Chce libyjský režim udělat z Bání Walíd mrtvé město?

mrtvá dívenka z Bání Walíd
27.10.2012 15:33
V předchozím článku, jenž budu citovat, byla monitorována situace a článek rozšiřován až do 25.-26.10. Včera, v pátek, situace proti očekávání podle komentáře na jedné ruské webové stánce eskalovala. Libyjský režim dlouho před svými občany zakrýval svou pravou podstatu maskou, ale to, co vychází na jevo nyní, je otřesné natolik, že se to již zakrýt nedá. Skutečnými vládci Libye jsou zřejmě žoldáci placení neznámo kým, zemi prezidentuje agent CIA, nově zvolený parlament se nezdráhá uplatňovat princip kolektivní viny - celé město je činěno zopovědným za únos, mučení a popravu spolupachatele vraždy Kadáfího a jeho celého doprovodu, který si celou dlouhou dobu ve městě klidně dál bydlel. Připomínám, že oproti prvnímu dojmu, že se jedná o malé kmenové město, jež se provinilo tím, že v něm směl bydlet nejmladší syn Kaddáfího, Kamis, a jež se nikdy nevzdalo sympatií ke Kaddáfího rodině, jde (či spíše šlo) o aglomeraci zvíci cca 130 000 obyvatel. A jde nejen o tuto aglomeraci. Jde o vládními usneseními - pozor - v údajně "svobodných volbách" zvolené nové vlády - naplánovanou válku proti jednomu celému etniku.

Původní doplňovaný, opravovný článek s vpisy, jenž monitoruje situaci od 19. do 26. (ač válka proti Bání Walíd začala nejméně 8. ale možná již 3.1.) je zde:http://www.vasevec.cz/blogy/v-libyjskem-bani-walid-se-znovu-rozhorelo-peklo

I tento nový článek bude doplňován a postupně rozšiřován. 25. bylo údajně misuratskými milicemi rozhlášeno, že kdo bude poskytovat pomoc raněným, bude zabit.

Toto je zpáva, jež se na web dostala neznámo jak, protože město je defacto komunikačně odříznuté, průběžné zpravodajsví podávali jen Rusové a 25. či 26. se do města vypravili zástupci Guardianu, kteří se daleko nedostali. .

Zpráva psaná neumělou angličtinou s chybami je zde a já jsem ji při překladu spíše převodu upravovala podle toho, co se domnívám, že autor "mr_xxl" chtěl sdělit http://greenkomitet.ru/forum/forums-english/news/libya/562-bani-walid-libya-26th-october-2012-a.html říká:

   "Večer a v noci ze dne 25. na 26. října bylo město Bani Walid  bombardováno letadly označenými jako airforces Misurata a tato  letadla patří okupačního režimu v Libyi. Těmi byly shazovány bomby s bílým fosforem proti obhájcům Bani Walid a civilistům. Ústup vojsk okupačního režimu po vyhlášení vítězství byl falešnou zprávou.

    Historie Sirty a Tripoli se opakuje, protože gangy nemohly vstoupit do Bani Walid samy, tak zřejmě NATO a Katar využily svých letadel a letadla přemalovali v barvách okupačního režimu. Také mohlo být použit speciální síly, alespoň jeden očitý svědek ohlásil spatření katarských a jordánských speciálních sil, bojují proti obráncům Bání Walíd. S podporou letadel ozbrojených gangů, které vstoupily do východní části města Bání Walíd minulé noci a ráno 26. října, v odpoledních hodinách 25. října totiž ozbrojené gangy ve městě Bani Walid nebyly, média hlásila jenpoužití munice artilerie zdálky a boj s kmenem Vershifanna.

    
Dnes očitý svědek informoval o tureckých vojácích v oblecích protichemické či protiradiační ochrany, kteří se nacházejí na okraji Bání Walíd a sbírají těla civilních osob a obránců zabitých bombami s bílým fosforem, chemickými zbraněmi a případně ochuzeným uranem, jež pak dopravují do mrtvého městem Taverga. Za účelem jejich spálení a zakopání zbytků do masových hrobů. Ničí důkazy, že útočníci používají tyto zakázané zbraně, zejména bílý fosfor.

    
Očitý svědek uvedl, že město Bání Walíd napadlo "komando 28. května," ozbrojený gang obyvatel z Bani Walid, kteří podporují okupační režim a kteří byli vykázáni z města před konfliktem.  Nčí domy ve východním Bani Walid, kam sejim podařilo vstoupit vstoupit. Předtím se objevily  informace, že do města se dostala tchnika pro demolice domů.

    
Očitý svědek uvedl, že ženy a starci z kmene Werfalla, kteří se chopili zbraní své volby, aby zemřeli v bitvě,  nesmí být mučeni a znásilňováni.
    
Ozbrojené gangy zahájily palbu na civilisty, kteří uprchli ze svých domovů v Bani Walid v prvních dnech obléhání a nyní se snaží vrátit do města. Uprchlíci jsou nuceni strávit noc v poušti během (pozn.: muslimského) svátku. Očitý svědek uvedl, že je to pátý den, co se pokoušejí vrátit.
    
Patrioti Libye, kteří žádají na svých stránkách další kmeny, aby povstali a bojovali proti okupaci, jsou zabíjeni jeden po druhém. Protože usnesení № 8 okupačního režimu říká, že další cíl v seznamu bude město kmene Vershifanna, a usnesením № 9 je naplánován útok na město Al Jelat a podle usnesení № 10 se bude útočit na města na jihu Libye, zejména město Sabha, je jasné, že jde zejména o válku proti kmenu Werfalla a jeho kapitálu, ostatně útok na Bání Walid byl schválena usnesením № 7  okupačního režimu Libye."

______________________

Není moc důvodůnevěřit,protože už v srpnu 2011 takto udělali milice z Misuraty město duchů z Tawarghy:

 Andrea Rabčanová  http://www.youtube.com/watch?v=vkndS2Zi-jY&feature=share Podla Amnesty International,to,co sa stalo v Tawarghe je zlocin proti ludskosti(mesto bolo znicene misuratskou miliciou,obyvatelstvo bolo vyvrazdene a cast z neho stihla pred tou pohromou ujst)...zaujimava je aj diskusia,kde sa jeden zastanca šušumetiakov ohana tym,ze dedinu resp.mestecko Tawarghu vytvoril Kaddafi,a ked je Kaddafi mrtvy,musi byt odstranene vsetky jeho symboly...mesto vsak bolo zalozene skor ako sa Kaddafi dostal k moci...navyse mesto pocas kolonialnych cias bolo velmi chudobne,obyvatelsvo sa len vymanilo z otroctva ,o ich osud sa potom nikto nestaral...az ked prisiel Kaddafi tak zlepsil postavenie tohto mesta,ludia ziskali pristup k vzdelaniu a pod.
 
