Deficit etiky při sestavování vlády

obrazek
30.10.2017 22:05
Jsem přesvědčena o tom, že jak prezident, tak ČT i ostatní novináři udělali chybu, když vklouzli jak do starých bot do faktu, že premiérem bude Andrej Babiš, protože tím vedou kupředu scénáře, jež nejsou pro Českou republiku příznivé ani v nejmenším! Stali se tak přímými činiteli upadání etiky na naší nejvyšší politické úrovni, kterou bychom vlastně mohli označit i za politický, protiústavní komplot. Následuje otevřený dopis, jenž jsem jim i prezidentovi zaslala. Pod ním dodatky.

Vážení,

s úžasem jsem sledovala, jak se včera všechny kanály předháněly v tom, jak Andrejovi naservírovat co nejlepší koalici. Bez reflexe, že voličům by se možná nejvíce líbila koalice bez ANO. Mně osobně by se nejvíce líbila koalice KSČM, ČSSD, ODS, Pirátů, Stan, KDU-ČSL, TOP. Nevím, školy nemám, jsem obětí globalizace, světu nerozumím, ale domnívám se, že jestliže slovenský Ústavní soud zrušil zbavení obvinění A.B. ze spolupráce s stb, nemá Andrej platné lustrační vysvědčení. A jako takový se nemůže stát poslancem ČR, tím méně premiérem. Nevím, jak dlouho může trvat nový soud, ale mohl by slovenský soud zajímat důkaz o Andrejově nevěrohodnosti, kdy on na videu publikovaném 2.10.2013 kanálem ANO zde /https://www.youtube.com/watch?v=O0wDxdU0JIk&t=8s%2F – těsně před koncem, 6.min./ říká, že je šťastně ženat a že je manželce věrný. Pokud víme, ženat byl s manželkou Beatou, Moniku si vzal roku 2017, protože v různých zdrojích sdělil, že s Monikou žije od 90. let, je zřejmé, že manželství s manželkou Beatou buď netrvalo nebo nebylo šťastné. Své tvrzení o šťastném manželství pronáší před sálem plným voličů. Prosím redakci, aby video stáhla, archivovala, a zaslala slovenskému soudu. Můžeme být Andrejovi v jeho bohorovnosti vdvěční, že nám poskytl tento velkorysý důkaz o své prolhanosti, protože až dojde na lámání chleba s ratingovými agenturami, jež se kdykoliv mohou probudit, že nejsme příliš důvěryhodným dlužníkem , když naše zahraniční zadlužení vzrostlo ze dvou bilionů (cca 40% HDP) roku 2013 na více než čtyři biliony a přes 90% HDP v roce 2017. Různí analytikové to zkoušeli vysvětlit různě, protože dodané materiály Andrejovým ministerstvem byly, slušně řečeno, nevypovídající. Dokonce šli novináři tak daleko, že zkoušeli převážnou část nárůstu zadlužení přičíst na vrub úvěrů domácností a podniků, neberouce v potaz, že tyto si emitují komerční banky samy a sice v podobě kreditů, s potřebou peněz od ČNB je v podobě nizoučké frakční rezervy. Jaksi je nějak netrklo, že by bylo podivné, aby všechny tyto úvěry komerčních bank nastaly v prvním čtvrtletí 2017 a aby to všechno byly dluhopisy. Tedy – pamatujte na video a Andrejův velkorysý důkaz, protože jistě ještě dojde řeč na to, zda náš dluh je legitimní a legální. Dosud totiž nikdo netuší, a ani se nepídil, k čemu vlastně dala ohledně dluhopisů vláda souhlas, a k čemu si vláda myslela, že dává souhlas.

zasláno 23.10.: redakce A2larm, Economia HR, Milan Fridrich ČT - sekretariát, Foreum24, Echo, FB stránka Miloš Zeman - prezident ČR, ČPS - FB stránka Přiznání Pirátů, FB Jakub Patočka

