Co stojí za podivným chováním ČNB, jak "pracuje" A. Babiš

obrazek
27.4.2015 17:26
Objev roku! Hledala jsem na youtube něco jiného, ale vypadlo na mne to, co na mne vypadlo. A sice se ukázalo, že za chováním ČNB nejsou zřejmě v první řadě představy jejího guvernéra, ba ani prezidenta republiky, nýbrž že se podivuhodně shodují s představami o ekonomice Andreje Babiše, jak je představil v následujícím videu z Fóra Zlaté koruny v první polovině roku 2013. Neříká se mi to lehce, ale s povděkem kvituji všeobecný pokles úrokových sazeb úvěrů, půjček a hypoték tohoto roku. Ale - jak praví anonym: Kdyby Vám někdo řekl, že vám poníží důchod (máte-li 10 000,-) o 800,- Kč, nebo výplatu (20.000) o 1 600,- Kč, tak vezmete hůl a půjdete mu rozbít držku. A tak to chytří hoši z Národní banky udělali jinak. Ponížili o 8% hodnotu koruny. A na to všichni, teď už i prodejci potravin, zareagovali zvýšením cen. Takže, peněz máme pořád stejně, ale už si za ně tolik nekoupíme. Efekt je ale úplně stejný, jako kdyby nám všem snížili penze a výplaty o 8%. A to se tu nabízí ještě jedna teorie: Jak snadno dopumpovat státní rozpočet. Protože, přeměníte-li řekněme miliardu korun na eura, uberete koruně 8% z hodnoty a tyto levnější koruny zase nakoupíte, máte 80 milionů doma. Jednoduché počty. Zdánlivě mají sice menší hodnotu, ale protože na sociální dávky a důchody se nepřidala ani koruna, je to vlastně zisk. A za tohle oblbnutí národa Českého ještě dostal náš židovský bankéř evropskou cenu. Óóóóó..., jak jsme hloupí. Jsme skutečně národ ovcí? Asi by nás už měl vést bača a ovčácký pes.
č. 14 - Andrej Babiš: ... jeho názory stručně a věcně. Zajímavé.
YOUTUBE.COM
 
Andrej Babiš - stručně a věcně: ... Jeho názory na přednášky prezidentských kandidátů na Fóru Zlaté koruny.... "Prezident pro cestu z krize"
YOUTUBE.COM

Pozoruhodné takéí je, že Andrej Babiš nevidí souvislost mezi vysokou prosperitou cizích - ne naših bank - a neprosperitou jak národa, tak zubožečných jednotlivců.

Pozn. číslo 2: Pavel Skramlík: Slyšel jsem "hlášku roku" z úst jednoho z manažerů Transparency International dnas na ČT24. "Hledíme také na to, jak jsou pracovníci firem školeni v kurzech protikorupční sebeobrany". Protikorupční kung-fu, to tady fakt ještě nebylo...A já dodávám, že jsme si ještě nevšimli jiného kroku, než platnosti jen zveejněnýchkomunálních smluv. Jinak se nic neděje. 

6.4.2017 během dne ČNB ukončila ipo třech letech ntervence a oficiálně to ohlásila:  https://www.novinky.cz/ekonomika/434383-cnb-ukoncila-intervence-koruna-posilila.html

I další části jsou zajímavé, osvětlující mnoho z dění v naší zemi. Komentovat je budu potupně. 

Pozn. čís. 3  Lafferova křivka o tom, že zvyšování daní nemá nekonečný prospěch, nýbrž se zadrhne a výběr stagnuje podlemého zdaleka ani nesouvisí jen s šedou ekonomikou - bez níž by mnozí naši spoluobčané již nebyli naživu, nýbrž s tím, že množství peněz v oběhu je konečné, resp. konečným způsobem se replikuje, čím dříve jsou oběhu kladeny překážky v podobě výběru dalších a dalších daní a poplatků. 

S úvahou o nezbytnosti státní národní banky souhlasím bezezbytku. Pokud to ovšem u nás někdo umí. 

Ze zmínky o tom, kolik Babišovy firmy platí na daních se mi udělao oufl, Proto linkuji i článek o střetu zájmů. JO a také  pan Babiš je popravdě němeký podnikatel, podle toho, kolik na ozdíl od Čech odvádí v Německu. 

