Červený kříž na Haiti z darů půl miliardy dolarů zbudoval šest domků

obrazek
16.4.2018 16:27
Po devastujícím zemětřesení na Haiti v roce 2010 vznikl v Červeném kříži velký plán vybudovat zde znovu stovky tisíc nových domků. Červený kříž však ve svém záměru zcela selhal. Napsala Marie Arago pro Propublica. (Dalším velkým charitativním projektem pro Haiti, z něhož také nic nebylo, byla akce nadace manželů Clintonových.)

Jiné:Bývalý důstojník CIA  označil skandál s Nadací Clintonových za největší loupež a skandál století: https://www.zerohedge.com/news/2018-03-11/former-cia-officer-exposes-clinton-charity-fraud-biggest-scandal-us-history

Zpráva ze 17.10.2017

zdroj : http://truthcommand.com/2017/10/red-cross-built-exactly-6-homes-haiti-nearly-half-billion-dollars-donations/ a  http://www.huffingtonpost.com/2015/06/04/red-cross-haiti-report_n_7511080.html?ncid=engmodushpmg00000003 

.....Ale plány propadly a žalostný počet domů, které byly od té doby postaveny, je jen šest.

 

Červený kříž oznámil, že plánuje vybudovat necelých 130 000 domů pro přeživsí zemětřesení, z nichž mnozí z nich nemají absolutně nic.

 

Došlo k velké úlevš lidí po celém světě, dorazily dary a to v celkové výši půl miliardy dolarů, ale řada hromadných chyb vedla k zastavení plánů, a  mnozí pochybují o tom, zda budou domy postaveny alespoň někdy v budoucnu.

 

K dnešnímu dni mnoho oblastí postižených zemětřesením nebylo přestavěno, mnozí žijící v chatrčích se drobí z trosek a málo, pokud mají přístup k čisté vodě.

 

 

Vynesené poznámky společnosti ukazují, kolik chyb, které brání procesu budování, pochází ze společnosti a bylo možné se jí vyhnout s lepším plánováním a řízením.

 

Někteří bývalí zaměstnanci odhalili, jak byli najati zaměstnanci, kteří nedokázali číst francouzsky nebo  neuměli kreolsky práci, což jim znemožňuje pracovat správně v tomto prostředí.

 

Judith St. Fortová, která byla v té době ředitelem, napsala v poznámce z roku 2011, že manažeři odpovědní za dohled nad operací činili "velmi znepokojující" poznámky o haitských zaměstnancích.

 

 

Rasistické poznámky byly objeveny u manažerů,  uvádějí, že "ti, které jsme najali, nejsou silní, takže bychom asi neměli věnovat pozornost haitským životopisům".

 

Navzdory tomu, že Červený kříž selhal, jsou stále přední charitou, která se po humanitárních krizích, jako je tato, obrátila.

 

Společnost vydala prohlášení, které vysvětluje chyby, a říká:

 

"Stejně jako mnoho humanitárních organizací, které reagovaly na Haiti, americký Červený kříž se setkal s komplikacemi v souvislosti s časovými koordinačními zpožděními, spory o vlastnictví půdy, zpožděními způsobenými haitskými zvyky, výzvami k hledání kvalifikovaných pracovníků, pro které ale  neměli dostatek zásob, zato však přílišnou námahu a ještě k tomu došlo k vypuknutí cholery, mimo jiné ".

O nadaci Clintonových: https://www.zerohedge.com/news/2018-03-11/former-cia-officer-exposes-clinton-charity-fraud-biggest-scandal-us-history

V Červeném kříži se podvádí i u nás: http://tn.nova.cz/clanek/sef-cerveneho-krize-mel-podvadet-na-dotacich-pobocka-ma-dluhy.html

*** Také Porto Rico utrpělo přírodní katastrofou, a hyeny kradou a kradou, zde Ben Carson zadržel 18 miliard dolarů pomoci https://www.youtube.com/watch?v=u_D_QxV39jw&feature=share&fbclid=IwAR2dUf1_30X7pGKDsHNGvwcb37bCIkR66mWp8AfW9xWo3rtXZETLwi_1F7A

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.