Ačkoliv zde převažujícím názorem je, že ústavní činitel nepotřebuje čisté lustrační osvědčení, není tomu tak v případě člena Bezpečnostní rady státu, jímž je premiér Babiš u StB: https://domaci.ihned.cz/c1-65940450-po-stopach-burese-stb-ho-mela-za-jednoho-z-nejspolehlivejsich-agentu-rika-expert-ktery-rekonstruoval-babisuv-pripad. A jak sděluje na youtubovém kanále kolektif1 pan Václav Pecka (https://www.youtube.com/watch?v=FezdbR_cSR8), úzus je spíše zvykový, ještě v 90. letech bylo lustrační osvědčení nutné i pro zařažení na kandidátku, teprve postupně začala tato etika zvětrávat. Dnes se zdá, že by bylo nutné, aby senátoři požádali Üstavní soud o vyjádření, zda jmenováním Andreje Babiše premiérem (nebo lépe i poslancem) není porušením Ústavy, Jenže političtí lídři se, myslím, nyní zabývají tipováním, zda nové volby budou v červnu a kde vzít peníze na novou kampaň. Stanislav Šmíd: "Jestli budou předčasné volby, má Babiš 55-58%. Kdo chce kam, tak ať jde...".

Marcela Babuláková

"už někdo čtete Bosse Babiše od J. Kmenty? já jsem úplně zoufalá...kolikrát už tenhle byl trestně stíhaný, vždy vše vyšumí, podklady se ztratí, někdo to za něj rozpráší... má kontakty o jakých se nikomu ani nezdá on to ví a je mu úplně jedno co kdo kde a kdy... tady už pomůže jen vyšší moc" - můžete koupit na internetu: https://www.zbozi.cz/hledani/?q=Boss%20Babiš&sgId=&thru=&aq=#utm_source=seznam.cz&utm_medium=referral

 

Můžete jít do akce a vyvolat protest proti jmenování Babiše poslancem? Nemá lustrák, nebude-li poslancem, může nastoupit zákon, jinak zákon nenastoupí. Rychle. Ústava sice říká, že poslanec nabývá mandátu svým zvolením, ale k čemu by byl poslanecký slib? To, myslím , nemá být jen formalita! V každém případě, pokud by nebyl premiérem, patrně by ho sněmovna vydala poicii a soudu také.
Martinka Foreverová 
"Je to nemožné",
řekla pýcha.
"Je to riskantní",
pověděla zkušenost.
" Nemá to smysl",
řekl rozum.
"Aspoň to zkus",
zašeptalo srdce.
Petr Suchánek: "Velí, kdo má sílu. ...Jen pokračujte ve stylu Kateřiny, Kalousek a spol. - a Andrej bude mít většinu ústavní. Ale jak chcete. /Not my business."
Nesouhlasím s osočením Kalouskův model sám o sobě by mohl vést k ústavní většině dost přímo, ten můj by nemusel, jenže narážíme na programovou prázdnotu parlamentních stran. A pak pravda, členové takové mnohopartajní vlády by se asi po několika schůzkách nejraději zastřelili :) Ten Kalouskův model vypadá takto: https://www.novinky.cz/domaci/453482-zastavme-zemana-s-babisem-blokovanim-snemovny-vyzval-kalousek.html?source=FBS Především ale narážíme na nochotu prezidenta k součinnosti, jaksi mi nejde pod fousy, A vám by také nemělo, aby hazardoval s deseti miliony osobami kvůli circa milionu a půl hlasů. To už i tříprocentní rozdíl při hlasování o brexitu je pádnějším důvodem k jednání!
Blanka Hánová: BOSS BABIŠ - dočteno...a pocity???

zlost?, bezmoc? strach?...
dovolím si půjčit kousek závěrečného rozhovoru
autor Jaroslav Kmenta a neznámý telefonát z ciziny...

