Chlapci vraťte se domů, tohle není naše válka

afghanistan war
12.7.2014 16:35
Při veškeré úctě k padlým českým vojákům nastalo to, co se dalo očekávat. České vojenské dobrodružství v dalekých horách Afghánistánu, má své další mrtvé. Čeští vojáci bojující v cizím zájmu, dnes opět sčítají své raněné a mrtvé. Nejsou to první, ale ani poslední české oběti. Oběti války, které nerozumíme.

Česká republika se nechala před lety, pod hlavičkou boje proti terorizmu, vtáhnout do tohoto válečného tažení. Do války, která probíhá bez mandátu RB OSN. Všichni zainteresovaní politici od počátku této mise si uvědomovali, že to není výlet k moři, ani do rakouských Alp. Naši vojáci jeli do této oblasti s vědomím, že jdou do kruté války. Oni i jejich protivníci své zbraně dobře ovládají. Jejich afghánští protivníci navíc mají znalost prostředí a také nemalou podporu domácího obyvatelstva. Pro většinu z nich jsme agresoři. Přesto naši vojáci již po několik let bojují v této daleké zemi.

Mrtvých přibývá. Historie nám připomíná, že Afghánistán, tato jedna z nejchudších zemí světa, již několikrát v posledním století zažila cizí agresi. Moderně vyzbrojené armády nakonec neuspěly. Historie je tedy neúprosná. Británie, Sovětský svaz a jak se zdá i současná koaliční armáda pod vedením USA odejde z Afghánistán s ostudou.

Vedle morálních dopadů, válka přináší i ekonomické dopady. Česká republika tomuto dobrodružství podřídila i často velice kritizované a velice podezřelé korupční nákupy vojenské techniky. Právě ty byly povětšinou zaměřeny pro potřeby našeho vojska na vojenských misích v daleké cizině.

Mnohé státy postupně z tohoto dobrodružství odchází. Čím dříve to udělá Česká republika, tím lépe, jak pro ní, tak především pro naše vojáky. Svoji statečnost v minulosti mnohokrát prokázali. Nemusíme se stydět. Naši vojáci bojovali velice často proti agresorovi, tedy za svobodu naší vlasti. Umírali, jak doma, tak v cizině. Jejich pomníky jsou rozesety po celém světě. Jsou součástí naši historie.

Přáním všech matek na celém světě je, aby měly své děti doma zdravé a šťastné. Chlapci vraťte se domů, tohle není naše válka.

Přemysl Votava

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Souhlas s panem Votavou i Šebkem.

antoninsebek

Takže přibyl další raněný.

Náš tisk se nemohl "shodnout" na tom, co to vlastně po vojácich vděční Afghánci hodili.

Co to je vlastně to "RPG"

RPG JE RUČNÍ PROTITANKOVÝ GRANÁT !!!

Ten voják by tam měl nechat postavit kapličku,
protože i laik si dovede představit,
že na tank se nechodí s nějakou prskavkou.

Dodatek: Teprve dodatečně bylo upřesněno, že naštěstí nešlo o "pochůzku", ty jsou po tragedii pěti našich vojáků (čtyři z toho zemřeli) DOČASNĚ zrušeny. Stalo se to tak, že náš voják seděl na místě střelce v obrněném automobilu - střílna je chráněna velmi odolnými štíty. Bylo mi od počátku divné, že by na tzv. pochůzkáře házeli ruční protitankový granát.  

Ale jak je vidět, mají tam stále více rádi své osvoboditele.
Po tolika letech výchovy ...  V pátek navečer ve vysílání Radia Plus vystoupil mj. americký novinář pan Best, trvale žijící v Česku. Mívá docela dobré názory. V pátek měl smolný den. Vyjádřil se v tom smyslu, že cílem pobytu vojsk v Afghánistánu je ZAVEDENÍ DEMOKRATICKÉHO SYSTÉMU. Svatá prostoto.

V jednom starém americkém filmu se skandovalo:
PUSŤTE HOCHY DOMŮ !

Takže: PUSŤTE HOCHY DOMŮ !

Souhlasím s Vámi, pane Votavo.