David Horák a čeští novináři o elektronické evidenci tržeb aneb EET

účtenky z pokladny
17.7.2015 07:31
Vzrušenou debatu o elektronické evidenci tržeb takto dobře shrnutou, člověk málokdy najde. Dovoluji si tedy toto shrnutí. resp. analýzu. přepublikovat.

David Horák:

Babiš o EET lže. Ne, že neříká pravdu nebo že neříká celou pravdu. Sprostě lže. A jo, bude to delší post.

Kdo neví, co je elektronická evidence tržeb, tak jde o registrační pokladny napojené online na FÚ a jde o nejhorší buzeraci podnikatelů a živnostníků od komunistického znárodnění. A myslím to smrtelně vážně. A teď proč. Prý:

1) Narovná to podnikatelské prostředí - jako vážně? A jak EET zabrání tomu, že vám kdokoliv řekne za 8 tisíc s EET, za 6 tisíc bez, což by mělo právě EET odstranit? A nemylte se, že to teď má platit pouze na restaurace, hotely a maloobchod. Všimněte si pronášeného slůvka „zatím“.

2) Odstraní to neplatiče daní - naprostá lež. ČR má šedou ekonomiku ve výši 15% HDP, což je srovnatelné s Německem (14%) nebo severskými státy (13-14%). Spolu se Slovenskem, které je na tom stejně, máme nejmenší šedou ekonomiku z bývalého východního bloku. Zajímavé je, že ještě v roce 2000 byla velikost šedé ekonomiky v ČR kolem 20% HDP. Nepátral jsem víc, proč klesla o pěkných 5%, ale dovolím si tvrdit, že to bylo zavedením paušálů pro živnostníky (tedy snížením byrokracie!).
http://www.dotyk.cz/byz-07-2015/5_kde-nejvice-lide-podvadeji-stat

A jak je EET účinné? V Chorvatsku před zavedením EET měli šedou ekonomiku ve výši 30% HDP. Po zavedení online pokladen šedá ekonomika zázračně klesla na úžasných 29%. Bomba, co? Ale to není všechno. Spolu s EET snížili DPH z 21% na 15%. Jak ukazuje příklad Anglie, kde prostým snížením daní omezili šedou ekonomiku z 12% na 8% HDP (bez EET), by tedy v Chorvatsku mělo být snížení šedé ekonomiky razantnější. Co se tedy stalo? Díky EET spousta živnostníků a malých firem buď rovnou skončila a nebo přešla právě do té šedé ekonomiky. Samozřejmě podobný přesun nastal i obráceně, tedy že snížení daní je přimělo i přes EET přejít z šedé do legální. Ergo EET je ekonomicky škodlivé tak, jako je snížení DPH o 6% prospěšné. Jaký to mělo dopad na podnikání v Chorvatsku a jaký to může mít dopad na podnikání v ČR v rozboru tady:
http://echo24.cz/a/iYJ9d/balkanska-pohadka-co-zpusobi-pokladny-ceskym-zivnostnikum

3) Zvýší to příjmy do státního rozpočtu - další lež. V Chorvatsku to nepřineslo na výběru daní prakticky ani kunu navíc. Došlo to tam tak daleko, že uvažují, že to snížené DPH zase budou zvyšovat (proč nejsem překvapený). A všimněte si, jak se prakticky nemluví o tom, že Babišovo ministerstvo i přes lepší výkon české ekonomiky aktuálně vybírá na daních méně než v době recese.
http://hlidacipes.org/prinese-evidence-trzeb-10-miliard-navic-v-chorvatsku-na-dph-vybiraji-stale-stejne/

4) FÚ budou lépe postihovat nepoctivce - to můžou i dnes bez EET. Jenže se stane přesně to, co se stalo v Chorvatsku, protože úředník je všude stejný a jde cestou nejmenšího odporu a práce - začali tvrdě kontrolovat stavy pokladen proti nahlášeným platbám přes EET a když na pokladně bylo víc než mělo, sázeli tvrdé pokuty za daňový podvod. Takže teď pro jistotu tam všichni mají na pokladnách manko, protože za to pokuta není.
http://www.pravybreh.cz/2013/09/10/alexandra-udzenija-zavedeni-registracnich-pokladen-je-ukazkovou-sikanou-zivnostniku/

5) Jde o elektronizaci státní správy - to už si (konkrétně V. Dlouhý) dělají šoufky. Pokud se někde inspirovat elektronizací, tak rozhodně ne na Balkáně, ale třeba v Estonsku, kde vyřídíte byrokracii elektronicky na více než 200 úřadech, nebo ve Švédsku, kde vám na základě odevzdaných dat automaticky vygenerují daňové přiznání, které stačí jenom podepsat. To je elektronizace. EET zpětně podnikateli nespočítá nic, ani tu blbou vratku DPH. Vždyť tady ti veleduchové ani nedokážou zřídit jednotné kontaktní místo, aby člověk nemusel obíhat s daňovým přiznáním FÚ, zdravotní pojišťovnu a sociálku.

6) Potrefená husa nejvíc kejhá - to je tak dětinský argument, až je k pláči. Je to jako chtít narvat kamery každému po celém bytě a kdo je proti tomu, tak doma určitě dělá něco nekalého.

