Dezinformace o bezpečnosti 5G a jiných sítí

obrazek
17.2.2020 11:15
Naše vládní nebo správní autority se rozhodly jít nikoliv cestou přezkumu neškodnosti 5G, nýbrž cestou boje proti hoaxům o škodlivosti 5G. Podle toho také vypadají jejíí odpovědi na naše občanské podněty. A tak také došlo na to, že místo osvěty se dostává veřejnosti propagace. :( Zde publikuji dopis jednoho z aktivistů za #Stop5G redaktorovi Denníku N Petru Koubskému.
Reakce na pořad z 15.2.2020 o dezinformacích kolem 5G
 
- prosím případně v Redakci o přeposlání tohoto mailu do správných rukou -
 
 
Vážený pane redaktore,
 
zaslechl jsem na Českém rozhlase záznam rozhovoru o dezinformacích kolem 5G sítí,
a doslova mne šokovalo, jak může titulovaný pan Jelínek, představitel Národní Referenční Laboratoře Státního zdravotního ústavu až takovým způsobem veřejně lhát o neškodnosti uváděného neionizujícího záření radiofrekvenčních - datových bezdrátových přenosů při relativně slabších intenzitách, kdy se ještě měřitelně nezahřívá tkáň???
 
Jak je možné, že si pan Jelínek dovolí v tomto pořadu, ale i mnoho let zpět, zcela a vytrvale ignorovat veškeré vědecké studie z mnoha pracovišť a univerzit z celého světa, které jasně a opakovaně již prokázaly celou řadu netermických vlivů, právě na té nižší úrovni intenzity neionizujícího záření, kdy ještě k ohřátí tkání nedochází???
 
Jak si může dovolit mást celou veřejnost tvrzeními, jako že se "dosud neví, že by to něco způsobovalo" (na netermické úrovni) a tvrdit, že současný limit v hodnotě kolem 50 V/m je zcela v pořádku a neškodný, jestliže do roku 2000 platil dlouhou řadu let limit daleko ostřejší, konkrétně 4,3 V/m? Tento limit rovněž tehdy vyhodnotili na základě vědeckých studií a zavedli odborníci přímo z oboru v předešlém Státním zdravotním ústavu, který byl ale zcela náhle a překvapivě zrušen, neboť tehdejší zodpovědnější pracovníci nechtěli na novější, nesmyslně tolerantnější limity v žádném případě přistoupit. Jsme tedy snad najednou 10x odolnější??? Zdá se, že toto nám chce titulovaný pan Jelínek podsunout...
 
Jak je možné, že pan Jelínek, zodpovědný pro ochranu a prevenci zdraví celé České veřejnosti, naprosto ignoruje všechna rizika, vyplývající z naprosto odlišné (pulsní) charakteristiky digitálních - datových přenosů, a na veřejnosti je klidně háže do stejného "neškodného" pytle se zářením světelným?!
 
Jak může pan Jelínek zcela ignorovat i všechny pochyby, které uvedl a jasně připustil a zmínil sám Europarlament ve svém dokumentu z dubna 2019, kde připouští mnoho neznámých rizikových projevů neznámých interferencí a množství všeho záření a signálů v případě zavádění nových sítí 5G, které je tak vysoké, že jak uvádí, nelze ani předem vůbec nasimulovat v laboratořích?
Konkrétně viz žlutě označené věty v dokumentu, vydaném Europarlamentem:
 
 
 
Mnoho vědeckých kapacit ve světě, jako Dr. Pall, nazývá zavádění sítí 5G vzhledem k vysokým rizikům a neznámým projevům při takové míře zasíťování životního prostředí všemi novými datovými přenosy a signály, jako ten nejrizikovější a nejhloupější počin lidstva od jeho počátku. To si dovoluje tvrdit jako mnohaletý odborník v oboru a považuje to za největší experiment na celém lidstvu. Ale náš pan Jelínek je evidentně zcela v klidu a jeho středověké uvažování, že to co nás měřitelně nezahřeje, tak nám jinak vůbec neškodí, si dovoluje uvádět jako směrodatné a popírat jakékoli jiné vlivy a vědecká zjištění.
A to takovým způsobem, že každého, kdo se jenom trochu o problematiku více zajímá, napadne, že člověk s tolika tituly by snad nemohl tolik studií přehlížet, a nevědět o nich, takže za tím nejspíše stojí něco jiného, což je ještě ten horší případ. A celá Česká široká veřejnost má na to doplatit svým zdravím?!!
 
