CASA? UNICEF by proočkoval 277 777 dětí

unicef děti
17.12.2019 10:58
V České televizi nás UNICEF prosí o pomoc potřebným dětem ve světě. Díky něco nad čtyři sta korun měsíčně můžeme změnit život několika z nich.

Co to ovšem je při čtení částek, které v poslední době vydává , někdo by možná řekl i vyhazuje, Armáda České republiky. Například nyní kupujeme další dva letouny CASA za 2 miliardy korun. Snad budou ještě kvalitnější než ty kterými dosud české letectvo využívalo, např. také k přepravě koní Převalského do Mongolska.

Na webových stránkách UNICEF se dočteme, že jestliže přispějeme 600 korun měsíčně, umožníme celoroční proočkování jednoho dítěte. Číslo 277 777 je počet dětí, které by mohla nechat proočkovat česká vláda, kdyby nekupovala letadla CASA. Nebo místo nich koupit 1 800 000 koz či jiných zvířat, kterými UNICEF obdaruje nejchudší a podvyživené rodiny. A jsou i jiné projekty, které mohou potřebným ve světě hodně pomoci. Třeba řešení přístupu k vodě.

A nejsou to jen letadla, za která zaplatíme miliardy. Jde dokonce o mnohem vyšší částky. Třeba američtí zbrojaři už mají své jisté za vrtulníky, jichž nákup v USA po návštěvě Langley a Bílého domu dojednal premiér Babiš. Nekupte to za 14,6 miliardy. Další pěkná suma zase půjde do Izraele, za osm radiolokátorů zaplatíme 3,5 miliardy korun. Donald Trump zkrátka pohrozí prstem a už se armádní výdaje zvedají směrem k požadovaným dvěma procentům HDP.

Možná bychom ale pro naši bezpečnost udělali víc, kdybychom zbrojařům sypané peníze dali na účty UNICEF.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Ač bychom samozřejmě rádi  dobrovolně přispěli na přežití nešťastných děti na africkém i dalších kontinentech, brání nám k uskutečnění této pomoci odporná politika našich velkokapitalistických papalášů, kdy jsme kromě vynucených daní, vlastně nechtěně nuceni přispívat na zbrojení, na naše vlastní ohlupování propagandou ze strany ČT, věrně sloužící oligarchům, byť jednoho z nich jakoby odsuzuje, nyní tedy si ještě přispíváme na naše vlastní usmažení G 5 zářením, aby si tito naši vysloveně odporní papaláši pomohli k dalším miliardám, ale na náš účet. Sibují nám sice rychlejší stažení filmů a jiných propagandistických hitů ovšem fakticky nás stahují z kůže jako nejodpornější chánové dřívějších společensky ekonomických formací. Sebestředně se prohlašují za elitu, zakládaje jí však toliko na množství peněz, které získali našim oloupením, povyšujíce se ve svém mamonovém chtíči na základní zákony vesmíru, kdy se vlastně sami sebe zbožšťují. Jak dlouho se vlastně ještě necháme takto ohlupovat.

petr-meduna

Z doby  hladomoru  v Etiopii pamatuji analýzy, že je zapotřebí snížit dětskou úmrtnost , aby se nerodilo více dětí. Souvislost je se zcela jiným sociálním systémem, kdy děti se ve stáří starají o  rodiče. Je samozřejmě třeba dbát o to, aby se lidé třeba v Africe uživili vlastní produkcí nejen potravin. Umožnit jim minimální základ hospodaření temi páry koz se mně zdá dobré. Zejména evropské koloniální státy by se rozhodně měly podílet na na nastartování zemědělské i průmyslové výroby. K opatřením jistě patří i zabránění migrace do Evropy těch, kteří nepochybně svými silami mohou svou domovinu budovat.

Lubodoc

Jen by mne zajímalo,kolik platí UNICEF za televizní spoty v prime time.Dávat peníze UNICEFu považuji za kontraproduktivní.Teď budu za bezcitné hovado,ale Africe pomůže jen snížení porodnosti.Pokud tam nezasahovali různí dobropáchalové (a jistě ne nezištně),tak přežilo jen to co přežít mělo a co se mohlo uživit.Příroda si uměla vždycky poradit,nakonec i zvíře si ponechá jen tolik mláďat,kolik může uživit.I sami Afričtí diplomaté říkají,že všemi těmi pomocemi Africe ubližujeme.Nedávej chudému ryby,nauč jej ryby lovit.A o tom to je.