal, co perfektně umíte - dotahovat věci až do konce. Když Vy se ohlédnete zpět, je za Vámi něco vidět! Což je i moje vlastní zkušenost a tu si případně nenechávám jenom pro sebe.

A ty některé "délesloužící karikatury" v politice? Pravice - Levice ... je to stejná stolice!!! Každý ví na někoho něco a každý za ty roky vědomé parlamentní i vládní rozkrádačky něco přihrál a vydělal. Vpravo -Vlevo -Opozice? Co oni vybudovali? Paskvily zákonů, které okamžitě musely mít novelizaci a novelizaci novelizace-hlavně aby jim to vyhovovalo. A jen tak mimochodem-také po léta vládnutí Pravice nebo Levice schodek více než -1 000 500 000 000 Korun! A když byla před lety celosvětová krize? Ta se dotýkala přece každého, každý si tady držel hlavu, co se d&aacu te; dělat, nebo co máme dělat?

A my že musíme přece jen šetřit. Vy jste za tu dobu rozšířil určitě svoji firmu a za dobu krize možná vydělal třeba 2-3 miliardy navíc. A pan Kalousek za dva stejné roky krize udělal státní schodek myslím víc než 200 miliard! Jak si vůbec takový člověk dovoluje ukazovat na Vás prstem a poučovat i ostatní? A Vaši koaliční partneři? Jen se vždy škodolibě usmívají a nikdy nezapomenou ještě si přihřát předvolební polívčičku!

Co Kalousek dokázal, když se ON za sebe ohlédne? Je to jen šašek a exhibicionista, který má jen jedno téma - Babiš a využívá parlamentní imunitu.

Co si pomyslet, když např. pan Benda, politik z povolání, nejdříve veřejně lhal, byl veřejně přistižen při podvodu na Plzeňské právní Univerzitě a posléze zvolen jako předseda právního výboru Poslanecké sněmovny? Že se sám nestydí ukázat se lidem před kamerou! ....... No - nestydí.!

Pane Babiši, Vy jste byl za ta léta dlouhého a bezuzdného rozkrádání našeho státu a morálního marasmu první člověk, který měl tu odvahu i to opravdové "CHTĚNÍ," a potřebnou nezávislost. A se svými kolegy se pokusit postupně rozseknout tu politicko-policejně-soudnickou Mafii, vlastně ve skutečnosti pevně vybudovanou a prorostlou Chobotnici! Že něco takového existuje, vím i z vlastní zkušenosti.

Myslím, že právě proto jste dostal napoprvé tolik hlasů, jelikož rozumní voliči chtěli a cítili to samé-naději, že se něco konečně změní a že už to bratrstvo hrabivé pracky musí prostě někdy skončit! Myslím, že jsou díky Vám jasné výsledky a byly by lepší, nebýt brzdařů z koalice!

První rána pro chobotnici - přišli noví lidé a tím se narušil léta zaběhnutý pořádek, vlastně korupce - něco za něco mezi Kmotry zaběhnutých stran.

Druhá rána pro chobotnici-přerušení v podstatě trvalého a beztrestného přísunu státních financí. Na všech stupních státní správy, bohužel někdy za přispění policie, či soudcovské lobby.

V samotné Státní správě, která měla být v podstatě strážcem státních financí, byly jejich obrovské a největší zlodějny!

Jediné opatření pana Kalouska - zvedněme daně! Ale to je naprostý nesmysl. Protože je to to samé, jako když chcete naplnit cedník vodou! Nejdříve je přece nutné ucpat ty stovky děr, kudy ty penízky odtékají do soukromých kapes. Jinak můžu zvyšovat daně jak chci - a výsledek? Obrovská nula, ne-li minus.

Myslím, že to je to, o co se od začátku nejvíce snažíte, ucpat ty jednotlivé pomyslné pramínky korunek, které se ale postupně promění v řeku milionů, které však bohužel končí v cizích kapsách a bez daní! Zvláštní věc-pokud úředník pochybí např. v nějaké smlouvě, je to vždy v neprospěch státu! Proč se někdy nespletou, aby na tom také vydělal stát že?

