Co s těmi zděšenými politiky, v šoku, v panice a strachu z práce?

horor pila
17.4.2020 08:57
Především by si sami měli uvědomit, že bezostyšně lhát, strašit lidi, překrucovat, dezinformovat a šířit to slavné fake news, proti kterému sami tak rádi bojují na všech úrovních, se jim vrátí jak bumerang a praští je přímo mezi oči.

Lid obecný v této naší krásné zemi se dlouhatánské roky učil a trénoval, před i po listopadu 89, že musí umět číst mezi řádky a pořádně se kolem sebe rozhlížet, chce-li znát pravdu.

Lež byla vždy doménou politiků, ale snad nikdy si nedovolili jí tak bezostyšně, bez obalu profláklých frází, floskulí a demagogické omáčky, vyslovovat kdekoliv a kdykoliv, jako v poslední době, v podstatě od posledních parlamentních voleb. Pravda, přitvrzují někteří a v této nouzové koronavirové době lžou o mnohém a mnohých tak, že za tou lží hnedle vyslovují neuvěřitelné odsudky, výzvy a apely k těm pomlouvaným lžemi, že čtenář, posluchač a divák nestačí zírat. Prolhaná předsedkyně TOP09 Pekarová Adamová budiž zářným příkladem. Po té její nehorázné lži o perníčkách pro domov důchodců jí už vskutku nelze věřit ani pozdravení. Také je prý už zděšena. Inu, alespoň v tom Mirka Němcová není sama, že ano.

Navzdory proklamacím arbitra šíření dezinformací a těch fake news přes ničemnou už EU, paní Jourové, která ale prý už není češka, ale euroobčanka, lže se kruciálně i na úrovni toho nabobtnalého molocha v Bruseli. https://www.parlamentnilisty.cz/…/Madari-vraci-Jourove-jeji…

A snaží se ty lži šířit hůř jak ten koronavirus i různí někteří zdejší slouhové a lokajové té Brusele, byť si hrají na šlechtu https://www.parlamentnilisty.cz/…/Schwarzenberg-se-zdesil-D…. Navíc je z toho prý také zděšen, ubožátko sprostě prolhané, rozhodně nešlechetné.

Snaží se šířit tady tihle lháři jenom paniku, chaos, strach. Protože každý gramotný a normálně myslící člověk ví, zná, jaký je rozdíl mezi demokracií a diktatůrou. Nikdo tady (ale ani v tom Maďarsku) nezrušil volby, parlament, volnou (až příliš) soutěž politických stran.

Zavádějícím titulkem sice, ale publikoval se článek o tom, jak komunistický poslanec NAVRHL studentské brigády v zemědělství, protože tam prostě nejsou a nebudou lidi https://www.parlamentnilisty.cz/…/Studenty-na-pole-veli-Ond….

Opravdu troufalost, protože práce.

O možnosti pracovat v zemědělství pro lidi, kteří v současné době nemohou pracovat ve svých profesích, mluvil i ministr vnitra a předseda ÚKŠ Hamáček. No ta hrůza!

Věčně a směšně už toužící po Strakovce Petr Fiala z toho dostal šok! https://www.parlamentnilisty.cz/…/Jit-na-pole-Petr-Fiala-je…

Věčně a směšně už toužící po Strakovce Petr Fiala z toho dostal šok! https://www.parlamentnilisty.cz/…/Jit-na-pole-Petr-Fiala-je…

Postpubertální poslanec Feri z toho také začal blednout, ale i jiní vejlupkové se tak strašně lekli, že by eventuálně měli jít pracovat na pole, že začali doslova bít na poplach, naříkat v intelektuální tónině, jakoby je svlékali z kůže. Oni a pracovat? Ten Hamáček a Ondráček se snad pomátli!

Že je všechno jinak, že je na to pole nikdo nechce proti jejich vůli navelet, že tady nic takového jako diktarůra není, že armáda nerozváží po domovech důchodců perníčky z Penamu, ale i jiné a jiné sprosté, nehorázné lži, to je už tak nějak ... Jo, nedorozumění, jak se vytelila ta nová šéfka TOPáků. Ale to až po důrazném ohrazení se dotčených.

Že ale lže bezskrupulózně i Dominik Duka, nejvyšší křesťanský prelát u nás, to už je skoro smutné, nebylo-li by to odsouzeníhodné. Ve svém komentáři totiž napsal: " ... vzdělanost – to vše bylo označeno za buržoazní přežitek", což je lež jedna z největších o minulém režimu, který to nikdy neproklamoval, školy nezávíral, právě naopak. Je to také urážka všech, kteří v tom minulém režimu studovali a dostudovali, učili, přednášeli, co si pamatují, co vědí, že úroveň vzdělávání, školství, byla u nás za toho minulého režimu jedna z nejlepších na světě. Je nepochopitelné, proč vsunul toto klamstvo do komentáře o výročí likvidace klášterů https://www.parlamentnilisty.cz/…/Dominik-Duka-Pred-70-lety…. Asi jsou cesty myšlení tohoto modloslužebníka, kterého si jinak lze za některé jeho počiny i vážit, krkolomné a nevyzpytatelné. Ale lež zůstane lží, žel.

Takže asi tak. Lež se u nás, žel, stala zbraní nejenom politického, ale i společenského dění a boje o přední posty těch, kteří tam po zásluze nepatří. A ta vyděšení, ty šoky? No aby nebyly, když není po jejich vůli, když se neplní jejich touhy. 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.