Vůbec celý tenhle hejt proti podnikatelům a živnostníkům je k zblití. Nikdo nejde podnikat kvůli tomu, aby okrádal stát. Drtivá většina podnikatelů jsou poctiví lidé, kteří horkotěžko přežili eurodluhovou krizi s recesí a nesmyslným zvyšováním daní a místo toho, aby se jim spíš ulehčilo - když už ne snížením daní a poplatků tak aspoň snížením byrokracie - chystá se přesný opak. A do toho výkřiky typu: jste paraziti a zloději. A EET není o ničem jiném.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                       

 

Kolega z VašeVěc o EET  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/eet-cili-proste-neumime

 Robert Bender Adámek k EET:

 

 

Je to asi tak: Franta krátí daně, ok, riskuje, neodvede státu tolik, kolik by měl. Nicméně ovšem vrací peníze zpět do systému skrze nepřímé daně. Koupí auto, postaví domek, někde zachlastá, cokoliv. Odvede sociální a zdravotní tak jako tak. Odvede spotřební daně, prostě většinu vrátí zpět do systému a vy máte jako bonus levné pivo a levné jídlo, tedy do té míry co to jde. Franta nechce zdražovat, protože ví, že by vás to sralo. No a teď přijdete vy a podpoříte stranu, která zajistí, aby se měl Franta hůř. Co udělá Franta? No on si standard nesníží, takže vám zdraží služby a to pivo a jídlo. Vy taky odvádíte daně a dostáváte za to od státu to, co dostáváte, tedy bezpečnost, sjízdné silnice, zdravotní péči, důchody, dávky atp. Lidi to často nevidí, že ten stát opravdu dělá hodně, vnímáme to jako samozřejmost. Vy už se ale nezamýšlíte nad tím, jak ten stát s těmi prostředky nakládá. 18 miliard, kdyby to nakrásně přineslo, je to plivanec vzhledem k objemu státního rozpočtu. Zmizí to jako v žumpě a ti kdo prohráli budete zase vy. Vy budete mít pocit, že jste vyzráli na toho hajzla Frantu z vedlejší hospody, protože má nové auto a víc než vy, ale ve skutečnosti jste prohráli jen vy. Žádné zlepšení služeb za těch 18 mld. nedostanete, ale odvedete ze své výplaty peníze navíc, když si budete chtít posedět u Franty v hospodě. No a nebo tam přestanete chodit, protože do hospody se prostě nemusí. To bude mít za důsledek, že Franta nebude mít tržby a vykašle se na to, propustí servírku a kuchaře a přeorientuje se na jiný obchod, nebo si řekne "už mám dost, seru na to, budu na socce" čili zase prohra, nemáte hospodu, ale z vašich daní budete živit Frantu, servírku a kuchaře na socce. 

 

 

Libuše Vyhlasová: 

BABIŠI SS , CO TAKHLE ZATOČIT Z DAŇOVÝMI RÁJI ??????? JAKO S NIMA ZATOČIL PUTIN!!!

 

A.A.: "Napadlo mne nahradit Elektronickou evidenci tržeb Elektronickou evidencí státních výdajů."

"Systém by fungovat tak, že každý státní výdaj, ať už jakékoliv výše, by se zadal do systému společně se jménem osoby, která je za nákup zodpovědná. Systém by byl veřejně přístupný a pro občana tedy velmi jednoduché kontrolovat hospodaření státu. Povinnost by byla zavedena u všech státních zařízení tedy škol, krajských úřadů, nemocnic, ministerstev atd. V případě nejasného nákupu by bylo velmi jednoduché dohledat osobu, která je za nákup zodpovědná. Vše by bylo jasné a průhledné. 
Všechny tyto údaje by byly zadarmo k dostání na internetu."
Jó - to už by mělo smysl!.

 

Já osobně si dovoluji přidat ještě jedno hledisko proti EET - je to díky šedé ekonomice, proč někteří velmi krutě exekuovaní či v osobním bankrotu mohou ještě vůbec žít, proč jsou prakticky schopni se vypořádat s podmínkami, jež nejsou k přežití.

 

A je tady další Babisova lahůdka. Kontrolni hlášení na DPH. Je to jen další ukázka neschopnosti státu vybírat daně a ukázka arogance moci. Kvůli několika lumpům se plošné zvysi administrativní zátěž všech podnikatelů. K tomu ještě Babiš nasadil přímo drakovicke pokuty. Žádná přechodná tolerance neexistuje. Navíc je zcela stupidní, že se u právnickych osob rozešla lhůta pro podání kontrolního hlášení s lhůtou pro podání daňového přiznání. Dañový rád totiž toleruje prodlouženou lhůtu pro podání daňového přiznání po dobu 5 pracovnich dnů od zákonného termínu. Tato prodloužená lhůta teď u právnických osob postrádá smysl. To si zaslouží řád za blbost pro tvůrce této zákonné úpravy. Rovněž tak měsíční kontrolni hlášení u právnických osob,které jsou čtvrtletní mi plátci. Proste: Čím dál tim líp. V článku najdete odkazy na příslušné dokumenty MF ČR, které se kontrolních hlášení týkají.http://www.zivnostenskelisty.cz/clanky/2629-platci-dph-budou-mit-zivot-zas-o-trochu-tezsi-jak-se-poprat-s-kontrolnim-hlaseni 

