Co si to tahle prachmizerná Moskva na mě dovoluje?

obrazek
23.10.2015 00:25
Právě čtu na internetu, že českou delegaci, cestující do dvou míst v Rusku, aby tam uctila památku českých legionářů, zdržují ruské úřady na vnukovském letišti v Moskvě. Už prý čtyři hodiny. Probíhá mi ta scéna před očima. Vedoucí české delegace Gazdík pobíhá halou letiště od jedněch dveří k druhým a hlasitě vykřikuje, že on, jako místopředseda české poslanecké sněmovny a vedoucí české delegace, si na tohle skandální zdržování co nejdůrazněji stěžuje, žádá o spojení s českým ministerstvem zahraničí v Praze, a když je dostane, křičí do sluchátka, že Praha musí proti takovémuto hanebnému jednání ruských úřadů co nejdůrazněji protestovat. Hned poté žádá o okamžité telefonické spojení s ruským ministerstvem zahraničí, nejlépe přímo s Lavrovem, a vůbec vyvádí jako zpitý anglický guvernér v Indii předminulého století.

Samozřejmě, stát se mu totéž na letišti Johna Kennedyho v New Yorku, bude sedět na lavici jako putička a utěšovat kolegy z delegace, aby zachovali klid, americké úřady dělají zřejmě to, co je zapotřebí, a zanedlouho bude jistě všechno v pořádku. Ale teď na letišti v Moskvě je v ráži jako by byl u sebe na chalupě a zjistil, že mu ukradli slepice. A ruští úředníci do jeho rozkacené tváře nevěřícně hledí a říkají si: Propánakrále, tak tohle je místopředseda české poslanecké sněmovny? Nu vot, ni čort by eto ne vydumal. Jak uličnij vygljadivajet.

Opravdu! Nemáte taky ten dojem, že aspoň v tom zahraničí by nás měl reprezentovat úplně jiný druh osobnosti, než se zatím děje?

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Vyskytly se úvahy, že to byla "Pomsta za Noční Vlky". Pan politik se přece hodně zasazoval o jejich nevpuštění.

Ale řekl bych, že v tomto případě to nebyl úmysl Rusů. Prostě - chybinka se vloudila a právě do české dokumentace.

Někdo tomu říká - Boží mlýny. :-)

schlimbach

Rád bych, aby naši zemi zastupoval jiný druh osobností. Otázkou v případě výše uvedeného politika je, zda se jedná vůbec o osobnost -(