The Displaced People of Tawargha - Write for Rights 2012
www.youtube.com
In August 2011, the Libyan town of Tawargha was attacked by militia fighters from nearby Misratah.

_______________________
Ti, kteří jsou uvězněni v Bani Walid, se obrátili na OSN s žádosti o pomoc, ale nebyli vyslyšeni. Mise OSN v Libyi říká, že nemá žádné pracovníky ve městě a nemůže poskytnout dodatečné informace o situaci ve městě. Vedoucí mise OSN odmítnul zdůvodnit, proč není OSN přítomna uvnitř města Bani Walid. /http://www.vlastnihlavou.cz/katastrofa-v-bani-walid-a-zapadni-media-nadale-mlci/

A teď něco tendenčního - anglofonní zpravodajství patrně Emirátů - oslavuje konec a vítěze, disent je třeba "usměrnit" - accomodate): http://www.thenational.ae/thenationalconversation/editorial/bani-walid-battle-raises-a-worrying-trend-in-libya

a také výborný Stephen Lendman: http://www.opednews.com/articles/Genocide-in-Bani-Walid-by-Stephen-Lendman-121026-567.html (budou uvedeny výňatky)
Stephen především činí zodpovědného za násilí v Bání Walíd Obamu, minimálně pro nečinnost, a uvádí, co my jsme se domnívali na základě analýzy kampaně o tom, že Bání Walíd je bašta prokaddáfíovců, že to bylo podvrženo: "očitý svědek uvádí: zde nejsou žádní Kaddáfího lidé /pozn. myslí tím zřejmě ozbrojené zázemí a složky, Kamis Kaddáfí tam bydlel a bylo známo, že nějaké komando měl, al na místě je uvažovat, že to byly důvody ochrany vlastní osoby, kvůli zavraždění otce/ - což pronesl i jeden z členů Přechodné vlády, který byl ve městě na inspekci /pozn.: škoda, že neuvedl který/."

Konečně píše něco také Reuters - "Dobytí libyjkého města smrdí odplatou, nikoliv smírem" :  http://www.reuters.com/article/2012/10/26/us-libya-town-idUSBRE89P0HN20121026 "Zde si Reuters si trochu rypol do misuratskej milicie.kde poukazuje na to,ze mesto Bani Walid sa stalo obetou pomsty a nie zmierenia ,na ktore poukazuje misuratska milicia tym,ze ona vraj len chcela dokazat,ze Kaddafi je mrtvy a Bani Walid musi pochopit,ze je koniec...dalsi paradox vyplyvajuci z clanku poukazuje na vyhadrenie jedneho militanta,ze "oni vedia,ze v meste uz nie su hlavne postavy rezimu Kaddafiho,kedze tie utiekli este minuly rok"...take neguje a vyvracia to,co prezentovala misuratska milicia...starejsi z Bani Walid v tom vidia pomstu a kolektivna vina,ze mesto bolo dlho s Kaddafim sa podobne ako v Sirthe odrazila aj na nich...reuters udava,ze toto vnimanie pomsty zo strany obyvatelov Bani Walid rozhodne bude prekazkou na urovnanie vztahov v Libyi a opat len potvrdzuje slabu ustrednu "vladu" ..." (Andrea Rabčanová) já se ptám: nepřipravuje nás Reuters náhodou na další boje v oněch městech, jichž se týkají vládní výnosy "o zákrocích resp. represáliích" ?

 

Obyvatelé rozprchlí po okolí se opravdu vracet nechtějí (působivý obrazový materiál): http://www.youtube.com/watch?v=6IJefPkBaDk&feature=share  v jiném příspěku tohoto uživatele youtube tvrdí libyjský emigrant, že zdaleka nejmocnější osobou v Libyi je katarský emír.  A zde na videu z dneška milice pálí domy: http://www.youtube.com/watch?v=JNi0ZFENJbE&feature=youtu.be

Bohužel i kanál Russia Today trpí nedostatkem zpráv a 27.10 částečně opakuje zpravodajství z 26.10. - hovoří o útoku těžce vyzbojených žoldáků na město, nervových plynech, fosforu,odmítání US administrativy a tajných služeb problém řešit, jakož i západních médií se věcí zabývat podle všeho situace eskaluje a lidé ve městě i v  autech mimoměsto jsou již tři týdny bez dodávek jídla: http://rt.com/news/bani-walid-phosphorous-chemical-358/ V aktivistikcýh kruzích kdosi zatwitteroval, že štáby, které se snažily do města dostat, přišly o pět kamer. A vůbec není známo, komu jakým způobem a kdy se podařilo natočit tento canfourek nájezdu zahraničních ozbrojenců datovaný 27.10. - že by někdo z nich sám a pak o přístrojovou techniku přišel? http://www.youtube.com/watch?v=p_mZr-yI1jM&feature=channel&list=UL

Situace ve válečných zónách se vždy opakuje stejně, nejprve nastoupí komuikační blokáda, pak, po vyhraném boji,  se vše zabetonuje, aby nebylo nic poznat, zakáže se přístup - a děti zoufalců§, kteří nemají kam jít, a které se narodí s těžkými vadami vlivem genetikého postižení, nesmějí - nebo nemají kde - lékaři zveřejňovat, jako tomu bylo s Falúdžou, někdejší perlou iráckého průmyslu, z níž nezbylo takřka nic a kde byl použit ochuzený uran. http://www.zvedavec.org/komentare/2010/09/3980-falludza-je-horsi-nez-hirosima.htm

Bohužel komunikační blokáda je ale jen půlka pravdy, o moderních médiích, jejichž novináři by měli být dost zkušení, aby si zrkonstruvaliu relitu i z útržků a podali obrázek plný, o novinářích, kteří by měli mít a mají tu moc dobrat se informací, když chtějí, totiž platí to, co říká Chistoph Hoerstel (české titulky) : http://vimeo.com/21563166

_____________________

Okupační režim Libye vyhlásil tedy genocidní  válku jedné šestině svého obyvatelstva, jež patrně byla elitou národa. a jež je největším kmenem Libye.