10.8.2015: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1862-spinavy-konkurencni-boj-agrofertu-babis-obchazi-zakony-byrokraticka-sikana-drobnych-podnikatelu-elektronicka-evidence-trzeb-nas-ceka-a-nemine-stale-vice-pod-kontrolou.htm 


U Babiše účtenku nedostanete! Babiš káže vodu a pije víno... Zaměstnanci stánku s občerstvením, provozovaným Agrofertem, účtenky nevydají ani po vyžádání. Článek s více případy a videi naleznete zde: https://web.svobodni.cz/clanky/babis-kaze-vodu-a-pije-vino-jeho-prodavaci-nevydavaji-uctenky-dokonce-je-odmitaji-dat-i-na-vyzadani 

Jiří Hudera na základě zprávy René Ščirana, že během tří let v Chorvkatsku od zavedení EET skončila polovina malých živnostníků a trh ovládly velké firmy: Už je to tady. Podívejte se, jak to dopadlo v Chorvatsku po zaveden EET. Živnostníci skončili a trh ovládly velke firmy. Nemůžeme se divit Burešovi, že je tak agresivní při prosazování EET. K tomuto boji za své zájmy, se nestydi označovat drobné podnikatele za zloděje a nestiti se jako zbraní využívat jedné z nejhorších lidských vlastnosti jako je závist. Tohle teďy byla jedna z hlavních motivaci vstupu Andreje Babise do politiky: Prostřednictvím EET a kontrolních hlášení zlikvidovat konkurenci a podstatně navýšit své zisky. Investice do volební kampaně včetně těch slavných koblih se tak ukazuje jako obrovský výnosny podnik.

http://zpravy.e15.cz/byznys/zemedelstvi/zemedelci-evidence-trzeb-znici-drobne-zivnostniky-zbudou-mrtve-vesnice-1205374

Symbolické je vyjádření úřednice z ministerstva o tom, kdo tedy podvádí - inu ten, kdo ve stejné ulici při podobnémn podniku vykazuje jiné tržby. Sorry, neznám dva podniky pohostinství, které by se shodovaly sortimentem, velikostí prozovovny, počtem míst a umístěním co do frekventovanosti ímísta. A tak je to se vším. I s tím příznačným pivem na place,  o které se číšník spletl, ale které musí hospodský zdanit, protože bylo vykázáno. A musí ho patrně vykázat také jako zisk, místo jako ztrátu. Inu, tak už to u Babišů  chodí. Nejdříve se zadá drahý počítačový systém a pak přicházejí nevyžádané připomínky, co to mělo umět, ale neumí, ale o ty připomínky už nikdo nestojí. 

4.9.2015: a povinnost podnikatelů elektronicky on-line hlásit tržby státu se postavila poslankyně za ANO Jana Lorencová, která poslancům předestřela, k čemu slouží hotovost podnikatelů, o které stát neví. „K soukromé spotřebě podnikatelů, k poskytování úplatků, k placení závažné kriminality včetně vražd a k udržení prostředí, které nefunguje rovně pro všechny,“ vyjmenovala poslankyně Lorencová, podle které restaurace, které mají registrační pokladny je mají jen proto, aby majitel zjistil, o kolik ho může číšník okrást. Naopak stát ale už neví, o kolik ho okrádá hospodský. „Stát o tom nemá ani páru, kolik podnikatel utrží. Daně a smrt jsou dvě věci, kterým se nikdo nevyhne!“ zakončila příspěvek do rozpravy.

No jo, jenže bez určité sumy černot by v tomto státě nepřežili ani exekuovaní či v osobním bankrotu, ba ani nemocní a invalidé. K tomu také ty nepřiznané peníze slouží. 

A nad obrázkem rukodělné dřevěné vařečky prodávané po kusech pouličním - podomním prodejem, položebrota: Aby mohol aj tento pán a mnohí iní robiť svoju prácu bez zbytočnej dirigencie štátu!

Veď je nemysliteľné aby vám pri predaji svojho jednoduchého výrobku musel vydať bloček. Je choré, aby tetka na mestskej toalete vám podávala bloček z kasy.
Koľko varešiek treba vystrúhat na to, aby si samozamestnavateľ mohol kupit kasu za 250 eur?
Nariadenia, príkazy , dirigencia vo sfére samozamestnávateľov, živnostníkov brzdí rozvoj voľného trhu, ako aj znižovania nezamestnanosti. 
Istotne bude mojim cieľom a jednou z priorít presadzovať v tejto oblasti podporu na zásadnú zmenu. 
Je nemysliteľné aby platili pre samozamestnávateľov rovnaké podmienky ako pre obchodné reťazce!

Odbúranie štátnej dirigencie v tejto oblasti, šetrí štátu obrovské finančné prostriedky a naopak, môže iba získať.

