Banda hochštaplerských vykuků

obrazek
11.1.2018 21:31
Komentář k obrázku: "Když vám je zima, jim je také zima, pusťte je dovnitř!" aneb prezidentské volby 2018. Jaký to má smysl, namáhat se kvůli kandidátům, z nichž ani jednomu nestáli čeští občané za to, aby něco předvedli, aby dokázali své kvality, a tím myslím všechny, včetně Zemana!

Jsem naprosto zhnusená, je den před prezidentskými volbami - a ani od jediného z kandidátů jsme se nedočkali nějakého uceleného intelektuálního výkonu. Ani žádného eseje shrnujícího jeho názory, představující nějaký vynikající myšlenkový  koncept, úvahu, něco kvalitního,  nějaký významnější myšlenkový produkt (mrkněte na jejich webové stránky - nenajdete tam takového nic). A média, ten prokletý infotainment (složenina slov info + entertainment - tj. informační zábava) se mohou přetrhnout, aby mi řekli, co snídali, zda umí anglicky, jaký je jejich postoj ke kouření, k migrantům, k EU a  NATO. Mají to laciné. Podle toho si ale normální člověk vybírá holiče nebo krejčího - přesně na takové vágní klábosení, jaké pěstovala média po celou dobu kampaně. U prezidenta snese i názorovou odlišnost, ba naopak by, myslím, i uvítal nějakou tu nekonformnost, pokud je to člověk vynikající jiným docenitelným způsobem, jen mu připadá v nějakém aspektu podinformovaný. Pokud si dokáže dát do pořádku  svou kancelář, přistupovat ke zdrojům informací čestně a pídit se po nich samostatně a věnovat se také podnětům občanů. Svou leností cokoliv si zjišťovat - a při nepozorozumění tomu, jak a proč lidé manipulují s informacemi - může naopak nezodpovědně napáchat hodně velkou paseku! 

Jak je vidět, média pořádají konkurz na oficiáolního hlavního animátora prázdninového rezortu Česko (pozn.: animátoři se v letoviscích starají o pořádání turnajů v šipkách, cvičení v bazénu či večerního tanečního reje!)  schopného plynule klapat hubou a tvořit si elemenární názory, mít trochu vychování a představu o protokolu. A velmi mne štve marketingový ráz této kampaně, kdy byly vyhodnoceny kolidující otázky jednotlivých sociálních skupin a podle nich je vedeno dotazování a přepočítávání přízně.  A vyčítám osmici protizemanových kandidátů, že byli tak duševně leniví, že se ani nezamysleli nad něktgerými typickými zemanovskými postoji (pozor, v názoru na NATO a EU se od ostatních kandidátů neliší v ničem a také není levicový - prosadil si snížení životního minima na existenční nebo veřejné práce, a kdo do toho spadne, je  podle něj nepřizpůsobhivý. A o takové není třeba se starat!)  a tím dali Zemanovi šanci vyhrát už v prvním  kole - protože - Zemana mohou volit příznivci SPD, KSČM, ANO  a ze zbývajících osmi se nikdo nevyprofiáloval jako jednoznačně vynikající. Na  vrub Zemana lze uvést jen to, že dluží mnohé své pověsti sympatizanta Ruska a Číny - ani ho nenapadlo uspořádat nějakou rusko-českou konferenci, kde by se lidé seznámili kupříkladu s tím, jak odůvodněné jsou protiruské sance a co způsobily resp, pomohl uvědomit veřejnost o krymském referendu, podobně ho také ani nenapdalo uspořádat nějaké setkání s představiteli ekonomického seskupení států BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika). Přesto za minulý rok vyčerpal ze státního rozpočtu 522 milionů + cca 20 milionů z krajských rozpočtů za své spanilé jízdy. (Samotný areál Hradu má příjmy odjinud než z rozpočtu, turisté platí velmi mastné vstupenky - a přesto je do věech prostro stále nával.)(http://domaci.eurozpravy.cz/politika/211218-80-milionu-o-tolik-prekrocila-kancelar-prezidenta-stanoveny-rozpocet/)

V zásadě souhlasím s tímto vtipným článkem: . https://a2larm.cz/2018/01/prezidentske-volby-2018-jsou-svinska-nuda/