Mám jeden nápad - při obchodní bilnci + 300 nkd ve prospěch exportu - co by se stalo, kdyby si exportéři museli nechat platit v korunách za své zboží? 

související článek: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/daniel-m-zak-o-sobotkovi-josef-horl-o-singerovi-rusnokovi a http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/aby-bylo-jako-v-americe-aneb-vlk-v-rouse-berancim

v lednu 2017 vydala ČNB za intervence asi 360 mld CZK,  od roku 2014 cca 1,4 bilionu. A jak tyto peníze emituje: Rusnok:  "Peníze reálně netiskneme, ale pouze emitujeme elektronické peníze. Ty přitom nevstupují přímo do oběhu, takže nedochází k žádnému naředění oběživa." zdroj: http://www.denik.cz/ekonomika/jiri-rusnok-s-rozhodnutim-o-euru-bych-klidne-pet-let-pockal-20170317.html 

A způsob práce pana Andreje B.?  Část byla  popsána v blogu o volebním kládní, kdy ANO rozselala mailem výzvu !jste učitel (či jiný intelektuál) - chcete se podělit s občany o to, co víte? áváme vám možnost spolupodílet se na naší kampani. (Ne tak už na politické soutěži a ne za peníze.) Tady je jiná ukázka: 

 

Dala jsem výpověď v LN. Protože okolnosti považuju za důležité, a protože se množí dotazy po mém odchodu, zveřejňuju důvod.

Zhruba před dvěma týdny jsem zjistila, že můj kolega Jan Macháček je nejen komentátor LN, ale také zahraničněpolitický konzultant Andreje Babiše. Zjistila jsem to na jednom velmi konkrétním případě.

Jan Macháček poslal začátkem dubna Andreji Babišovi svoje poznámky k nové Koncepci zahraniční politiky – Babiš v té době dostal koncepci coby lídr koaliční strany k připomínkování.

11. dubna vyšel komentář v LN od Jana Macháčka ke koncepci, kde používá tytéž argumenty, jaké předtím poslal Andreji Babišovi jako podklad pro jeho politické stanovisko. Shoda obou Macháčkových textů, tedy připomínek a komentáře v LN, je 99 %. V komentáři nebyl zmíněn jen jeden argument z těch, který Jan Macháček poslal Babišovi.

Když jsem to zjistila, šla jsem za Janem Macháčkem, abych si ověřila autenticitu jeho poznámek pro Babiše. Nejprve ji zapřel, poté ji přiznal. Na celou situaci nijak nereagoval.

Poté jsem šla za šéfredaktorem Ištvánem Lékem, s tím, že je nutné věc systémově řešit. Tvrdil, že o souběhu poradcovské a komentátorské role nevěděl a publikaci připomínek pro Babiše překlopených do komentáře v LN označil za chybu. Dohodli jsme se, že ještě tentýž týden navrhne řešení.

O tři dny později mi sdělil, že dospěl k rozhodnutí, že věc řešit nebude. Postavil se za Jana Macháčka, s tím, že mu plně důvěřuje a v redakci je pro něj důležitý. Co píše nebo nepíše pro Andreje Babiše, je mu jedno.

Spojení rolí, které mají zůstat nespojené a nespojitelné – spolutvůrce politiky a nezávislého komentátora této politiky – považuju za zcela nepřekročitelný princip novinářské práce. Tady byl překročen a jeho překročení akceptováno. Proto jsem dala výpověď.

 

 

Lukáš Hendrych: 

Jan Macháček přešel z Respektu do LN. Proč ne. Babiš vlastní LN. Dobrá, Respekt vlastní Bakala. Dobrý novinář a komentátor se tím nesmí nechat ovlivnit. Macháček však šel ještě dál. Vede think-tank Politika a společnost, který je think-tankem hnutí ANO (a takový think-tank je vytvořen pro to, aby byl podporovatelem a partnerem hnutí, na které má vazby). To už je nepřijatelné. A nyní zkušenost Kateřiny Šafaříkové? Jak krásně to skloubil roli poradce ministra financí a místopředsedy vlády se svou novinářskou činností komentátora pro jedny z největších novin v ČR (které tento místopředseda vlády vlastní).