 

 

Je neuvěřitelné , jak Babiš , nebo kterýkoliv jiný osel ,se snaží položebrákům zdanit i lejno u zadnice a vymýšlí jednu prasárnu za druhou. Zdanit transfery nadnárodních korporací , vyházet všechny, které nepřináší do státu ani floka-jen cucají dotace- to naše politické prostitutky očividně ještě nenapadlo!
P.S. Víte, že IKEA platí IKEA za frenčízu ??? http://denikreferendum.cz/clanek/22310-jak-se-ikea-vyhyba-placeni-dani  

 

 

18.3. EET právě prošlo senátem, ten, ač měl připomínky, EET schválil. 

Kromě EET bylo v roce 2016 zahájeno Tzv. kontrolní hlášení pro plátce DPH: http://pravyprostor.cz/system-kontrolniho-hlaseni-nefunguje/

 

 

 

 

 a máme tu zádrhel s dodavatelůem systému - tedy , hned tak to nebude! http://www.zivnostenskelisty.cz/clanky/3587-eet-v-koncich-vyberove-rizeni-ibm?utm_content=buffer14f3c&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 

1.8.2016: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/pripadam-si-jako-pako-rika-hospodsky-po-nataceni-videa-o-ele/r~5dcb4e30558e11e6a77e002590604f2e/

 

10.10.2016: http://pravyprostor.cz/tak-jsem-vcera-testoval-eet-trzbu-z-dilny-fasistickych-komunistickych-pohrobku/

Emotikona smile

 

 

 

 

 

David  Khol - Andrej Babiš: Dobrý den, tak mně  ta Vaše  sranda s EET vyšla na 100 000 Kč bez  DPH za pět  pokladen  a  každý rok budu platit cca 20 000 za licence a provoz. Chtěl  bych Vám poděkovat za 5000,  které  si budu moci odečíst . díky  Vaší byrokracii  mám  neustále vyšší náklady. Kontrolní hlášení zase zaměstnává více moji účetní....Nyní  mě užnutíe zdražit  zboží  a  služby  min. o 10% Prosím,  tohle  je  opravdu  narčovnání podnikatelského prostředí??Děkuji,  David, 6  zaměstnanců,  plátce DPH  od 22 let.

 

20.10.2016:http://svobodneforum.cz/a-je-to-nadsenci-vymysleli-eet-za-0-kc-plus-99-kc-mesicne/

 

21.10.2016 vyšlo najevo,že ministr Babiš vůbec nerozumí matérii toho,cokodifikuje zákonem:http://svobodneforum.cz/ministr-babis-nevi-co-to-jsou-trzby-aneb-hlouposti-v-eet-i/ a  http://svobodneforum.cz/eet-prinasime-podrobnosti-k-udavacskemu-webu-a-astronomickym-pokutam/  a  http://svobodneforum.cz/mnohem-vice-uctenek-jen-diky-eet-aneb-hlouposti-v-eet-iii/

 

 

23.11.2016 ČT24 Události: 

Ministr @AndrejBabis navrhl vyjmout z EET fyzické osoby,které budou mít daň stanovenou paušálem a výše příjmů bude menší než 250 tisíc ročně.
Jiří Hubáček: Daňový systém v ruinách

Do startu EET zbývá týden. Podnikatelé, kteří to zavedli, mají pořád pomalé odezvy systému. MF tvrdí, že je všecko v cajku. Odmítat problémy, to je Babišovo. Problémy jsou. 
Týden před startem EET se naráz Babiš rozhodne zákon změnit pro drobné podnikatele s obratem 250 000,- s paušální daní (takový obrat je hned; znamená to v praxi, že se to bude dát papírově odrbat) a pro e-shopy. Dva roky mu přitom asociace podnikatelů říkaly, že EET je v takových případech postavená na hlavu a Babiš sliboval, že už nebude ustupovat.

Babiš ještě mluví o zrušení daní z dividend, aby se zabránilo odlivu peněz z ČR. Stačí se podívat na Slovensko, kde daň z dividend neplatí. Akciovku založí každý dement, subjekt zaplatí 19 procent daň z příjmu, přičemž dividendy dostanou akcionáři bez zdanění. V praxi to znamená, že prachy jsou v prdeli stejně, akorát nejdou do offshorů. Kdo chce, stejně to vyvede pryč. Pro další obchodní společnosti by to neplatilo, zaplatily by 19 procent daň, každý společník 15 procent daň z příjmu. Jinými, danit všechno aspoň třikrát, ale ne každý. https://www.novinky.cz/domaci/421547-dalsi-zmena-v-eet-nebude-se-vztahovat-na-drobne-podnikatele-navrhl-babis.html , https://www.novinky.cz/domaci/421541-babis-zjistil-jak-funguji-e-shopy-a-chce-je-vyjmout-z-eet.html

https://www.novinky.cz/ekonomika/421727-jedna-uctenka-nestaci-po-zavedeni-eet-dostanete-dve.html

http://svobodneforum.cz/babisuv-chorvatsky-vzor-na-eet-nejvice-vydelal-nejvetsi-oligarcha-v-zemi/ 

Zdeněk Messi: "EET? No podle mě ukáže že za stávajících podmínek se v ČR nedá dost dobře podnikat. DANĚ, SOCIALNÍ, ZDRAVOTNI, DPH, je smrtící kombinací. To je jasné i Andreovi, jak to že tedy Česko má tolik podnikatelů a živnostníků? Registrační pokladny odhalí že v ČR může podnikat svobodně pouze zahraniční kapitál a nebo České akciovky, jako ta Andreje nebo Bakaly. 