_____________________

Líbyjské observatórium pre ľudské práva žiada Misurátu, aby prepustila člena rady starších kmeňa Warfalla šejka Mohammeda Barghoutiho, ktorého uniesli z Bani Walid /libyan humanrights observer/
šej Mohammed  Barghouti

 

 

USA rozšiřuje základny dronů do Djibuti, Etiopie a a Francie převelí sé drony z Afgánistánu do Mali. Podle vyjádření Dienstviera staršího na předvolebním setkání s občany v Klubu dvojka před minulými volbami (únor 2010), se na programu dronů do Sahelu podílí i ČR - protože "islám byl přeci v 17. století tak agresívní".

V USA se mezitím představený organizace Home Security vyjádřil, že i zabíjení samotných Američnů prostřednictvím dronů je naprosto v pořádku a plně v souladu s Ústavou: http://www.globalresearch.ca/drone-murders-of-americans-totally-right-totally-constitutional-homeland-security-chairperson/5309888Podle Wertyzreport jsou dron y již i v Libyi, ale nyní začne šarvátka NATO a USA s OSN (jichž jsou USA největšími přispěvateli) , protože jejich Rada pro lidská práva dospěla k závěru, že aspekty použití dronů nesou nezpochybnitelný charakter válečného zločinectví. https://www.commondreams.org/headline/2012/10/26 Nebylo by vhodnější státy, které si ve válečné zločinosti libují, z OSN vyhodit?

"Politika je jen zábavní divizí vojensko-průmyslového komplexu." (Frank Zappa) - a jak se ruku v ruce snoubí humanitární šíření demokracie USA se zbrojařsko-žoldáckými rejdy USA vysvětluje (bohužel anglicky) AfriSynergy: http://www.youtube.com/watch?v=iR4YlrSHXxw&feature=youtu.be&a

 

Ten zdravím kypící, sympatie vzbuzující muž na obrázku je žoldák používající jméno Wesam Eleiash a členové kmene Werfalla jej označili za pachatele válečného zločinu vraždění dětí. Odkudpak asi je?

žoldák

 

 

Pro ty, kdo mají dobrou angličtinu, videodokument Maximiliana Forteho: "Libya:Race, Empire and Invention of Humanitarian Emergency"  - něco o lidcch Libye, historii země a o tom, jak byla vynalezena urgentnost humanitárního zásahu (též na Vimeo): http://libyasos.blogspot.cz/2012/10/libya-race-empire-and-invention-of.html Film je založen na dvouletém, bádání, z něhož vznikla kniha: Slouching Towards Sirte: NATO's War On Libya and Africa (Baraka Books, Montreal, 2012),

____________________

28.10. večer:Andrea Rabčanová

Vstup do mesta Bani Walid je nadalej obtiazny...do vnutra boli vpustene len dva vozy Cerveneho kriza,civilisti tam nemaju ziaden pristup, ani charitativne organizacie a to dokonca v sprievode "libyjskej armady"...takze tie zvasty o tom ako mesto kontroluje provladna armada su ozaj viac nez trapne...navyse dnes je v okoli silna piesocna burka,takze je tam problem vobec trafit...

 Miroslav PetrásekKateřina Amiourová , aj tu je aktualne info, ktore potvrdzuje boje v Bani Walid. Preto ta informacna blokada a preto nepustaju obyvatelov dnu. http://za-kaddafi.ru/portal/hot-news/548-liviya-novosti-bitva-za-bani-valid-28-oktyabrya-2012.html  takze zverstva sa pachaju nadalej, dokonca bolo odfotene lietadlo NATO, ktore bombardovalo mesto.Překlad s pomocí google Translatoru:
"Ve městě pokračují boje. Měšťané hrdinsky brání své domovy i přes obrovské ztráty (pouze v Dahr v posledních dnech zabito asi 2000 lidí).Bani Walid je z 50% ovládáno společenstvími obránců města. Druhou polovino ovládají gangy provládních. většinou "komando 28.května" a jiné menší. Poté, co zničí domovy, rabují. V oblastech pod kontrolou občanů pokračuje bombardování letadly. Objevila se informace, že do města přijeli žoldnéři z jiných zemí, včetně odstřelovačů. (Chcete-li, aby pomáhali loupit). Je pravděpodobně, že v genocidě Bani Walid jsou přímo zapojeni Američané nebo NATO.Rodiny, to jest ti starší, ženy a děti, opustili město a odešli do pouště, kde jsou nyní pod otevřeným nebem, bez jakýchkoliv nezbytností a jídla. /teď moc nerozumím - něco o unášení rodin/ Do Baní Walíd také proudí pomoc, ale jsou to jen malé skupiny a nemohou významně ovlivňit průběh boje."

 Zachycený arabský dopis z Libye praví, že zajatci se necházejí v tajných věznicích v Gharyanu, Misratě, Zawiye a Aljmahh a jsou mučeni v každém směru, který je zakázán mezinárodním právem, protože základním cílem gangů je likvidace kmenových vůdců v Bani Walid a vláda nemá námitky k tomu, co se děje ve městě Bani Walid.

A pro ty, co nevědí, že Alkajda je arabsky Databáze (původem CIA) anglické video: http://www.presstv.ir/detail/2012/10/28/269227/alqaeda-manipulated-by-us-israel/

Podle Libya Herald z 29.10. se italská vláda rozhoupala vyslat do Báí Walíd jskousi delegaci či komisi, ale vše svědčí o tom, že má momentálně naprosto nedostatečné a zastaralé informace.