Třetí a myslím nejhorší rána pro chobotnici - vysychá přísun peněz (penězovod). To je vlastně její potrava a ona začíná hladovět, začíná mít strach o přežití. Zároveň se jí postupně usekávají chapadla, což jí bolí a ona se začne bránit. Jste pro ni v podstatě neznámý útočník a tak na Vás začne plivat písek kal a bláto. Vzhledem k tomu, že zřejmě přijde o nějaké další chapadlo, musíte být připraven na to (jak se budou blížit volby), že použije ještě poslední zbraň a vypustí tu odpornou, smradla vou, hnusnou černou tekutinu, aby zasvinila co největší okolí kolem sebe, ale především kolem Vás!

Její snahou bude zničit Vás včas za každou cenu a všemi prostředky. Protože jen tak má ještě šanci přežít a nabrat znovu sílu, kterou už ztratila.

Opravdu se mě hnusí, když vidíme např. pana Sobotku, jak "zabalen" do spousty volebních hesel, se začal chlubit cizím peřím. Co všechno vybudovali, komu všemu přidali atd. Ale díky komu to mohli udělat, kdo propočítával, aby to vyšlo, aniž by byl další ještě větší propad státního dluhu? ONI byli také zvyklí rozdávat z cizího, zároveň s populistickými sliby, hlavně ať máme více hlasů, ať to stojí co to stojí! Daňový poplatník to přece doplatí!

Mrzí mě, že se do toho v poslední době zapojují pomalu i veřejnoprávní média, svojí někdy neobjektivní i nenápadnou cenzurou, zvláště co se týká Vaši osoby. Lidé ví své, líbí se jim, jak se vyjadřujete přímo, jednoduše a ne tou politickou hatlamatilkou nebo stále omílanými a naučenými politickými frázemi. Vědí i to, co znamená prokletí vládní koalice. Že to je v praxi rána do vazu a nasypat pod nohy ještě hrachu.< /font>

Pane Babiši, blíží se volby - buďte prosím připraven od chobotnice na Vše a nenechte se prosím odradit a zhnusit. Ani nevíte kolik lidí Vám fandí, věří a spoléhají na Vás. Je nám jasné jak je to těžké spolupracovat s partnerem, který Vám něco jiného říká, ale něco jiného činí.

Nevím, zdali můj dopis se vůbec dostane do Vašich rukou anebo jestli budete mít čas na jeho přečtení. Píši ho proto, aby se Vám dostalo také nějaké uznání (i když jen obyčejného člověka) za to, co už jste vykonal! Vydržte prosím ještě tu strastiplnou cestu slzavým údolím vládní koalice, a když vyhrajete volby - bude líp! A když se zase potkáte s blbcem, tak lidská blbost je přece nekonečná. Vy si ale klidně můžete říct:

"To co jsem udělal a dělám, za mě mluví víc než tisíce slov"!!!

 

S přáním pevného zdraví a silných nervů

 

 

LOVOSIČÁK

 

 

 

PS: Je paradoxní, že nejvíce řvou ti duševní trpaslíci, kteří nedokáží postavit ani slepičí kurník!!! V našich krajích je zvykem odpustit lidem takřka všechno - jenom ne úspěch někoho jiného.

 

Blogy: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/babis-stb-petrimex

 http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/aby-bylo-jako-v-americe-aneb-vlk-v-rouse-berancim

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/co-stoji-za-podivnym-chovanim-cnb

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/lex-babis

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/reportezi-vynesli-na-svetlo-dalsi-informace-kauzy-babis

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/gentlemani-mezi-politiky

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/tomas-golan-babis-presel-do-protiutoku

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/s-andrejem-k-holocaustu

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/babisovo-odchazeni 

Ještě k nezávislosti médií - opravdu je třeba iDnes chápat jako hlásnou troubu Babiše: http://echo24.cz/a/wQkte/moji-novinari-se-s-babisem-schazi-a-schazet-se-budou-rika-plesl

A nahrávky z odposlechů Babiše: 3.nahrávka: https://www.youtube.com/watch?v=OxY8nIotrYM a 1.+ 2. nahrávka: https://www.youtube.com/watch?v=JhKR4pkQLZE nahrávky vznikly sice protiprávně, ale nikdo nenutil Babiše říkat to, co říká! 

