Bém s Janouškem testují naše média. Samozřejmě nejen je...

obrazek
23.3.2012 12:31
Nedávno jsem se ve svém blogu zmínil o spoluodpovědnosti novinářů za situaci, proč u nás nemáme českého Fica. Jedním z mých argumentů bylo povzdychnutí, že naši novináři nedosahují umanutosti vousatého kanadského novináře, který na Slovensku kauzu Gorila uchopil a nepustil ji až do chvíle, kdy vyšla na světlo Boží silná natolik, aby se mohla otočit proti svým protagonistům.

Článek, na který se odkazuji v úvodním odstavci najdete ZDE.

Ze zveřejněných  odposlechů rozhovorů "Penty" se slovenskými politiky vycházela jedna zásadní informace, že osudy Slováků neřídí jimi zvolení politici, ale přes jimi zvolené politiky privátní subjekty. Bohužel, Slovákům můžeme v duchu hlášky z filmu Slunce, seno, jahody:" Když vy inženýra, tak my doktora" vzkázat: "Vy máte Gorilu, my máme odposlechy bývalého primátora Prahy a současného poslance Béma z ODS s lobbistou Janouškem". A abychom furiantsky dokázali, jak jsme lepší, tak k tomu můžeme přihodit informaci, že prosáklé odposlechy možná shromažďoval poslanec Vít Bárta (VV).

Tím podobnost se Slovenskem podle mě skončí. Pár dní se o tom bude mluvit. Pár dní si MF Dnes bude přetištěním odposlechů zvyšovat prodej. Vše, jak je u nás zvykem, vyšumí do ztracena a Bém s Janouškem si budou žít v klídku jako aktuálně Saša Vondra po kauze ProMoPro. O to víc se někteří novináři před volbami pustí do varování voličů například před poslancem Paroubkem a jím vedenou stranou NS-LEV 21. Oni jsou totiž informace z odposlechů pravdivé minimálně v tom, že "Capo di Tutti" Janoušek může být natolik mocný muž, že si otočení důležitých novinářů na obrtlíku dokáže zařídit. Přesně tak, jak si to možná dokázala "Penta" zařídit na Slovensku. Etničtí slovenští novináři nechtěli mít (nemohli) mít s kauzou Gorila nic společného. Báli se, jak jsem pochopil z televizního rozhovoru v pořadu Pod lampou, o práci, a šéfredaktoři o inzerci, která jejich periodiku zaručovala další existenci.

Budu upřímný. Nic se nestane, když nebudu mít pro tentokrát pravdu.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Martine, je to hrůza o tom není sporu.

Martin Konečný

Franto a není u nás v banánistánu kouzelné, že města řídí takovíto Janouškové. Mně v podstatě nevadí kmotři, on je to docela přirozený obchodní lobbing, ale že se ti lidi takhle po telefonu nechaj manipulovat. Každý dvacet titulů za jménem, před jménem, namachrovaný, drahý kravaty a brnkne mu Roman a skáče jak když mu stará diktuje nákup. Zde je krásně vidět, jací přizdisráči to jsou.