Co je dovoleno Bohovi, není dovoleno volovi

lgbt pravo kladivko
30.7.2020 06:56
Jakoby toto staré latinské přísloví (Quod licet Iovi, non licet bovi), některými zdroji uváděno jako citát Tomáše Akvinského, jeho obsah a význam, opět začalo pozvolna ovládat naši společnost, je praktikováno především soudy, státními zástupci, ale i dalšími orgány činnými v trestním řízení.

U nás máme také obdobu pro takové konání spravedlnosti - "všichni jsme si rovni, někteří jsou ale rovnější", a určitě by se našlo ještě pár podobných příměrů v souvislosti s mnohdy nepochopitelnými výroky soudů a konání státních žalobců. Ale i s rozhodnutími Policie ČR o výsledku šetření a následných návrzích k dalšímu řešení.

Řadový občan, který vůbec nemusí být právně vzdělán, odborníkem v této oblasti, mnohdy zůstává nad výroky soudů a jim předcházejícími rozhodnutími státních zástupců, žalobců, jenom němě a v úžasu, zkoprněle stát, zírat, co všechno je v naší demokratické zemi možné.

Před třiceti a něco lety jsme my, pamětníci, co už tenkrát rozumu a zkušnosti nabrali trošku, nad některými rozhodnutími státní soudní mašinerie též kroutili hlavami a konstatovali, že je to z rozhodnutí strany a vlády víc, než toho kterého soudu.

Jakoby v kruhu se nám to sem vrací, soudy a soudci se začínají brodit ve stejné vodě, namnoze už hodně opět zapáchající. Jen už to není strana a vláda, ale Ústřední výbor Euronehodnot se sídlem v Bruseli. (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Odmitate-LGBT-Nedostanete…)

Před časem bylo uvedeno v Brně nějaké odpudivé divadelní představení, kde byla Ježíšem znásilňována Muslimka a jako třešínka na dortu si tam nějaká diva divadelní vytáhla z vagíny vlajku České republiky. Protestovali slušní lidé, dokonce i Slušní lidé, spolek, protestoval i kardinál Duka za církev (církev jako takovou opravdu, ale opravdu nemusím, ale v tomto případku se jí plně zastávám, protože ta zhůvěřilost vskutku musela silně urazit všechny křesťany), ale u soudu neuspěli. Prý je to právo na názor a nějaké údajné umělecké pojetí. Ta šílenost, která musela zákonitě urazit všechny slušné lidi. Naše státní vlajka patří mezi oficiální státní symboly a ti pošahaní komedianti svým počinem dali jasně veřejnosti najevo, na co, teda, v čem jí mají ... Beztrestně, jak jinak! Jo, kdyby jí vyměnili za modrý hadr se žlutými hvězdičkami v kruhu, to by byl poprask a téměř hrdelný zločin.

Stejně tak je v dnešní době, jak rozhodl státní zástupce, zločinem spálit duhovou vlajku marginální komunity LGBT (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Zapalil-duhovou-vlajku-pu…). Protože, prý, je to „zjevný akt nenávisti a pohrdání vůči LGBT komunitě“. Za to by muž mohl dostat až tříletý trest vězení. Inu, Bohové jsou zřejmě ujetí a extrémní komedianti a příslušníci komunity LGBT, kteří pořádají obskurní až nechutné pochody hrdosti se zřetelnými prvky až otevřeného zvláštného sexuálního podtextu (někteří se přitom víc jak hodně obnažují a simulují sexuální akty i před dětmi). A ti volové jsme my, naprostá většina a někteří ti hodně odvážní, kteří na protest proti tomu zapálí jejich symbol, načež jsou tvrdě trestáni.

Bohové jsou zcela zřejmě i ti, co vyhrožují prezidentu republiky smrtí, podřezáním, podněcují k tomu otevřeně, veřejně, ale volové jsou ti, co z obyčejného, pochopitelného a oprávněného strachu odmítají imigranty. Někteří, pravda, v tom vypjatém strachu, na základě informací, doložených, žádných fake news, co všechno ti imigranti páchají v západních zemích (a už, žel, i u nás), se veřejně vyjádří, že by bylo dobré zničit dopravní prostředky, které je sem, do Evropy vozí a pic kozu do vazu - jsou tvrdě odsouzeni, žádný přestupek, ty ty ty. Protože jsou volové a nějaký Lang z ODS, který chtěl podříznout prezidenta, anebo nějaký starosta okrajové čtvrti v Praze, který veřejně vyhrožuje oběšením kde komu, tak to jsou asi ti Bohové.

Taky je zřejmě duhová vlajka minoritní komunity LGBT mnohem víc a důstojnější, hodnotnější symbol, než výtisk Ústavy České republiky, naší Ústavy, protože tu může nějaký Minář ze nenávistného a destrukčního spolku, majícího zřetelně za úkol rozvrátit náš stát, státní systém a suverenitu, pateticky, před Hradem, roztrhat.

Že tím urazil naprostou většinu občanů a otevřeně vyjádřil pohrdání naší státností, našim demokratickým systémem, je zjevně těm našim a našeho státu oficiálním ochráncům, lhostejné, mají to na háku a šetří své síly na ochranu nenávistných, arogantních, agresívních znectívačů našeho prezidenta republiky, našich státních symbolů a v neposlední řadě slušnosti, kultivovaného lidského bytí, morálních a mravních zásad, skutečné a bez přídavků demokracie.

Jo, Bohové se musí chránit, volové jsou trestáni, upravuji lehce to Quod licet Iovi, non licet bovi. 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Částečná spravedlnost (jen pro někoho) = žádná spravedlnost!