Politická kultura v této zemi se bude muset změnit. Věčná škoda, že už se tak nestalo,  případ Marka Hilwera ukazuje, že lze dostat sebeprezentační články do mnoha médií, i když nemáte skoro žádné peníze. Občané by měli zvážit, zda nezkusí někoho přemluvit, já bych se kupříkladu přimlouvala za pana Radka Novotného, jenž už mnoho let velmi odvážně bojuje i proti žalobám Veolie za národní vlastnictví vodáren, totiž, aby zisky neodtékaly do zahraničí, nýbrž se z nich platily opravy potrubí a kanalizace. (https://pravdaovode.cz). Nebo by mne jako prezidentský kandidát zajímal pan Tomáš Goláň zabývající se obhajobou podnikatelů, na něž zakleklo ministerstvo financí pomocí zajišťovacích příkazů. (https://www.facebook.com/golan.danova.kancelar/) Zajímavý je i pan arnošt Bednář zakladatel sdružení Popdněty, sbírající občanské podněty a pokoušejjcí se je vnutit dotčeným institucím. (http://www.podnety.cz ). Všichni tři prokázali, že jsou ochotni udělat něco navíc k tomu, co od nich život žádal, něco ve prospěch zdravé pospolitosti. Z naprostého zofalštví nad kandidáty ohlásil svou kandidaturu v roce 2028 pan Tomáš Vokoun, aktivista z Akčního spolku nezaměstnaných. 

Začít je však třeba u bojkotu infotainmentu, protože to, jakým způsobem se propadá veřejná debata v Čchách až na samé dno je vina tohoto průmyslu.  Podařilo se mu nasugerovat prezidentským kandidátům, že jde o prkotiny. Zcela vynecaly mnoho podstatného, co k jejich otázkám patří - a především to nejpodstatnější- sociální motivaci kandidátů (!)- a to, o co se opravdu zajímají a co jim jde. Nejdál, kam to média dotáhla, je výslechová metoda moderátora, ale to právě není to ořechové, jestliže chcete, aby rozhovor nebyl jen hromada skečů a zkratek, ale byl také o něčem. Bojkotujte infotainment, buďte důslední - až narazíte na nějaký podezřele laciný a bulvární nadpis  - a nemusí to znít zrovna:"Sedmiletá dostala k Vánocům prsní implantáty" - neklikejte na to, v žádném případě! Neumím si představit účinný tlak na kvalitu a připravenost kandidátů bez vážného občanského étosu médií. Ale my nyní nemáme funkční média. Nejprve musíme napravovat hlavu mediálním mogulům a vytvořit hodnověrnou poptávku po občansky a lidsky zajímavých tématech.. Anebo - ubírat se ryze civilním cestou důsledné finanční podpory malých, ale o to zajímavějších, publicistických projektů.

Rómská demokratřická strana, jíž jsem členem, se rozhodla podpořit přízení Michala Horáčka, protože se jí jeví jako jediný, kdo si vzal Romy jakžtakž za volební téma, ba publikoval na svých webovkách více ze svých názoů, než většina ostatních kandidátů - s výjimkou Vladimíra Kulhánka, oba však publikovali ke každému heslu krátký odstaveček. Mne zklamalo, že se  M.H. nechopil podnětů k nějakému zásadnějšímu vystoupení proti bídě. Ostatně vesměs většina prezidentských kandidátů prokázala narpstou neznalost věci ohledně životního minima, kdy padala čísla jako 6 nebo 12 tisíc. (A my máme třetinu nezaměstnaných déle než rok, tedy na žviotním, resp. existenčním minimu déle než půl roku. Jak to dělají?) Co do noblesy se Michalu Horáčkovi rovná už jen Pavel Fischer, jenž je ovšem v našich poměrech poněkud ultrapravicový( agresivní v řiťolezectví vůči západním mocnostem.). Kurz na Horáčka v jeho vlastní sázkové kanceláři krátce před začátkem voleb: 1:22. Fischer má asi nejlepší předpoklady být dobrým prezidentem- kdykoliv mluví, vždycky říká něco, jeho mluvä je nepoměrně bohatší myšlenkami, než u ostatních kandidátů.

