Co myslíte, kam jsem zařadil Vás, pane Cikrte?

jiri bata
3.2.2021 13:19
Vážený, pane Cikrte, s nevšedním zaujetím jsem si přečetl Vaše“odborné“ vyjádření stran možného či případného použití ruské vakcíny Sputnik V., jak jste se vyjádřil na svém facebooku. Především mi dovolete vyslovit dotaz, na základě čeho, resp. jakých poznatků jste došek k názoru, že cituji „Vakcína Sputnik do Česka nepatří! Já se jí nikdy nedám naočkovat a nikomu bych to ani nedoporučil, ani nepříteli (s výjimkou komunistů, pokud by tak moc chtěli, ale kdyby došlo k lámání chleba, věřím, že by to určitě neriskovali ani oni).“ Především se Vás musím zeptat, někdo po Vás někdo, abyste se nechal očkovat ruskou vakcínou? V době, kdy se u nás nenachází? To je fakt drzost! Rozumím tomu, že nemáte rád Rusko, to ale neznamená, že Vás to opravňuje konstatovat takové, ničím nepodložené nesmysly, jako že „Rusko má možná schopné vědce, ale je to říše pohádek se zaostalým zdravotnictvím a mizernou státní správou. Sputnik nemá žádnou záruku účinnosti a bezpečnosti,“

Tak se Vás ptám, pane Cikrte, myslíte si, a podotýkám jako bývalý mluvčí ministra zdravotnictví, máte dostatečný přehled a informace o tom, že Rusko má zaostalé zdravotnictví? Vy jste v Rusku byl, máte osobní zkušenosti s ruským zdravotnictvím? Vy jste se v Rusku léčil, když tvrdíte, že je zaostalé? Kriticky odsuzujete vakcínu Sputnik V, že nemá žádnou záruku účinnosti a bezpečnosti. Kde či na základě čeho jste došel k těmto „odborným“ závěrům? Domníváte se, že jste tak geniální, že můžete konstatovat ničím nepodložené nesmysly? Máte snad nějaké konkrétní důkazy o svém tvrzení, že ruská vakcína Sputnik není bezpečná a nemá žádnou účinnost? Pak se znovu musím ptát, proč ruskou vakcínu Sputnik V kupují Maďaři (ke kterým máte, jak je známo, silnou osobní averzi), proč ji koupily Izrael, SAR, Srbsko, Indie, Brazílie, Bolívie, Jižní Korea a další státy? Proč ji také doporučuje koupit a používat profesor Prymula? Považujete jej snad za hlupáka, když vyslovil názor, že „Jít maďarskou cestou a nakoupit třeba Sputnik V je výhodné,“ či si myslíte, že jste Vy chytřejší než pan profesor Prymula, který je v tomto oboru špička? To je ubohé!

Pokud jde o státní správu, tak se také musím ptát, Vy jste někdy v poslední době v Rusku byl, máte své osobní zkušenosti s jejich státní správou? Jste přesvědčen, že naše státní správa je lepší než ta Ruská, či kterákoliv jiná? Co Vás vede k těmto závěrům? Nepřeceňujete poněkud své ego a úsudkové schopnosti?

Pokud se veřejně vyjadřujete k těmto věcem, proč je tedy nedoložíte nějakými konkrétními důkazy? To by jistě veřejnost zajímalo. Nebo se snad domníváte, že co řekněte Vy, je nade vší pochybnost pravdivé? Jste mj. známý tím, že jste zaujatý vůči komunistům, o to víc je překvapující, jak se dovedete vžít do myšlení komunisty, že v případě nutného očkování došlo na lámání chleba, tj. k rozhodování, zda se nechat očkovat ruskou nebo americkou vakcínou, tak Vy věříte, že by očkování ruskou vakcínou neriskoval! Opravdu obdivuhodná dedukce!