Takže jakou mám prognozu. Pokud se zaplatí vše co stát chce zaplatit, odvody za zaměstnance a výše uvedené položky. Skonči všichni ti co už dávno měli skončit, a ti co zustanou si nakradli už tolik že to dočasně ustojí ze záloh. Pak se EET zruší a z decimovanou konkurenci drobných živnostníku muže převzít AGROFERT bez EET. A ještě dostane bohaté dotace.

Jak zto hoven. Asi podnikat bez živnosťáku, berňáku, sociálky a zdravotního, a asi uplně v jiné zemi. Kolabs systému se blíží rychleji než jsem odhadoval."

 

Zdeněk Wágner: "

Naši politici (kromě Babiše, kterému to už došlo) nechápou, jak je to s online platbami v eShopu. Jak ukázalo mé pátrání, hotové řešení neexistuje, velké eShopy si to programují samy. Ty samozřejmě mají týmy programátorů, kteří si s tím poradí. Protože já mám spoustu jiné práce, připadá v úvahu pouze možnost nechat si to někým udělat na zakázku. Podle přibližné rešerše vychází cena programátora na dva až pět tisíc na hodinu. Programátor samozřejmě bude muset i prostudovat dokumentaci EET, což si také započítá. Předpokládám tedy, že to bude týden práce. Z toho mi vychází cena od 80 tisíc + DPH = 97 tisíc do 200 tisíc + DPH = 241 tisíc. V současné době si nemohu dovolit ani tu dolní hranici. Pokud tedy zůstane EET pro eShopy, vidím následující možnosti:

1. Omezit platby na bankovní převod, který je zejména ze zahraničí dražší kvůli bankovním poplatkům, a smířit se s tím, že ztratím zákazníky, což mi sníží zisk (a sníží daně a platby pojistného).

2. Bude-li to finančně únosné, zřídit si zahraniční pobočku, která bude provozovat eShop, a daně platit v zahraničí.

3. Doufat, že takový SW (nejlépe jako modul v PHP + jQuery) napíše nějaký šikovný student jako bakalářskou práci a příslušná universita to uvolní jako OpenSource."

 

http://denikreferendum.cz/clanek/24189-ivan-bartos-o-eet-babis-ignoroval-rizika-a-problemy-ted-resi-jen-na-oko

Schůdnou značkou pro EET pro drobné podnikatele je též  značka miniPOS.

EET jednoíduše, rychle a  zdarma: http://fiket.cz

Martin Juki Jyrkinen: se zavedením EET v Praze zdražily hotovky v průměru o 15 Kč a pivo o 8 Kč. 

http://denikreferendum.cz/clanek/24221-politicka-ekonomie-ceskych-hospod-od-husaka-po-babise

David  Chybík: Babiš má svatou pravdu.Já,jakožto kuchař,jsem měl možnost poznat tuto 27letou praxi v gastronomii na vlastní kůži!Personálu jsou tu dodnes vykazovány minimální mzdy a zbytek je doplácen bokem na ruku,jak se říká: "načerno".A potom je samozřejmě okrádán jak stát,tak potom hlavně zaměstnanci,jelikož veškeré věci(dovolená,nemocenská,různé příplatky,sociální dávky,případně následná podpora v nezaměstnanosti nebo nedej bože třeba invalidní důchod)jsou pak vypláceny právě na základě těchto minimálních mezd.A takováto praxe je tu běžná v drtivé většině hospod a restaurací.A všechno je to tu možné jen proto,že soukromníci nepřiznávají plnou výši svých tržeb!Takže vůbec nechápu,o čem se tady vlastně bavíme?!Buď tady bude tento podvodný a zlodějský systém fungovat v ČR vesele dál,anebo bude v tomto zkurveném,podvodném a zlodějském soukromnickém bordelu udělán konečně pořádek,tak ,jak to chce Babiš!

Jinýáá věc je, že dýško se nedaní ani dnes, v normální hospodě to asi není tak moc, ale na turistické zoně to dělá na jednoho každého číšníka desítky tiíc měsíčně. 