"Vy jste znal pana Babiše osobně?"
"ANO"

"Co si o něm myslíte?"
"NESPORNÉ PRACOVITÝ, ALE PREVÍT VYJEBANÝ TO JE"

"A proč si myslíte, že do toho teda šel (do politiky)?"

a odpověď? z té mrazí...
mimo jiné také proto:

"...INFORMACE,TO JE NEJCENNĚJŠÍ, CO MŮŽE BÝT...PŘEDSTAVTE SI, ŽE TEĎ SEDÍ NA PRAMENI NEJVĚTŠÍCH INFORMACÍ O KONKURENCI. UMÍTE SI PŘEDSTAVIT, CO TO JE? ON TEĎ VIDÍ VŠEM AŽ DO ŽALUDKU. PŘEČETL SI DOKONALE SVOU KONKURENCI.
ABY ČEPOVAL PO VESNICÍCH ZMRZLINU, TAK PROTO DO TOHO URČITĚ NEŠEL, TO VÁM GARANTUJI..."

Tak, že by byl to účel celé jeho slavné EET?

1.11.2017: http://m.ihned.cz/c1-65936210-nase-ustava-je-velice-zdarily-projekt-pripadne-utoky-na-ni-zastavime-rika-pavel-rychetsky Ivan  Přikryl: "Čl 9/2 Ústavy, tzv. materiální jádro má PR asi na mysli. Také doporučuji přečíst Hollanderovu Filosofii práva. Použití v roce 2009 kde kdo kritizoval, to byl zrušen jednorázový ústavní zákon o rozpuštění sněmovny. Takže ne vše co schválí parlament ústavní většinou a jako ústavní zákon označí je ústavně konformní,"

 

Dopis médiím jsem jim směřovala 23.10., dnes, 2.11. dokonce už i Dan Ťok -nestraník za ANO upozorňujev inteview ČT, že opoziční strany doposud neartikulovaly, co chtějí, když se vyjádřily pouze, co nechtějí. Takže si myslím, že můj návrh nebyl až tak blbý.

2.11.2017 Jiří Pospíšil na ČT po pořadu Horizont vysvětlil, že blokování sněmovny má smysl, protože se sněmovnou by mohla Babišova vláda bez důvěry v demisi teoreticky vládnout i čtyři roky! 

3.11.2017: https://www.novinky.cz/domaci/453833-snemovnu-rozpustit-nemusim-predstavil-zeman-tvurci-vyklad-ustavy.html

Petr Pakosta: "...president má v tomto veřejnoprávní postavení. Což mimo jiné znamená, že pokud tam je napsáno MŮŽE a je to vázáno na podmínky, tak to znamená, že v případě jejich splnění MUSÍ, což mu ti hradní právníci měli vysvětlit. Libovůle ve veřejném právu je vyloučena. Prezident by měl vyměnit hradní právníky. "

a: https://www.lidovky.cz/vlada-duveru-poslancu-teoreticky-nepotrebuje-tvrdi-zeman-pno-/zpravy-domov.aspx?c=A171103_091512_ln_domov_ele

 

5.11.2017 Milan Chovanec upozornil (Události), že při zástupci ANO v čele sněmovny by mohl být třetím návrhem opět premiér Babiš a tím by došlo na nové volby, nebo vládnutí vlády bez důvěry v demisi a vyzval k hledání vlastního kandidáta, pakliže by se strany neshodly na panu Petrovi Fialovi z ODS   jako předsedovi Parlamentu..http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000101105?x=80&y=15&index%5B%5D=579754 Zeman je rozhodnut jmenovat Babiše premiérem bez jakýchkoíliv podmínek. 

