Budeme žít v dravěku?

obrazek
22.5.2015 06:31
Názor pana K. z debaty: "Absolutní zákaz by v politice měli mít ekonomové. Ekonom býval dřív poradce. Dneska ekonomové řídí, kdo bude žít a kdo ne, co bude stát a co se zboří a jak budeme žít a co nám zakážou. Ekonom má hlavní slovo ve špitále, na letišti, ve škole. To je přece absolutní blbost. Zblbli nás, že to vnímáme jako samozřejmost. Bereme už názor ekonoma jako hlavní. Peníze se staly prioritou. Už nejde o to, aby lety byly bezpečné, aby špitály léčily, aby školy učily. Jde o to, aby vydělávaly. Špatně! Jsme nuceni poslouchat na slovo numerické psychopaty. Jejich nesmyslné grafy, které se dají vyložit jakkoliv. Totéž platí o právnících. Něco chceš - napřed o tom rozhodne ekonom a právník a ty sklop hlavu a čekej. Ne!" A druhý: "Ekonomové mají svoje čísla a tabulky, nejde se jim postavit veřejně. Jakmile se však okolo vás bude někdo pokoušet cokoli zracionalizovat a zefektivnit, tvařte se, že s ním souhlasíte, ať vás náhodou nezruší taky. Ale zezadu mu házejte klacky pod nohy. Zastavte ty lidi s excelovými tabulkami. Braňte pokroku za každou cenu. Když už nemáte soucit s lidmi, alespoň prosím ve jménu těch zatracených koček"

Bylo by jistě možné předpokládat, že právo a ekonomie na výslunní budou znamenat ekonomickou funkčnost státu a více práva v celé společnosti. Inu, není tomu tak! 

Podívejme se, co kupříkladu se chystá: http://www.ceska-justice.cz/2015/05/stat-motivuje-policii-a-statni-zastupce-da-jim-procenta-ze-zabaveneho-majetku/ - myslím si, že si nemusíme dělat iluze: tento princip má moc proměnit ústavní pravidlo "je dovoleno vše, co není výslovně zakázáno" v "je zakázáno vše, co není výslovně dovoleno." Prokurátoři a soudci již motivováni jsou: hle kolik státá vdává na jejich odměny - http://www.novinky.cz/domaci/369466-soudci-114-847-zalobci-101-151-kc-to-jsou-letosni-prumerne-platy.html přesto není nikdo z právníků motivován k tomu, aby tuto zvrhlost příslušně okomentoval a vykázala do patřičných mezí. První vlaštovky rodícího se babišstánu jsme již měli možnost potkat - paní, ež zaměstnala svoji dceru, akoliv měla jen cukrárnu, jako marketingovou poradkyni - a ta si tak splnila zákonné penzum pro pobírání mateřské, dostala podmínku i s dcerou a vrátit celou mateřskou (- jako kdyby mateřská nebyla práce a za práci nnáležely peníze), ačkoliv skutková podstata byla, že ta dívka tam odvedla svoji práci a je na šéfovi, kolik peněz mu dá. http://archiv.ihned.cz/c1-64001460-materska-jako-trestny-cin-policie-pritvrzuje-proti-podvodum-s-davkami tady právo státní nepatřičně zasahuje do práva soukromého. a nebo toto: ýena zatajila těhotenství, aby dostala práci, je stíhána pro podvod, hrozí jí pět let vězení co se na to dá říct? sviňskej stát, pokud můžou zavřít ženskou, která musí tajit těhotenství.Vždyť na těhotenství se ani u pohovoru nikdo neptá a ani nesmí ptát!  http://vary.idnes.cz/podvod-zena-zatajila-tehotenstvi-pobirala-nemocenskou-a-materskou-1fx-/vary-zpravy.aspx?c=A150609_135239_vary-zpravy_ba#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6  Vladimír Volma: Těhotenství není a nesmí být překážkou pro přijetí do zaměstnání. Není to žádná personální vada, podobně jako není vada pohlaví, věk, rodinný stav, počet dětí ap. Proto je nepřípustné, aby zaměstnavatel zkoumal, zda je uchazečka o zaměstnání těhotná. Diskriminace těhotných žen je ve všech sociálních ohledech nepřípustná. O tom, zda onemocním, se nerozhoduji týden předem, ba dokonce se o tom nerozhoduji vůbec, protože o tom rozhoduje lékař. Překvapuje mě, kolik prorežimních užitečných idiotů tyto základní sociální skutečnosti nechápe. Z hlediska čistě etického, když se mě někdo na něco nesmí ptát, a on se mě přesto zeptá, pak mám právo, abych se chránil, odpovědět nepravdivě. .. z mého pohledu jde v případě postupu soudů i úřadů vppči těmto ženám o trestný čin útisku.