Ale: 6.1.2018: tady Babiš krásně práská na své politické kolegy jejich škraloupy! https://www.youtube.com/watch?v=dzfmzJ9Bt0Y je nutné se divit, že nemá žádné iluze o svém případném odsouzení - a ostatní o tom, že by s ním bylo výhodné jít do vlády? :D 

A ještě jedno PR:

Katcha Jandlovic: "tohle ted na me vykouklo na strankach "Demisi vlady! Zradcu! Psychopatu!"

 

Dámy a pánové, občané této země,

dovoluji si v souvislosti se současnou politickou situací, napsat několik faktických poznámek o občanovi Ing. Babišovi.1. Od roku 1918 je prvním politikem v historii naší země, který vykonává funkci pro stát – tedy i pro nás zcela zdarma !!!! Celý jeho ministerský plat je automaticky odesílán na charitu.2. Od roku 1989 je prvním ministrem financí, který sestavil vyrovnaný rozpočet a ještě skončil s přebytkem 3. Všechny jeho firmy působící na území ČR, mají sídlo v ČR. Tedy zde platí daně Za cca 20 let působení jeho firem, odvedl do státní pokladny daně v řádu miliard 4 Jako fyzická osoba, odvedl do státní pokladny daně z příjmu v řádu stovek miliónů.5. Zaměstnává cca 35 000 lidí – tedy s jejich rodinnými příslušníky živí cca 100 000 lidí.6. SOUDRUH Sobotka odvolává z funkce nejlepšího ministra financí pro „vícečetná podezření z daňových úniků“ aniž by dodal na stůl jediný důkaz v paragrafovém znění, dosvědčující skutečnost, že se tak Ing. Babiš dopustil trestného činu.Rovněž tak nikdo z těch pomlouvačů nepoložil na stůl jediný konkrétní důkaz v ostatních kauzách, ze kterých ho obviňují. Včerejší usnesení sněmovny je naprosto ostudné na neodůvodnitelné.7. SOUDRUZI Sobotka a Kalousek, v době kdy vykonávali za tučný plat funkci ministra financí, zadlužili tuto zemi o cca 900 miliard. Soudruh Sobotka ještě navíc prodal OKD Bakalovi za 4 miliardy a tež následně vytěžil z OKD 114 miliard.Pak jim OKD hodil zpět na hlavu a opět Sobotka nařídil vládním usnesením Babišovi, aby do OKD nalil dalších 700 miliónů. Tak tomu říkám zpráva majetku v rámci řádného hospodáře alá ČSSD.Takový obchod může podepsat jedině debil, nebo podplacený ministr.Vyberte si: Místo toho, aby Sobotka seděl v base za velezradu, neboť způsobil tomuto státu mnoha miliardovou škodu – je premiér !!! 8. Obdivuji miliardáře Babiše, že do toho vůbec šel. Vždyť on nás, ani tuto republiku ke svému životu nepotřebuje !!!! Všichni ti pitomci, co se včera objevili na náměstí některých našich měst, poslanci i senátoři, nesahají Ing. Babišovi ani po kotníky !!!! Neuvědomují si, že Ing. Babiš klidně může nejen odejít z politiky, ale také může převést všechny své firmy do daňových rájů – tudíž nebude zde platit daně a sám se může odstěhovat třeba do Švýcarska jako Bakala a vykašlat se na tento bordel jménem „ Česká republika“. 
Dámy a pánové, osobně bych si přál, aby prezident Zeman udělil Ing, Babišovi nejvyšší státní vyznamenání za výstavbu. Už dlouho jsem nabyl u voleb, protože mám našich politiků plné zuby, stejně asi jako vy, ale tentokrát půjdu. Pevně věřím, že se po volbách Ing. Babiš vrátí do křesla ministra financí.
Děkuji za pozornost.
Martin Stropnický

 

Kolemjdoucí Mimozemšťan: "Slyšel jsem Babiše v TV s vážnou tváří vykládat, že odchází za situace, kdy vybral na daních o 380 mld Kč víc.

