Co musí udělat hnutí za veřejné bankovnictví, aby zvítězilo

obrazek
25.5.2018 23:35
Z blogu Public Banking Institute. Bez veřejného bankovnictví není pravá suverenita a není ani prosperita. Bez veřejného bankovnictví jsme jen otroky, je-li navíc zahraniční, jsme kolonií. Veřejné bankovnictví se neprovozuje ve jménu zisku, nýbržý ve jménu všeobecného prospěchu a bývá často neúročené! České hnutí stále čeká na své založení, zatím je kontaktním místem FB stránka Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Skupina Veřejn=é bankovnictví čeká na své založení, ujme se toho někdo?

zdroj: http://www.publicbankinginstitute.org/what_the_public_banking_movement_must_do_to_win?utm_campaign=pbi_news180524&utm_medium=email&utm_source=pbi

Nejnovější článek Matta Stannarda v sérii o veřejném bankovnictví odráží to, co bude zapotřebí k tomu, aby se hnutí dostalo přes cílovou pásku a fungovalo jako nové veřejné banky. Závěr cesty k úspěchu bude vyžadovat koordinaci široké veřejné poptávky od široké škály skupin veřejného zájmu.

 

Například v Santa Fe přibližně polovina občanské pracovní skupiny byla přidružena k soukromému finančnímu obchodu a pouze jeden oficiálně zastupoval hnutí za veřejné bankovnictví.

 

Stannard se diví, "co by se stalo, kdyby jen pár tisíc lidí požadovalo veřejnou banku Santa Fe, místo několika stovek."

 

V Los Angeles Stannard mluvil s Trinity Tranem a Phoenixem Goodmanem z Veřejné banky  Los Angeles. ...

 

Trinity Tran:

 

"Musí existovat konzistentní viditelnost a pozitivní dialog aktivistů a zástupců. Jak jsme viděli prostřednictvím kampaně Divest LA, kritickou součástí úspěšného budovatelského hnutí je práce - a v rámci hry dovnitř-ven, je třba využívat viditelnosti pro širokou sít advokátů hnutí obyčejných lidí, abyste získali potřebný veřejný tlak, kterým by se dali řídit zákonodárci v aktivitách přesně daným směrem. "

 

Phoenix Goodman:

 

"Problémem s hnutím za veřejné bankovnictví až do tohoto okamžiku je to, že šlo většinou o technicky smýšlející, inteligentní a vážné, smysluplné lidi, kdo hrál na vyšší úrovni, kdo se snažil přijmout právní předpisy, ale tito lidé postrádali obecně lidskou vůli k moci, která by poháněla  agendu silou. "

 

Stannard pokračuje:

 

"Jasně, řekl Goodman, potřebujeme" úzkou spolupráci "s úředníky, ale stejně důležitá je masová advokační kampaň," články, infografiky, veřejné události, radnice "a věci jako například nedávná" pouliční událost v San Franciscu " které hájí aktivisté. "Cílem je, aby se politická sebevražda nedala podporovat veřejným bankovnictvím."

 

Hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=YxIiPLVR6NA

amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství
Klíčová slova: banka, banky, veřejné bankovnictví

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.