A tady se pro změnu předvedli ekonomové: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zdravotni-sestry-mozna-prevezmou-radu-kompetenci-lekaru_343078.html#.VV6vM-9myyX  - nižší vzdělání a výdaje na něj, nižší plat, stejná odpovědnost, jak jinak:  předpokládá se mimojiné, že sestra s vámi bude sepisovat i anamnézu a rodinnou anamnézu, já si vybavuji, že jsme jednou dělali velmi důkladnou rodinnou anamnézu pro mou dceru s lékařkou - a když jsme to po hodině dopsaly, tak jsem tam nalezla omyly a chyby. A teď si představte, že tuto závadnou anamnézu máte v elektronické knížce IZIP.  A navěky. Protože opravovat ji nikdo nebude, na to nejsou vyčleněné peníze. Já od té doby sepisuje rodinné anamnézy pro lékaře sama, na jednoho každého člena rodiny si beru dva dny na sestavení. No jo, ale já mám sestru velmi vzdělanou doktorku! Květa kobrlová : závažná pochybení se kupodivu netýkají jen lékařů (http://www.extra.cz/matce-zemrelo-v-naruci-miminko-po-navratu-z-pohotovosti-lekarka-nepoznala-zauzlena-streva-a-doporucila-caj-pujde-sedet), ani sester ve funkci lékařů,. ale i sester ve funkci sester.  Když taková "takyzdravotní sestra" tvářící se velice zasvěceně a maximálně zaměstnaně, odpoví trochu vyděšené prvorodičce na upozornění, že jí měsíc před termínem porodu odtekla (tedy ne odtéká, ale už se stalo) plodová voda, slovy: "...to nevadí, udělá se nová..." to je minimálně na facku, ....dopadlo to tenkrát špatně.  No jo, tak to dnes je... když pak nastal šrumec, porod nějak "nešel", došlo k asfyxii, kříšení trvalo dlouho... do té doby normálně probíhající těhotenství, skončilo narozením malého postiženečka. Lékaři prý udělali maximum, rodičům sdělili že: "... to se prostě stává... "je tragické jak je mnohdy a mnohde zdravotnictví odlidštěné, bezcitné, robotické. Když se jeden z "mých" staroušků vrátil z nemocnice a evidentně měl potíže, odpověděl mi lékař, na mou žádost, jestli by se na něj nemohl přijít podívat ( šlo o člověka imobilního) : "A co na něm uvidím?" Je to zlé.   (http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/jeden-lekarsky) a nejen sestry, i bratři povýší: Konec urgentní medicíny? Na záchranu života musí stačit 3,5leté studium neuvedené fomy. Atestovaní lékaři u záchranky jezdit nechtějí. Zbývá prý pár důchodců ...http://www.novinky.cz/domaci/372337-lekare-u-zachranky-nahrazuji-super-zachranari.html

V Itálii se předvedli právníci s ekonomy dohromady a za naprostého ticha senát schválil, že za sanaci bank budou ručit její majitelé= účtů - a to i přes množství prostředků na účtě. (italsky: http://www.sapereeundovere.it/nel-silenzio-assoluto-il-senato-ha-avallato-i-futuri-salvataggi-bancari-a-spese-dei-correntisti/) Jako avaloti. Nedlám si iluze, bohužel, takovéto novinky jsou nakažlivé jako TTIP, o kteréžto prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý soudí, že by byla přínosem (to promluvil Goldman-Sachs, myslíme si): http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Vladimir-Dlouhy-vyjmenoval-klady-TTIP-Nestrasme-Amerikou-nebudme-z-ni-podelani-zaznelo-tez-375295. hoďte na něj deku! 

Hoďte na ně na všechny deku! Pravidla, jež si tato společnost pro své fungování stanovuje, mají navíc ve zvyku se zákeřně měnit. Jestliže až dosud platilo, že je záhodno, aby pro vaše topení a výrobu elektřiny nebyly využíváýny spalovací processy, letos už se hovoří o dani z ekologicky šetrných systémů -  samozřejmě jak jinak, když je používáte jako soukromník, jde o daň z nezávislosti na státu, když je nakupujete, to je jiná daň! :  http://www.zeleni.cz/vyrabite-si-ekologicky-setrnou-elektrinu-odted-za-to-budete-muset-platit-dan/ a (spolu s výpočtem ekodaně z odběru elektřiny podle kapacity jističe to má nárok na cenu ropáka roku - http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/novela-energetickeho-zakona-prosla-platte-podle-jistice/r~3a1fed9adf6211e496f2002590604f2e/). Tak toto dopadlo špatně, předlohou se přes výtky nebudou senátoři zabývat http://www.solarninovinky.cz/?legislativa%2F2015051903%2Fsenatorka-seitlova-za-vyroby-ekologicke-elektriny-pro-vlastni-spotrebu-se-bude-platit-dan-z-elektriny#.VWQpMO9myyV. To v Michiganu zašli při omezování osobních svobod ještě o něco dále: http://svobodnenoviny.eu/obyvatele-statu-michigan-budou-mit-zakaz-farmarit-na-vlastnim-dvorku/ v Oregonu zakazují sběr dešťové vody:  zakazují sběr děštové vody: http://www.naturalnews.com/049679_rainwater_collection_Oregon_government_dependence.html

Jak vidno, to co si pro fungování společnoti koncipuj bílí muži a ženy, je vysoce zákeřné, zhoubné a disfukční, proto předpokládám  stále častější soukrom i kolektivní havárie a nevylučuji, že nám jednou nezbyde než docenit ohromnou práci muslimů na modernizaci  práva šaríja, uklonit se a říci "Děkujeme!". 