A toto je jedno z lietadiel, ktoré bombardovalo Bani Walid, bílým fosforem.  Na rozpoznaní typu a vlastníka sa pilne pracuje (mezitím se přišlo na to, že jde o Lockheed AP-3C Orion US Navy ). Zdroj záberu je:http://www.algeria-isp.com/actualites/politique-libye/201210-A12749/libye-bani-walid-bombardee-avec-des-avions-guerre-octobre-2012.html

28.10. vychází článek v Sunheraldu o tom, že Libyjci o své vládě ztratili poslední iluz a že zemí zmítá chaos, ovšem způsob, jakým je článek napsán, to je vymývání mozků. http://www.sunherald.com/2012/10/28/4270131/libyans-disillusioned-with-government.html

O mlčení médií, nedostatku ifnformací, což nikomu nevadí, ale i válečných zločinech, k nimž v Bání Walíd došlo, se rozepsal 29.10.2012 opět skvělý Stephen Lendman pro Mathabu: http://www.mathaba.net/news/?x=631863

Od jisté doby jsem žádné pořádné zprávy o dění uvnitř města Bání Walíd nenašla ani já a asi ani nikdo jiný, vyjádření libyjských médií, že město mají vojáci libyjské armády pod kontrolou, vždy vyvrací nové a nové zprávy z internetu. Jistě, mají převahu. Ale něco se tam děje pořád a civilisté se nemohou vrátit.

Libyjská armáda ovšem uvolnila jásavé video oslavující vítězství nad svými krajany z Bání Walíd již 23.10.: http://www.youtube.com/watch?v=qxgegkbncPU&feature=youtu.be a další šaškárna, kterou libyjcůmpouštěli 23 po střelbě do demonstrantů v televizi: http://www.youtube.com/watch?v=DImxgjo6ZiU&feature=relmfu 25.10. své akce armáda maskupje  pro Aljazeeru prohlášením o hledání válečnýh zločinců: http://www.youtube.com/watch?v=AunRyiwQIiw&feature=channel&list=UL

30-10.2012 - něco se stalo!http://www.libyaherald.com/2012/10/30/defence-minister-says-army-chief-has-no-control-over-bani-walid/Mesto Bani Walid je ludoprazdne a "vlada"urobila chybu, ked dovolila misuratskym miliciam vstup do mesta...tak sa vyjadril odstupujuci minister obrany....Kde však jsou všichzni ti lidé? Kdy skončí komunikační blokáda a útoky na město? Kdy budou dodány potraviny? Kdy si kdo porovná satelitní snímky z doby před 3.10. a nyní? Kdy kdo zangažuj e modré přilby, jež v zemi, jak se ukázalo, dosud operují, k tomu,  aby pomohly nastolit pořáek, ostaly ty trádající v autech ze ilice a rozdělili potraviny, stany, deky a léky?

__________________________

To , co se nedávno dělo a nyní děje v Libyi, jsme měli nejblíže v 90. letech v blízké Jugoslávii, resp. zemích bývalé Jugoslávie, o tom, jak tyto země byly politcky, ekonomicky a vojensky zotročeny ze strany Západu, pojednává dvouhodinový otitulkovaný film Váha řetězů:http://nwoo.org/view.php?nazevclanku=the-weight-of-chains-vaha-retezu-cz-titulky-2011&cisloclanku=2012110005

_________________________

Ukazuje se, že Libye spolu s Katarem jsou njvětšími podporovateli syrských "rebelů! - vrahů z Houly, jimž mimo jiného zaslali 20 mio dollarů (patrně ze zmražených kont protagonistů Kaddáfího režimu):http://www.france24.com/ar/20121102-%D9%84%D9%8A%D8%A8%D9%8A%D8%A7-%D9%85%D9%85%D9%88%D9%84%D9%8A%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%B9%D8%A7%D8%B1%D8%B6%D8%A9-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%8A%D8%A9-%D9%82%D8%B7%D8%B1-%D8%A7%D9%84%D8%A5%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3-%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%B7%D9%86%D9%8A-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%B9%D8%A7%D8%B1%D8%B6

Zde se píše totéž: libyjký režim kromě žoldáků ve vlastní zemi financuje ještě vrahy z Houly, aka syrské rebely a opozici. http://www.washingtonpost.com/world/middle_east/libya-helps-bankroll-syrian-opposition-movement/2012/11/05/98cd728a-2764-11e2-b2a0-ae18d6159439_story.html

A zde se píše, že je dokonce hlavním sponzorem syrské opozice: http://www.libyaherald.com/2012/11/05/libya-the-main-funder-of-syrian-opposition/

_________________________

Misurata si užívá krvavých peněz svých žoldáků a rozných protekcí  jako je osvobození od všech daní a poplatků (neplatí se ani za pas) - za špinavou práci v Syrtě, Tawerze a Bání Walíd. Jen kvete a proto jsou takié zahraniční novináři zásadně voděni sem. Ovšem o nadvládu nad Tripolisem se střetly misuratské ozbrojené gangy s gangy zintanskými. Misuratské milice také vydíraly členy nového parlamentu, takže ti museli opustit Hotel Rixos zadním vchodem a vydat se skrýt dále na východ. I demonstranti narušovali zasedání parlamentu: http://www.sme.sk/c/6587572/libyjcania-na-protest-vtrhli-na-rokovanie-parlamentu.html. 31.10.2012 parlament odsouhlasil novou vládu sestavenou premiérem Alím Zajdánem, jmenovaným již 14.10. :http://www.sme.sk/c/6588693/libyjsky-parlament-odsuhlasil-novu-vladu.html. Ministerstva mají být na žádst misuratských milicí postupně čištěna od všech, kteří zde pracovali za Kaddáfího- a do Bání Walíd se pomalu vracejí lidé - nejspíše proto, že nemají, kam jinam by šli. (O tom se píše 1.11. zde:http://www.dailystar.com.lb/News/Middle-East/2012/Nov-01/193509-libya-town-wracked-by-political-score-settling.ashx) V pondělí 29.10. v Tunisu chytili 13 Libyjců s kufry přetékjícími prachy a zlatem - a k jejich smůle i lahvemi s červeným vínem. V Egyptě zadrželi 12 islamistů napojených na alkajdu, kromě Tunisanů Libyjci, u kterých se předpokládá, že by mohli něco vědět o zavraždění amerického velvyslance v Benghází. Libyjští Tuaregové mají pozastaveno a tím pádem znemožněno kandidovat do Národního kongresu (parlamentu)...jako politická síla jsou odstaveni mimo dění...taková "demokracie" sa rodi v Libyi...V Libyi se nedoporučuje jako nebezpečné pro vás chodit v zeleném oblečení, neb to je barva Kaddáfího. Podle www.advance.hr se nejvyšší představitel Libye vyjádřil tak, že protože si tak přáli militanti, nemohli být do vlády zvoleni jen lidé, kteří vyhráli volby, spíše nezávislí kandidáti, zřejmě na přání prezidenta Magariefa.http://www.advance.hr/vijesti/libijske-vlasti-forsiraju-privid-demokracije-dok-militanti-postaju-sve-snazniji-cak-i-u-tripoliju-gdje-su-blokirali-rad-parlamenta/