Věřím, pane redaktore, že budete natolik solidní a objektivní, aby jste se i sám selským rozumem nad těmito závažnými věcmi a souvislostmi více zamyslel a podle toho také byl celý pořad a další rozhovory směřovány.
 
Mohl bych pokračovat ještě na několik stránek, například jak je možné, že pan Jelínek zcela ignoruje několik soudních případů, které jasně potvrdily zdravotní poškození následkem používání mobilního telefonu (případ v Itálii a jiné)?
 
Jak je možné, že pan Jelínek ignoruje prokázaných 7 způsobů závažných změn vlivu datového WIFI signálu, které prokázala vědecká studie z léta 2018:
(překlad je k dispozici)
 
Mohl bych pokračovat dál a dál, spíše však poprosím Vás o hlubší seznámení se s celou problematikou, a zodpovědnější přístup v tom, co Český rozhlas tak širokému množství posluchačů chce dále předkládat - jestli především pravdivé informace pro skutečnou ochranu veřejnosti, a nebo lži pana Jelínka o naprosté neškodnosti všech vysílačů a zařízení, které se dnes "vejdou" do platných - zcela nesmyslně tolerantních zákonných limitů, které zcela ignorují netermické, i jiné závažné vlivy krom toho ohřevu tkání (měřeného navíc kdysi na pouhém plastovém modelu hlavy zcela nerelevantní metodikou)...
 
Věřím, že Český Rozhlas tu je především pro posluchače a ne pro zadavatele pořadů, kteří by diktovali, jakým směrem by se měly rozhovory ubírat a co by se mělo veřejnosti předkládat za informace a "pravdu"...
 
Bohužel, je to celé příliš vážná věc, kterou bychom neměli brát ani náhodou na lehkou váhu...
 
A nehodnotit obavy veřejnosti, jak v tomto pořadu rovněž zaznělo, jako pouhé obavy z toho, co není vidět a degradovat tolik závažné, oprávněné a podložené obavy veřejnosti na pouhý psychický jev slovy, že "lidé se vždy bojí toho, co není vidět"... - To vše jsou argumenty s prominutím jako pro slaboduché lidi, kteří nic jiného ani stejně nepochopí. Věřím , že tento vysílaný pořad či seriál si nechce a nebude dovolovat z posluchačů dělat doslova ignoranty a pokud tak činí promlouvající hosté pořadu, bude se to snažit moderátor korigovat a vést zodpovědněji do opravdu potřebných mezí, jaké si tato problematika a zdravotní rizika adekvátně se vší vážností zaslouží.
 
A jestliže pan Jelínek v odvysílaném prvním díle tvrdil, že i 50 V/m není žádná velká intenzita, tak by měl podstoupit experiment - záření této intenzity elektrického pole na sebe nechat celé noci při svém spánku vyzařovat, a toto své tvrzení prokázat, pokud si za tím vážně stojí a dovolí si takové nesmysly prezentovat celé České veřejnosti!
 
Můžete jej k tomuto experimentu prosím vyzvat???
A ke konkrétnímu vyjádření na výše uvedené další body?
 
Děkuji, s pozdravem Kamil Pokorný

 rozcestník, zdrojář 5G : http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/brusel-rekl-5g-ne a ještě je mnoho materiálů uloženo v mém počítači! 

Zdravim/ahoj,

dik znovu za odkaz na rozhlasovu diskusiu, velmi zaujimava.

Len mala poznamka: Nech pocuvam akukolvek diskusiu, kde su pritomni "odbornici" z telekomunikacii (alebo zastupcovia statnych institucii), ci uz v CR alebo v SK, neviem pochopit, preco sa ohanaju tvrdeniami, ze zakladnove stanice mobilnej siete maju vykony v desiatkach, resp. stovke wattov. Uz z fyzikalneho hladiska je to totalny nezmysel a ak by tomu tak bolo, pokrytie by bolo naozaj slabe, alebo ziadne (najma v budovach). A tu ide pritom o tu najzasadnejsi argument porovnani expozicnych urovni v minulosti a dnes. Preto prosim skusme vzdy toto klamstvo vsemozne vyvratit. NIE JE PRAVDA (ako sa i v diskusii tvrdi), ZE EXPOZICNE UROVNE SA ZNIZUJU, PRAVE NAOPAK, NEUSTALE S PRICHODOM NOVYCH TECHNOLOGII RASTU GEOMETRICKY. Prichod 5G sieti tiez nie je o prichode "draka do hradu", ale skor o neustalom navysovani expozicie a zaplnani frekvencneho pasma novymi a novymi zdrojmi ziarenia.

