Dobeši, zaměstnáš mě?

19.2.2011 15:16
Ministr školství Josef Dobeš (VV) zaměstnává jako šéfku svého kabinetu studentku třetího ročníku soukromé vysoké školy Janu Machálkovou. Tato třicetiletá pohledná dáma nastoupila na ministerstvo v listopadu a jistě byla zcela transparentně vybrána na základě výběrového řízení a splňovala všechny požadavky. Nemá žádné manažerské zkušenosti, na titul bakalář teprve čeká, ale podle Dobeše má velkou odvahu. Zřejmě i proto jí k platu 35.000 Kč přidal vánoční bonus 110.000 Kč a ještě za ní – podle informací MfD – napsal seminární práci. Radek John – velký bojovník proti takovým praktikám – prohlásil, že nevěří, že by to Dobeš mohl udělat a pokud by se tak stalo, jedná se o „závažnou věc.“

Věci veřejné každým dnem dokazují, že praktiky dinosaurů jsou jim cizí. VV jsou skutečně svěží vítr v české politice a věřím, že na těchto informacích není ani zrnko pravdy. Véčkaři dávají šanci i mladým absolventům politologie, kterým nabízí velmi tvůrčí práci – za 100 Kč hrubého na hodinu a na živnostenský list budou psát do internetových diskusí a vychvalovat politiku strany. Tato práce obnáší i hlasování v Hyde Parku a různých anketách, aby lidé viděli, jak jsou véčkaři populární. 

 

Pane magistře Dobeši, věřím, že mi také dáte šanci. Jsem absolvent Karlovy university (nejprestižnější české vysoké školy), mám titul PhDr. a nyní dokončuji postgraduální studium (titul Ph.D.) a třísetstránkovou disertační práci, kterou jsem napsal sám. Mám státnici ze dvou jazyků a dva roky praxe v administrativě. Plat 35.000 Kč by se mi líbil, i když v předchozím zaměstnání jsem bral o dvacet tisíc méně. I  bez té vánoční odměny bych se obešel. A odvahy mám na rozdávání! Jen mi chybí míry 90-60-90, ale to mi jistě odpustíte. Zaměstnáte mě? Životopis vám pošlu ještě dnes.

kosina
Nezávislý publicista píšící o mezinárodních vztazích a světové politice. Vystudoval historii, politologii a iberoamerikanistiku v doktorském programu na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

lexx01
Stoupni si do fronty.