Prča je, že kobliháři by mu to věřili, i kdyby řekl, že vybral 450 bambilionů nebo 1350 kvadrilionů." /Poznámka: na twitterovém účtě pak vybral 320 mld navíc a razantně přidával důchodcům! "

Josef Balatka:"Pane ministře, pro mě zůstanete ministrem financí i když Vás odvolají, nevzdávejte to a je správné, že neodcházíte z politiky, jen těm lumpům pořádně zatápějte, jestli pan prezident najde odvahu, navrhne Sobotkovi, aby odstoupil a rozpustil sněmovnu. Je to stejně banda ignorantů, kromě poslanců z hnutí ANO. Ale ti se o své židle bát nemusí, protože odvádějí očekávanou a standardní práci. Je třeba se zbavit takových Stanjurů, emeritních Fialů, Votavů, Bendů, Dolejšů,Kalousků a podobných vyžírků, kteří by chtěli likvidovat občany, řídit jejich osudy, nepohodlné dehonestovat a mít tak neomezený vliv pro své šaškárny a divadelní představení. Pro nás občany jsou příliš drahý špás. Stojíme při Vás a je nám jasné, že další průser v Sobotkově straně ČSSD, týkající se ministra Chovance a jeho resortu policejních úniků ze spisů, se premiér snaží pravidelnými brífinky otočit směrem k hnutí ANO jménem Rusňák, kde ale soudce neshledal důvody vazby, nemá tedy obavy z ovlivňování svědků, obavu z útěku a obavu z pokračování v trestné činnosti, tzn, že je nasnadě, zda vůbec z jeho strany jde o trestnou činnost jako podnikatele. Obvinění neznamená odsouzení a mnoho lidí to neví, a na to oni hrají. Dejte si 5 měsíců zaslouženou dovolenou a pak se do nich dáme, Občané jsou při vás, alespoň ti z venkova a je jich většina. Zdar Vaší práci."

Dalším Babišovým  PR je televize Nova očerňující Sobotku pro prodej OKD: http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/skandal-premiera-prodej-okd-pod-cenou-tehdy-krylo-sobotkovo-ministerstvo-financi.html  Samotná investigativní novinářka (Krvavé oleje) Lorencová, dnes BPP poslankně za ANO, svého času zdůvodnila, proč už Sobotka s prodejem OKD a najmě ODK bytů nemohl nic moc dělat:  http://blog.aktualne.cz/blogy/jana-lorencova.php?itemid=11215 ale podle mailovacích hnojometů Sobotka inkasoval za OKD tři hotely v Itálii. Ani o tom, chudák neví. 

Aovšem Parlamentí list v rámci babišovského PR očerň ují pana Radu, jediného nepřátelsk převzatého zemědělce, jenž se brání Babišovi:  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zakopavani-mrtvych-zvirat-a-plastu-na-poli-Navoz-odpadu-na-cizi-pozemky-Mrazive-svedectvi-o-tom-co-pry-provadel-sedlak-Rada-ktery-na-Vaclavaku-tepal-Babise-489361

 

Také koluje údajná Babišova řeč - není bohužel zmíno, kdy k ní došlo: Ale je velmi trefná!!! 