K mailom pana Vavry by som len rad podotkol, ze ja prevadzkujem portal Elektrosmog Info uz 10-ty rok a mozem povedat, ze ono 5G naozaj z pohladu technickeho nic markantne noveho neprinasa. Podobne sme na tom boli pri nastupe technologie mobilnej siete prvej generacie a podobne druhej, tretej a stvrtej. Rovnako sme upozornovali na rast expozicie a to nielen zaplnanim frekvencnych pasiem pre novu technologiu, ktore boli dovtedy "ciste", ale aj znasobovanim zdrojov ziarenia - prichodom novych operatorov (dnes prevadzkuju siete priemerne 4 operatori v jednotlivych krajinach Europy, resp. sveta), alebo neustalym markantnym zahustovanim siete zakladnovych stanic. Celkovy expozicny vysledok netvori teda par vybranych rozhlasovych a televiznych vysielacov na kopcoch, ale desattisice vysielacov mobilnych sieti v bezprostrednej vzdialenosti od obydli. Ak niekto tvrdi (vid p. Jelinek), ze sme niekde znizili vykon na ukor niecoho ineho, tak by si mal najprv velmi dobre prestudovat, ako dana technologia pracuje a az potom ist kvakat do verejneho media.
Z pohladu technickeho bude 5G siet vystavana na dvoch frekvencnych pasmach pod 6 GHz, z ktorych tu najmarkantnejsiu expoziciu vytvori pasmo s najnizsou frekvenciou a v priebehu druhej fazy nasadenia sieti 5G to budu frekvencie v desiatkach GHz (aka milimetrove vlny), ktore vsak budu vyuzivane vo volnych priestranstvach (interier/exterier), nakolko nepenetruju bezne stavebne materialy. Tiez su ovplyvnovane pocasim. Niektore z tychto frekvencii su alokovane a zaplnene uz dnes, pouzivaju sa na prepojenie zakladnovych stanic mobilnej siete, kde nie je dostupna optika, tiez u vsetkych radioreleovych spojov typu bod-bod (budova - budova), hojne su pouzivane v cestnej premavke (policajne radary, senzory priblizenia vozidiel, riadenie semaforov na krizovatkach, apod.). Nejde teda v skutku o nove frekvencie, ktore by doposial neboli pouzivane, v pripade telekomunikacnej technologie ide skor o neunosne zahustovanie, pritomnost ziarenia "na kazdom kroku". To, ci budu milimetrove vlny i vo Vasej/nasej domacnosti, si rozhodneme Vy/my sami, kupou/nekupou zariadenia, ktore ich bude emitovat.

Ale je tu druha rovina novej technologie 5G, ktora ma preniknut az k internetu veci v beznej domacnosti. Neviem, preco by sme sa toho mali obavat z technickeho pohladu. Kolkoze % populacie pouziva dobrovolne Wi-Fi, Bluetooth, ZigBee, Z-Wave, WeeGig, inteligentne meradla, inteligentnu domacnost, bezdrotove fitness doplnky, apod, apod., hoci nikto ich do toho nenuti, uz dnes?... A prave tieto zariadenia su rovnakym zdrojom mikrovln, ako kazda mobilna technologia. To, ze ich "doplni" 5G na inych frekvencnych rozsahoch, v zahustenych intervaloch, nic nezmeni na veci, ze tieto zariadenia v domacnosti budu a pochybujem, ze len mala cast populacie je ochotna sa ich vzdat a pouzit miesto "bezdrotu" kablovu alternativu. Alebo nieco si aspon o nich pred kupou zistit. Najma v pripade, ked zivot bez mobilneho telefonu pripojeneho na Wi-Fi si dnes malokto vie predstavit (ja osobne s tym ziaden problem nemam). Na tento fakt upozornujem uz dlhu dobu, pritom ide o rovnaky fenomen, "aka 5G". Pokial niekomu nevadi, ze je obklopeny doma najroznejsimi bezdrotovymi zariadeniami (hoci niekedy uplne zbytocne), o ktorych v 99.99% nevie nic a ktore mu dnes trh ponuka, nebude riesit ani 5G, ani ziadnu inu G.
Zaroven je tu dalsi, zasadny aspekt penetracie "velkeho brata" do populacie, vratane straty sukromia, udaje osob sa stavaju obchodnym artiklom. A to nielen udaje, ktore populacia poskytne o sebe na "socialnej sieti" (rozumej weboch istych sukromnych spolocnosti), ale i tie, ktore poskytne nedobrovolne, len tym, ze ma zapnuty mobilny telefon, ze pouziva Wi-Fi, inteligentnu domacnost, fitness doplnok, inteligentny budik, pracku, umyvacku, atd, atd. Pochybujem, ze ktokolvek ma kontrolu nad tym, kedy, kam a co vysiela ktorekolvek z tychto zariadeni a kde su udaje zhromazdovane, analyzovane, predavane a mozno casom zneuzivane, a nielen na sledovanie, ale aj riadenie... Na toto by bolo vhodne upozornovat mozno viac.