3-4-11 2012 v ulicích srážky gangů milicí - opět patrně misurtských se zintanskými, ale premiéra zajímá pouze vydání členů Kaddáfího rodiny Alžírskem. Panuje názor, že současné situac by pořádek v zemi spíše než bezpečnostní složky složené z milicí recidivistů a žoldáků udržela bývalá Kaddáfího armáda, ovšem její velitelé a řada členůbyla uvržena do vězení  - byť ještě tehdy, když po nich rebelové stříleli otrými, používaly nástroje, které se v západních zemích používají na mnohem klidnější demonstranty - vodní děla a gumové projektily. (viz video Maximiliana Forteho)

Přes tisíc Libyjců pochodovali v centru města Benghází a požadovali autonomii pro východní část země bohatou na ropu. Požadavky vyvolaly silnou reakci ze strany vlády, která uvedla, že tyto postoje jsou vyvolané Západem s cílem oslabit Libyi. http://jinezpravy.blogspot.cz/2012/11/nove-nepokoje-v-libyi-obyvatele.html
 
5.11. 2012 http://www.libyaherald.com/2012/11/04/locals-reported-killed-in-central-tripoli-gun-battle-with-rogue-ssc-brigade/
18 ludi bolo zabitych pri prestrelkach milicii v Tripolise..."vlada" nic nerobi a nic nevysetruje,pricom sa opravnene hnevaju mnohi admini libyjských stranok a tvrdia,ze libyjska"vlada" jedine,co robi je to,"ze robi z ludi debilov a somarov"...,ktori maju skocit na info ako zatknutie Mussu Ibrahima (pozn. mluvčího Kaddáfího) a pod.,

Mlady novinar A.Obeidi bol vcera uneseny, potom ako sa mu 10 dni vyhrazali za jeho recenzie a pomerne dost kriticke slova na adresu terajsej situacie v Libyi.Unoscovia ho potom "vysadili"kdesi pri dialnici,ale samozrejme,ze predtym dostal poriadnu"nakladacku"-zlomena ruka,rozbita hlava a psychicky otras...inak"vitajte v novej Libyi"..

 

 

____________________________

svatyně zřízená členem Rady kmene Warfalla šejkem Mohammedem Aleftmanem zničená misurátskými miliácemi

 Svatyně zřízená členem Rady starších kmene Warfalla, šejkem Mohammedm Aleftmanem, byla misurátskými milicemi prostě vyhozena do vzduchu.

______________________________

4.10.2012: http://trueinform.ru/modules.php?name=News&file=article&sid=9208 říká:

Zdroj z Libye uvádí, že milice jsou nyní v Misurátě Al Zuwara a připravují se k útoku na města Al Jmail a RekdalinA Al Ajallat v severozáípadní Libyi.  Červený kříž nalezl poblíž Bání Walíd masový hrob s 600 těly.  Červený půměíc nalezl v jiném údolí masový hrob s 95 těly, které evokují, že tito liádé  obránci, byli jednoduše poprveni. Bání Walíd je zcela zničeno, lidé, kteří se vrátili, jsou nuceni přebývat ve stanech poblíž. svých zničených a vypleněných domů. Vpleněna byla i nemocnice a mnoho pacientů zabito . Zdroj uvádí též, že FB stránka Great Werfalla uvádí, že administrátoři jsou již mimo nebezpečí, že na kmeny, které se tvářily nechápavě na vraždy jejich dětí není spoleh a že režim patrně chtěl, aby se civilizace opět vrátila jen na kmenovou úroveň, oni že však své měto žádnému dalšímu řádění gangů nevydají. (Je to vcelku spíše poetický projev plný dodávání odvahy.)

________________________________

 Jak vypadá návrat domů do Bání Walíd:http://www.youtube.com/watch?v=ejXncx2rE5Q&feature=channel&list=UL a zde http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yczYf-VuUlw

11.11.Tajemník městské rady Sirty byl postřelen,když vcházel do svého domu.

 Jibril sa nechal pocut,ze ak USA opusti Libyiu,tak extremisti dostanu cervenu...jeho tvrdenie len dokazuje,ze cely prevrat bol pripraveny zvonka a podpora libyjskych chimraznikov sa neukazala ako najlepsia cesta,pretoze,ak nemate zjednoteneho protivnika ako moznu hlavnu politicku silu,tak mozte robit akurat tak prevrat doma na gauci...Jibril tym poukazal na slabost centralnej"vlady"a tym padom znemoznil aj sam seba a suverenitu vlastnej krajiny,kedze novy "premier" je napojeny na Jibrila,aj ked podla mojho lib.FB kamosa sa Jibril Zidana boji,ale na druhej strane nechce Zidan odstranit Jibrila tak na rychlo,lebo si uvedomuje jeho cenu...na moju otazku,ze ako vidi pozicie Jalila,tak Jalil je out...coho sa vsak obavaju Libyjci je stale prenikajuci prud extremizmu,podporovany milicami napojenymi na vlady Kataru a Saudskej Arabie...
.. 

Kateřina AmiourováZidan je premiér, ale Jibril a Jilal jsou kdo?

Andrea RabčanováJibril s Jalilom boli byvali ministri,ktori hned vo februari minuleho roka presli k povstalcom a tym padom zradili Kaddafiho....Jalil bol vyse roka na cele NTC(povstaleckej rady),odkial sa ho snazil vytlacit Jibril,ktory aj vyhral vo "volbach",avsak paradoxne sa jeho strana nestala tou,ktora by bola pri moci...Jibril sa silou mocou chce udrzat v popredi,Jalil vie,ze uz skoncil,kedze jeho prepojenie na Katar sa nie vela ludom paci...on sa vyjadril,ze po volbach sa stiahne,co sa aj stalo,navyse je podozrivy,ze dal zabit byvaleho generala Younisa,co mu tiez pritazilo...on uz je odpisany...

