Byl by svět bezpečnější, kdyby neexistovaly Spojené státy v dnešní podobě?, ptá se Paul Craig Roberts

obama kerry
22.7.2014 20:24
P. C. Roberts pokračuje ve své téměř zdrcující kritice americké politiky. Tentokrát se věnuje americké lži okolo sestřeleného malajského dopravního letadla nad Ukrajinou.

Proč se Washington nepřipojil k výzvě ruského prezidenta Putina, aby případ malajského sestřeleného letadla zcela objektivně vyšetřila mezinárodní komise expertů?

Ruská vláda pokračuje ve zveřejňování faktů, včetně fotografií z umělých družic, které dokazují, že ukrajinskou armádou vlastněný systém BUK se nalézal na místě, ze kterého malajské letadlo mohlo být sestřeleno, a že kromě toho, se na místě tesně před pádem malajského letadla objevila i ukrajinský letoun SU-25. Na konferenci v moskevském tiskovém středisku to v pondělí 21. července prohlásil vedoucí ruských operačních sil a dodal, že přítomnost ukrajinské stíhačky na místě neštěstí potvrdilo i monitorující středisko v Rostově.

Ruský ministr obrany pak na téže konferenci uvedl, že v momentu, kdy raketa zasáhla malajské letadlo, přelétával nad předmětnou oblastí i satelit, nejpravděpodobněji americký. Ruská vláda se v souvislosti s tím obrátila na Washington, aby zveřejnil fotografie i jiná data, která tento satelit zachytil. Zatím se mu odpovědi nedostalo.

Prezident Putin už mnohokrát zdůraznil, že vyšetřování katastrofy malajského letadla si zcela nutně vyžaduje přítomnost nejreprezentativnější mezinárodní skupiny expertů, a směrem k Washingtonu dodal: Mezitím, než tato komise zahájí svou práci, neměl by si nikdo osobovat právo využívat této tragedie k získávání sobeckých politických bodů. Doslova pak řekl: „Opakovaně jsme se obraceli na obě strany ukrajinského konfliktu, aby zasedly za stůl a jednaly. Mohu s jistotou prohlásit, že kdyby Kyjev 28. června neobnovil své válečné akce, k tragedii by nebylo došlo.“

Americkou odpovědí na tuto rozumnou výzvu není bohužel nic jiného, než lži a falešné obviňování – jako obvykle ovšem bez nejmenších důkazů.

A na závěr tato otázka: Co myslíte? Byl by svět bezpečnějším místem s méně zničenými městy a vesnicemi i s méně usmrcenými a vyhnanými ze svých domovů, ale zato s větším podílem pravdy a spravedlnosti, kdyby USA ve svém nynějším politickém uspořádání neexistovaly?

Připravil Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Mane, dobrý večer. Hitlerovo Německo, jeho podstata, ideologie a jeho spojenci jsou historicky nezpochybnitelně nejzrůdnějším systémem, který kdy byl nastolen. Spojené státy, které se neustále ohánějí demokracií, svobodou a podobnými bludy jsou jednoznačně následovníkem. Od II. světové války mají na svědomí tolik válek, vražd a zla, že se jim nikdo ani na dohled nemůže přiblížit..... Kdo jen trochu používá mozek, tak to v případě Ukrajiny musí vnímat naprosto jednoznačně - podpora banderovských fašistů, mentálních a charakterových zrůd, které právě USA pomohly instalovat k moci..... Cílem je Rusko. Bez galaktické agresivity, primitivnosti, absolutní ignorace čehokoliv, kohokoli a násilí používaného Spojenými státy jako politické nástroje vůči všem zemím tohoto světa a amerického pojetí demokracie, svobody a spolupráce by si celá tato planeta neuvěřitelně vydechla. Uvažuji samozřejmě ty samolibé "vládnoucí demokraty" a jejich loutkovodiče, kteří udělají vždy, všude a zásadně nejhrubší silou a arogancí vše ve jménu jediného "boha" -  dolaru"......... Spojené státy bez jakýchkoliv zábran, mimo stovky dalších fašistických agresí, vražd a násilí, humanitárně bombardovaly ochuzeným uranem Jugoslávii, resp. Srbsko, zničily Libyi, Sýrii, rozvrátily Egypt, zdevastovaly Irák, Afganistán a pokračují na Ukrajině..... a to je jen nepřesný výčet posledních 20ti let.....

Taková sešlost zdegenerovaných, nenávistných a bezohledných zločinců se  za celou historii posledních 70ti let nedá nalézt. Svoji sílu postavily USA na II. světové válce, kdy své hospodářství zaměřily na zbrojní výrobu obrovitých rozměrů, aby "pomohly" Evropanům a následných "reparacích" a "kasírování" za pomoc..... Daleko přes 100 let nezažili prostí Američané na svém území válku (což jim ani v nejmenším samozřejmě nepřeji) a tak jim problémy ostatního světa, kde rozsévají jejich žoldáci od "kravaťáků" až po  "blackwattery" smrt a neštěstí, VŮBEC NIC NEŘÍKÁ.....

Jde o společenskopolitické "uspořádání", kde vládnou naprostí magoři, kteří mají místo mozku v lebečním skeletu napěchované dolary. Šíří zlobu, nepřátelství, jidášství a tváří se jako "svatí mesiáši" - od McCarthyho, přes Nixona, Reagana až po dnešního "mírotvorce" Obamu...... A to vidíme "jen" tu VIDITELNOU špičku "ledovce".... Co to musí být za monstra, která to řídí z neviditelných a nedotknutelných míst????

Perfektní blog.  "Naběhl" jsem si...... Zdravím Vás.