Bože, to je ale "socanský" hnus

obrazek
30.10.2013 15:12
Tak se intrikáři přiznali, že u Zemana byli, byť s licoměrností sobě vlastní udělali z intrik standardní politické jednání levicových politiků, které mělo být před veřejností a ostatními členy ČSSD "pouze" utajeno.

Jako mimořádně podlá kreatura se jeví Michal Hašek, který náhle přiznání vysvětluje tím, že když jeden z účastníků zradil dohodu o mlčenlivosti, pak mlčenlivosti automaticky zbavil i do této chvíle po "Plzákovsku" zatloukající zbytek intrikářů. Přitom mu bylo už včera ze záznamu porušení mlčenlivosti ze strany Chovance puštěno u Drtinové a přesto zatloukal, zatloukal a zatloukal.

Jsem přesvědčený, že by se všemi, tedy i s Chovancem, měl být vykonám krátký proces. Pro porušování dobrého jména ČSSD tím, že budou zbavení členství a to i za cenu toho, že by ČSSD přišla o jejich mandáty, byť je nad slunce jasné, že by se z neparlamentní SPOZ stala strana parlamentní.

Myslím si to proto, že jakákoliv náhle opět nalezená nezlomná shoda zakopáním válečných seker konstruktivní shodou nikdy nebude. Pokud se k razantnímu kroku ČSSD po vedením Sobotky neodhodlá, pak svoji podporu Sobotkovi beru zpět. Není přeci možné, aby tomuto "socanskému" hnusu vše neustále procházelo a ze strany jsou přitom vyháněni lidé, kteří se ani náznakem něčeho podobného nikdy nedopustili...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: ČSSD, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

To si opravdu myslíte, že lidi hodnotím jen podle toho, jakou mají dojemnou péči vůči XYZ?

heriot

Co se týče Krause pane Štváne, tak byste možná měl svůj postoj k jeho pořadu přehodnotit, ne?

Poté co dal najevo tak dojemnou péči o demokratické principy v ČSSD a o jejího předsedu a s takovou urputností je začal hájit..:-)

stvan

Na pořady Krause se dlouhodbě nedívám.

heriot

Pane Schlimbachu, už jsem nechtěl reagovat, myslím, že vše bylo řečeno, ale musím připomenout, že jsem přece netvrdil, že předsednictvo může změnit rozhodnutí sjezdu....:-).

Psal jsem přesný opak, že usnesení předsednictva (usnesení kolektivního orgánu !) mohl Sobotka zvrátit na jednání výkonného výboru.

Taky mne  zde nejde vůbec o podporu Haška, ale o pohled na chování Sobotky. To, že podle Vás Hašek Sobotku podrazil, tam souhlasím,  ale jen v tom, že Sobotka nebyl na tom jednání přítomen. To ale  přece nemůže znamenat schvalování Sobotkovi  jeho bratření s pravicí a havlisty. Prostě na podraz vůči své jedinečné osobě (naprosto zkompromitované zpackanými volbami), odpověděl něčím neskutečně horším, zradou celé levice.

Jinak si ještě myslím, že pravice u nás je právě a zrovna ta "pravá" pravice. Pravice jiná ani být nemůže, zlodějská, sobecká, loupeživá, hromadící bezskrupulózně majetek, arogantní. Kdyby taková nebyla, nebyla by již pravicí....Zdravím a přeji dobrý večer.

schlimbach

pane Waltře - předsednictvo nemůže změnit rozhodnutí sjezdu ani výkonného výboru. Dále je třeba vše hodnotit v kontextu - jestliže se koná v utajení schůzka před členy ČSSD i předsedou a následuje sestřelení předsedy - je to prostě puč. Sobotku ihned podpořili senátorři a mnoho dalších osob z ČSSD ... to, co píšete o pravici - o.k. nejsme v rozporu, až na to, že žádná pravice zde vlastně vůbec neexistuje.