 I. Balaj

 

Dobrý den,
 
pokusím se stručně k výkonu antén BTS.
Odborníci z telco lžou obzvláště chytře tím stylem, že neříkají celou informaci. 50 W je typicky výkon, který posílá BTS systém do antény. Tedy je to hodnota bez započítání zisku antény, čili číslo naprosto zavádějící a řádově nižší. Antény mají běžně zisk kolem 20 dBi. To odpovídá zesílení na 100 krát vyšší úroveň, než zmiňované uváděné vstupní hodnoty 50 W.
 
Sektorové antény BTS mají maximální efektivní vyzařovaný výkon v tisících Wattů. Typicky od 2 kW výš.
Výrobci a operátoři ale samozřejmě vedou psychologickou válku a vždy vyberou vhodnou jednotku, aby to číslo bylo co nejmenší. Tj místo s vyzařovaným výkonem ve watech, který by šel do tisíců, pracují téměř vždy s logaritmickou škálou, kde hodnota 66 dBm nevypadá jako bůhvíjak vysoká... Protože čím vyšší hodnota, tím více ji logaritmická funkce posníží; jedná se de-facto o exponenciální ponížení reálné hodnoty.
Vůbec nepochybuji, že i za touhle komunikační strategií jsou nejdražší PR a marketingové firmy na světě, které vědí jak nasadit ten správný "spin".
následuje obrázek z promokampaně Howei se zvýrazněným údajem o ERP  - 2*66,5dBm
EIRP je Equivalent Isotropically Radiated Power.
Jestli počítám dobře, tak 66,5 dBm vychází něco málo pod 4 000 Wattů.
Protože anténa výše disponuje dvěma aktivními kanály, celkový max výkon bude kolem 8 kW.
A jako by to nestačilo, jediná BTS takových antén uživí klidně 9 i 12... 
S pozdravem, 
Michal Rymeš
Dakujem p. Pokornemu za skvele zhodnotenie, sam by som to lepsie nenapisal. To 5G znamena predovsetkym pre nas enormne ZAHUSTOVANIE a tym aj zvacsenie beztak uz dnes velkej expozicie (najma v mestach).. vidiek je na tom predsa vzdy lepsie. Pojem POKRYTIE a dostupnost signalu neznamena vzdy to najhorsie. Ako som sa snazil uz v predoslom maili naznacit, pokrytie bude skvele (teda telefon bude zobrazovat plny signal), i ked budeme v poli s intenzitou mozno okolo 1 µW/m2 (to je len 0.02 V/m!). Vsetko "nad" tuto hodnotu nie je pre dobre pokrytie potrebne, telefon skratka ten silnejsi signal nevyuzije. A vieme, ze na tych najvyssich poschodiach bytoviek, ktore stoja priamo oproti antenam sa intenzita pola pohybuje castokrat az okolo 100 000 µW/m2 (cca 6 V/m), niekde som sa stretol s tym, ze az 15 V/m! Ide teda o milion az desat-milionkrat vyssie urovne intenzity, nez su potrebne pre "plny signal".
 
Malokrat, pokial vobec, je vo verejnych diskusiach spominana MODULACIA. Modulacia je tvarovanie elektromagnetickej vlny a v pripade digitalnej komunikacie je jej tvarovanie zalozene takmer vyhradne na PRERUSOVANI vysielanej vlny. Jednotlive telekomunikacne technologie sa lisia teda nielen frekvenciou, ale najma modulaciou, ktoru pri vysielani vyuzivaju. A zda sa, ze prave modulacia moze mat vyznamny bio-negativny ucinok. Elektrohypersenzitivne osoby mozu byt citlive na isty druh modulacie, na inu nemusia byt citlive vobec. Aj 5G bude mat svoju vlastnu modulacnu "peciatku", ktora sa moze prejavit u istej casti populacie ako neprijemna, hoci intenzita mozno nebude hrat hlavnu ulohu. Je to nieco podobne ako s blikajucim svetlom, ktore je produkovane inak v beznej wolframovej ziarovke (100 Hz), inak v kompaktnej ziarivke (1-10 kHz), inak v LED ziarovke (100-500 Hz), inak v sodikovej vybojke. Podvedome vsetky ziarovky vnimame ako suvisle svetlo, ale frekvencia, ktorou je ziarovka zhavena, je vzdy ina. I. Balaj
ES Info
 
***** 
 Mohlo by Vás zajímat:
 
Joe Biden (Senátor, viceprezident, kandidát na Presidenta Spojených států v roce 2020) odpovídá na otázku americké občanky o 5G.
 