Ráda bych vysvětlila, proč je prezident důležitý a nenahraditelný - a proč je důležité, jaká je to osobnost - protože ze svého postu může dokázat vyřešit řadu otázek, které tento národ a jeho občany trápí, a které chronicky narážejí na nezájem jiných politických reprezentantů. Kupříkladu by bylo vhodné, kdyby lidé v příjmové chudobě dostali zaplacené brýle (u silně krátkozrakých stojí již 30 000 a pak se na ně ovšem musí skládat leckdy celé rodiny!) a také plomby, A také bezpečnější vakcín y pro děti. Prezident takovou diskuzi napříč spektrem ve své noblese by mohl zvládnotu během krátké doby a dosáhnout výsledku. A takových příkladů je spousta, a třeba  i globálnějších, nejen lokálních, kupříkladu ta debata o Ukrajině a Donbasu. 

A tak zakládám hradní skupinu kupletistů, protože nám jako politický nástroj zbyde jižjen zpívat dostayveníčka pod okny prezidentské kanceláře (zkušenost poučila, že dopis nestačí přinést, natož poslat.).  Pan Zdenda Baloun slíbil, že bude veršovat o stošest, a kdybychom nevystačili s Andulko šafářova či kuplety Zagorovíé a Vondráčkové, máme ještě několika hodin trvající nahrávky francouzských, židovských a orientálních kupletů Enrica Maciase na youtube! 

Pro ty, kdo jdou volit - dnešní debata Václava Moravce na ČT od 21:00 je o něco vydatnější, než všechny dosavadní- Podívejte se, chcete-li volit. http://www.ceskatelevize.cz/porady/12026078214-volba-prezidenta/218411033140111-prezidentska-debata/

Webovky:

Hynek: https://hynekprezident.cz

Kulhánek: https://www.kulhaneknahrad.cz

Fischer: https://www.pavelfischer.cz

Horáček: https://www.michalhoracek.cz

Topolánek: https://www.mirekprezident.cz

Drahoš: https://www.jiridrahos.cz - drobná a ne moc významná výjimka z pravidla - vyšla kniha Rozhovory s profesorem Jiřím Drahošem od Jiřího Padevěta: (https://knihy.heureka.cz/veda-zivota-rozhovory-s-profesorem-jirim-drahosem-padevet-jiri/ z valné většiny však jde o vzpomínky z lesů, luk a hájů. O tom, jak byli učitelská rodina a chodil pro mléko do bandasky. aj. samozřejmě se sluší dodat, že Jiří Padevět řediteluje Akademii a jiří Drahoš v dopbě vydání byl ředitelem akademie vlastnící nakladatleství Academa. Jiří Padevět se stal Drahošovýcm prezidentským poradcem.) 

Hannig: http://www.petrhannig-rozumni.cz - pan Hannig alespoň pravidelně bloguje.  Milý je jeho blog Minimální důchod po vzoru minimální mzdy. 

Hilšer: http://www.mareknahrad.cz - tento si alespoň uvědomuje nedostatečnost svého dosavadního výkonu, a píše, že začne pracovat na vizi pro Českou republiku - ale teprve, poté, až bude zvolen! Ostatní měli hotovo několika krátkými odstavci. 

Zeman: nevede kampaň

a volební kalkulačka: https://volebnikalkulacka.cz  ošklivý sarkasmus říká, že pokud na všecjhny dotazy odpovíte "nevím", vyjde vám Drahoš. Chyba je ale v tom, jak jsou tyto kalkulačky dělané - nelze odpovídat jen ano, ne, nevím. Musí být i jiná možnost, protože dotazy nejsou dobře položené, měly by znít jinak - a to jw právě o tom, jak kdo rozumí své politické práci. Často ani ani ani ne není správně. Takže řešení je jiné, a ačkoliv člověk ví, jak to má být, tabulka nabízí jen "nevím". 

