Co bych řekl politikům, Kubicemu, Lessymu a všem, kteří mají stejně blbé nápady?

obrazek
3.8.2011 12:46
Ve své zemi se cítím stále více ohrožen kriminálním chováním. Místo toho, aby na tuto situaci stát reagoval zvýšenou represí ze strany PČR a legislativním přitvrzením v poslanecké sněmovně, tak proti zájmům většiny obyvatel vyklízí pozice ochránce pořádku.

Plánované snížení stavu o 10 tisíc policistů za nic jiného nelze považovat. Tato informace mě přinutila k položení otázky. Co bych z očí do očí, kdybych měl tu možnost, řekl politikům, Kubicemu, Lessymu a všem, kteří mají stejně blbé nápady? Přesně to nevím, ale asi bych jim trošku jinou formou sdělil, co jsem v dětství, tedy v šedesátých letech, řekl v Ústí nad Labem ve čtvrti Předlice jednomu z členů dětského rodinnému gangu, kterému jsme pro neobvyklý tvar hlavy mladistvých desperátů říkali Šíši. Tito bratři měli ve zvyku vysílat k prosazení svých zájmů toho nejslabšího, ale tak, aby "zájmová" osoba věděla, co se bude dít, kdyby mu odmítla dát například propisovačku, žvejkačku a nebo drobné peníze. Nedej bože, kdyby si to s ním chtěla vyřídit ručně. Pamatuji se přesně, co jsem onehdy jejich "vyslanci" v pozici rozhořčeného přepadeného řekl. V zájmu autentičnosti se nevyhnu expresivním výrazům. "To se ti to machruje ty šmejde zasranej, když počítáš s tím, že tě bráchové ochrání". A jelikož si myslím, že v duchu logiky malého výtržníka musí uvažovat všichni, kteří snížení stavu policie navrhují a schvalují, tak bych argumentoval podobně, ne-li stejně. I oni si musí být jisti, že se o ně a jejich blízké  PČR postará. Mají i důvod si to myslet, když jsou pro ně příslušníci elitních policejních složek ochotni nasazovat vlastní život i v situaci, kdy  chráněné osobě prach obyčejně vypoví službu automobil, jak veřejnosti na jednom z pražských mostů nedávno předvedl ministerstvem vnitra (daňovými poplatníky) placený "osobní strážce". Je mi jasné, že by moji výtku bohorovně jedním uchem přijali a druhým by jí vypustili ven.

Přesto si závěrem dovolím položit jednu rozpočtově odpovědnou otázku. Sníží se všem co nějakým způsobem řídí PČR o 25% mzdy, když se o 25% sníží počty PČR? Je snad hloupost přímá úměra, méně policistů, méně starostí, méně odpovědnosti = menší mzda?

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jirilp

Pane Štváne, co Vám brání najmout si osobní ochranku - za 50 tis. měsíčně můžete chodit po Ústí bez obav i večer (samozřejmě ne v Předlicích).