Copak je čas hrát si na slepou vládu?

25.2.2011 17:20
Hospodářská situace naší země není růžová. K dosažení stoprocentní sytosti barvy prý nejkrásnější květiny nám nepomohou nenadálé změny na africkém kontinentu. Každý kdo si zrovna nehraje na slepou bábu to musí vidět.

 Bohužel, naše vláda je až nepochopitelně hravá. Místo  neškodné dětské hry se věnuje hře na  vládu slepou. Kdyby tomu tak nebylo, a pokud by se jednalo o vládu  moudrou, tak by se držela zásady, že společenským krizím lépe čelí státy, ve kterých občané táhnou za jeden provaz. Za držení se jednoho lana nelze v žádném případě považovat rozhodnutí a plány  účelově slepé vlády, která zátěž společenských problému přednostně přenáší na bedra řadových pracujících, důchodců, nemocných a nezaměstnaných. Tuhle chybu konec konců dělali i arabští vládci a dneska bojují(marně) nejen o své  holé přežití, ale i  svých rodin.

Násilné mocenské konce mají svoji logickou, historií prověřenou posloupnost. Nejdříve sytí nevěří hladovým, aby následně hladoví  nevěřili sytým. Proto bych od naší vlády očekával, že  nás bude přednostním rozložením břemene odpovědnosti na nejbohatší (nejúspěšnější) jedince stmelovat.  Především je to v jejich zájmu, neboť jim radikální společenská řešení nikdy nic dobrého nepřinesla. Vždy měla vlastnost pily, která stromu, myslícímu si, že bude růst až do nebe  ukázala, že myslel špatně. Jak by se naše vláda měla chovat ukázal  život sám. Šestice našich montážníků se chtěla dostat co nejrychleji z nebezpečné Libye. 48 hodin jim trvalo, než se jim  to podařilo. Během čekání na místo v letadle  poznali strach z hněvu lidu. Ani v tak vypjaté situaci, narozdíl od vlády, lidsky neselhali. V letadle, které poslala německá vláda, byla místa jen pro dva z nich. Přednost nedostal šéfmontér. Ten naopak rozhodl, že poletí jeho kolega, kterému se před nedávném narodil syn a dále nejmladší z nich. Kdyby rozhodovala vláda, pak by možná letěl on a  jeho zástupce, neboť je toho názoru, že není správné trestat úspěšné. Jsem přesvědčený, že rozhodnutí šéfmontéra  partu jeho montážníků mimořádně stmelilo. Bohužel, vládní šéfmontážník Nečas jeho lidských kvalit nedosahuje. Raději si hraje na slepou vládu.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zdobinsky
A co nutí Nečase dělat snad něco proti své svrchované vůli? Je přeci vůdcem nejsilnější koaliční strany. Koho se bojí? Bojí se snad o svou existenci? Bojí se snad svých vlastních spolustraníků?

A nebo je to slabý muž a vždy se podvolí a nevadí mu, že je ve stínu někoho jiného? Možná mu ale Kalousek mluví z duše, tak ho nechává na "výsluní" nepopulárních reformních kroků vlády.
Kdo ví, jak to vlastně doopravdy je.