Berou děti ministra Drábka rozkrádání republiky jako realitu, se kterou není třeba pracovat?

obrazek
27.6.2011 15:25
Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek(TOP09) si podle dnešního rozhovoru v MF-DNES umí představit, jak lidé odchází do penze například v sedmdesáti letech. Nevidí v tom problém, neboť je přesvědčený, že dnešní dvacetileté informace o tom, že půjdou do důchodu v sedmdesáti neděsí. Myslí si to, neboť jeho dvacetiletá dcera a osmnáctiletý syn to berou jakou realitu, se kterou je třeba pracovat. Z této formulace jde hrůza, neboť by šla použít například i na hypotetické rozhodnutí vlády, že dnešní dvacetiletí budou nuceni po šedesátém roce svého života připlácet 50% na náklady spojené s léčnou rakoviny.

Mladé lidi by to stejně nevyvedlo z míry, neboť kouzlo mládí spočívá v jeho bezstarostnosti, což se projevuje módním postojem zásadně, nic co je v delším časovém horizontu, neřešit a neschopností vžít se do kůže starých a unavených lidí.V zájmu objektivity dodávám, nebyl jsem zřejmě jiný.ávě

Použít postoj mladých jako důkaz o bezproblémovosti důchodové reformy je prostě neobjektivní a politicky podlé. Posloužím k tomu důkazem z aktuálního života. Stačily jedny státní maturity, které měly za úkol odhalit skutečnou úroveň našeho středního školství, a politici museli reagovat na údajně stresující nejistotu maturantů. Chudáci děti, narozdíl od toho, jak se jim bude pracovat v sedmdesáti, nevěděli, co je čeká u maturit. Proto hlasitě a organizovaně hasili co je aktuálně pálilo a to v zájmu co nejsnadnějšího zvládnutí maturit. Názor starých lidí, že ten kdo řádně čtyři roky studuje se nemá čeho bát, je nezajímal. Copak se staří mohou vcítit do hlubin študákovi duše? Jistě ne a proto nechápu, proč si ministr Drábek myslí, že se mladí lidé dokáží vžít do hlubin duše, notabene budoucích, důchodců. Ještě pár větiček závěrem.

Pan ministr by se nechtěl dočkat situace Portugalska, kde se vyplacené důchody musí snižovat o patnáct procent. Pokud se tak v Portugalsku děje díky tomu, že se tam ze státních a obecních zakázek ukradne 10%, což u nás dělá 60 až 100 miliard korun ročně, což s násobkem sametových let dává odpověď na otázku, co je příčinou státního dluhu, tak ať se neptá svých dětí, jestli jim bude vadit jít do důchodu v 70, ale ať se jich zeptá větou rozvitější, jestli do něj v tomto věku chtějí jít díky beztrestnému rozkrádání prostředků, které pak na důchody chybí. Možná by se, pokud jeho jablka padla daleko od stromu, dočkal názoru, ať přednostně legislativně ochrání veřejné prostředky a teprve pak nastavuje parametry důchodové reformy. A možná i s otázkou: "Táto, jak můžeš být ve vládě, která kromě slibů o boji proti rozkrádání státní pokladny v tomto směru nehnula ani prstem?" Nebo jeho děti berou rozkrádání republiky jako realitu, se kterou není třeba pracovat?

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: reformy, vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.