6.11.2017 dostatek poslanců - 120 - pro ústavní stížnost by se nalezl, pokud by situace vlády v nedůvěře trvala déle, třeba půl roku: https://www.novinky.cz/domaci/454053-na-pohnani-zemana-k-ustavnimu-soudu-by-chybely-hlasy.html

6.11.2017 Piráti zvou ke kulatému stolu všechny kromě ANO, ale jde jim jen o imunitní a mandátový výbor, nikoliv o alternativu vlády: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2295640-pirati-zvou-ke-kulatemu-stolu-vsechny-krome-ano-zacina-boj-o-imunitni-vybor

Pavel Rychetskuý v Interview na ČT24 v 18:30 bájí o třetím pokusu návrhu vlády předsedou poslanecké sněmovny, o tom, jak ten bude samozřejmě rozumět duchu Ústavy a navrhne někoho, pro koho má v Parlamentu podporu. 

 

Roman Kraken: "Přátelé, kamarádi, dnes jsem na ČT24 viděl pana Vojtěcha Filipa a z jeho vyjádření mi je nyní jasné, že menšinová vláda hnutí jediného muže, hnutí ANO, podporu KSČM v Poslanecké sněmovně bude mít. A to i přes fakt, že původně byl předseda poslaneckého klubu KSČM absolutně proti. Navíc nás KSČM informovala, že se neúčastní jednání u kulatého stolu, kterou pořádá Pirátská strana se všemi subjekty, které se dostali do Poslanecké sněmovny, vyjma hnutí jediného muže, hnutí ANO. Pak už bude stačit, když se OkaMůra ráno vzbudí a řekne si, že i když ho do vlády nikdo nechce, tak vidí programové shody s hnutím ANO a bude vymalováno...Přátelé, dnes mi není moc dobře, když to tak pozoruji...."

7.11.2017 KSČM je ochotna podpořit menšinovou vládu: http://forum24.cz/udalosti/filip-z-kscm-u-zemana-jsme-ochotni-podporit-mensinovou-vladu-mame-ale-sedm-podminek/

 

Po pravdě řečeno, je tu jedna slabina v té mé koncepci - a sice, že totiž koalice KSČM-ČSSD-ODS-TOP-STAN-Piráti má jen 100 hlasů a ANO a SPD také 100. Ale Tomio Okamura by mohl tolerovat vládu výměnou za zákon o referendu a lze si jeden hlas pojistit kooptováním chytrého Radima Fialy na místo ministra hospodářství!  Vypadá to  trochu krkolomně, ale vše žáleží jen na tom,  jakými dokážýí být aktéři demokraty!  

 

Andrej Babiš vyhrál volby jen díky volebnímu podvodu - občané si vesměs myslí, že se náš dluh nezvětšuje, Ve starších bozích jsou odkazy, které ukazují na pravý opak. Další takové podobné lži Andreje Babiše a protagonistů ANO: https://www.youtube.com/watch?v=Q_iPFIRAkEs

18.11.2017 Strany SPD a KSČM se domluvily s ANO na tiché podpoře jejich vlády, Piráti zase budou podprovat nominanta ANO do čela sněmovny, čímž jsme se přiblížili k třetímu pokusu o sestvení vlády pro ANO.

13.2.2018 podle slovenského krajského  soudu je Babiš veden jako agent oprávněně: http://forum24.cz/krajsky-soud-na-slovensku-uzavrel-kauzu-babis-je-veden-jako-agent-stb-opravnene/ akorát, že Zeman, znovu zvolený na prezidenta, mu hodlá právě podruhé udělit právo sestavovat vládu.  https://domov.sme.sk/c/20759872/babis-definitivne-prehral-sud-s-upn-o-tom-ci-ho-moze-evidovat-v-zvazkoch-stb.html?ref=trz

Protože pravice nedokázala zapomenout na svůj antikomunismus   což je jen jiný výraz pro tušení vážného konkurenta na poli politických idejí, tak nesestavila vládu, ale jen demoblok, A ten celé volební období se producíruje, a kecá o ničem. Ani v roce 2020 se neobjevila jediná myšlenka, která by stála za hřích. 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Mám teorii, že SPD a ANO lidé volili z důvodu nedostatku jiných zásadních levicových podnětů. Teroii přitažlivosti středovosti zavrhuji, asi napíšu blog! 