13.1. Výslekdy: první dva postupjící: Zeman 38% Drahoš 26%. Pak Fischer,Horáček,Hilšer, všichni okolo 10-8%. Volební účast celková 62%. Zeman získal přes 50% na Ostravsku. V Žabovřeskách měl Drahoš 32% a Zeman 29%. Ve Staňkově na Ústecku Drahoš získal 70%.  V obci Chobot vyhrál Zeman se 4/5 voličů (84%) a v obci Staňkovice pro Drahoše 3/4.  U krajanů v Rusku Drahoš 40%, Zeman 25%, v Číně Drahoš 38%, Fischer 19%, Zeman 11%. A jak to bylo ve vyloučených lokalitách: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/v-socialne-vyloucenych-lokalitach-byla-volebni-ucast-nizka-v-chanove-zvitezil-michal-horacek-jinde-byl-prvni-milos-zeman Teto kandidát postoupil do druhého kola, nabídl prezidentskou debatu, protikandidát mu nabídl čtyři, to bylo moc a pan Drahoš si vyžádal před debatou seznámení s otázkami. Tomáš Čech: "Kdyby se v civilizované zemi profláklo, že kandidát chtěl otázky předem, media by ho dohnala k odstoupení z kandidatury. Děsím se, jaká podvodnická hovada se u nás cpou do politiky..."

Jednou Olivie Žižková: https://www.youtube.com/watch?v=YSLt3oiCX7E

Hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=5-0YJLWC4uc

amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

:DDD To je gol! 

Mne teď zajímá, jak to, že je tak zanedbáván co do  nabídky levicový liberální volič, protože zase postoupily konzervy. A tento volič zase neměl koho volit, protože jediní liberálové, kteří kandidovali, byli Fischer, Horiček a Hilšer - ale tito se poměrně nevhodně vymezovali jak strašením proti Rusku, tak strašením proti KSČM a také by socík nejraději vymazali z dějin. No ale Fischera jsem začala přemlouvat, aby kandidoval příště. protože z nich ze všech je nejlberálnější a nejlevicovější. 

Matejcek Josef: ".... Mám proti politice alergii a české zvlášť a to ze dvou důvodů. Prvním je, že vždycky zabíjela své politické odpůrce a to zdaleka neni jen o KSČ. Druhým je demagogie v pravém slova smyslu, kterou nahrazovala vlastní filosofii. Tím vždycky sloužila, ostatně jako různá náboženství, jen těm "z vyvoleným " . Voliči jsou tu prostředek a nikoli cíl asi stejně jako zaměstnanec v demokracii. Některé silné kapitalistické ekonomiky a mnohem čistější demokracie to je pochopili a také si všimněte, že se neboji ani přímé demokracie. Čecháčství a politikaření v našem prostředí dostávají novou kvalitu, kterou bych přirovnal manželovi, vracejícímu se ze záletů a kterému pak nezbývá než zatloukat, zatloukat a zatloukat. Manželce pak nezbývá než zatloukat, zatloukat a zatloukat. Manželce pak nezbývá než dělat, že nic neví, kdo by tu rodinu jinak živil. Tak to se mi tu nelíbí a už vůbec nemohu pokrytectví ani vystát

klokan

,, Potřásl rozcuchanou kšticí ožralého a zlodějského mučedníka a řekl Kanónovi:,, Tak ti tedy řeknu, že to všechno stojí za prd." A nadzvedl stehno nad údolím ponořeným ve stínu a vyrobil jeden tak pohrdavý a mocný, jako by jím chtěl rozdrtit  celou zem."

                                                                                                                                    Émile Zola. Země.

   Poslední dobou jedna předvolební kampaň stíhá druhou, do té míry až občanům zní v uších ono typické ,. voli volte voly". Demokracie zkrátka musí být i kdyby na chleba nebylo. Kromě dalších zbytečně promrhaných peněz, jsou průběžně atakovány mysli ovčanů slibotechnami nejrůznějšího druhu. V návaznosti na citát z výše uvedeného naturalisticky laděného románu klasika světové literatury, lze toliko uvést, že že svým selským rozumem oplývali poněkud až k vraždění svých bližních chamtiví sedláci z Rognes v šedesátých letech 19. století a svým chamtivě rozumovým vztahem k půdě, oplývá i náš až moc jmenovaný oligarcha. Lze se dočíst, že den 16. ledna byl vyhlášen jako den nicnedělání. Lze tedy popustit uzdu dolce far nietne a zapnout program ČT 2 a dozvíme se okolnosti, s nimiž jsme měli být seznámeni  již v předvolební kampani v říjnu 2017.