Kateřina Amiourovádíky, mám v tom krapet guláš

 14.11.2012: Andrea Rabčanová

http://www.youtube.com/watch?v=SIgygC1zosA&feature=youtu.be
Bani Walid stale nema pokoj...dochadza este stale k sporadickemu nasiliu a odvetnym utokom...na videu vidite horiet sklady isteho obcana Bani Walid,ktory mu zapalila jedna z milicii..
tAKÉ VRACEJHÍCÍ SE STUDENTI TO NEMAJÍ SNADNÉ, STENĚ TAK EXULANTI,JSOU BRÁNI ZA kADDÁFÍHO LOUTKY, PROTOŽE JIM STÁŽE A STUDIA FINANCOVAL. a EKONOMIKA SE PROPADÁ, STÁLE VÍCE JE ZALOŽENA NA PAŠOVÁNÍ.
Zahranicne investicie Libye,vratane zmrazenych prachov sa odhaduju zhruba na 220 mld dolarov...rozmrazenych bolo okolo 60 mld dolarov,ostatne su v nedohladne,kedze sa objavili pripady pasovania, cierneho obchodu a nevedno coho vsetkeho...cudzie vlady,ktore maju zmrazene prachy,chcu sice spolupracovat s Libyiou,ale na druhej strane ich "rozmrazovacka" je asi nejaka nefunkcna...jednoducho povedane,Libya prisla o miliardy dolarov,ktore uz njikdy neuvidi,ale aby sa nepovedalo,tak jej podhodili nejake omrviny...najhorsie je,ze aj z tych omrvin sa Libyi a jej obcanom dostali len nejake mikrocastice...

TRIPOLIS SE MÁ V ROCE 1914 STÁT MĚSTEM ROKU ARABSKÉ KULTURY, VZHLDEM K TOMU, ŽE SE ZDE DOST ČASTO STŘÍLÍ, JDE ZŘEJUMĚ O PROMYŠLENÝ ZPŮSOBPŘEDSTAVIT MUSLIMY ZÁPADNÍMU SVĚTU JAKO STŘEDOVĚKÉ HADRÁKY.

Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád se k situace v Libyi vyjádřil takto: http://www.youtube.com/watch?v=QY1oz3A5oBM&feature=relmfu

14.11.2012 Odstartovala medzinarodna kampan,ktora eviduje zlociny voci mestu Bani Walid...mmj. i zde: http://www1.youm7.com/News.asp?NewsID=852314

Taktéž 14.11.2012 : http://www.sme.sk/c/6604110/clenovia-novej-libyjskej-vlady-sa-ujali-funkcii.html

http://www.paristribune.info/Les-forces-autonomes-de-Misrata-recrutent-des-mercenaires-a-travers-le-monde_a6879.html : /Andrea Rabčanová/ Misuratska milicia sa snazi ziskat ekonomicku a politicku kontrolu nad celym regionom zapadnej Libye naco vyuziva aj posily vo forme zoldnierov zo zahranicia.Ze je tato milicia podporovana Katarom a Saudmi vieme...tieto jej snahy mozu prerast v dalsi konflikt,konkretne s mestom Zintan,ktore nedavno podporilo Bani Walid...navyse Zintan boys drzia Saifa /pozn. je myšlen Sai al Islm  Kaddaí, jenž sice byl již jednou odsouzen k smrti, ale další soud byl odročen a v Egyptě a patrně i jinde se usilovně demonstruje za jeho propuštění/a nechcu ho vydat Misurathe...chimraznici z Misurathy by chceli kontrolovat hranice s Tuniskom a Alzirskom kvoli obchodu,ale tu im zavadzia prave Zintan...takze sa mame na co tesit...inac tych zoldnierov neregrutuju len tak pre nic za nic...kontroluju "vladu",ale potrebuju aj niekoho zvonku...

A:

Libya ponukla 200 000 000 dolarov Tunisku ako pomoc pri obnove krajiny...okrem vzajomnych vztahov "premieri" diskutovali aj o uznani syrskej "opozicie" ako legitimnej vlady Syrie-tu vsak zvolia spolocny postup a este si pockaju,ze co a ako...v reci ludu rozumej tak,ze Libya podplatila Tunisko,aby uznali syrskych šušumetiakov,ale budu chvilu robit akoze drahoty...dobre vsetci vieme,ze koho Libya podporuje hned od zaciatku...Libya si takto kupuje okolite krajiny,hlavna vec,ze nevie dat dokopy svoje mesta od Sirthe az po Bani Walid,ale chimrazi hadze miliony...des...(http://www.lawoflibya.com/mag/2012/11/22/%D9%84%D9%8A%D8%A8%D9%8A%D8%A7-%D8%AA%D9%82%D8%AF%D9%85-%D9%85%D9%86%D8%AD%D8%A9-%D9%85%D8%A7%D9%84%D9%8A%D8%A9-%D8%A5%D9%84%D9%89-%D8%AA%D9%88%D9%86%D8%B3-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D9%87%D8%A7-200-%D9%85/)

27.3.2013 - 30 Baní Walídských občanů umučených ve věznicích misurátskými milicemi:

30 umučených z Bání Walíd

nepokoje, problé=my se zásobováním a npadcnic, z nichž prchá personál, se přersunuly na jih země.

 

září 2013: Andrea Rabčanová
http://www.economist.com/blogs/pomegranate/2013/09/libya
 Zaujimavy clanok o dvoch zahranicnych turistoch v Tripolise,ktori by si radi dali kavu,ktora je vraj v Libyi velmi dobra(vdaka talianskemu vplyvu),ale nejako sa im nezadarilo...lebo raz nebola v kaviarni elektrina,v druhej zase voda a tito chlpci zistili,ze v Libyi nefunguje vela zakldnych veci vdaka sporom,miliciam a podobne...nepomenovali to chaosom,ale popis sedi

podotýkám - co všechno dalšího asi v této zemi ještě stále nefunguje??!! 