vystoupení A. Babiše: "Takže, pane Bendo, prostřednictvím paní předsedající, vy tady sedíte 24 let, tak já se ptám, co jste tady řešili z těch tunelů polistopadové historie naší země (...) Vy jste tady řešili kupónovou privatizaci, Harvardské fondy Koženého? Ty nás stály 100 miliard. (…) Státní banky, které jste nechali rozkrást a které jste následně vyvedli do ČKA, kde jste to rozkradli po druhé. A co lehké topné oleje. A konkurs Chemapolu. A Agrobanka za 50 miliard. A Bohemia za 20. A co kauza IZIP, peníze, které skončily někde na účtech ve Švýcarsku. Proč jste nevysvětlili tento tunel vašim členům ODS! ČKA nás s tála 230 (236?) miliard. IPB měla 270 miliard špatných úvěrů. A co naše předsednictví Evropské unii spojené s kauzou ProMoPro. Pan Kalousek mluvil v Bruselu o ostudě ohledně Čapího hnízda. Ne, vy jste udělali největší ostudu. Vy jste řešili kauzu ProMoPro za 180 milionů Kč, které odešly na účty nastrčených firem a které vybírali bílí koně v hotovosti. (…) A co třeba mimořádná schůze kvůli solárním spekulantům? Celkem Češi - daňoví poplatníci zaplatí kvůli špatnému zákonu zhruba 600 miliard korun navíc za podporu solárních baronů, což je kvalifikovaný odhad Energetického regulačního úřadu. A navíc pět z dvaceti největších solárních elektráren mělo anonymní akcie. Kdopak asi byl jejich vlastníkem? Martin Roman? Nebo Háva od Kalouska? Kmotři? Nebo dokonce někteří poslanci? Nebo samotný Klaus? Když náklady na solární elektrárny začaly prudce klesat, ale podpora ceny garantované státem ne, očekávalo se, že vláda Mirka Topolánka nějak zareaguje. K ničemu nedošlo. Důsledky - jedno z největších tunelů na veřejné prostředky se tak potýkáme dodnes. Za rok 2016 vydá český státní rozpočet na podporu obnovitelných zdrojů téměř 44 miliard, z toho je dotace ze státního rozpočtu 22 miliard a zbytek zaplatí občané.(…) Dotační podvody. Já se ptám, prostřednictvím paní předsedající, paní Němcové, ta tu sedí 18 let. Svolali jste mimořádnou schůzi třeba kvůli největšímu dotačnímu podvodu ROP Severozápad, kde byl tehdejší šéf Petr Kušnierz už odsouzen na pět let za to, že si říkal o úplatky? Právě dnes ho soud poslal do vězení na sedm let za ovlivňování dotačních projektů v hodnotě 1,4 miliardy korun. Zajímalo by vás, kdo ho do funkce dosadil? No přece ODS. Konkrétně tehdejší předseda regionální rady Jiří Šulc. A pan Kušnierz začal u soudu mluvit - o tom, jak ho ovládala chobotnice vedená lidmi napojenými na ODS. A vysvětloval to tady někdo? A proč jste ve Sněmovně neřešili privatizaci karlovarské Becherovky? Nebo asi tady všichni trpíte ztrátou paměti. Tak já vám to připomenu. O privatizaci karlovarské Becherovky pravděpodobně rozhodlo to, že vítězná firma měla ve vlastnické struktuře Karla Schwarzenberga přítele finančníka Zdeňka Bakaly, který o několik let později brutálně ovlivnil privatizace OKD a z firmy vytuneloval 110 miliard korun. Vše kolem privatizace Becherovky se odehrálo ve středu 3. září 1997. O přestávce jednání Poslanecké sněmovny. Tehdy se pro strach z parlamentu narychlo sešla Klausova vláda a většinou hlasů upřednostnila nabídku pana Bakaly a Schwarzenberga. (...) Pro tento projekt zvedli ruce všichni ministři za Občanskou demokratickou alianci. Je zvláštní, že členem ODA byl tentokrát taky pan Schwarzenberg. Byť většina Klausovy partaje podle pamětníků upřednostňovala firmu Stock. Nicméně vyhrál tedy pan Schwarzenberg a s panem Bakalou a to přesto, že jejich podnikatelský záměr byl meziresortní komisí vlády označen za nejhorší. Proč jste tedy ve Sněmovně nikdy neřeš ili podivné okolnosti této p rivatizace, kterou prokazatelně ovlivnila vysoká politika, nikoliv ekonomické zájmy českého státu?(…) Privatizace OKD. Proč policie nezasáhla, když bývalý šéf Fondu národního majetku Češka podal trestní oznámení a pokusil se tento proces zastavit? Případ OKD je případ bezprecedentního bezcitného vytunelování firmy, kde jeho finančník Bakala a jeho kumpáni díky privatizaci získali a vytáhli z firmy OKD přibližně 110 mld. korun. Ano,vážení horníci, 110 mld. korun.(…) A co je dneska výsledkem? OKD hrozí kolaps. Hrozí uzavírání dolů a propouštění horníků. Ptám se. Proč nehovoříme o této kauze a jejich důsledcích, která se významnou měrou dotýká státu? Je tu snad mimořádná schůze kvůli tomu? Jasné, že není. Pan Bakala byl přece sponzorem politických stran. Přece ODS a TOP 09. Jen v roce 2010 dal 15 mil. ODS a TOP 09 7,5 mil. A Věcem veřejným 6 mil. Já vás tedy žádám, abyste ty peníze vrátili firmě OKD. Vraťte to horníkům, abychom platili méně pro jejich předčasné důchody, které jsme jim slíbili… atd." 

