Co padlo na síti o atentátu na Heydricha

obrazek
28.5.2017 05:11
Po atentátu na plno pracovalo v Čechách 11 popravišť. Vyhlazeny byly Lidice a Ležáky. Ani letos nikdo z těch, co se sešli při každoročním ceremoniálu, neměl tu slušnost přiznat, že velení, které akci Anthropoid naplánovalo, muselo předem vědět, že následovat bude krajní perzekuce českých obyvatel! Dnes se všichni, co k tomu přišli jako k hotovýmu důležitě poplácávají po ramenou a naše děti vyučují historii pro delfíny.

Ivo Vašíček: "To víte, že se to vědělo. Loajalita občanů protektorátu s říší byla před atentátem celkem velká a naše ekonomika byla značnou oporou pro třetí říši. Po atentátu a represích se situace změnila, a o to šlo"

Vladimír Chlouba: "Britové, kteří nás předhodili Hitlerovi, Benešovi předhazovali, že Češi pokorně pracují pro Hitlera. S Benešem zacházeli jako s hadrem, Beneš potřeboval gesto... Vojenský význam to nemělo."

Ivan Neuhort:"Heydrych byl be funkci protektora pouze tři měsíce před seskokem výsadkářú.Ti však provedli atentát až po pěti měsícich na území protektorátu.Popraveni i příslušníci mé rodiny,kteří výsadek zajišťovali.Do zajiěštění tří jednottek bylo však zapojeno skoro celé odvojové hnutí a to ted bylo po atentátu zničeno.Možná právě Londýn potřeboval zničit český odpor. Některé indicie tomu nasvědčují.Zejména dlouhý pobyt výsadku před atentátem ohrozil vyzrazení."

"Z Londýna nepřiletěli pouze výsadkáři:19.11.1937 pozval Lord Halifax Hitlera do Barchetesgadenu a připustil možnost revize mírovích smluv ve prospěch Německa a na úkor Rakouska, ČSR a Gdaňska. Proto již 20.2.1938 prohlasil v Reichstagu nutnost obrany Němcú žijících v Rakousku a ČSR. No a potom již jelo rutiní postavení sousedú proti sobě. Již 21.4.1938 byl vypracován plán útoku proti ČSR pod názvem  "Fall Grün". Tedy v podstatě Hitler plnil přání někoho jiného. Kdo tedy připravoval a potřeboval válku?"

"Musíme uctít všechny oběti.1800 rozsudkú smrti, stovky poprav bez rozsudkú, vyhlazeny Lidice a Ležáky a tisíce lidí skončilo v koncentrácích. Zničen český odboj a zlomen odpor. Je až příliš zajímavé, jak bylo předem připaveno rychlé zatčení občanů. No a každy rozsudek smrti musel mít svého žalobce a svědka žaloby. Dodnes jsou však tato jména utajena a české archivy uzavřeny."

Vladimír Chlouba:"Vojáci plnili rozkaz. Civilní oběti uvažovali, ale rozkaz nebyl odvolán. Plzeňská škodovka vyráběla zbraně dál. Proč ji nebombardovali??  Když byli schopni bombardovat okolní pole ...Samozřejmě, že parašutisté si zasluhují naši úctu, o tom není pochyb. Byli vojáci a splnili rozkaz. Ale odneslo to civilní obyvatelstvo a K.H.Frank pokračovat v tom, co Heydrich začal. Na průběh války to vliv nemělo.  "

Miroslav Hudec: "Ona ale ta perzekuce začala už příchodem Heydricha do Prahy . Už tehdy nařídil stovky poprav. A kdyby zůstal na živu, nedělejme si iluze, že by už žádní mrtví nebyli."

Ivan Neuhort: "Štvanice ne komunisty a socialisty byla však po cellou válku. Fučík však ješte dva roky po atentátu dělel kápo v pečkárně."

Matěj Škovran:"Mě byl vždycky více sympatický sovětský postup: totální válka všech občanů proti nepříteli - který je natolik hloupý, že za každou mrtvou hlídku a pohlavára odpoví rozsáhlým masakrem."

Na obrázku Pomník dětských obětí války od Marie Uchytilové.  K památníkům Lidice, Ležáky, Lety více zde:  https://cs.wikipedia.org/wiki/Památník_Lidice

****

Polské Lidice: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/vsechny-polske-lidice/r~5f4d05b64f5511e790040025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=editor1-recombee&utm_term=position-3

Ivan Neuhort k Juliovi Fučíkovi: "V dobe kdy se u nás popravovalo jako na bezícím páse,Jula chdil s gestapáky na pivo a delal volavku.V Ceské republice popraven ale nebyl.Popraveno vsak celé hnutí odporu a iegální vedení KSC .Podle July vsak zrádci.Ani atentát na Heydricha Julu neposkkodil.Byl prevezen do Nemecka ale správa o výkonu trestu smrti nebyla konkretne dolozena. Reportází psane na oprátce byla znevazována poprava nekterých odbojárú,které Jula oznacil za zrádce.Jejich rodiny to po válce tezce nesly.To byl Jula gestapák,ze vedel kdo a co vyxpovídal.No nase vláda nikdy nedovolí prístup k protokolúm z té doby. "

Lidičtí muži nešli na popravu  jako ovce: http://praha.idnes.cz/lidice-jaroslava-sklenickova-rozhovor-prezivsi-fus-/praha-zpravy.aspx?c=A170611_171920_praha-zpravy_pas

****

Co v diskuzi nepadlo, ale tehdy hrálo jistě svou roli: Existoval Heydrichův rozkaz Čechy střílet a sterilizovat:   https://www.playtvak.cz/heydrichuv-rozkaz-cechy-strilejte-a-sterilizujte-fst-/cesi-ve-valce-s-hitlerem.aspx?c=A170517_153308_cesi-ve-valce_kuko Z pohledu tohoto dokumentu je vše napsané výáše zcela neplatné, protože Heydrich byl očividně mozkem a motorem plán u na zničení česklého národa jako takového. Děkujeme ještě jednou pokorně za jeho atentát! Ivan Neuhort:"Jeste dríve nez se Heydrich stal protektorem by séfem bezpecnosti a zlikvidoval ilegalní komunistické vedení.31.8.1941 vsak Göring narídil Heydrichovi aby ucinil konecné resení zidovské otátky.27.9 1941 jmenován protektorem.Skutecné vrazdení Cechú vsak az po atentátu na Heydricha 27.5.1942. 1800 rozsudkú smrti,stovky poprav bez soudu,vyhlazeny Lezáky a Lidice.Tisíce lidí odvleceno do koncentrákú.Tezce poskozeno domácí odbojové hnutí.Gestapo chodilo na jisto pro vytipované osoby."

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.