Dělají politici ze soudců cvičené opice?

obrazek
18.2.2012 20:03
Je až s podivem, kam jsme se to dostali. Odsouzení vrazi a násilníci nemusejí ve vězení pracovat, zato lidé, kteří nikomu nic neudělali, ale jen ztratili svou práci, na veřejně prospěšné práce musí. To je výsledek reforem současné vlády. Daleko horší je stav v naší justici...

Každý vrah má právo na svého obhájce, ale člověk, kterého exekutor nařkne, že někomu dluží například 30 korun, je u soudu okamžitě odsouzen k exekuci, která se vyšplhá ze 30 korun na 12 tisíc. Přitom to vůbec nemusí být pravda, u lékaře či v nemocnici dojde k omylu a nevinný člověk je takto odsouzen k zaplacení přemrštěné částky, protože naše soudy ani nemusí zjišťovat, zda je pohledávka vůbec pravdivá, či zda není dokonce promlčena. Soud jen odsouhlasí návrh exekutora, aniž by měl člověk právo se zúčastnit spravedlivého procesu, nemluvě o právu na obhajobu. Pominu fakt, že už si to ani člověk nemusí také pamatovat. Obyčejný člověk ani není před procesem upozorněn, že něco dluží, protože ani to není dle naší legislativy u nás povinné.

Naší politici prostě rozhodli, že obyčejný člověk nemá na rozdíl od vrahů v tomto případě žádná práva a hned je soudem šmahem odsouzen k zaplacení horentní sumy za maličký dluh. Proč udělali politici v těchto případech ze soudců jen tajtrlíky, kteří udělají to, co jim nařídí exekutor? Vždy jsem si myslel, že soudce je u nás jedna z nejvíce vážených funkcí, ale politici jejich práci degradovali na práci cvičené opice. Kde je jejich vážnost a úcta, když takhle rozhodují? Opět se vrací doba padesátých let, kdy politici rozhodují a vině a trestu dříve než soud zasedne? Opět se vrací doba, kdy si prokurátorka Brožová myslela, že jednala v souladu s platnými zákony, tak jak si to dnes myslí naši soudci, že také jednají v souladu s platnou legislativou a bez okolků uvalí exekuci často i na nevinné, slušné občany.

Ještě k odměnám exekutorů. Není vám podivné, když při exekuci je výše soudních nákladů např. 1 300,- korun a odměna exekutora dosahuje 12 tisíc? Ministr spravedlnosti uvažuje o snížení odměn exekutorů např. o jednu třetinu, ale proč je neodměňovat spíše jen do výše soudních poplatků. Kdy najde odvahu nějaký soudce a odsoudí nějakého exekutora, který křivě obvinil slušného občana, který nic nedlužil a po nařízené exekuci má zaplatit místo sporných 30 korun částku 400 krát větší. Podle stejné kalkulace, kterou používá exekutor, by v tomto případě měl exekutor nevinnému zaplatit skoro 5 miliónů, když po něm neprávem vyžadoval 12 tisíc. Že to je pitomost každý uzná, ale stejného klíče přece používá a schvaluje soud, tak proč stejné kriterium neuplatnit v případě odškodnění křivě obviněného obyčejného občana? Také on by měl mít právo požadovanou částku navýšit 400 krát, jak to učinil neprávem exekutor.

Místo skutečného řešení se některé vymáhací firmy opakovaně snaží uplatnit exekuce, které exekucemi budou jen tehdy, když se občan zapomene bránit. Když se občan zapomene bránit, tak ho můžeme s asistencí našeho státu okrást nebo sedřít s kůže?

Mé vyjádření k tomuto problému není v žádném případě myšleno tak, že se dluhy nemusí platit, platit by se mělo, ale spravedlivě, a ne tak, že kdo je bohatý dlužník, tak se u soudů z dluhů vyseká a věřitelé utřou nos, kdo je obyčejný občan, tak ho soudní mašinérie sedře s kůže v souladu s naší platnou legislativou. Komu slouží naše zákony, bohatým lumpům, nebo obyčejným občanům?

ondrej-masek
Administrativní pracovník zajímající se o politiku a její dopady na obyvatelstvo České republiky, ať už dobré či špatné, které kvůli současné vládní koalici převažují. Čekám na možnost volby strany, která nebude jen mluvit či chtít do toho mluvit, ale bude opravdu pracovat pro lidi.
Klíčová slova: dluhy, exekutoři, justice

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Mašku, zákon o exekucích vymysleli, realizovali, novelizovali (a chystají se opět "novelizovat"......) a podepsali gauneři nejhrubšího zrna, protože pokud by to bylo o nezpochybnitelném, že dluhy se platí, tak nikdy nikoho nemůže postihnout naprosto zločinecká neomezená zvůle, libovůle exekutorů  za 30,-- Kč nezaplaceného jízdného dítěte, nebo kohokoliv, aby se z toho mohl "vyklubat dluh" 12.000,-- a to ani za 100 let. Exekuce a jejich provádění je snad vůbec nejhorším zvěrstvem odehrávajícím se již několik let v této zemi.

KDE JE SLAVNÁ     Č S S D ,   kde je ten kašpar, bojovník proti korupci   J O H N,   kde   jsou   komunisti,   a hlavně se zeptám:

                 CO NA TO       L E V    2 1    - Jiří Paroubek, Jiří Šlégr.......???

A teď hned, ne opět až, až......   okamžitě.....  zarazit ty grázly, kteří si nejprve "připravili" "legislativně spravedlivý a čistý" job a teď se  již několik let  bezuzdně pakují a doslova beztrestně ničí lidem životy..... Nejde o darebáky, kteří systémově a úmyslně neplatí, vyrábějí dluhy, ale o ty bezmocné, kteří to nikdy nedělají jako "hobby"....  A nezačalo to náhodou v DP Praha?   Odporný lidský hyenismus a jsou to opět KONKRÉTNÍ JMÉNA OD "ZPRACOVATELŮ, NAVRHOVATELŮ, SCHVALOVATELŮ - co vy na to pane Škromachu, pí. Benešová - vy rádoby "ochránci" - demokraté, socialisté - chacha, to je výsměch..... a těch, kteří jako nejvyšší orgány jsou pod zákonem podesáni - předseda sněmovny, senátu, prezident??????????

A ať se nikdo neplete - spadnout do "zákonem SCHVÁLENÉ existenční VRAŽDY" může každý z nás nejen osobně, ale i s celou rodinou....  "Jenom" proto, že zapomenete, ztratíte, nebo dokonce vůbec nevíte o povinnosti uhradit ......., nebo si na Vás s 50,-- Kč "dluhu" počkají pár let nejhorší zrůdy v této zemi.... Příjemný víkend.

To jsme skutečně dobytek, zběř, lůza....??? Měla by skončit "slušnost" slušných.... Exekuce jsou ukázkou, kam až jsou schopné tzv. demokratické "elity" zajít....  Asi se s Vámi brzy rozloučím, buď se mnou fláknou emoce, nebo ..... A to už není příliš k zasmání, zvláště o sobotním večeru..... Dobrou noc.