 

Robert Bender Adámek: "Tak. Spousta lidí mě nařkla, v reakci na moje příspěvky o EET, že podporuji neplacení daní atp. jednotlivě vám odpovídat nebudu, nemám na to čas. ALE! Je ted zjevné, že spousta lidí vůbec nepochopila co jsem chtěl říct. Někteří to nepochopí ani tak, ale zkusím to. Současná a předchozí vlády rozevíraly nůžky mezi "chudými" a "bohatými" vytvářely dojem, že buď jsou podnikatelé ti dobří, nebo že jsou ti špatní. Podle potřeby a aktuálně vládnoucího směru. Teď je to tak, že "chudí" nenávidí bohaté a bohatí chudé.Ekonomka stojí na obou. Jakna podnikatelích a živnostnících, tak na obyčejných lidech. Jedno bez druhého nemůže fungovat, nehledě na to, že žinostníci se rekrutují právě z řad obyčejných lidí. To, co bylo dále špatně, je neúměrné zatěžování administrativou a současné zvyšování daní. Upozorňuji už léta, že existuje cosi jako Lafferova křivka a my jsme se už bohužel dostali hodně za její nejvyšší bod. Takže jsem silně proti EET, daňovým kontrolám atd. protože je považuju jen za další šikanu už tak dost šikanované skupiny lidí. EET dost nešťastným způsobem zkouší řešit naprosto jiný problém, zkouší řešit už jen důsledek špatného nastavení podnikatelského prostředí. Ono nerovná šance, vždycky bude někdo krátit daně, ale jde o to množství. Pokud bude administrativa a daňové zatížení nastaveno správně, většina z těch, kteří dnes krátí řekne "seru na to, nestojí mi to za to kdyby na to přišli" jde prrostě jen o to, jak se to vyplatí a jaká je tedy míra rizika. Samozřejmě, lze to pojmout z druhé strany a zvýšit tresty za krácení daní, jenže ony jsou už i v tuhle chvíli nastaveny tak, že je krácení daní horší zločin než vražda. Stát musí fungovat naprosto jinak. Ano, musím mít určitou míru kontroly, ale to co máme nyní je už daleko za hranicí. Kupříkladu řekněme že mám hospodu. Zavírám ve 23 hodin, sedí mi tam hosté, už jim nenaleju, skásnu je a vyženu. Dám jim účtenku i s EET. Člověk je ale zlý, že nemohl popít, účtenku zahodí a nahlásí mě FÚ. Je jedno jak to nakonec dopadne, jisté je, že dostanu pokutu. Tak jako tak, ne třeba za tohle, ale za něco jiného, alespoň tisícovku. K tomu zaplatím další tisícovku správní poplatek (jako že to ten úředník musel řešit). Jak se můžu bránit? A finančák musí prověřit i anonymní udání. Zdají se vám tyhle pravidla ok? Co mi zabrání tohle udělat 6x za měsíc konkurenci? A nebo se mi nelíbí, že je dole v baráku hospoda, tak je budu tekhle týrat. U nás už neexistuje absolutně nejmenší zlomek jakékoliv ochrany podnikatelů ani jejich podpory. Stát je postavil na úplný okraj společnosti a lidé je ještě nařknou z kradení... znovu opakuju, že nejsem podnikatel, jsem zaměstnanec soukromé firmy."

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-my-na-tebe-kasleme-Babisi-rekli-si-hostinsti-Vymysleli-klicku-informuji-noviny-378112

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/babis-navsivil-hospudku-kde-ignoruji-eet-nechci-to-slyset-ja/r~e86672caba4911e6b026002590604f2e/

tweeet @AndrejBabis: "Starostové, pokud obec provozuje pod svým jménem a na svůj účet hospodu, tržby se nemusí eidovat." 08.12.16 10:41 

13.2.2017: http://archiv.ihned.cz/c1-65621630-za-web-bez-eet-hrozi-hospodam-pokuty?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed 

26.2.2017 Potíže s EET na ČT24 v Událostech: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000100226?x=79&y=14&index%5B%5D=526430 

1.3.2017, z 250 000 obchodníků se registrovalo ke dni zahájení druhé vlny EET asi 116 000. https://echo24.cz/a/wFfiW/video-drza-klara-poslala-vzkaz-babisovi-kvuli-eet Analýza toho, prořč tolik obchodníků se nezaregistrovalo, nepadla ani v pořadu 90= : http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11412378947-90-ct24/217411058130301/

 

6.3.2017 ČT24 v 10:30 tiskovka Ministerstva financí, Babiš se rozhodl odpustit dvě pokuty za rok 2016 za chyby v kontrolním hlášení, a jednu za rok 2017 bez ohledu na příčinu, doba na podání je do tří měsíců. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/2050312-prominuti-pokut-za-kontrolni-hlaseni-bude-snazsi-financni-sprava-k-tomu-ne-vzdy

8.3.2017: http://www.rozhlas.cz/zpravy/ekonomika/_zprava/hospode-prevlecene-za-klubovou-pivnici-hrozi-pokuta-az-pul-milionu-varuje-babisova-namestkyne--1705740

14.3.2017 Babiš poprvé přiznal, že EET je ztrátová : http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/16912-andrej-babis-oficialne-priznal-ze-eet-je-ztratova-zalezitost-naklady-jsou-vyssi-nez-se-podari-vybrat.aspx

16.3.2017 Pokuty za kontrolní hlášení: http://www.podnikatel.cz/clanky/pokuty-za-kontrolni-hlaseni-jsou-nevymahatelne-platit-lze-jen-dobrovolne/?utm_source=facebook&utm_medium=soc-button&utm_campaign=pokuty-za-kontrolni-hlaseni-jsou-nevymahatelne-platit-lze-jen-dobrovolne

Je toto v pořádku?  Zařazují se stánky až do nějaké další vlny EET, nebo měly účtovat v EET od března či prosince? : https://www.krajskelisty.cz/kralovehradecky-kraj/okres-trutnov/16083-tak-jsme-si-na-horach-koupili-babisuv-parek-za-65-korun-a-rekli-si-o-uctenku-k-eet-pak-to-prislo.htm

Roman Yetti Kobler: Něco z ekologického hlediska...

