Co prosazuje Pavel Telička

obrazek
17.9.2015 15:28
Okomentuji jen krátce, za delší diskuze to nestojí, je to nevalné, především bylo záhodno text pro pozdější účely nejprve někam uložit, protože není tisknutelný. Titulní obrázek: "Jestli je to politická uprchlice, tak se utopí, když bude plavat, je to ekonomická imigrantka." Pavel Telička je europoslanec za ANO, ano ten, který nám tehdy za Špidlovy vlády tak pěkně vyjednal přechod na nové evropské potravinářské normy HACCP. Řekněme si asi tolik: samozřejmě, že vláda, jejíž premiér pronesl, že hodlá během celých dlouhých pěti let vytvořit 100 000 nových pracovních míst, by nedokázala vytvořit ještě celé 3 - 4 000 pracovních míst ročně navíc...Pak alespoň vidíme, jakou váhu má předchozí prohlášení pana Sobotky. Zvláště, když o neobsaditelných 30 000 a tedy již volných pracovních míst již víme. Mělo jít v případě oněch sto tisíc o tvoření míst samospádem na místě zanikajících, při souhrnném výsledku nula z nuly pošla? Všemu ostatnímu můžeme směle rozumět tak, že máme naložit břemeno všem okolním a všem ostatním - a hlavně když my budeme z obliga. Pak ovšem povídání o nějakých mírových operacích nemůže padnout na úrodnou půdu, když se budou okolním světem valit davy zoufalých a zbídačelých lidí, kteří nejenže o všechno přišli, ale mají už i jasno, kdo je ten hajzl, co nikdy nezaváhá, když jde o to, druhého o vše připravit. Připomínám, že azylové právo až dosud nejlépe dodržují islámské země. Jde o to, že Evropští křiklouni jim již i přispět na výživu azylantů odmítají - a když se jedná o enormní nárůst počtů obyvatel v okolních neevropských zemích, v jednom případě o celou čtvrtinu - tak v takovém případě jediná země sama nemůže zvládnout ani tu nejzákladnější pomoc. Dlužno dodat, že Pavel Telička kromě tohoto prosazuje i za Alianci liberálních demokratů "inteligentní" (smart) transatlantickou obchodní dohodu TTIP.
95% všech syrských uprchlíků pobývá azylem v pouhých pti zemích světa: Turecko, Libanon, Jordánsko, Irák a Egypt. 
Jak pomáhá běžencům Saúdská Arábie: http://www.unhcr.org/pages/49e486976.html a statistika ostatních islámských zemí na Blízkém a Středním Východě: http://www.unhcr.org/pages/49e45ade6.html
 
01. 07. 2015
Náměty pro řešení migrační krize

Migrační krize a náměty k jejímu řešení

Současná migrační krize je svým charakterem a potenciálem bezprecedentní a její zvládnutí, mj. s cílem zabránit mimořádně negativnímu dopadu na EU se všemi důsledky, vyžaduje široké úsilí a nové přístupy a nástroje.

Mezinárodní společenství musí hrát mnohonásobně větší roli než nyní. Příčiny migrační vlny nejsou v Evropě a problém nelegální migrace se ve větší či menší míře objevuje v mnoha částech světa. Zásadní role OSN je proto nutností. Potřebným impulsem pro efektivní a systémové řešení může být například mezinárodní konference OSN, která by neprodleně přijala akční plán pro zvládnutí migrační krize.

Ke zvážení se zejména nabízí:

1) Identifikovat země, z nichž vinou konfliktů a nestability prchá nejvíce lidí a realizovat v nich operace OSN s cílem zajištění míru a stability.

2) Prověřit a s největší pravděpodobností také revidovat mezinárodní úmluvy a pravidla upravující problematiku uprchlíků - některé pocházející z poloviny minulého století. Současné standardy jsou při širokém rozsahu krize neudržitelné. Jak se ukazuje, jsou mj. snadno zneužitelné ekonomickými migranty, mnohdy na úkor skutečných humanitárních běženců.

Mezinárodní právo by mělo zejména umožnit:

- Vracet lodě s migranty ve Středomoří do míst, odkud vypluly.

- Účinněji potírat související organizovaný zločin. S ohledem na nefunkčnost orgánů některých dotčených zemí by se případně mohlo zvážit vytvoření specializované mezinárodní soudní instituce.

- Přesunout vyřizování žádostí o azyl na území států, odkud pocházejí uprchlíci, či států sousedících. V některých místech jižního a východního Středozemí zřídit uprchlické tábory pod ochranou OSN, kde by bylo postaráno o žadatele o azyl po dobu příslušného řízení (tento přístup vyžaduje podrobné rozpracování podle jeho parametrů - jaké země by se na něm podílely atp.).

- Nacházet pružná řešení, např. časově omezený azyl do stabilizace situace v zemi původu.

3) Vytvořit finanční fond OSN k řešení migrační krize, z něhož budou spolufinancovány příslušné aktivity.

4) Rozpracovat ta opatření navržená Evropskou komisí, u nichž se členské státy shodnou, že mohou přispět k řešení migračních krizí. Nad jejich rámec zvážit strategická opatření k vytvoření nezbytných a dostatečných vojenských kapacit pro operace ve Středozemním moři, případně a za existence odpovídajícího mandátu i na území států původu uprchlíků.

5) Čelit xenofobii - prohloubit veřejnou diskuzi o migraci, rozlišovat v ní mezi ekonomickou a humanitární dimenzí, ukazovat příběhy lidí, kteří ztratili domov a prchají před konfliktem či perzekucí.

*****

Srovnejte prosím s následujícím textem: http://denikreferendum.cz/clanek/21250-erazim-kohak-uprchlici-konecne-mame-prilezitost-neco-splatit a http://a2larm.cz/2015/09/k-muslimskym-uprchlikum-se-chovame-jako-ke-zlocincum/

a ovšem vše dokreslující realita: http://www.novinky.cz/domaci/380795-cesko-drzi-uprchliky-v-nehumannich-a-ponizujicich-podminkach-kritizuji-aktiviste.html  a http://jaroslavpolak.blog.idnes.cz/c/476697/ctyri-faze-ceskeho-rasismu-a-konference-ve-wannsee.html a http://video.aktualne.cz/dvtv/ministr-pelikan-zarizeni-pro-uprchliky-jsou-horsi-nez-veznic/r~295848605d4111e58c710025900fea04/ a zde uprchlício vyprávějí své zkušenosti z detenčních zařízení: https://www.youtube.com/watch?t=218&v=sIlzXUOXXbk  

Co prosazuje Pavel Telička je odvar z toho, co prosazuje prorektor CEVRO Institutu Tomáš Pojar: http://archiv.ihned.cz/c1-64666970-je-legitimni-hajit-vlastni-zajmy 

 

 

*****

 

Telička, ALDE a TTIP: http://www.telicka.eu/upload/1435066362.pdf . ANO, nic než líbivá hesla.

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: imigrace, TTIP

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.