Dobré zprávy

vakcina
14.9.2020 11:31
Týkají se každého z nás, protože hlásí pokrok v boji s Covidem-19. Měly by být na všech prvních stránkách novin a mluvící hlavy v televize by měly o nich pět laudamus. Proč se tak neděje?

Americký imunolog Dr. Anthony Fauci, který s podporou   Big Pharma sedí jako žába na prameni v křesle ředitele Národního institutu pro alergie a infekční nemoci pomalu čtyřicet let, se před časem uřekl, že sní vlastní klobouk, když Rusové budou mít  vakcínu proti conoraviru první. Ať si nechá chutnat, protože britský lékařský časopis Lancet před několika dny oznámil, že ověřovací zkoušky potvrdily účinnost očkovací látky nazvané Sputnik V podle první ruské družice, které otevřela lidem cestu do kosmu.   

Zpráva, kterou skupina dvaceti čtyř vědců  z nejrůznějších oborů pověřených, aby se podívali Sputniku na ledví, má název pro zasvěcence na pěti řádcích, ale nenechal jsem odradit (1).Už jsem rozlouskl jiné rébusy. Na konci druhé stránky se mé rozhodnutí začalo hroutit. Čím dál víc jsem se cítil intelektuálně umenšený, bolestně jsem si uvědomoval, že k pochopení mi chybí doktorát z virologie, infektologie a medicíny.  Přiznávám se a kaji, že na sedmé stránce jsem to vzdal.

Nicméně jsem se poučil, že ruská vakcinační škola  používá model tzv. přímé imunizace, kdy do těla očkovaných osob jsou vpichovány aktivní a neoslabené části virů, ovšem s geneticky zkrácenou životností pro množení. Lidé po očkování onemocní, prodělají mírnou nemoc, protože deaktivované viry se nemohou v těle přemnožit do takové míry, aby propukla těžká forma nemoci. Jedná se tedy o tzv. příznakové očkování, tedy takový způsob očkování, kdy člověk prodělá příznaky nemoci, tělo začne s virem zápasit a vytvoří si protilátky.

Zalistoval jsem na konec k několika odstavcům pod titulkem Conclusions. Závěr zprávy převedený do srozumitelné řeči zní:

Sputnik V, vyvinutá Gameljovým výzkumným centrem,  je bezpečná vakcína, která byla dobře snášená dospělými dobrovolníky,  vyvolala u  nich silnou odezvu buněčné imunity a vytvořila u všech testovaných protilátky.

Toto zjištění jednoho z nejstarších renomovaných medicínských magazínů je pečeť legitimnosti výsledků ruského výzkumu a zároveň dokazuje, že předběžný skepticismus v západních zemích o účinnosti vakcíny byl  předčasný a  neodůvodněný. Ale také nebrání západním prodejným sdělovacím prostředkům, aby prudkou palbou ze všech hlavní se nesnažily Sputnik V sestřelit.  Naši si také vystřelili: „Ruská vakcína je hazard, v Evropě ji neschválí“, napsal redaktor Idnes. „Ruská vakcína? Neetický hazard“, vypálil jeho kolega z Novinek.

Ruští představitelé vydali prohlášení, že Sputnik V bude vypuštěn nejpozději v říjnu a bude cenově přístupný i chudým zemím.

Prezident Donald Trump dělá vše pro to, aby USA dohnaly Rusko s co nejmenším zpožděním. Vsází na očkovací látku z Bill Gatesovy laboratoře Moderna, financované agenturou americké armády DARPA z rozpočtu Pentagonu a z grantů nadace manželů Gatesových. Laboratoř navíc úzce spolupracuje se třemi největšími výrobci vakcín v USA, koncerny MERX, AstraZeneca a Vertex.

Jde o první syntetickou geneticky upravenou vakcínu na světě, která v lidském těle bude sama vyrábět virové proteiny Covid-19, ale bez schopnosti množit se,  čímž se má aktivovat imunitní odezva. Vakcína ale může obsahovat i jiné skryté genetické informace a začít podle nich vyrábět naprosto nepředvídatelné proteiny v těle, načež  může dojít ke vzniku dosud neznámých a lidstvu  zcela cizích, zmutovaných virů a bakterií, které mohou vést ke vzniku nezničitelných organismů v lidském těle.

Vakcína z Gatesovy laboratoře byla v poslední fázi zkoušek, když byly zkoušky dočasně přerušeny. Důvod nebyl udán, ale podle New York Times se měl v klinické skupině dobrovolníků ve věku 35 až 45 let objevit znepokojivý případ zánětu míchy. Výrobce to popřel, aniž uvedl nějaký jiný důvod pauzy. Něco se nám tutlá? Nebo někdo šlápl na brzdu, aby vakcína byla k mání až po prezidentských volbách? 

 

 

jan-vitek
Český novinář žijící v Ženevě ve Švýcarsku.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.