Víte že: Od 1.12.2016 do 1.3.2017 bylo vydáno přes 300 mil.ks EET účtenek, na které bylo použito cca 2160 tun papíru, který již nelze dále recyklovat? A že díky obsahu chemikálii je klasifikován jako toxický odpad? Jen bisfenolu A na toto množství bylo použito cca 30 tun, který se při nesprávné likvidaci uvolní zpět do přírody a nenávratně ji poškodí...

 

 

Zdeněk Wagner: "Můj oficiální dotaz na EET u Generálního finančního ředitelství má výsledek. Napsali další návod, z něhož je jasné, proč nemusí součty souhlasit. Je tam ale tato věta: "Neuvedená položka nebude považována za nulovou, ani naopak." Přiznám se, že té větě nerozumím ani naopak."

 

 

14.5.2017: rozvíjejí se tzv. daovací trhy: http://echo24.cz/a/iEMex/protesty-proti-eet-se-rychle-siri-darovaci-trhy-chce-kazdy

 

Babiš pro EET zažalován: http://echo24.cz/a/iTXQd/projekt-eet-je-vlastne-podvod-rika-podnikatel-ktery-zazaloval-babise#1rlCjeaD7J1I5gBf.01

 

19.5.2017: Změny v EET - je jich 11: http://eet.money.cz/blog/11-veci-ktere-financni-sprava-zmenila-v-metodice-k-eet a EET pro e-shopy: http://eet.money.cz/blog/financni-sprava-vymyslela-jak-evidovat-line-platby-podnikatele-muzete-byt-klidni 

 

13.6.2017: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/s-houslistou-sporclem-o-uctenkach-eet-na-koncertech-a-zklamani-z-prezidenta-zemana-32730

 

23.6.2017 úprava EET - vánočního kapra koupíte bez účtenky: http://zpravy.idnes.cz/babis-hnuti-ano-krest-knihy-dfj-/domaci.aspx?c=A170622_131459_domaci_fka27.6.2017 EET se netýká tržeb, nýbrž pokladních příjmů: http://forum24.cz/babis-nerozumi-zakladnim-ekonomickym-pojmum-jako-investice-ci-trzby/

 

 

21.7.2017:https://www.irozhlas.cz/ekonomika/hospode-prevlecene-za-klubovou-pivnici-hrozi-pokuta-az-pul-milionu-varuje-babisova-namestkyne_201703081111_kno

 

 

 

26.7.2017: "Vážený . pane bä biši, bohužel nepředpokládám, že jsem pro Vás dostatečně velká ryba, abyste se mým problémem zabýval, přesto to zkusím. Dnes v naší restauraci která má 23 míst proběhla kontrola ohledně EET. Dva dny jsem měla pokladnu v servisu a i dnes s ní byly problémy- stále mě to psalo zvolte obsluhu..- místo aby klíč zvolil obsluhu sám. Všem jsme i přesto, že patrně došlo k namarkovní některých účtů zdvojeně, vydali účet z kasy,. na stole č 3 došlo k tomu, že došla páska, a servírka požádala dotyčné dámy o strpení ale ony chtěly platiti hned a proto sečetla účet ručně, a až poté dodala účet z kasy na kterém bylo zřejmé dle růžovýhc pruhů, že je něco v nepořádku -konec pásky. Dámy poté začaly s tím, že sepíšeme protokol atd. ostatní hosté restaurace kteří byli ochotni podepsat, že je vše jak má, byli dámami nezdvořile odmítnuti, já označena za osobu nespolupracující- neb jsem uvedla že protokol podepíši avšak trvám na tom, že se chci vyjádřit proč k dané situaci došlo. Podotýkám též, že dámy se neprokázaly za celou dobu jaskýmkoliv průkazem který by je ke kontroole a dle mého mínění i k buzeraci opravńovall. Když jsem chtěla protokol okopírovat stejně tak jako kopii dané účtenky kde bylo zřejmé, že došla páska, byla jsem poslána doslova do prdele... a dámy odešly za pískotu a nadávání místních dalších hostů...
prosím o info jak dále postupovat, neb jsem přesvědčena , že nám bylo byhrožováno, nedošlo ke kontrole v souladu se zákonem a navíc ještě k urážení mě, servírky a zákazníků.. díky Perglová Michaela
"

 

 

Papaya POS: pokladní systém
4 hod · 
 

Jiří Poduška: "Když jsem šel do EET stálo nás to cca 75 tisíc a všichni se ptali co blbnu a proč tolik, že Babiš říká: 5 tisíc, víc to nestojí... No a v tom je právě ten problém. Nemohl, jsem riskovat neznámou firmu, co se najednou ukázala na trhu. Přesto jsou to všechno vyhozené peníze, jelikož jsme měli vše v starém systému, který nešlo napojit na EET... proto ta nesmyslná investice. Ale účtenky jsme vždy vydávali i před EET. Bohužel toto vše občan vůbec netuší a má v hlavě pouze to co prezentovala vláda a Babiš, do 5 tisíc se vejdete. No a jelikož ty menší živnostníci jedou na nulu a nevytváří zisk, nedostanou naspátek od státu ani těch 5 tisíc co se tu hlásalo... Jedním slovem bordel celé EET a narovnání prostředí? Směšné co se tu občanům nalhalo. Budeme si teď na FB stěžovat, jak všichni kradou... Zapnout mozek a používat IQ, to bych doporučil všem než budou něco komentovat nebo až půjdou příště k volbám."

