Církev je prý chudá - nehorázná lež a pokrytectví

duka 20
20.7.2020 07:15
Hamižnost a doslova, s prominutím, nenažranost církve svaté opět připomíná sám její největší šéf u nás, Dominik Duka. Určitě kouzlem nechtěného připomíná občanům, jak se napakovala a pakuje pořád ještě ta jeho církev z kapes všech daňových poplatníků skrzevá náš stát. Církev je bohatá a chce být bohatší a bohatší.

Miliardy, které se jim, modloslužebníkům, bezpracně sypou z toho, co jiní lidé vytvoří svojí smysluplnou a hodnotnou prací, v rámci tzv. církevních restitucí, jsou obrovská loupež a nemorální, hnusná zlodějina, schválená, žel, naším parlamentem o jeden hlas narychlo dvezeného a už pravomocně odsouzeného korupčníka z ODS. Už jenom toto hlasování bylo nemravné, odsouzeníhodné a podlé. 

Duka naprosto bez jakýchkoliv skrupulí dnes zase "pláče", že mají ještě málo. Že jsou chudí. A že jsou pro chudé. To je něco tak lživého, falešného, pokryteckého, ale pro církev naprosto příznačného, že z toho slušnému, pracujícímu člověku, řádně platícímu daně, musí být až nevolno.
Jeho, Dukovo tvrzení, že potřebují peníze, další a další, na nějakou dobročinnost, doslova lká "... z čeho budeme moci provozovat charitativních zařízení, školy, jak budeme udržovat kulturní dědictví, ..." (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Dominik-Duka-Cirkev-je-ci…); je jenom nechutné opětovné vydírání státu a pokus církve zase zašmátrat v kapsách lidí, kteří, na rozdíl od těch fráterníků, pracují, tvoří hodnoty, smysluplně peníze vydělávají.

Kromě těch miliard, které jim musíme všichni dávat, dostává totiž ta církev svatá na každý nějaký svůj projekt, na každou církevní školu, sociální charitativní zařízení, opravy kulturních památek atd., od našeho státu peníze, podle platných právních předpisů, jako každá jiná státní anebo nezisková organizace. Není tedy vůbec pravda, že ty školy a charity financují ze svých peněz, tuto nehoráznou lež se jenom pokoušejí podsouvat veřejnosti, která je plným právem rozzlobena na jejich nekonečnou hamižnost.

Církev se nerozpakuje dokonce některé své školy provozovat v režimu neziskových organizací a kromě tabulkových, nárokových příspěvků na provoz od státu, jako každá jiná státní škola, každorořně žádají a, žel, také dostávají mnohamilionové dotace od státu, potažmo příslušných ministerstev. Nepochopitelné až zvrácené další obohacování se.

O opravách nějakých kostelů a jiných svých zrestituovaných objektů (byť je sami nikdy nevybudovali, ale lopotili na nich jejich poddaní veřící), by se také dalo povídat ... Opravovány církví jsou téměř výhradně ty objekty, které jsou zařazeny mezi kulturní památky a tyto opravy financuje stát, jako opravu každé kulturní památky. O masivní zařazování církevních objektů do této kategorie se pilně postaral bývalý ministr kultury Herman, taky takový kněz - nekněz, jak se mu to momentálně hodilo. Ostatní církevní objekty chátrají a pustnou, církev svatá na ně nedá ze svých nakonečných miliard ani korunu. Na opravy některých se, pravda, skládají obyčejní, řadoví veřící, všechna čest jim.

Zcela zřejmě za účelem dalších obrovských zisků se dala ta naše církev svatá i na podnikání, což jim asi ten jejich Ježiš pravděpodobně neschválil a nekázal, že ano. A ejhle, podnikání jim nějak nevychází, luxusní hotely, které zřídili z restituovaných objektů (prý na náboženské účely, no ...), jim krachují a proto teď taky brečí, fňukají s podtextem žebrání o další prachy na kompenzaci těch ztrát od státu.

Dokdy nás všechny, daňové poplatníky, bude církev svatá pumpovat z peněz, vyžadovat další a další miliardy od státu?

Ta slova a chudobě ať si pan Duka, s prominutím, strčí za svoji kardinálský čepeček, protože jsou nehorázně lživá a falešná.

P.S. Výše napsanými slovy jsem se nijak nechtěla dotknout slušných věřících, kteří z bohatství církve nijak netěží, mnohdy jí ještě přispívají.  

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jaromír Petřík

Bohužel, smutná pravda

klokan

    Smolíčku pacholíčku otevří nám svou světničku, jen prstíček tam vstrčíme, jen se toliko ohřejeme. Takto pravily  pohádkové Jezinky v pohádce, v níž vlastně byl jedním z hrdinů pověstný jelen se zlatými parohy, ztvárněné spisovatelkou z největších našich a to Boženou Němcovou, nebo-li a taktéž podej čertu ruku a to pekla horoucího tě schvátí. S čím dál větším pokytectvím nám chamtiví církevní preláti káží vodu a sami se opíjejí vínem (t,č, ještě toliko mešním). Tak jako v trampské písní plá bílý plamem půlnocí, tak v srdci našich husitských vlastenců, stále symbolický plá hranice nad Bodamským jezerem. Z parlelního hlediska se samozřejmě na dně téhož jezera musí rovněž symbolicky obracet popel pozůstaků Mistra Jana Husa z až úchvatné chamtivosti současných našich předtstavitelů nejen církvě římskokatolické, kteří chutě shrábli náhrady za jejich údajný majetek, poskytnutéé jim současnou neméně chamtovivou garniturou polistopadových zbohatlíků, aby jim tito ohlupovači lidských myslí byli povolni ke společmému jejich úsilí o naše podmanění, přestože si tyto peněžní náhrady, na něž objektivně vzato, nemělí žádný právní nárok, bezostyššně se ani trochu nestydí, podávat u soudů tohoto vůči nim až moc benevolentního jakoby státu, žaloby na určení tohoto majetu do jejich chamtivých hrstí. 

   Takže můžeme s odůvodněním konstatovat, že proklamované úsilí, nynější vlády a jejich podporavatelů o jakési zdanění církevních restirtucí byla vlastně   jakási zastírací hra. Podobně lze pochopitelně uvažovat o přes třicet let trvajícím divadelním kousku o hře na demokracii. Pravá tvář těchto jakoby demokratů se odhaluje v nynější předstírané koranakrizi, kdy na internetu již prosakují informace, že osobám v coronavirové karanteně nebude  umožněno v nastávajích volbách uplatnit jejich volební právo. Jestliže tyto informace jsou toliko byť částečně pravdivé, nastal zřejmě čas k vyhlášení doposud v ústavě zakotvené občanské neposlušnosti proti této zcela, již  asi zjevně nastupující koranavirové totalitě.

Lubodoc

Kdo má dost,má vždy málo