DNEŠNÍ UDÁLOSTI JSOU HYSTORICKÉ - část 2/2

klavesnice stroje
27.1.2021 17:43
Moje paní učitelka doufám promine - děkuji. OPRAVME MALÝ DETAIL: Nežijeme v době HISToRICKÉ, ale HYSTeRICKÉ…. BOHUŽEL Už mě ta historická hysterie nějaký ten týden nervuje. Moc mě to zlobí a určitě v tom nejsem sám. Ale zatínal jsem zbývající zuby.

Odpověď proč to OPRAVDU ALE OPRAVDU NEJDE je připravena již dávno: Vakcíny, které se používají v Číně nebo v Rusku přece nemají razítka v EU! Hrůza hrůz, že? Čína je hodně utajená, to je fakt. Ale asi se s tím nadprůměrně A DALEKO DŘÍV NEŽ EU vyrovnali. A kdyby v  Rusku na jejich vakcínu zemřel byť jeden občan, věděli bychom to z prvních stránek našich novin, nicht wahr? Oba jmenované státy dodávají do hodně velkých zemí. A že by tam všichni pokorně mlčeli při špatných či nepřesných dodávkách, tomu nevěřím..

 Takže  opakovaně sdělujeme, že jejich žádosti o akceptaci v EU bohužel nemají správný rozsah papíru, razítko či jinou podstatnou náležitost. (Opakuji svoji větu z úvodu: Tady jsem a předem sděluji, že budu psát ve zkratce.)

Tato neochota nebo nechuť či neschopnost vyrobit dostatek kvalitních vakcín však vede k tomu, že (například): letadla nelétají, lyžaři nelyžují, pivaři nechodí do hospod, nejezdí k nám turisti, řada dětí sedí doma, zpěváci nepějí, baletky nebaletí, herci nehrají. A tak dál.

Já bych ale svoje neúplné (ano: to bych musel napsat knihu) argumenty zakončil hodně kontroverzním rozborem. Zde je:

Moje babička zažila coby malé děvčátko takzvanou „španělskou chřipku“. Na řadě vesnic jste mohli najít u místního křížku vzpomínku na občany, kteří padli v 1. světové válce.  Ale i tehdy (jako dnes, ale v opačném gardu než začal tvrdit náš zatím nejnovější ministr zdravotnictví) padlo méně v boji, ale čtyřikrát více  na takzvanou španělskou chřipku. Mimochodem: víte doufám, proč se jí říkalo právě „španělská“?  Španělsko v té válce nebylo přímým účastníkem války. Přesto se k nim ta nemoc dostala. Oba válečné komplexy TAJILY, že když vojáci 4 roky trávili v zákopech, tak tam měla ona choroba už dávno svoje katastrofické žně. Pamatuji, jak babička velmi často hovořila o hrůze z tzv. ZÁPALU PLIC. A je to po řádově 100 letech tady.

 Ano, máme za tu dobu plno kvalitních léčiv a kvalitní zdravotnictví. Ale máme také (na rozdíl od situace před řádově 100 lety) plno letadel, kamionů, mezinárodních vlaků či automobilů. Bohužel tím nebyl problém, aby se ta choroba šířila (A BOHUŽEL se ŠÍŘÍ A ŠÍŘITI SE BUDE).

Závěr musí být vyvrcholením – pokusím se o to: Uvedu jenom drobný (opravdu drobný) příklad: USA odsouhlasily na rok 2021 válečný rozpočet takřka ve výši 700 mld dolarů. Je to nepředstavitelné číslo a k tomu je možno přičíst další desítky zemí (včetně Česka), které na válčení vynakládají šílené peníze, VZDOR EXPONENCIONÁLNĚ ROSTOUCÍ ZADLUŽENOSTI.

Neměla náhodou pravdu řada zde nejmenovaných, ale velmi známých politických osob, které hlásaly i hlásají, že kapitalismus (kde se nyní nalézáme i my Češi) se „rozvíjí“ díky zbrojení ve velkém?

Byl by takový problém, aby místo vynalézání lepších a lepších atomových bomb (a dalších technických vojenských zvěrstev), se OSN a plno nadnárodních organizací dohodly, aby ALESPOŇ JEDNO JEDINÉ PROCENTO z toho se věnovalo na řešení neblahých zkušeností z virových chorob (poučeni španělskou chřipkou). S přispěním nesrovnatelně velkého technického pokroku?

Přestože je viník notoricky znám, dovolím si jej opakovat: kapitalismus a též  imperialismus, v celé době dalšího stoletého technického rozvoje

za posledních 100 let. A proto opakuji nadpis:  DNEŠNÍ UDÁLOSTI JSOU HYSTORICKÉ Jsou historické, ale i hysterické, bohužel.   

antoninsebek
1/ Mám rád češtinu. (Proto mě píchne do oka, když je někde napsáno například O mne místo správného o mně). \r\n2/ Rád si vytvářím vlastní názory. A to z faktů, nikoliv z nějakých nápověd.\r\n3/
Klíčová slova: vakcinace není legrace

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.