Stefan Schus: dosud jsem nevěřil na pohádky... najednou vidím, že Půlnoční království existuje.... a daně, ševče.... daně máš zaplacené ??????? Kája Becar: .uvidíte,že příjde doba kdy budem platit daně i za velikost oken,jako ve Francii za vlády císaře Napoleóna !!! 

Právo s Láskou (stránka Václava Lásky)
Myslím, že v předvolební kampani do sněmovny zazněly neúplné informace.
Schopnost lépe vybírat daně byla hlavní doménou hnutí ANO. Na otázky jak to hodlají udělat, odpovídal Andrej Babiš jednoduše a přitažlivě „prostě to dokážeme“.
O některých navržených opatřeních, kterým to chce prostě dokázat, mám velké pochyby. Například zavedení trestnosti „přípravy“ daňových deliktů. Tedy pokud vás jen napadne, že byste chtěli platit menší daně, než po vás stát chce a šli se poradit s daňovým poradcem jak na to, bude vám za to hrozit kriminál. Ani se nemusíte o takové jednání pokusit, stačí se na něj jen připravovat.
Tenhle zákon míří do Senátu a já budu jednoznačně proti němu, ale nevím, jestli to bude stačit.
No a teď přichází další poznání. Ono „prostě to dokážeme“, má totiž i variantu bé. Když to nedokážeme, tak „prostě zvýšíme daně“.
Přijde mi to nefér.
Před volbami Andrej Babiš prostě nedal voličům úplnou informaci o svých plánech, až bude u moci.

FB uživatel Daňový poplatník: Už se vám to také stalo? Uplatníte nadměrný odpočet DPH a šup- přijde vyzva k odstranění pochybnosti. Vzápětí doložite , že jste si koupili auto, předložite dañový doklad a doložite, že toto auto používáte za účelem uskutečnění zdanitelných plnění. A sup - dostanete další výzvu, abyste zase něco doložili. Ta vyzva však postrádá jakékoliv sdělení konkrétních pochybnosti,jak správci daně ukládá daňový řád. Když se rozčilite co zase blbnou, tak zavoláte na FÚ a zjistíte, že příslušná pracovnice má svoje instrukce a že je v absolutním stresu. Ono to totiž vypadá, že jde o plošnou akci daňové správy. Babiš denně buzeruje daňovou správu, aby zvysíla vyber daní. Daňová správa neví, jak to má rychle udělat, tak systémem padajícího ho.... přenáší svůj problém s Babisem na daňové poplatníky. A jde přitom i nad rámec zákona. Takhle to dopada, když jde někdo do politiky a neví nic o tom jak funguje stát a chce ho řídit jako firmu.

Jo, když je premiér zcela bezideový, ministr financí pak řádí jako černá ruka.

1.3.2017 - a teĎ řádí jak černá ruka oba:Otevřený dopis premiérovi od Andreje Ruščáka: http://andrejruscak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=589938

Emotikona frown

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

To Půlnoční království je Pyšné princezny, tam také nešlo o nic jiného, že kdo drží ruku na klíčích od kasy, chce čímdál tím více. Ale že jsme sio nevšimli, že b takédával čímdál tíém více těm,od nichž vbírá! Už nepotřebujeme ani politiku, jsme syti, řekla bych. Dokued se nezmění pojetí politiky, je lepší se držet pouhého mravního kodexu. Protože bohužel, i právo odvozené od takovéto politiky, patří na smeťák. 

Jiank - víte, šaríja není kamenování, moderní šaríja jsou smírčí soudy,které na západ od nás vyhledávaj i normální občané a podnikatelské subjekty nemuslimů, když chtějí spolupracovt a aopravdu se dohodnout, prostě zjistili, že je to lepší než arbitřáž a nastoluje to funkční právo, kde se závazky slušně a schůdně vypořádávají. 

klokan

    Jaksi jsem nepochopil poslední odstavec jinak výstižného článku, dokumentujícího na na konkrétních případech absolutní prohnilost tunajšího mafiánského imperialismu. Charakterové vlastnosti toho kterého lidského jedince přeci asi barva pleti nějak moc neovlivňuje. Naopak barvu pleti všech polidštěných, částečně odchlupených opic,ovlivňuje délka a intenzita slunečního svitu, jemuž jsou vystaveni.