 

Jitka Ošustová "Zdravím všechny. Zamýšlím se,proč tolik lidí tráví spoustu času zde psaním útočných a nenávistných vět směrem na Andreje...opravdu si myslí,že člověk,který patří mezi nejbohatší v této zemi,má mladou hezkou ženu a malé děti má zapotřebí lézt do politiky za účelem si nakrást?Nebylo to náhodou tak,že už měl fakt dost toho,jak se začly projevovat naše tradiční strany?Kteří jeden jako druhý šli do politiky jen kvůli korýtkům a jejich zájem byl ryze osobní?Není s podivem,jak se všichni jako jeden muž spojili a zahájili lynč na Babiše?Vidím to ,jako velký strach z toho,že jim začíná vidět do karet a mohlo by se lecos dalšího odkrýt...proto se ho snaží odstranit.aby si dál mohli hrabat pod sebe-pěkně pospolu a v tiché pospolitosti-kryjou se všichni navzájem...proto Babišovi spousta lidí fandí...je jiný a nemá důvod-on má vyděláno totiž :-)Část nepřátel zde,jsou motivovaní závistí,někteří jsou zblblí podplacenými médii a někteří na mně působí,že jsou to zaplacení lidé od socanú,topky a ODS...Prostě šílený strach.že to Andrej vyhraje a oni budou odstavení od koryta-a z čeho by pak byli živi,že?Takto jsme je živili my,za divadélko,které předvádí třebas ve sněmovně...a tunýlků.kdy mohou ovlivňovat různá výběrová řízení a inkasovat provize atd.Politika vždy byla špinavost a velice obdivuju Andreje,že mezi ty lidi šel a dal se do boje.Dal nám všem to nejcenější-svůj čas-na úkor své rodiny a svého volna,která by mohl trávit i jinak a lépe.Pro mě je hrdina a věřím,že hodně českých "

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Babiš

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Zcela jistě, a musím říci, že jsem měla tu možnost zjistit, v čem, ta nízká levicovost vedení stran spočívá - nevydržely by s těmi kadety plutachie, kteří nalezli do jejich členských základen. Zkusila sjem to se stranou zelených, zašla na členskou schůzi ZO Praha 2 a upřímně se zděsila, když jsem zjistila, jak upravujou a rozpracovávají doprava jejich výchozí volební dokument, s vervou jsem se pustila do předělávek a při tom jsem několik pravičáků okřikla a vynadala jim. Výsledek se dostavil  - na další schůzi  pravičáci přehlasovali levičáky a nebyla jsem přijata za členku. Tak asi tak. Pořád jsou ve stranách staré znáíé estébácké čenichy, které přesně vědí, co nesmí dopustit-  nesí dopustit, aby se to tu levicově otočilo. Proto má strana zelneých tolik akcentovanou LGBT problematiku - je to jediná lidskoprávní oblast, kterou pravičáci uvnitř jsou ochotni tolerovat. I za cenu zničení strany, o stranu nikdy nešlo, o politiku jde především. 

klokan

  Ideový následník Víta Bárty velkopodnikavec Ing. Andrej Babiš, svůj nástup do podnikání v politice, mimo jiné triky ( v článku přehledně uvedené ), zcela zjevně a nepokrytě, přičemž úspěšně, založil svou obchodní strategii na mýtu nazývaném jako ,,hodný a úspěšný kapitalista." Dobová povrchnost u části zdejšího  nepoučitelného obyvatelstva včetně levicově orientovaného, pak samozřejmě soustředila zde svou pozornost především na jevovou stránku a odhlédla od jeho krutě kapitalistické podstaty. Před obyvatelstvem se předvádí sice jako novodobý Baťa, zde jeho mámení podlehl zřejmě i prezident republiky. Stejně jako dost nyní idealizovaná rodina Baťova měla své zhrzence viz. například spisovatel Turek a jeho román Botostroj, v němž poukazuje na odvrácenou stranu úspěchů kapitalistické rodiny, tak pochopitelně i Ing. Babiš má své například Šafry. Současné demonstranty, následovníky tzv. listopadových cinkatelů klíči, lze považovat především toliko za stafáž, rozbíhajících se předvolebních kampaní. Po té co nepoučitelná vedení zdejších větších levicových stran oproti stanovenému dějinnému kursu, pootočila, kurs svých pomyslných lodí poněkud doprava, lze debakl levice v blížících se volbách považovat téměř za jistý.