 

3.6.2018 V Bání alíd operují pašeráci lidí: 

PAŠERÁCI LIDÍ V LIBYI ZASTŘELILI 12 AFRICKÝCH MIGRANTŮ, KTEŘÍ CHTĚLI UTÉCI ZE ZAJATECKÉHO TÁBORA

"Tábor je také nazýván detenčním centrem, ale jde prakticky o vězení, kde pašeráci africké migranty drží v zajetí. 23.května zde došlo k velkému pokusu o útěk, při kterém bylo mnoho dalších migrantů zraněno.

Jedná se o skupinu více než 200 osob z Eritreje, Etiopie a Somálska. Tábor se nachází ve městě Bani Walid asi 170 km jihovýchodně od hlavního města Tripoli......Jen v regionu okolo Bani Walid je prý asi 20 zajateckých táborů.

Uprchlická agentura OSN informovala, že ti, kterým se z místa podařilo utéci, mluvili o mučení a zneužívání. Někteří migranti jsou v táboře v zajetí už tři roky. https://stredoevropan.cz/2018/06/01/paseraci-lidi-v-libyi-zastrelili-12-africkych-migrantu-kteri-chteli-uteci-ze-zajateckeho-tabora/

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Velmi děkuji za doporučený film o ,, Váze řetězu ".  Tento film se zřejmě ocitl na ,, indexu prohibirum opus", tedy  zakázanýcm pro občany ČR nejen Radou české televize a jí nadřízených rad a jedině osvícených hlav. Zatím jsem shlédl toliko úvodní část tohoto nezávislého dokumentárního filmu. Místo nám prezentovaných  komerčních uspávanek, by se hodil na obrazovky právě tento dokument, k probuzení občanů i v české kotlině. Stačí strčit tágem zvenčí do koulí položených na tabuli onoho pomyslného kulečníku a pak již stačí propagantistická práce, otevření dvířek běsům národního fanatismu, vymývání mozků, přikořenit náboženským fundamentalismem. Hlavními zločinnci se stali pochopitelně oni světovládnými ambicemi oplývající kulečníkaři, kteří se stejně dostanou k spravidlevému soudu světových dějin. Podobně mě kdysi zaujal film ,, Obyčejný fašismus" rovněž u nás ,,zakázaný respektive nedoporučovaný.

amiourful

 Takže jsem do blogu doplnila odkaz na dokument o podobné technice devastace země, jaká byla použita v Libyi, totiž o dění v Jugoslávii. Zcela na konci. Dnes v Makedonii univerzitní profesorka má nižší plat, než za přelomu v 90. letech do důchodu odejivší řidič autobusu. A netuší ani v nejmenším, jak se z té bídy dostat. Prosperiu si ještě někteří pamatují, ale až vymřou i ti...

klokan

    Lybie představuje taktéž jeden z mnoha států, které se staly obětí kolonialismu a to taktéž italského. Jak se stalo obecně známým dne 18. 10. 1912, po Italsko-turecké válce na základě mírové dohody z Lausanne, stala se tato součást Osmanské říše součástí italské koloniální soustavy. Zásluhu na osamostatnění Lybie v roce 1949, má samozřejmě i OSN. Další neblahý vývoj v Lybii bude nasnadě, když velmi pravděpodobný se jeví i její rozpad na několik enkláv.Kdo se prohlasí za jejich patrony ? Mimochodem, před 90. lety se úplně rozpadla i zmiňovaná Osmanská říše.  Imperia historick vznikají, aby se posléze rozpadla. Většinou vracejí údery. Nám zbyde toliko, vrátit  do poštovní schránky nežádaný dopis od pána ze Schwarzenbergů, kterého si snad málokdo nepřeje za prezidenta ČR, to by se již skutečně jednalo o ironii osudu.  Tento jeden z kmotrů Srbsku,  zásluhou terorismu uzmutého KosMetu, by se měl raději odebrat na smetiště dějin a splácet hypotéky.

amiourful

Mně anabáze po našich médiích (neúspěšná) přesvědčila o jednom, čecháčkovi selhává přdstavivost, že s tak rozjetým žoldáckýcm byznyem, jak rozjetý je, je velmi snadné něco takového zinscenovat kdekoliv na světě - a ni zdleka nemuí jít o ropu. však řcko nás o tompomalu již přesvědčuje, že? Nedostatek soudnostii je vinou toho, že může něco takového být pácháno, a nevalme vinu zdaleka jen na OSN? vždyť kolik humánních věcí vetoval jen sám Schwarzenberg!

klokan

 Vyvražďování civilního obyvatelstva obklíčeného města Báni Walid, svědčí o tom, že rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 1973/2011 o ochraně civilního obyvatelstva, již od přijetí představovala pouhý cár papíru a poskytla toliko tak zvané humanitární krytí. Přemýšlejícím občanům bylo od počátku zřejmé, že záminka zajištění bezletových zón, představuje toliko maskovací fakt faktické imperialistické agrese. Oč vlastně běží si člověk vlastně uvědomí i při prohlídce geologických expozic v ČR muzeích,  vzorky nafty barvy tmavě černé, oranžové i růžové, vytěžené na území jižní Moravy, snad nástupníky,, Hodonínských naftových závodů", vypadá ve zkumavkách zajímavě, domyslíme-li si předpokládanou pestrost případných odebraných vzorků v pouštích a okolív v Lybii, podstata ,, mimikrové agrese "vojsk NATO v Lybii se jeví zřejmá. Když jde o zisky nadnárodních naftařských společností, musí jít stranou nejen ochrana životního prostředí, rovněž právo na život obyvatel obyvatel, kteří se ocitli v nevhodnou dobu, na ,, blbým místě " , jde stranou. OSN před časem vydalo  jistou,, Chartu", tedy ať je důsledně dodržována, bez ohledu nad momentálním sídlem této celosvětového organizace. Zdravím.

amiourful

Nemohu dost dobře soudit, ale dost dobře možné, že nám Mayové prostě dali termín, do kdy se máme arovnat se sebou, přírodou, civilizací, Zemí a Vesmírem.

klokan

     V důsledku emočního otřesu při registraci  pravdivých zobrazení válečných hrůz,se mi nepodařilo postupovat systematicky. Dnes se mi již na You Tube, nepodařilo onu leteckou hrůznou pevnost dohledat. Předmětné video se nacházelo snad někde poblíž ukázek :

V. Havel  a humanitární bombardování, včetně pod vlivem drog.

Bombardovanie Srbska 5. 4. 1999, při sledování jehož, lze prožít podobný emoční otřes, když v zaměřovači letounu USAF, se objeví osobní vlak přejíždějící přes most v Račce.

