Diskreditace OBSE

obse
27.10.2015 12:52
Ukrajina v neděli vybírala nové komunální představitele. Podle pozorovatelské mise OBSE byly volby "všeobecně dobře organizovány a kampaň respektovala pravidla demokratické soutěže". Nerozumím tomu. Samotné ukrajinské orgány totiž mluví o stovkách porušení volebního zákona.

Ukrajinská policie i centrální volební komise zaznamenaly asi pět stovek takových případů. Jedná se o údajnou manipulaci s volebními lístky, o skupování hlasů, ale i nátlak na voliče. Kvůli neplatným volebním lístkům musely v některých místech být volby vůbec zrušeny. Dokonce 315 volebních místností ani neotevřelo dveře.

Volby byly úplně zrušeny v Mariupolu, půlmilionovém městě v Donbasu, které je pod kontrolou kyjevské vlády. Do volebních místností nebyly vůbec navezeny volební lístky, protože byly vytištěny se zásadními chybami. Podle některých zpráv tady komunální volby zhatily prokyjevské síly, aby zabránily vítězství proruských a levicových uskupení.

Pikantní je, že na možnost odvolit musel čekat i prezident Pavlo Porošenko, protože se ve volební místnosti ztratil klíč od trezoru a ten násilím museli otevřít přivolaní řemeslníci.

Probíhají tak „demokratické a transparentní“ volby, jak se nám snaží namluvit pozorovatelé OBSE? Spíše se zdá, že jde o zcela účelové hodnocení a v důsledku o vážnou diskreditaci „evropských“ volebních inspekcí a samotné OBSE.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Mise OBSE se zdiskreditovala už dřív.

Když začali opolčenci z Doněcké republiky sestřelovat pozorovací drony OBSE, vypukl pokřik o nepřípustném maření činnosti OBSE. Utichl, když se ukázalo, že po sestřelení několika dronů prudce poklesla přesnost dělostřelby Ukrajiny proti Doněcku. Znamenalo to, že OBSE provádí nikoliv kontrolu, ale čistou špionáž ve prospěch kyjevské Ukrajiny.

OBSE zkrátka ztratila kredit.

Jak říkají Japonci - kredit ztratíš v okamžiku, ale získávat ho zpět budeš sto let...