Zůstává zde alespoň minimální možnost, že takový novinář může být stále oním "hlídačem" politiků a jejich kroků? Zůstává nějaký prostor pro relevantní kritiku Babiše? Můžou v takové situaci média vůbec plnit svou roli? 

 ANO / Když lidem začnou zářit oči...Prohlédněte si volební spot hnutí ANO, který uvidíte od pondělí 14. října v České televizi. Přidejte si náš Facebook mezi oblíbené, budeme moc rádi: https://...

Horešovská Jana: PANE BABIŠI !!!!!!!!!! Moje včerejší zkušenost s jeho výrobky.

Protože jsme včera měli hodně práce, nevařila večeři, koupila jsem k večeři Kostelecké párky se sýrem, originál. Při vaření jsem odskočila k synovi a dvě párky praskly. Když jsem uviděla prasklý obsah párky-úplně bílé kusy nějaké tvrdé směsi, hrnec celý povleklý jak umělou hmotou, tak jsem to vyhodila. Do hrnce napustila vodu s jarem a nechala odmočit. Po 24 hod. to nejde ani drátěnkou umýt, budu muset ten hrnec vyhodirt. Takže si představte , co to dělá v organismu. Už to v životě nekoupím , radši budu jíst suché brambory , nebo suchý chleba. I když ta kvalita i u těchto - kdo ví. Takže p. Babiši, udělejte si v těch Kosteleckých uzeninách pořádek, bojím se, že nyní tam prý budou pracovat vězenkyně, že to bude ještě horší. Už v životě žádné Kostelecké uzeniny nekoupím. Fuj, ještě že jsme to nejedli. 

http://www.novinky.cz/domaci/368973-ano-inkasuje-od-snemovny-za-posudky-to-tu-jeste-nebylo-zni-z-kontrolniho-vyboru.html 

Toto neberte vážně, od premiéra výzva nepřišla: http://zpravy.tiscali.cz/cssd-vyzvala-ano-k-odchodu-z-vlady-babis-o-tom-premysli-250557?utm_source=zpravy&utm_medium=article&utm_campaign=most-read 

12.5.2015: http://www.novinky.cz/domaci/369254-babisova-firma-prodala-statu-pozemky-za-osminasobek-puvodni-ceny.html a http://echo24.cz/a/i6GDM/babisuv-ministr-zdrazil-pozemky-babisova-firma-inkasovala 

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/311438-babis-by-chtel-privatizovat-cssd-ale-nevi-co-je-to-podnikani/ - Babiš by chtěl privatizovat státní podniky, ale ČSSD je proti, je správný a podrazácký nadpis článku.

Roundup na řepkových lánech firem pana Babiše: Světlana Vaňátková U nas po tom chcipaj houfne chudery srnky, musi ta repka byt desne zdrava kdyz ji serou do vsech moznych potravin...mrtve ci osleple srny po poziti repky asi Babis neresi co. ..

16.5.2015: http://echo24.cz/a/iJk2f/ano-uz-je-lip-agrofertu-rostou-zisky

22.5.2015: http://www.novinky.cz/ekonomika/370220-babisova-firma-vyhrala-statni-zakazku-na-propagaci-turistiky.html

22.5.2015 Talentovaný Šibal: Přátelé, z dnešního Kauflandu zlevněné (sleva 20% cena 31,90) máslo "Tatra Farmářské máslo " estébáká Babiše ... při podrobnějším zkoumání zjistíte, že má jen 200g místo tradičních 250 g ... čili jaksi sleva nikde ... to jsou ty estébácké praktiky v maloobchodu ... bacha na Agrofert!!! 

 

Stát jako firma v satirickém, pravdomluvném pořadu:  https://www.stream.cz/blanik/10005851-stat-jako-firma…

http://dotyk.cz/22-2015/5_15-nejvetsich-polykacu-dotaci Pokud je ministrem financí hulvát a největší příjemce dotací, který sam navrhuje a s pomoci svých poslanců schvaluje zákony výhodné pro jeho firmy, pak slušný člověk bude vždy v opozici. 