Slavek Barnet: "No, a jsme u toho, mnozí jsme varovali, že být závislý v podnikání na poskytovatelích internetových (cloudových) pokladen a dalších firem, je rizikové, a vytváří nerovné podmínky na trhu."https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/zakaznici-koncici-firmy-s-eet-pokladnami-prisli-jsme-o-dulezita-byznysova-data-34872

Diky Babisovi,Stilerove (pozn. Schillerové) a ostatnim ktere pase vime ze diky eet a kh se vyber dani zvysil o 14%....co zustava zahadou je fakt ze v r.2003 ,2007,2013 byl vyber stejny (v%) a nekterych letech i mnohem vyssi a to bez eet a kh...ma nekdo k te zahade vysvetleni?

 

 

 

 

2.10.2017: 

Právě selhala OCR na které stojí účtenkovka /účtenková loterie/  - protože kod nejsou slova, nedokáže opravit chyby a místo čísel píše libovolná písmena a místo písmen libovolná čísla reportérka ČT v Událostech: "ve 24 místném kodu udělalo OCR 5 chyb. " Tak nevím, jestli se budou lidi opravdu datlovat s těmi kody či nikoliv. :D
 
 Bisfenol A z účtenek EET jako hormonální  disruptor způsobuje u mužů impotenci a neplodnost: https://ona.idnes.cz/uctenky-z-pokladen-zpusobuji-impotenci-a-neplodnost-muzu-pnd-/zdravi.aspx?c=A100702_131306_zdravi_lf 
 

9.12.2017 EET počty podnikatelů neovlivnilo, nebo možná ovlivnilo negativně, jenže protože se změnily zákon y o podpoře v nezaměstnanoasti, konkrétně možnost si přivydělat k evidenci na úřadě přáce, tak zase podnikatelů přibylo a výsledný efekt je nula: https://www.podnikatel.cz/clanky/chut-podnikat-vzrostla-dle-schillerove-trojnasobne-bajecne-jen-to-neni-pravda/?utm_source=facebook&utm_medium=soc-button&utm_campaign=chut-podnikat-vzrostla-dle-schillerove-trojnasobne-bajecne-jen-to-neni-pravda

 

3.6.2018 EET selhalo a jsou důvody, proč ho zrušit:  http://zdroj.cz/4-duvody-proc-je-eef-fiasko-a-melo-by-se-zrusit

24.10.2018 EET se zas bude týkat i nevidomých OVČ: https://www.podnikatel.cz/clanky/eet-se-zas-bude-tykat-i-nevidomych-osvc-vlada-a-opozice-se-z-toho-vini-navzajem/?fbclid=IwAR1NGSzzmxqREyah29TqExgiETjNYhAPGmuWSgbBSgbZYEZmow0ngzPAzNc

Bilance EET v pokutách: https://ekonomika.idnes.cz/eet-pokuta-kontrola-dane-financni-sprava-ff6-/ekonomika.aspx?c=A181129_104956_ekonomika_mato&fbclid=IwAR1zkeJf2rDWmeknF1yYSnH610vkha2iJYUZM26T-zLTr47cYLIQaJ6eoYY

20.3.2019 Pozor na provokace, kontroloři EET odmítli účtgenku, obsluha ji nevytiskla, následovala pokuta! https://echo24.cz/a/SB4ZM/provokace-kontroloru-eet-odmitli-uctenku-obsluha-ji-nevytiskla-nasledovala-pokuta?

19.10.2019 Pokuty kvůli končící platnosti certifikátů: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/desitkam-tisic-podnikatelu-hrozi-ze-dostanou-az-pulmilionovou-pokutu-kvuli-eet-81246?fbclid=IwAR2MUL62uA0Y3kXajDmPS3rKo-C6rD5KXxVebvrf8b33t1mqAhZ-Vkigk0E

5.11.2019 Ukázalo se, že účtenkovku hrají profësionální hráči, kteří přihlašují tisíce účtemek třeba v hodnotě 3,6 milionů, proto se od prosince mění prav idla a jeden hráč může přihlásit maximálně 500 účtenek: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/schillerova-meni-pravidla-uctenkovky-loterie-ktera-nabyla-rysy-podvodne-hry-82189?dop-ab-variant=100&seq-no=1&source=hp

21.11.2019 nOVÁ PRAVIDLA ÚČTENKOVKY LZE SNADNO OBEJÍT: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nova-pravidla-uctenkovky-neodradi-profiky-svindlovani-muze-pokracovat-83187?dop-ab-variant=100&seq-no=3&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.