Co ukazují volební preference Andreje Babiše?

oscara vyhrává bureš
18.3.2017 08:04
Když sledujeme volební preference jednotlivých politických stran a hnutí, ukazuje se, že dlouhodobě se na první příčce žebříčku umísťuje „Hnutí ANO“ Andreje Babiše, a druhá v pořadí je kdysi levicová, ale dnes, pod vedením pana Sobotky, již jen sotva středová ČSSD, která se zmítá ve vlastních problémech, a i proto má, co do preferencí, pouze polovinu toho, co pravidelně získává pro své hnutí Andrej Babiš.

Řada letitých politiků, z nichž mnozí jsou ve vysokých funkcích již od převratu v roce 1989, a často se tam chovají daleko hůře než ti politici předlistopadoví, si to nedovede vysvětlit, a protože se začali Andreje Babiše, který své hnutí drží pevnou rukou, oprávněně obávat, snaží se dělat vše možné i nemožné, jen aby Andreje Babiše zničili, popřípadě alespoň podstatně oslabili.

Když nevyšla jeho údajná spolupráce s bývalou Státní bezpečností, ač se to značně zveličovalo s cílem Babiše politicky znemožnit, ale lidem to, jak je vidět, vůbec nevadilo, vyplulo na povrch „Čapí hnízdo“. Když se opět nic neděje, odstartoval jeden z „nejčistších“ českých politiků – Miroslav Kalousek, který stál za „rozprodejem“ armádního majetku a za dalšími zločiny (nákupy nefunkčních padáků, aj.), aféru Andreje Babiše s korunovými akciemi, které Andrej Babiš údajně nakoupil i přesto, že na ně nemohl mít peníze a značně na nich zbohatl. To právě Kalouskovi a jemu podobným, kteří v politice zbohatli jen o něco méně, vadí nejvíce. Cíl je jasný – očernit Babiše před volbami, nechat ho vyhodit z vlády a znemožnit ho tak, aby ho lidé nevolili.

Obyčejní lidé se však, ač si to politici vůbec neuvědomují, na tato teatrální představení dívají zcela jinak. Andreje Babiše vidí jako velice schopného politika, který právě díky svým schopnostem, jako podnikatel, vydělal obrovské peníze, klasičtí politici mu vadili, a proto vstoupil do politiky sám, aby tam udělal pořádek pro obyčejné lidi. Ač tomu tak zcela zjevně není, neboť Andrej Babiš si právě z titulu svých vysokých politických funkcí může „přihrát“ mnohé, včetně milionových dotací z Evropské Unie, lidé mu věří a budou ho volit.

Lidé totiž, po převratu v roce 1989, uvěřili slibům novodobých politiků, že se budou mít lépe než za minulého režimu, volili tehdejší největší nové politické strany a hnutí, hlavně Havlovo „Občanské fórum“, Kroupovu ODA a Klausovu ODS, ale protože je všichni postupně zklamali, neboť „hrabali“ jen pro sebe, zaměřili svoji pozornost na ČSSD, ve které viděli své ochránce. Toho také využil tehdejší předseda ČSSD Miloš Zeman, který pro tuto stranu získal nebývalý počet hlasů a stal se předsedou tehdejší vlády. Po tzv. „koaliční smlouvě s ODS“, Bamberské aféře a dalších podivnostech, včetně aféry se Zemanovým korunním princem Stanislavem Grossem, který nedokázal vysvětlit ani „křišťálově čistý“ nákup svého bytu v Praze, a musel z funkce předsedy české vlády, po nebývale tvrdých útocích „čistého“ Miroslava Kalouska, odstoupit, vytáhl tuto stranu z problémů Jiří Paroubek, který byl, pokud jde o schopnosti řídit českou vládu, vůbec nejschopnějším polistopadovým politikem vůbec, a po jeho řízené likvidaci, kdy prezident Klaus raději pověřil sestavením české vlády svého spolustraníka Mirka Topolánka z ODS, než vítěze voleb Jiřího Paroubka, zmítá se ČSSD v křečích a ztrácí hlasy každým týdnem. Přesto, že se Jiří Paroubek pokusil oslabené ČSSD nedávno pomoci a hodlal za ČSSD kandidovat ve volbách, byť jen za Liberecký kraj, zarazil jeho snahy přímo předseda ČSSD Sobotka, který to zakázal a dokonce hrozil zrušením celé krajské kandidátky, neboť v Jiřím Paroubkovi viděl konkurenta, nad kterým by nemohl nikdy zvítězit, protože z něho nemá ani ponožky, a musel by mu uvolnit svoje místo v čele ČSSD, což by jistě řada členů ČSSD uvítala, ale to by byl Sobotkův totální konec.

A co z toho před volbami v tomto roce plyne? Všichni politici mají z Andreje Babiše strach a snaží se ho jakkoliv znemožnit, aby se po volbách nemohl stát předsedou vlády. Čím víc však budou tito neschopní politici do Babiše kopat, tím vyšší preference on bude mít, to je zcela jisté, neboť obyčejní lidé mu věří, a možná, že se po 25 letech dočkáme i toho, že tady bude vláda jedné strany – vlády hnutí ANO Andreje Babiše, který si tady pak zcela legálně dorozebere zbytek toho, co tady po řádění pravicových stran OF, ODS, ODA , KDÚ-ČSL a dalších přisluhovačů, ještě zbylo a to je velmi smutné.

Miroslav Novák

 

Ilustrace: Fotomontáž Oscara vyhrává Bureš z produkce ateo.cz.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

S možnými čtyřiceti procenty mandátů bude Andrej Babiš velmi silným hráčem na politické šachovnici. Také jako ministr financí má nečekaně dobré výsledky, protože státní dluh klesá a navíc byl schopen přidat zaměstnancům státu a důchodcům tu více, tu aspoň něco, na rozdíl například od Nečasovy vlády. Možná měl štěstí, že se ocitl na postu ve správnou dobu, ale to už k úspěchu nepochybně patří. V personální oblasti však štěstí nemá a nejde na rozum, jak v jednom hnutí mohou být takové protiklady, jako je A.Babiš, J.Faltýnek a Jan Volný na straně jedné a nadhumanisté M.Stropnický, V.Jourová a anový nestraník, bývalý člen KSČ, P.Telička na straně druhé. Jak dlouho to bude asi vůdci a generálnímu sponzorovi hnutí fungovat?

amiourful

Tak drobná poznámka§- ty dotace EU Babišovi nejsou milionové, ale mnoha miliardové. v desítkách. 

Doporučuji: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/lex-babis

jan-vysocina

Já bych až tak Babiše neidealizoval. V jeho hnutí jsou i ministři obrany, dopravy a on sám je na financích. Za uplynulé volební období za tímto hnutím nevidím téměř žádné výsledky. Spíše bych předpokládal v případě jeho vítězství ve volbách, že se situace občanů této země dramaticky zhorší.

Ve skrytu podporuje Babiš integraci do EU. To bude mít pro nás všecny neblahé následky. Funkce kolonie bude pouze prohloubena a potvrzena na věčné časy přijetím €. Nebo snad někdo pochybuje o tom, že Řecko může rozhodovat o svých záležitostech samostatně? 

Při neexistenci samostatné měny v této zemi stačilo Evropské centrální bance, aby vypnula bankovní automaty v Řecku a bylo rozhodnuto. Řecká vláda byla vyřízená a s ní i občané této země. 

Do stejné podřízenosti se ČR dostane přijetím €.