Česká televize - čím hůře, tím lépe, aneb nevěřte vládě!

ct logo
26.3.2020 09:55
Neexistuje nic, co udělá, rozhodne v současné době vláda a veřejnoprávní Česká televize by to hrubě nezkritizovala, ústy svých aktivistických moderátorů a redaktorů. A není-li v nějakém vládním rozhodnutí už opravdu co kritizovat, prostě se problém vyrobí, vymyslí, podsune.

Taková podlá, zákeřná, dlouhotrvající masírka občanů, diváků se hned tak nevidí. Není totiž zpráv, rozhovorů, reportáží v ČT, ve kterých by se neprobíral pořád dokola "trestuhodný" nedostatek zdravotnického materiálu, prostě roušek, respirátorů atd., ale i jiných "hříchů" vlády. Reportéři doslova tahají z kdekoho ztížnosti, kritiku, naříkání, jak není to nebo ono, jak to nebo ono rozhodnutí je špatné, a hlavně - jak za to může vláda, Babiš především.
Některé ty rozhovory, které vedou ti aktivističtí redaktoři, jsou už až nechutně navádějící, jejich otázky přímo podsouvají hostům, zpovídaným, odpovědi typu: ano, je to špatné, vláda to nezvládá, bla bla bla. A pokud naproti sedí někdo z vlády přímo, je nasměrováván, tlačen k odpovědi, že to nezvládá přímo Babiš, ministři za ANO.

Typickým příkladem rozhovoru s návodnými, vyžadovanými přímo odpověďmi byl rozhovor s místopředsedou vlády a ministrem vnitra Janem Hamáčkem v pořadu Interview ČT24 25.03.2020. Ta neskrývaná snaha redaktorky donutit hosta k jí libozvučným odpovědím, se nedala přeslechnout.

Strategie rozhádat koalici, poštvávat proti sobě členy vlády, obecně následně poštvat diváky, občany proti vládě jako takové, znedůvěryhodnit jí v očích veřejnosti, nabírá na obrátkách, síle. Česká televize, jako prodloužená ruka opozice a protivládních politických aktivistů, se v tomto snaží, seč může.

Je nejenom smutné, ale opovrženíhodné, že se tomu tak děje i v těchto dnech, v této době, kdy jsme všichni ohroženi a stát je ve stavu nouze. Vláda jedná, pracuje, snaží se o řešení co nejlepší pro včechny (i pro tyto a jiné její nenávistníky), až to mnohdy vypadá, že, s prominutím, padá na hubu. Je ale pořád zle a v mnohém nespravedlivě kritizována (ne že by se nedělala chyby, ale kdo nějaké v takto vypjaté situaci nedělá?), naše veřejnoprávní televize se může přímo přetrhnout, aby na ní a na její práci hledala jenom a pouze ty chyby, nedostatky. Rozeštvává koalici, ministry, podsouvá jim a vyžaduje od nich přímo házení špíny na své kolegy, inscenuje rozkoly mezi nimi za každou cenu.

Co je ale neuvěřitelná prasárna, ČT neustále podsouvá divákům, občanům, že ta vláda je špatná, nezvládá to, nerozhoduje správně - prostě pořád se podprahově snažá sdělovat veřejnosti, jak jsme její zásluhou na tom špatně, jak nás vede do záhuby.

Přitom opak je pravdou, jsme na tom, v porovnání s jinými státy Evropy, relativně dobře. Máme sice první mrtvé, ale, jak se vyjádřili i odborníci, ti nezemřeli na koronavirus, ale S koronavirusem.

Česká televize se také "vyznamenává" různými taškařicemi v souvislosti se současnou situací, snad nejbizarnější bylo zpívánkování Svěráka, který sice nerozumí Čechům, Moravanům a Slezanům, ale coby jim za honorář nezazpíval, co jim vadí a co nevadí. Mimochodem, od "umělců" jeho typu je to óbr prachsprostá lež, když zpívá - "nemít prachy - nevadí", ve světle toho, že řvou jak pominutí, jak nebudou "mít co žrát", když se zavřela divadla, a navrch požadují od státu kompenzace. Takže jim setsakra vadí nemít prachy. Ale donutí, pod záštitou ČT, lhát i ta dítka nebohá, kterým předzpívává. Pro jistotu v houfu, karanténa - nekaranténa.

Úlisný a na první dobrou falešný až slizký Halík, prostřednictvím ČT promlouvající k veřejnosti, to už byl vrchol absurdity a nechutnosti. Ono vůbec je s podivem, že naprostá většina hostů a vystupujících v ČT jsou opozičníci, odpůrci až přímo nepřátelé současné vlády. No, s podivem ... Spíše je to pravidlo a protistátní, naše a za naše peníze blahobytně žijící Česká televize jenom neustále přikládá pod kotel, ve kterém chtějí někteří tu vládu uvařit. Taková servisní firma milionchvilkařů nenávisti a jiných tvůrců destabilizace společnosti. Žel, i v této době a za těchto okolností. A vůbec jim to není hloupé, vůbec se nestydí.

Nestydí se ani prolhaný, udavařský pirát, který lživě osočil svoji zemi, vlast, že ukradla Itálii zdravotnický materiál, byť to není vůbec pravda. Nestydí se ani politické neziskovky, které vůbec nic pro stát, zemi, občany, neudělali, byť se honosí názvy a programy, jako pomoc v tísni atd. Naopak, ještě se přidávají k těm, kteří žádají po vládě kompenzace za ušlé zisky. Ano, ZISKY! Že jsou to neziskovky? Pchá, to je jenom pro naivy, nepřemýšlející, hlavně pro ty, co jim přiklepli statut a přiklepávají dotace. To je na dlouhé a neveselé povídání. Jednoduše a stručně - pohrdání a odsouzení hodní šmejdi.

Věřme vládě a nevěřme prolhané České televizi. 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.