klokan

 Přijetí nějakého okleštěného všeobecného referenda skutečně nelze  vyloučit, ovšem povětšinou se jednalo a předvolební demagogii, zejména ze strany přímo geniálního demagoga A. Babiše a jeho podržtašek.

amiourful

Referendum nám, myslím,  nakonec povolí, s nějakým vyšším počtem podpisů pod peticí, ale bohužel, techniky manipulace s veřejným míněním jsou již tak rozvinuté, jak je vidět na španělsku, kde si předem tipli, že k referendu o nezávilosti přijde jen něco mezi 40 a 50% -že to vydávali jako fakt nespokojenosti s  politikou nezávilosti, aniž by se kdokoliv zaobíral tíám fakktem, že posléze k referendu nepřišlo dost lidí především proto, že tam nastoupila policejní brutalita, jež lidi zastrašila.  Ale v zásadě jak vidíme na Venezuele a Bolívii, mínění se vyrábí masově - a snadno! S frustrací lze totiž otáčet, kam si dirigent přeje! 

klokan

  Souhlasím s Vámi. Zejména, že až pře ,,inženýrováno". Chci toliko dodat, že včetně zřejmě svérázného a velmi diskutabilního ustanovení čl. 9/2, hlavy první, ústavního zákona č. 1/1993 Sb. / změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je npřípustná/, který má údajně představovat jakousi ústavní pojistku. Již včlenění takového podivného ustanovení do základního zákona státu milovníky  těchto poměrně nových pořádků, svědčí o tom, že Čr vlastně není svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům svobodám člověka a občana, jak se uvádí v čl. čís 1 této, tedy ne demokratický se vším všudy, ale toliko odcamcáď až pocamcáď, jak to zejména vyhovuje nejmajetnějším vrstvám tohoto Janusovsky absurdního Babišstánu. Jakou úctu vlastně má pořívat údajně svobodný občan, kterého vlastně státní orgány chtějí šikanovat, dirigovat a řídit jako loutku od A až do ŽET. Nyní nám tito jakoby demokraté, zavedou očipované občanské průkazy a posléze tyto budou implantovat do mozku již novorozencům. Opětovně se přesvědčujeme o stále platnosti rčení, že ,,kdyby volby měly něco změnit, dávno by byly  zrušeny," Natož, aby bylo zavedeno nějaké všeobecné referendum, Na to ovčané rychle zapomeňte. Sliby jsme slibovali, toliko abyste nás zvolili. Což si to  vůbec nepamatujete ? Slibem totiž nezarmoutíš.

amiourful

A to víte, k čemu ty kolovrátky slouží? Abystte byl zmaten, Ačkoliv má většina voličstva předpoklady k tomu, volit levici a měli by chtít kvalitní levici, člověk je zmaten, vítězství pravice zde bylo a je inženýrováno. 

klokan

   V nastávajícím Agrofertistánu bude zřejmě velmi žádaným zaměstnání regulovčíků všeho druhu. Postupem času budou Babišovi pohůnci bedlivě dohlížet na každý náš krok a to nejen ve veřejném prostoru. Ve zpravodajských relacích na TV Nova, budoucí to současti zpravodajské divize Agrofertu, nás již dokonce  horlivě informují o zákazu pití piva, zřejmě i nealkoholického, na zatím některých místech veřejnosti přístupných a to prozatím pod pohrůžkou ukládání drakonických pokut. Tak zvaní polistopadoví demokraté se honosili zásadou, že co není zakázáno je vlastně dovoleno. S dalším prohlubováním demokracie a právního státu nám kromě iniciativního plnění nařízení z vedení Agrofertu, zakáží vše ostatní. Zanedlouho nás posléze na hlavních náměstích, bude další větev naší humanitární demokracie z pražské kavárny opět ujišťovat, že odkaz jejich velkého idolu v žádném případě nezradí. Tedy nechť se  nadále úspěšně točí a vrtí naše kolovrátky všeho druhu.