 

Opsáno z facebooku (Řeznictví u Pavlíka):

Kvalita Babišových produktů je věc Babišova a jeho zákazníků. Stejně tak, jako kvalita mých výrobků nemusí zajímat Babiše.
Já jen lidem vysvětlím, co si kupují a jediné, nač se ptám je:
Jak může hřímat o kradení jiných někdo, kdo Vám bez mrknutí oka prodá ve výrobku téměř půl kila vody za cenu masa, inkasuje od nás všech společně na takový obchod dotaci ve výši 4,5 milionu korun a ještě se tváří jako spasitel?
Pokud mu zákazníci kupují Uzenou kýtu bez kosti vyrobenou z 54% masa, je to jejich věc. Ale ať nám takový člověk nekáže o morálce a kradení..."  Jurij Kuznetsov: 
Dvě nejčastější výmluvy:1) Zákon to nezakazuje, je to tudíž správné (nebo to aspoň není špatné). 2) Zákazníci to vyžadují (kupují) a tudíž je to dle pravidel trhu správně.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/sizeni-lidi-na-hypotekach-pro-babise-ok 

http://denikreferendum.cz/clanek/20605-babisova-firma-znicila-svemu-konkurentovi-urodu-za-ctyri-miliony  a http://denikreferendum.cz/clanek/20797-bohumir-rada-kteremu-babisova-firma-spalila-pole-se-bude-soudit

Kalousek o tom, jak Babiš prostřednictvím Agrofertu ze své firmy Syntezia vytáhl za dvě a půl miluardy za třu rioky. na daních nezaplatil ani korunu a po státu chce pro Syntezii tři miliardy na zahlazení ekologických škod - od 49 minuty: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126672097-otazky-vaclava-moravce/215411030500712/ 

Tomáš Murňák: Ovšem toto je skutečně hardcore!

Firma RESPECT, a.s., v jejíž představenstvu sedí předsedkyně mládežnické organizace "hnutí" ANO Kateřina Reiblová, je novým pojišťovacím makléřem státní firmy MERO, kam Babiš před časem dosadil své lidi (bývalé manažery Unipetrolu Stanislava Brůnu a Otakara Krejsu). Neříkal náhodou pan Babiš před volbami "Nejsme jako oni"?

22.7.2015: http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/babis-odmitl-predcasne-odchody-horniku-do-duchodu-1212050 

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/172281/babisovo-capi-hnizdo-na-tohle-dostal-dotaci-50-milionu.html 

28.7.2015: http://neovlivni.cz/babisuv-agrotec-kolecko-ve-stroji-na-vyvadeni-penez-tvrdi-policie/

30.7.2015 Per Gmiterko: Podniky Andreje Babiše loni čerpaly dotace v celkové výši 1,654 miliardy korun. Meziroční nárůst byl 47 %.A ne, abyste v tom hledali souvislost s Babišovým nástupem do politiky.

31-7.2015: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Repka-lesy-posta-Kompletni-a-prehledny-soupis-jak-Andrej-Babis-obchoduje-se-statem-387406

8.8.2015 Agrofert v dalším podvodu - tentokrát v boudě na zákazníky: http://denikreferendum.cz/clanek/20973-obchody-sklizeno-hlasaji-u-nas-vite-co-jite-ale-nemluvi-pravdu 

 14.8.2015: http://outsidermedia.cz/andrej-babis-stale-jeste-nezastavil-miliardovy-tunel-crab/

http://hlidacipes.org/dotacni-jizda-agrofertu-za-osm-let-55-miliardy/ - to bylo do roku 2013 včetně , v roce 2014 již na dotacích získal 1 mld 70 mio Kč. ifno ze stránky PAvla Havlíčka Bojkot Babišových výrobků na FB, jež to převzala od uživatele Svobodný Beran, jak je podepsán na obrázku s těmito údaji.

http://www.novinky.cz/ekonomika/366478-babisovu-agrofertu-loni-rekordne-pritekly-statni-dotace.html

