Budete-li útočit na sociální stát, vláda neskončí

2.2.2011 16:42
V názvu svého článku parafrázuji titulek z MF Dnes, kterým ODS svým koaličním partnerům vzkazuje: "Budete-li útočit na Vondru, vláda končí". Nikoho nepřekvapí, že bojovníci stoosmnácté roty srazili poslušně podpatky a ještě včera umouněný vůdce armády je opět jako ze škatulky. Jenže, jak pro koho.

Pokud by platilo pořekadlo "řekni mi kdo tě hájí a já ti řeknu jaký si", tak by už pouhé vyslovení důvěry dlouholetému příteli z úst předsedy TOP09 Karla Schwarzenberga mělo vyvolávat podezření. Vždyť není jisté, co vlastně pan kníže kamarádu Vondrovi věří. Věří mu jeho oficiální prohlášení, že mu z faktur za ozvučení neztloustla peněženka, a nebo mu věří, co si samozřejmě domýšlím, že si chtěl jen trošku urychlit cestu k vlastní prosperitě? Ministra Schwarzenberga by to jistě nepohoršovalo, neboť i on si dokázal úplatkem urychlit vyřízení svých restitučních nároků, aniž by se zajímal, že nedílnou součástí úplatku je daňový delikt. Nelze pochybovat, že úplatek úředník k dani nepřiznal.

Dá se očekávat, že součástí vládní obrany bude přehršel argumentů na "důležitější" společenská témata, než je hledání Vondrovi odpovědnosti. Fakt, že je nelogické nemít  odpovědnost za veřejné peníze a přitom   brát od lidí mzdu notně větší než je jedno sto tisíc korun, vládní poctivce prostě nezajímá. Občany by to však zajímat mělo, neboť to jsou oni, kdo se při hledání viníků za průvan ve státní kase ocitá na čelních místech.  Pořadí nechť si určí každý sám, ale nejsou snad pro "rozpočtově odpovědné" hlavním viníkem  nemocní, sociální dávky, vládnutí socialistů, důchody, školství, nezaměstnaní, věda, výzkum, kultura, sport atd.? Kdyby  tato vláda myslela vážně co lidem v boji proti korupci slibuje, pak by vzkaz ODS koaličním partnerům musel vypadat asi takto:"Nebudete-li tlačit na vyjasnění všech vládních mediálních průšvihu, které z nás  před veřejností  dělají neodpovědné trouby, kteří za nic neručí, a to v rozsahu padni komu padni, tak tato vláda končí". Tato věta nikdy nezazní. Vždyť má po pravici tolik jiných. Například:"Budete-li útočit na sociální stát, vláda neskončí".

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zdobinsky
Pan kníže uvěřil i Čunkovi a schoval se za šarádu renomovaného auditora, jenž zjistil co měl jistit, ted nic, a že Čunek je čistý jako lilie.
"Státní" zájmy jsou státní zájmy. To se může všechno. U nás tedy určitě.