Bakalovi demonstranti v davové psychóze

demonstrace pl
20.6.2019 10:36
Namáhali-li by se demonstranti, v podstatě naprostá většina z nich, přemýšlet o tom, co jim jejich manipulátoři, organizátoři doslova tlučou do hlav, co na povel vykřikují, co píší na své transparenty a transparentíky, co je vytištěno na těch "erárních", co vyfasovali, asi by se mnozí zastyděli a zanadávali si hlavně sobě.

Za to, jak naletěli manipulátorům, jak se nechali zverbovat pod falešnými hesly "Babiš a Zeman jsou čerti", přinej...menším, a "Neserte se s nima".

Demonstrují v podstatě proti svým vlastním zájmům, proti demokracii a pravdě.

Ministryně Benešová totiž nechce v žádném případě cokoliv krýt v umělé kauze "Čapí hnízdo", ani nemůže, ale může a snad i chce rozkrýt zlodějny a tunelování z dob nedávno minulých, i tu největší Bakalovu lumpárnu vytunelování OKD a všechny ty svinstva kolem. Tohle hlavně vadí těm v pozadí, těm strůjcům, skrytým zatím organizátorům a donátorům současných demonstrací.

Pan Best o tom píše dobře: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Erik-Best-Milion-chvilek-Ochrana-Bakaly-kvuli-OKD-A-Capi-hnizdo-taky-586008?fbclid=IwAR27Lpk9_bJp4nfkoAxAZVZDVQh-1glSBzFlNdiy9znIjvYGEM_WPInFt_U

Davová psychóza je hodně nebezpečná a mocná zbraň, v rukách manipulátorů, kteří jsou navíc sami popoháněni strachem z odhalení a rozkrytí svých ekonomických prasáren doslova, může způsobit hodně zla, neštěstí.

"... vlastnosti davu nejsou dány charakterovými vlastnostmi jednotlivých členů davu, ale vytváří se nové. Jedinec, který vstoupí do davu, ztrácí veškeré racionální myšlení a funguje především na bázi svých pudů a citů. Dav proto většinou postrádá veškeré racionální myšlení ... Dav se většinou neřídí zkušenostmi z minula, ale často dává na „horké tipy“ známých analytiků a investorů. Stává se tedy velmi snadno zmanipulovatelným a těžko se jeho chování odhaduje."

Kdo jsou ti analytici a investoři hlavně, je nasnadě v případě posledních demonstrací u nás. Ti, kteří se bojí, mají strach z ministryně Benešové. Ona je totiž zásadová a vyznává pravidlo "padni komu padni". Jí si ani Bakala se svými uloupenými a vyvezenými miliardami od nás, nekoupí. Ani nikdo jiný, kdo se bojí.

Davu se předhodila teda nebojácná ministryně spravedlnosti a k tomu premiér Babiš. Miliardář, který ale, byť to davu tlučou do hlav, nic neukradl, ni podvodně nezprivatizoval, nevytuneloval. Své firmy si koupil a zůstaly živé a prosperující tady. Daně platí také tady.

Premiér Babiš je miliardář, to je fakt. Úspěšný, schopný obchodník, byznysmen. A to se tady pořád ještě jaksik neodpouští. Ano, dělá teď politiku, rozhodně né bez chyb, ale úspěšně a to vadí taky. Hlavně těm neúspěšným.
Davu se předhodí sofistikovaně k závisti jeho miliardy a vykonstruuje se množství lží, polopravd a výmyslů. Davu se hodí kost plná masa a dav šíleně ohlodává.

Pódiový řečníci, zhusta sami s tunami másla na hlavě, vybičovávají dav, líbivě sprostými vulgaritami, výzvami k lynči, neuvěřitelnými až urážkami. A dav jásá, tleská.

Dav nepřemýšlí, chce lynč, krev ...

A Bakala a spol. se někde vzadu potutelně usmívá ...  

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

 Nakonec dav jako dav. Davové psychóze teoreticky vzato, nakonec podléhají i ideově vyspělí přiznivci oligarchy. Ovšem na sroceních jakéhokoliv druhu promluví sem tam nějaký pódiový řečník, někdy i pódioví, neřku-li pavlačoví řečníci. Dav posléze ohlupuje ten i oni.

Jiří Volný st.

Nemá cenu nálepkovat a dehonestovat demonstranty. Jsou to lidé jako my, s tím rozdílem, že jejich volba je jiná. Mnozí z nich a mnozí další by si přáli pád vlády, ale k tomu vůbec nemusí dojít. A i kdyby se ČSSD rozhodla odejít do opozice, tak to neznamená, že nevznikne nová vláda s vítězem voleb v čele. Jednou z příčin současné situace je hluboké rozdělení země na Prahu plus některé enklávy v Čechách a v Brně a zbytek republiky. Druhé hluboké rozdělení je na generačním základě, ale to je přirozený vývoj, který se u nás přibližně každých dvacet let opakuje.