Psal jsem, že se vždy najde mnoho jedinců, kteří ryčí blahem, že se něco děje, mají z toho radost, že se někomu něco nedaří ... Kvůli tomu, že kalousek a spol vyjadřují podporu Sobotkovi (evidentně k tomu mají svůj důvod, který pro ČSSD vůbec nemusí být příjemný), přece nebudu fandit haškovi, když  ON TO CELÉ ZAČAL, ON PODRAZIL ĆSSD, ON PODRAZIL SOBOTKU, ON MU VYJADŘOVAL JEŠTĚ V TV PODPORU I KDYŽ EVIDENTNĚ VĚDĚL, CO SE CHYSTÁ. TÍM, ŽE PODPOŘÍM SOBOTKU NEZNAMENÁ, ŽE BYCH PODPOROVAL KALOUSKA ATD.

heriot

Pane Schlimbachu, tady přece nešlo o Krause, ale o Sobotku..:-). Jinak myslím, že naše stanoviska jsou jasná, bohužel máme zcela odlišný názor, moc už toho dodat nelze. Jen ještě jednu poznámku. 

Hlasování řádně zvoleného orgánu, nemůže být pučem, to je přesně slovník havlistických mediálních manipulátorů. Sobotka měl dvě možnosti, buď ho respektovat a zvrátit na půdě vyššího orgánu, nebo se přidat k pravici a  poprosit o mediání podporu. A ta se pane Schlimbachu zadarmo jistě nedává... Zvolil to druhé a tím jednak nad sebou podepsal ortel, protože jako užitečný idiot přivede ČSSD pod panovaní Babiše a až ho nebudou potřebovat, tak ho vykopnou. A jednak zahájil sešup ČSSD do pozice marginální strany a definitivně pohřbil naděje na jakoukoliv možnost vlády levice a pokusu nápravy všech těch svinstev, kterých jsme byli, jsme a ještě budeme svědky.

Pane Schlimbachu, média jsou prolhaná a pravicová, "kulturní fronta" je prolhaná a pravicová, Dienstbier je prolhaný bílý kuň TOP. To Vás skutečně nezaráží, že zrovna Ti všichni najednou jednomyslně a halasně podporují Sobotku? To už jste zapomněl, co dokáží, co všechno dělali když štvali Paroubka, co všechno dělali  při prezidentské volbě, co všechny vždy dělali před volbami?

 

schlimbach

Pane Waltře, Krause jsem nesledoval. Rozhodně bych ale tento pořad nechápal jako měřítko "úspěšnosti", protože lidé jsou různí, někdo se dokáže "bavit" někdo to neumí, umí však jiné věci. Sobotka je předseda partaje, mediálnímu kolotoči se nemůže vyhnout. Jistě se najdou lidé, které v tom pořadu neuspokojil, stekjně, jako se najdou tací, kteří z něj budou nadšeni.

Jistě, vyjádření pana Babiše můžeme chápat jako vměšování se do věcí ČSSD, když říká s kým bude jednat a s kým ne, ale také to může znamenat pouze a jen to, že se chrání i on sám a nechce se ušpinit jednáním s nečestnými a podrazáckými lidmi, což je na druhou stranu velmi potěšující a více takových postupů by mohlo kultivovat naši politickou scénu.

Rozhodně nesouhlasím s tvrzením, že politka musí být svinstvo. Politka je věc veřejná a není důvodu, proč by nemohla být dělána férově. Svinstvo z ní vytvářejí pouze ti, kterým se ve svinstvu dobře žije - nic férového a čestného od nich nelze čekat.

Sobotka mi může být ukradený. celý tento incident hodnotím pouze a jen z hlediska, zda se nějaký podraz stal a kdo ho udělal. Nic více nic méně. Vše ostatní je věcí ČSSD - pouze ale zdánlivě, protože to, jak se s tímto případem popasuje bude mít velký vliv na to, jak se veřejnost bude na ČSSD dívat a kolik příště získá voličů.