Uloupené Kosovo a tak podobně.

Jedná se o podobné hrůzy, které zažívají civilní občané, obléhaného města Bani Walíd, kde však  zřejmě panuje nějaké informační embargo. 

   Velmi oceňuji autorčinu systematičnost při zpracování  jejich podrobných článků, představují takouvou další část mozaiky naší vražedné civilizace, jejíž konec se snad skutečně blíží ? Přu surfování po internetu poblíž dokumentů  o válečných se nacházejí dokumenty o Nostradamovi i nedokončeném Mayském kalendáři.

 

amiourful

Škoda, že jste si nezapamatoval adresu té stránky, takhle si totiž dost možná tipují oddané a schopné zabíječe přes joystic dronem z tepla kanceláře, tracerem si zjistí, odkud s připojil, dostopují a nabídnou angažmá - pokud vyšlo najevo, že se tam vracel a nemohl se nabažit, je zřejmé, že nebude mít se svědomím žádné potíže a bude držet hubu, proto ty lidičky vypadaly co nejrealističtěji.

Víte, ono jednak přes televizní obrazovku nikoho nic nebolí, ta vchovává jen k voyaeurství, a kromě toho, byla západní veřejnost pro prorežimní smýšlení a sympatie k novbému libyjskému režimu namasírována, jak ukazuje obrázek "Lži z Libye" - v mém prvním libyjském blogu: http://www.vasevec.cz/blogy/libye-valka-nezavisla-svedectvi-nwoo-zlocin-valecne-propagandy-ceskych-medii - a pak také ten imagehack před tím, jak byla prezentována smrt Kaddáfího, to bylo oslav. 

klokan
Rovněž považuji za nutné, realitu zobrazovat objektivně a bez příkras. Nositelé novodobých Signum laudis si zřejmě pletou zabíjení s virtuální hrou. Při surfování po internetu po videoklipech zobrazujících válečné hrůzy, bylo mi lze se podívat i ukázku, která na se první pohled jevila jako z počítačové hry. Nad blíže neurčenou návsi s kostelem,se vznášel bojový letoun s několika kanóny, které mířily na bezbranné po návsi pobíhající figurky a odstřelovaly je. Tak bylo odstřeleno snad třicet figurek. Z kontextu zařazení klipu v nabídce se dalo usuzovat, že nebyly odstřelovány ne nějaké figurky, ale živí lidé.
amiourful

Máte pravdu, změním úvodní obázek, ten zdravím sálající žoldák, co by klidně mohl být Čech, by mohl vzbuzovat sympatie.

klokan

    Skutečně, v podvědomí lidkých bytostí, se musí vyskytovat obavy a to nejen z komercionalizace, ale především z militarizace veřejného prostoru. Zfanatizovaný dav na povel, toť sen nejen ,,Rockfelorovských miliardářů. Kupujte, spotřebovávejte naše produkty kšeftařské demokracie. Stav vážného znepokojení nad dalším osudem zemské civilizace, vzbuzuje  celosvětová vstřícnost militantních bojůvek, tedy nyní, například námi stále opěvované US ARMY s UCK a  jinými fundamentalistickými bojůvkami různých islámských džihádistů v souladu s heslem účel světí prostředky. USA se staly zřejmou ,,obětí"  svého postavení současného světového četníka čís. 1, přičemž zvolení tamního prezidetna hraje spíše  bagatelní roli. Světovládnost zákonitě vyvolává stav  určité schizofrenie. Různá arabská, oranžová či jiná jara, zákonitě musí vyústit v celosvětové peklo. Mocichtivé hrátky aspirantů na světovládu odnese vždy nejspíše obyčejný občan. Jako příznačnou v tomto slovy smyslu beru zejména onen videoklip, libyjských občanů, jimž se zřejmě podařilo prolomit blokádu Bání Walid a na svém útěku v poušti se zřejmě zastavili, když vlastně neví co si počít, kam vlastně zamířit ?

PS: Původně se mi chtělo se v tomto podmračeném a částečně zasněženém nedělním ránu, zamyslet se i nad obdivem některých protagonistů z řad umělců k militarismu. Doposud například  nemohu přes dobu několika uplynulých desetiletí, vstřebat onen obrat spisovatele Johna Steinbecka, který kdysi náhle vydal při exkurzi k vojskům USA, tehdy likvidujícím téměř vše živé ve Vietnamu, hold těmto ničitelům. Pochopitelně nelze srovnávat nesrovnatelné. Zde míním exkurzi jistého ,,čezkého  herce" k našim hrdinným žoldnéřským vojskům ČR  kdesi ve střední   Asii. Oba byli zřejmě fascinování udatností militar - boys. První z nich stvořil před tímto aktem adorace, například román Hrozny hněvu, druhý z nich  zahrál pár plytkých rolí. Čecháčkovistvím se nestaneme světoobčany.

 

amiourful

Děkuji, je mi z toho špatně, protože se ukazuje, že z těch arbských zemí, které nebyli dost poslušnými lokaji imperialismu, mají být vytvořené vojenské režimy.

klokan
Článek o tragické situaci v Bání Walíd, kterou před námi většinová média nějak utajují, skýtá velice smutné počtení, doporučované videoukázky, pak představují velmi děsivou podívanou. Při prohlížení se mi podařilo nějak klinknout na videoukázku dokumentující zvěrstva, jež byla páchaná soldateskami NATO na bezbranných a nevinných civilistech na území Srbska, včetně úmyslně rozbombardovaného osobního vlaku na železničním mostu, zřejmě amfetaminem nadopovaným USAF hrdinou, videoukázku obchodování s lidskými orgány povražděných obětí, v podání Thaciho a jeho UCK společníků. Paní M. Albrightová nám tedy zase radí, tedy abychom nebyli pesimisty. Optimistkou může být toliko tato krvavá imperialistická řeznice, běžného občana může toliko zachvátit vlna bezměrného pesimismu čeho všeho schopni jsou tak zvané elity, též některými našimi novinářskými pisálky a manipulátory oslavované euro atlantické civilizace. Autorce článku přeji hodně zdaru při mapování situace úna území kde se nachází lvi,tedy alespoň pro naše mainstreamové informátory.