Ona mu říká, že zdraví lidí v oblastech s 5G se rychle a vážně hroutí. Textově říká následující:
"V oblasti 5G antén a dokonce i v oblastech se vzdáleností větší než 1 km dochází k obrovským neurologickým poškozením. Nervový systém lidí se hroutí, jejich mysl se hroutí, cítí nevolnost, závratě a to se děje po celé zemi.
Vláda musí něco udělat, musíme tuto záležitost prostudovat, protože se provádí experiment na nás všech.
Předseda FCC říká "on-line", že neexistují žádné standardy a není čas ztrácet čas s tím, aby se stanovily limity a standarty pro 5G. Doručíme technologii na trh a uvidíme, co se stane.
A děje se to, že lidé vážně onemocñují, jsou nuceni opustit své domovy, nemohou najít místo na spaní, k odpočinku a hroutí se."
 
Senátor odpovídá:
"Ve vědecké komunitě je hodně debaty o tom, zda 5G způsobuje vše co říkáte, a mělo by se to studovat do hloubky. Musíme mít vědecké důkazy o tom, zda 5G dělá nebo nedělá to co říkáte. A na druhou stranu bys me měli analizovat, co se děje s telekomunikačním průmyslem z hlediska našeho soukromí."
 *****
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: 5G, mobilní sítě, zdraví

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Rovněž si myslím, že není od věci, stále si připomínat jaká vlastně zhouba se na nás valí z hlediska i tak nyní opěvovaného  5G mikrovlnného záření, na jehož negativní zdravotní důsledky bylo nám vládnoucí mocí zbohatlíků a jejich posluhovačů, uvaleno jakési důsledné informační embargo.

   Jaké vlastně tato další super technologie bude mít pro nás přínosy. Dá se říci, že pozitivní téměř žádné. Nelze především odhlédnout od skutečnosti, že lidský organismus není prostě již ani lavinu všech informací, které se na něj ze všech stran valí, snad ani zaregistrovat, natož pak zpracovat a vůbec pak se nad nimi zamyslet. Tedy jako v jiných oblastech jde především i další zvyšování již tak astronomických zisků, nadnárodních kapitalistických společností, které si na úkor našeho zdraví, ještě více namastí své snad bezedně chamtivé kapsy. Pro vůdce nových světových pořádků není samozřejmě zanedbatelný ani ještě vyšší šmírovací efekt této technologie, jež bude ještě výkonněji sledovat množství RFID a jiných čipů jimiž budeme postupně osazováni k dalšímu našemu zotročení. Nějaká zdravotní hlediska pochopitelně tyto predátory lidstva zajímají pouze z toho hlediska, jak lidem zabránit, aby se o ně zajímali. My obyčejní lidé těmto lidským stvůrám vlastně ještě platíme vlastní likvidaci. Pro 5G technologie bylo nutno uvolnit frekvence stávajících TV vysílačů, tak si radostně kupujeme nové TV příjmače či jiné kouzelné krabičky, vlastně aby nás mohli ještě efektivněji ohlupovat. Takže na ministerstvu zdravotnictví se usnesou, že mikrovlné záření momentálně nepředstavuje žádná zdravotní rizika a tuto nehoráznost jim máme zbaštit jako naivní kapřík návnadu ? Naopak ještě více musíme být ostražití. Vlastně si všimněme, že negativní působení na zdraví není věnována patřičná pozornost z hlediska dlouhodobého, tedy jak se mohou projevit tyto negativní důsledky za několik generací.

   Tak jak si světová pokroková veřejnost dne 22. dubna vzpomene 150. výročí narození jednoho z nějvětších myslitelů a revolucionářů světa V. I. Lenina (Uljanova), tak bychom si mohli vzpomenout události, která se udála o necelých 42 let  později, tedy 15. 4. 1912, kdy na dně severního Atlantiku, spočinul vrak výplodu lidské arogance, tehdejší superlodi Titaniku.na jehož horních palubách se ještě tančilo, kdy v  podpalubí se již lidé topili jako ta bezbranná koťata v pytli.