Sobotka neměl ale žádnou jinou šanci, jak puč - nejen proti Sobotkovi, ale také proti rozhodnutí vyšších stranických orgánů, členů ČSSD i voličů -  ustát, jedině medializací. Jistě při tom značná část tupounů ryčela blahem, že se dva kohouti perou - bohužel, i to je součástí života.

Podpora Sobotky zprava - může být upřímná i neupřímná, může být součástí taktiky rozkladu ČSSD - vše je možné.

Jako bonus z tohoto případu však vyplynuklo, že Sobotka je spíše slušný nebž bojovný, ale když o něco jde, dokáže jednat rozhodně a důsledně.

Omyl pučistů byl hlavně v tom, že s něčím takovým nepočítali.

Pro mě je dalším obrovským zklamáním role pana prezidenta, pokud tomuto puči asistoval.

heriot

V tomto bodě s Vámi souhlasím pane Štváne.

heriot

Pánové Schlimbachu  a Štváne :-). Zdravím Vás. Dovolím si několik otázek.

Jak se Vám líbilo včerejší vystoupení Sobotky u Krause ? To má být předseda ČSSD ? To má být člověk, který by měl vést zápas s pravicí ? Nedělalo se Vám nevolno, z jeho neskutečně trapného vystoupení a z toho když ho jeden z nejdemagogičtějších mediálních hajzlů jako je Kraus plácal po ramenou? :-)

stvan

Základní kvalitou našich příspěvků je, že se jedná o svobodné vyjádření názorů na konkrétní události. Nikdo z nás nemůže tvrdit, že to co píše je absolutní pravda. Co tvrdit může je, že tak a tak na něj událost, rozhodnutí a politik XYZ působí. Čas takřka pokaždé odhalí, kdo z nás to viděl objektivně. A tak to má být.Tak je to správně :-)

heriot

Pane Schlimbachu, nikdy a nikde jsem nepsal že jednání Haška schvaluji. Jen se ohrazuji proti mediální štvanici zprava, která se spustila a odmítám se s ní ztotožnit. Odmítám chování Sobotky a tvrdím, že se provinil  mnohem více než Hašek, protože se doslova  do písmene spojil s nepřáteli levice a nabíjí jím zbraně i k útokům na prezidenta. Je to slaboch, který neměl dost sil si to s haškovci vyřídit doma. Zpackal co se dalo, prohrál volby, nechá se plácat po ramenech  médii a Kalouskem, poníženě žmoulá čepici před Babišem. To co udělal Hašek a spol.  se dalo vyřídit  uvnitř ČSSD. To co udělal Sobotka se už vyřídit nedá, ČSSD je nyní naprosto  nevěrohodná a směšná strana s takovým předsedou v čele. A už se nemusí objevit nový Zeman či Paroubek aby ji znovu resuscitoval a vytáhl nahoru. A taky že se neobjeví.

Nu, a pokud i Vám nevadí "přísnost" Babiše na ČSSD a jeho jasné vměšování do jejích záležitostí, když si diktuje koho mu mají poslat na jednání, proč ne, ani raději nechci abyste se pokoušel to dál  okecávat.

schlimbach

Souhlasím v této věci s panem Štvánem. Jsou věci, které se nedělají a jsou odporné - to, co udělal Hašek a spol, odporné bylo a je. Pokud nebude po takovém svinstvu následovat trest, nic se nikdy nezlepší. Hašek a spol nelhali jen vedení ČSSD, lhali i voličům ČSSD. Pokud toto svinstvo chcete chápat jako normální, je mi líto, ale souhlasit s vámi nemohu.

Co se Sobotky týká - osobně neustále navrhuji, aby ČSSD do vlády nešla. Myslím si, že by ke každé vládní a veřejné funkci měl být jasně stanovený požadavek na životní zkušenosti, praxi, jazykovou vybavenost atd. Sobotka je od školy v poslanecké sněmovně, životní zkušenosti z praxe - 0. Pokud si dělá nárok na funkci premiéra, je neskutečně najivní.

V dnešních dnech, ale díky stupiditě Haška a spol je Sobotka posílen a je na něm, aby "očistu" ČSSD do sjezdu dotáhl do konce on.

