Čím dál obskurnější reality show krysaře Mináře

krysař
10.6.2020 08:40
Nepochybně se v každé společnosti, v každém systému, najde několik jednotlivců, kteří jsou nespokojeni. Ať už se svým vlastním nepříliš úspěšným životem, nebo s momentální politickou situací a tím pádem s vládnoucími politiky. Nezřídka jsou to prostě lidé, kteří mají takovou prazvláštní potřebu protestovat. Nejlépe veřejně, za každou cenu a pokud možno hlasitě, razantně a úderně.

Když se těchto věčných nespokojenců ujme, začne je vést, ten správný krysař, sám postižený syndromem malosti a nedůležitosti, který si tímto chce léčit, dokazovat si sám sobě, že je vůdce a umí pěkně zahrát na krysařskou píšťalku, manipulovat skupinkami nejdříve, zadaří-li se, později i davy, je na světě nějaký, bezesporu destrukční, spolek.

U nás se tomu tak stalo, když před pár lety vyhlásil někdo, nějací novináři, promyšleně a cíleně, soutěž o lídra, manipulátora, prostě vůdce a přihlásil se, ve snaze léčit a vyléčit si své komplexy malosti, dnes už nechvalně známý mladík Mikuláš Minář. Sice, prý tu soutěž nevyhrál, ale zúročil z té soutěže zkušenosti a nevzdal to, vyzkoušel si své touhy být vůdcem právě těch nespokojených. Samozřejmě, nikdo si už jistě dnes nedělá iluze, že to byl naivní pokus osamělého, zamindrákovaného, práce a studia se štítícího mladíka, trpícího komplexy ze své vlastní neschopnosti dokázat být úspěšným ve smyslu slova pozitivní dovednosti a přínosnosti pro sebe sama i společnost. Jeho touhy a potenciálu stát se za každou cenu tím manipulátorem, využili jeho dnešné donátoři, chlebodárci. Vytvořili tak ze zběhlého, neúspěšného studenta teologie vskutku vůdce, dnes už proslulého nahnědlým oblečením (i tu roušku mu pořídili v tom odstínu), evokujícím německou nacistickou omladinu. Inu, po ovoci je poznáš, tady podle provokujícího oblečení ...

Takže vůdce byl stvořen, loutkovodiči v pozadí evidentně vybrali dobře, protože ten zápal, drajf, tu jeho touhu stát se někým a něčím jeden hned tak nevidí.

Že to nevidí ti manipulovaní, ty různě se velikostí měnící (umenšující) skupinky až davy nespokojenců, je vlastně i logické. Jim stačí předříkávání a podsouvání úderných hesel, prošpikovaných pikantními vulgaritami, série lživých obvinění těch, proti kterým se protestuje. O nějakou pravdu, lásku už naprosto vůbec ne, tady dávno nejde, byť se tímto zprofanovaným a už ve zrodu lživým heslem nezřídka zaštiťují.

Základní zásadou demonstrací zmanipulovaného davu, připomínajícího ten zástup krys, vlídněji řečeno ovcí, které pase ten pasáček jako formu své vlastní terapie, je posilování a násobení jejích nespokojenosti až k podsouvání, podněcování k nenávisti vůči objektům, proti kterým se protestuje. Že se davům i skupinkám prvoligově, promyšleně, mistrovsky sofistikovaně lže, vnucují se jim smyšlené fabulace a dehonestační obvinění, často vulgární formou, je už osvědčený způsob, jak je vyhecovat, vybičovat k davovému šílenství, zfanatizovanému, zatím jenom verbálnímu, novodobému hajlování.

Nic ale netrvá věčně, ani ta zaslepenost nespokojenců a k nim se přidávajícím, lehkým kverulantům. Už si je ten nahnědlý spolek nucen vymýšlet, lhát i o své "síle" vlastním příznivcům a sympatizantům. https://www.parlamentnilisty.cz/…/Tady-vsude-bude-protest-s…

A až se dostanou mezi ty organizované, už i na značky donucené si stoupat, nespokojence, pravdivé, prokazatelné informace, kdo je to vlastně vede, proč a za jaký žold, asi to nebude dobré. Protože násobně zfrustrovaní lidí, byť v davu a stádu, zasaženi svým vlastním studem z toho, že naletěli, doslova, byli podvedeni a zneužiti silnými hybateli v pozadí, skrzevá sice asertivního až drzéno mladíka v hnědém, ale hnusně a vypočítavě, budou mít pravděpodobně mnoho chutí si ty své frustrace nějak vybít.

Jo, mít chuť být vůdcem, manipulovat lidmi, doslova je, byť evidentními lžemi, zfanatizovat a nenásilně je přinutit jít jinou, do propasti se řítící cestou, krysařem, to už tady bylo, před necelým stoletím. A bylo z toho nakonec hodně utrpení, strašlivé hrůzy a bolesti, prolité krve a moc zmařených životů. To už se nikdy nesmí opakovat! 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.