Miroslav Macek už se nabídl za 1,- Kč /měsíčně. Z mého pohledu daňového poplatníka nemáš šanci! :)))
kosina
Pane Dubo, ano, je to tučná odměna. Sto tisíc je částka, kterou jsem si vydělal v mém posledním zaměstnání za 9 měsíců. Chápu, že z pohledu rentiéra jsou to drobné. Navíc, když tam ona dáma nastoupila v listopadu, co stihla za měsíc udělat tak záslužného, že už v prosinci získala tak vysokou odměnu? Ano, vím jak se obsazují místa, ale VV slibovaly nový styl. Takže nic nového by to nebylo v podání etablovaných stran, ale je to nové v podání pokryteckých VV. Proč je v Tripolisu klid? Protože tamější populace patří ke Kaddáfího kmenu a životní situace tam není až tak špatná vzhledem k redistribuci příjmů z ropy.
kosina
Pane Dubo, tak fajn. Budeme dále obsazovat místa svými (nekvalifikovanými) známými a rodinnými příslušníky a tučně je odměňovat. Co se týká situace v arabském světě, nejsem jasnovidec a asi nikdo netušil, že tuniská revoluce vyvolá dominový efekt. Nicméně, situace v Libyi má svoje specifika. Spíše se jedná o vzpouru kmenů z východu země, které nepatří ke Kaddáfího klanu - nejde o jasně vyprofilovanou sociální revoluci jako v Egyptě. Všimněte si, že v Tripolisu je celkem klid, zatímco nepokoje se soustředí do Benghází, které bylo vždy baštou opozice proti režimu.
kosina
Pane Fořtíku, odvahy mám dost stejně jako ta dáma bez vzdělání, která složila výběrové řízení přes postel. Nebo ji snad ministr zavřel do místnosti s pavouky a hady, aby si ověřil její odvahu? Nějak si nedokážu představit, jak tuto její vlastnost zjistil. Ostatně, do životopisu se ani charakterové vlastnosti neuvádí. Jen pro Vaši informaci: Machálková 145 330 Kč, ředitelka odboru komunikace Lucie Kubovičová 114 030 Kč, mluvčí Václav Koukolíček 129 321 Kč – to jsou odměny, které Dobeš koncem roku rozdal. Jinde ve státní správě šly platy dolů o 10% a více. Takhle si počínání minstra vlády rozpočtové odpovědnosti nepředstavuji. Ostatně, VV proti nepotismu brojily a nyní se chovají jako ti největší dinosauři a papalášové. O dobrých úmyslech ministra Dobeše si myslím své - i korupčník Vondra se snaží zakrýt své zlodějny výmluvou, že usekává chapadla chobotnice a proto po něm jdou. Přitom on sám je jedním z chapadel.
racek
No, že si tam na to ministerstvo přivedl milenku, to bych ještě snesl. Ale že ministr školství záměrně podvádí(s tou prací), to už je trochu moc. Před tím bledne i základní plat jednoho jeho managora 190 tis. měsíčně a aférky v Plzni ...
vafor
Nechci hájit ministra, nicméně píšete, že máte odvahy na rozdávání. Ministr, mohu-li si dovolit interpretovat z kontextu jeho chápání odvahy, tím mylsel, že jdou proti SCIO (maturity, srovnávací testy ...) a proti školské oligarchii (přímořízené organizace, jednotlivé ministerské odbory - neplést s odboráři). Tedy se naprosto bez ironie, vskutku mě to zajímá, Vás ptám, pokud dostanete v budoucnu možnost být odvážný, zda jím opravdu budete. Ptám se proto, že z Vašich textů odhaduji Vaše celkem slušné mentální i vyjadřovací schopnosti a předpokládám, že můžete mít slibnou kariéru i v politice.
Osobně odhaduji, že občan Dobeš nevydrží ve funkci nikoli kvůli takovým pseudoaférám jako se teď na něj snaží najít, ale právě proto, že se snaží o záplatování obřích děr na MŠMT, což se samozřejmě osobám/organizacím profitujícím z naprosté neschopnosti státu nějak si se vzděláváním poradit nelíbí. Sám mám, nikoli od státu ale od nešťastných rodičů semletých bezkoncepčností vzdělávání, celkem slušné příjmy. Dokonce předpokládám, že tento zdroj mých financí vyschne (zdrojů mám více, takže tragédie to nebude), pokud se ministrem stane schopný politik A PŘESTO TAKOVÉHO POLITIKA OČEKÁVÁM S NADĚJÍ neb jinak budou, tak jak dosud, přežívat ostrůvky pozitivní deviace, ale v mezinárodním srovnávání úrovně znalostí, schopností a dovedností se budeme propadat stále níže. Takže si dovolím zopakovat tu otázku - OPRAVDU BUDETE MÍT ODVAHU, AŽ PŘIJDE NA VĚC, JAKO SE ZDÁ MÁ TA DOBEŠOVA ASISTENTKA?
Osobně se s nimi neznám, ale ze zákulisí MŠMT vím, že se o sloučení přímořízenek snaží (snaha, která může Dobešovi přinést blahořečení na věky věků) a opravdu se snaží nastavit nějakým způsobem srovnávání škol (snaha pozitivní, kdyby byl prozíravý, tak SCIO získá na svou stranu nějakou dlouhodobou zakázkou).
jaroslav
Je tam ještě "čistý" ministr ...??
jaroslav
Je tam ještě "čistý" ministr ...
stvan
V kontextu potvrzeného si mohu myslet, že pan Dobeš nepřemýšlí hlavou, ale úplně jinou částí těla.