Jinak, co si bude ČSSD dělat doma, je jejich věc. Má to a mít bude vždy dopad i na veřejnost a na jejich voliče.

Podle mne však, padni komu padni, za svinstvo padáka, bez milosti a hned.

O panu Babišovi můžeme mít jakékoliv domněnky - jen praxe ukáže, jaký skutečně je a o co mu jde. Proto bych ho nepodezříval, že když prohlásil, že jedině se Sobotkou bude jednat, má na to plné právo a nemusí to znamenat nic jiného, než skutečně to, že s podrazáky jednat nebude. Kdo je dnes usvědčený podrazák je jasné - Hašek a spol. To prostě neokecáte.

heriot

Ale pane Štváne, pan Kotrba přece kritizuje jak Haška, tak Sobotku. A jeden kritický komentář nelze jistě nazvat mediálmím lynčem, to máte poněkud posunuté vnímání tohoto výrazu. A to bychom se třeba tady "mediálně lynčovali" všichni :-)

Dovolím si trochu poučení. Mediálním lynčem, jak ho známe z novodobých dějin našich médií, je opakované zkreslování skutečnosti, zakrývání některých faktů, umělé nafukování jiných a to vše stále dokola omílané ve většině médii. Jsou to i vyložené, dokola opakované lži, zavádějící titulky, které mají podprahově působit na čtenáře atp. Cílem je konrétní osoba a cílem je dotyčného zcela znemožnit. Známe to v klasické formě u pana Paroubka. To jistě komentátor Kotrba neudělal, žádné lži nepublikovál, žádné zprávy nezveličoval, ani nezamlčoval. Jen vyslovil svůj, v dnešních médiích naprosto ojedinělý názor, na dění v ČSSD.

Dnes máme tu čest to zažít opět, při pohledu na hon na "haškovce" a pochopitelně i na hon na prezidenta. Když to shledáváte správným...

Ale jistě Vás potěšil známý přítel levice Babiš, když prohlásil, že do vlády jedině se Sobotkou. Je teď jen třeba aby mu sobotkovci poníženě poděkovali za podporu a poslechli ho...

stvan

Pane Waltere, kritizuji příčinu. Za následek jsou opovědni ti, kteří ke kritice zavdali objektivní důvod. O mediální linč neusiluji, stejně jako neusiluji o strkání hlavy do písku. Nesouhlasím s Vámi!

Článek pana Kotrby jsem četl a pokud bych si mohl dovolit použít Váš způsob hodnocení, tak se jedná o neobjektivní mediální linč Sobotky vyhovující nepřátelům ČSSD a levice vůbec.

heriot

Pane Štváne, ať se Vám to líbí nebo ne, přidáváte se v tomto mediálním lynči k nepřátelům  ČSSD a levice vůbec. Jistě tak nečíníte vědomě, ale...

Doporučuji Vám například tento komentář, který kromě hodnocení pana Kotrby v BL (ten jste jistě také četl), považuji osobně za velmi výstižný.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/pohadka-o-hodnem-sobotkovi-je-medialni-fraska-roku/

stvan

Předpokládám, že jste tato hůmorná slova napsal v  opiovém rauši.

heriot

Pane Štváne, ale ty dnešní vymývače mozků přece vážně berete, přebíráte jejich slovník, podporujete jejich koně a tedy se k nim přidáváte, Vy ne já...:-)

stvan

Pane Waltere, prosím neuvažujte neustále jako předchůdce dnešních vymývačů mozků Kojzar z Rudého Práva. Šéfredaktor MF ani Kalousek schůzku pučistů v Lánech neorganizovali. Samozřejmě,  jejich zrada se někomu hodí, ale to přeci neznamená, že se budu bát o ní psát.

heriot

Tenhle Váš článek by, pane Štváne,  jistě s chutí podepsal i šéfredaktor MF. Samozřejmě by měl na mysli pouze  a jen blaho ČSSD a levice vůbec...