Doktor Rath vyslovil tvrdou politickou pravdu

obrazek
8.1.2014 13:43
V době, kdy byl David Rath sledován policií, Petru Kottovi, jak prozrazují odposlechy, řekl toto: „Musíme dát lidem naději, trochu přidat na dávkách...ty peníze, buď se zadlužíš, nebo je někomu sebereš.“

Nikdo snad nepochybuje, že výběr, výdej a přerozdělování veřejných prostředků probíhá na základě politického přesvědčení aktuálně mocných. Když to řeknu zjednodušeně, ale bez přehnané nadsázky, tak pravicově orientovaní politici raději přednostně vezmou po hlavě asociálním hákem řadové občany. Naopak "bohatým" legislativně a "otupělými" represivními složkami umožní i šibalsky (předražovat veřejné zakázky, zaměstnávat na černo, žít v šedé ekonomice) optimalizovat své zisky a štědrými kapitalistickými (ve skutečnosti však SOCIALISTICKÝMI!!!) dotacemi v řádu desítek miliónů korun na výstavbu privátních hotelů, golfových hřišť či lyžařských areálů (Zemanův kancléř by to jistě potvrdil), nebo miliardovými na provoz "Agrofertů" (Babiš by to jistě potvrdil), jim bez dotazů na jejich majetkové poměry, které sociálně slabí běžně dostávají pokud žádají o sociální podporu na prosté přežití, umožní ještě více bohatnout. 

Na rozdíl od nich levicově orientovaní politici cílí (přesněji řečeno, cílit by stůj, co stůj měli) výběr, výdej a přerozdělování veřejných prostředků ve prospěch sociálního smíru, který je jednou z největších společenských hodnot, kterou stát může VŠEM!! občanům nabídnout. Bohužel jim tuto nezvratnou pravdu, místo stupidních seriálů či alespoň jejich prostřednictvím, nevtlouká den co den do hlavy. 

Když to řeknu zjednodušeně, ale bez přehnané nadsázky, tak levicově orientovaní politici by legislativně a za pomoci "čiperných" represivních složek měli "bohatým" znemožnit  optimalizovat šibalské zisky, aby mohli dát obyčejným lidem, tedy většině (nemělo by to být pro demokraty závazné?), jak řekl David Rath, NADĚJI!!! K tomuto výsledku není nutné se zadlužovat, neboť expresivní Rathuv výraz "sebereš", lze nahradit výrazem "solidární zdanění" a nekompromisním "výběreme všechny prostředky", které státu z DEMOKRATICKY!!! přijatých zákonů patří.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: David Rath, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.