Pane Cikrte, nepochybuji o Vašem vzdělání, event. vysokém IQ což neznamená, že jste na úrovni génia, či snad dokonce „Děda vševěda“. Vaše názory jsou silně populistické, kterými dokazujete svůj nenávistný postoj k Rusku a všemu ruskému, zatím co na druhé straně nepochybně adorujete všechno západní, resp. usácké, což dokazuje zpochybňování ruské vakcíny před vakcínami jinými a protože jiné než americké nejsou k dispozici, pak zcela jasně adorujete a favorizujete výrobky „made in USA“.

Obecně řečeno, máme právo vyjadřovat se k veřejným záležitostem kolem nás, ale to neznamená, že se budeme vyjadřovat bez jakýchkoli důkazů jen s cílem se zviditelnit, posílít své ego, nebo jen proto, že máme potřebu se k něčemu vyjádřit. Tak totiž vznikají fake news, alias fejky a hoaxy, resp. naší BISkou tolik kritizovaná desinformační propaganda. I Vy pane Cikrte máte nepochybně zásluhu na této dezinformační propagandě!

Svým dehonestačním vyjádřením na adresu Ruska, jeho zdravotnictví a státní správy nesdělujete faktické skutečnosti resp. pravdu o Rusku, ale pouze škodolibé pomluvy, protože nic z toho, co jste řekl, nejste a ani nemůžete ničím či nijak doložit! Víte, pokud jde o Rusko, mám mnohem přesnější informace, abych mohl posoudit, zda mluvíte pravdu, zda si vymýšlíte, pomlouváte, nebo lžete. Upřímně, ne všechno je v Rusku na potřebné úrovni, natož příkladné, což ale neznamená, že to musí být nutně zaostalé či mizerné. Či jste snad přesvědčen, že u nás je všechno OK, že státní správa funguje jak má, že jsme právní stát a že je u nás všechno pozitivní a v pořádku? Takové tvrzení na veřejnosti byste si jistě nedovolil, zvláště za vlády A. Babiše, prezidentování M. Zemanem když víme, kolik výhrad vůči oběma máte!

Pane Cikrte, rozhodně Vám nikdo nebrání se veřejně vyjadřovat, říkat svůj názor, ale neměl byste zapomínat, že jedna věc je konstatovat třeba i kriticky pravdu nebo prokazatelné skutečnosti, druhá věc je říkat, resp. plácat nesmysly, vymýšlet si, lhát, pomlouvat jenom proto, aby se člověk zviditelnil, stal se důležitým, loajálním, vlezdoněkam nebo jen člověkem, který chce na sebe upozornit, že je tím, který vidí všechno správně a je na správné straně. Co myslíte, kam jsem zařadil Vás, pane Cikrte?

S pozdravem

Jiří Baťa

jiri bata
Politicky neangažovaný, levicově a sociálně orientovaný, s bohatými životními zkušenostmi z mnoha míst pracovního působení. Se zájmem sleduji a reaguji na události dnešních dnů, ke kterým se snažím objektivně, spravdlivě a pravdivě , převážně kriticky, vyjadřovat.Mou snahou je podílet se a být napomocen občanům domoci se právního, spravedlivého, ekonomicky prosperujícího, morálně čestného státu a společnosti.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Lubodoc

Víte,pane Baťo,já nemohu pochopit tu nenávist vůči Rusku.Bez jeho obětí z dob SSSR by nás tu většina nebyla.No někteří by nám nechyběli,zrovna pan Cikrt a jemu podobní.Zcela jistě (můj soukromý názor),že za tím stojí hlavně média a jejich podpora,no víme odkud fouká chladná mořský vítr.Rok 68 za tím nehledám,koneckonců hlavní propagátoři invaze byli Dederoni a Poláci.Těm prvním,kteří mají na svědomí miliony životů se klaníme a ty co nás těch hrůz zbavili,zatracujeme.Divná to doba.No divná,on ten plynovod a koneckonců i Dukovany hodně někomu za vodou hlubokou vrtají hlavou.