Jak řádí na Slovensku: http://www.paratdnes.cz/2014/01/Agrofert-a-Babis-v-pozadi-nejvetsiho-financniho-podvodu-na-Slovensku.html 

http://euro.e15.cz/archiv/babis-zakryval-vlastnictvi-capiho-hnizda-aby-ziskal-evropske-miliony-1217056 

září 2015: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/341601/babisuv-agrofert-ziskal-nejvetsi-kus-evropskych-dotaci-temer-5-miliard.html a http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/nasi-zachranci-naroda

Agrofert získal v roce 2015 desetkrát více agrodotací než rok před tím a vyděělal 6,8 miliardy: https://www.stream.cz/kanal-marysko/10009460-lekce-historie-pro-milose

A tohhle -tunel v Kosteleckých uzeninách - je něco, co by si Andrej Babiš nepřál vidět na denním světle: http://denikreferendum.cz/clanek/23041-jak-andrej-babis-pripravil-rezniky-o-kostelecke-uzeniny

2016: ví dostává na dotacích než daní: http://www.ods.cz/clanek/10861-agrofert-ziskava-vic-na-dotacich-nez-plati-na-danich-nezvykejme-si-na-stret-zajmu-andreje-babise

 26.11.2016: http://svobodneforum.cz/uz-je-lip-babisuv-majetek-vzrostl-o-sest-miliard/

2.3.2017: Velmi zajimavé čtení. Babiš chtěl Oleo Chemical koupit, když se to nepovedlo, nechal majitele zavřít. Nedovedu si představit, co se bude dít, pokud bude Babiš po příštích volbách ovládat i Ministerstvo vnitra ‼‼‼‼ http://forum24.cz/hlidaci-psi-zajmu-agrofertu/

13.3.2017: http://denikreferendum.cz/clanek/24837-olomoucka-lekce

20.3.2017: http://www.infowars.cz/single-post/2017/03/20/Agent-Bureš-ministr-zločinu a debata o tom, jakých podvůdů se Babiš dopustil při žádosti  o dotování Čapího hnízda: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/217411058030320/ a http://neovlivni.cz/nic-nevim-ja-to-nepodaval-na-dokumentech-je-ale-babisuv-podpis/

23.3.2017 - před rokem, Babiš vypověděl, že: Takže Babiš koupil 2006 Čapí hnízdo, takto 80 ha za 10 mio, to je za 12,5 Kč m2 a budovy a stavební pozemek. Je to normální? Uplatněním dotace na vylepšeníčka zvýščil cenu farmy na cca 886 mio Kč. Za posledí tři roky farma vykázala ztrátu cca 146 mio. / Jede po něm akorát šéfka eurorozpočtového výboru Ingeborg Graessleová: http://forum24.cz/sefka-vyboru-europarlamentu-pro-kontrolu-rozpoctu-se-ostre-vyjadrila-k-capimu-hnizdu/

Andrejovy řečnické triky: http://hlidacipes.org/kdybych-nerozumel-lidem-nikdy-bych-nevybudoval-uspesnou-firmu-aneb-sedm-recnickych-triku-andreje-babise/

Jak pracují u Babišů v Agrofertu: http://denikreferendum.cz/clanek/24902-strach-a-smrad-v-kromerizi-ve-stinu-kmotra-z-agrofertu

28.3.2017: http://forum24.cz/podil-v-agrofertu-v-hodnote-360-milionu-koupil-babis-za-25milionu-za-vlady-zemana/

29.3.2017 Babiš a Lovochemie v ČT: http://forum24.cz/lovochemie-a-jine-kauzy-andreje-babise-v-dokumentu-ceske-televize/

12.4.2017Babiš si udělal poskoka ze svého ministra životního prostředí - kryje mu záda: http://denikreferendum.cz/clanek/25024-sobotka-pise-brabcovi-kvuli-kromerizskym-hrichum-agrofertu 

25.4.2017 Nesrovnalosti v účetnictví Ministerstva financí za 100 miliard: http://forum24.cz/udalosti/ministerstvo-financi-ma-v-uctech-chyby-za-vice-nez-100-miliard-kc/

A jak se pracuje u Babiše: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prace-ve-vlhku-a-chladu-Na-smeny-Za-14-tisic-Cizinci-vitani-Veseni-a-baleni-kurat-Hadejte-jmeno-kapitalisty-znate-ho-484960

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.