Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 10.10.2016

obrazek
17.10.2016 09:27
Týdenní svodka. Rusko upozorňuje,že v Sýrii létají a bombardují letadla, na nichž jsou ruské pouze namalované znaky. Putin odhaluje, kdo zničil humanitární konvoj. Americká mírová delegace v Sýrii se obrátila proti vlastní vládě. Na administrativní hranici s Krymem se zastřelil ukrajinský vpjenský představitel.Wikileaks potvrdilo, že Clintonová prodávala zbraně ISIS. Donbas je v jednom ohni. V Kyjevě řádí batalion Azov (viz linkované zprávy:1:10:00). USA a velká Británie zvažují možnost zavedení ekonomických sankcí proti Sýrii a Rusku kvůli vyhrocení situace kolem Aleppa, prohlásili šéfové britské a americké diplomacie Boris Johnson a John Kerry.Zemřel velitel doněcké domobrany proslulý Motorola Arsen Pavlov.V neděli večer jej zabila bomba nastražená ve výtahu.

MiroslavPetrásek:Tieto správy sú lepšie ako všetky články u nás a na západe dokopy. (prestupľenie=zločin, priestupok):https://www.youtube.com/watch?v=Q7pNkUnBMHI 

http://www.nwoo.org/2016/10/15/washington-a-pariz-znovu-nastartovaly-propagandistickou-masinerii-proti-basarovu-rezimu/

http://svobodnenoviny.eu/putin-vime-kdo-znicil-humanitarni-konvoj-pro-aleppo/

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8945-americka-delegace-syrie-pravda

https://www.rt.com/viral/362321-us-jets-russian-colors/

https://www.rbc.ua/rus/news/admingranitse-krymom-zastrelilsya-ukrainskiy-1476630951.html

http://www.thepoliticalinsider.com/wikileaks-confirms-hillary-sold-weapons-isis-drops-another-bombshell-breaking-news/

https://cz.sputniknews.com/svet/201610173975095-Johnson-Asad-Rusove-valka-Syrie/https://cz.sputniknews.com/politika/201610173975153-Kerry-prijati-rozhodnuti-sankce-proti-Rusko-Syrie/

https://cz.sputniknews.com/svet/201610173976424-Ukrajinske-ozbrojene-sily-utok-jih-DLR-boj/

https://en.wikipedia.org/wiki/Arsen_Pavlov

Pondělí, 10.10.2016:

1; Nová prezidentka Estonska Kersti Kaljulaid si myslí, že Estonci a Rusové jsou členy jedné společnosti, a má v úmyslu komunikovat s ruskojazyčnými obyvateli v jejich mateřštině.

2; Na Maltu připluly dvě raketové lodě ruské vojenské námořní flotily. Během předchozí plavby do Středozemního moře lodě Zeljonyj Dol a Serpuchov uskutečnily tři starty raket s plochou dráhou letu Kalibr-NK na teroristy v Sýrii.

3; Vůbec nejde o Asada a Sýrii. V Sýrii byly strženy masky. Rok po akcích ruského letectva se podvodně pokřivený obraz vyjasnil: USA a teroristé jsou připraveni bojovat proti Rusku a zákonné vládě.

4; Čínští piloti se naučí číst v ruštině. Dodávka stíhaček Su-35 bude dodána Pekingu prakticky v téže modifikaci jako pro ruské letectvo.

5; Nechcete si bouchnout sekerou do ikony? V módě je dnes aktivní a agresivní ateismus, který není myslitelný bez rouhání, kontroverzních výstav a instalací se satanistickým obsahem maskovaných jako kultura.

6; Rozhovory o Sýrii jsou možné až po bitvě o Aleppo. Lídr opoziční skupiny Hmeimim Ilian Massad zveřejnil svůj pohled na vývoj konfliktu v zemi.

7; Hlad a žebrota. Jak přežívají ve válce syrské děti? OSN označila události v Sýrii za nejrozsáhlejší humanitární krizi současnosti.

8; Hollande má v úmyslu osobně vymluvit Putinovi podporu Asada. Prezident Francie François Hollande má v úmyslu osobně se zmínit Vladimiru Putinovi o nepřípustnosti podpory akcí syrské moci v Aleppu, jehož obyvatele považuje za oběti válečných zločinů.

9; Chřipka je čím dál nebezpečnější, Ukrajina bezmocnější. Začátek října je charakterizován počátkem nového epidemiologického období.

10; Majdanovská Ukrajina zůstala sama a připravuje se k výbuchu. Všichni okolo jsou zlí zrádci a nepřátelé.

11; Egypt je připraven poskytnout Rusku vojenskou základnu. Moskva a Káhira jednají o obnovení vojenské letecké základny v Sidí Barrání.

12; Nové centrum světového rozvoje – Velká Eurasie. Prezident Vladimir Putin v odpovědi na provokaci Západu a na zavedení sankcí proti Rusku navrhl nový globální projekt – partnerství Velká Eurasie.

13; Kvalitní obnova čínské armády. Čínské vojenské vzdušné síly spolu s celou armádou země v poslední době procházejí radikální kvalitativní obnovou probíhající velmi vysokým tempem.

14; Prezident Venezuely chce posílení vztahů s Ruskem. Maduro doufá, že bude moci nadále posilovat vztahy s Ruskou federací.

15; Torpédoborec americké armády se stal terčem raketového úderu u břehů Jemenu.Podle předběžných zpráv se střílelo z území pod kontrolou Húthiů.

16; Německá televizní nice nalezla „tajnou základnu ruské“ rozvědky v Srbsku. Západní analytici si myslí, že Rusové vytvořili „v srdci Balkánu pečlivě zamaskovanou vojenskou základnu, aby čelili expanzi NATO v regionu. Ve skutečnosti jde o záchranářské výcvikové středisko a sklad.

17; Haiťané postižení hurikánem Matthew, žádají o pomoc, ale prosí, aby dárci nepřeváděli peníze prostřednictvím Amerického Červeného kříže.

18; Moucha na tváři Hillary Clinton se stala senzací debat. Moucha, která si sedla na obočí kandidátky na prezidenta USA za Demokratickou stranu Hillary Clinton během televizní debaty s republikánem Donaldem Trumpem, vyvolala aktivní reakce v sociálních sítích.

19; Kurs jüanu spadl na minimum za posledních šest let. Čínská národní banka snížila kurs národní měny vůči dolaru skokově o 0,34% na hodnotu 6,7008. Jedná se o nejnižší kurs od září 2010.

20; Kandidát na prezidenta USA za Republikánskou stranu Donald Trump prohlásil, že ekonomika USA se rychle přibližuje k recesi.

21; Brennan přímo zbožňoval všechny ty sračky kolem výměny režimů po celém světě. Bývalý britský diplomat, který zastával vysoké posty v rozvědce Velké Británii a diplomacii EU, promluvil o tom, jak USA vyzbrojovaly syrské džihádisty.

22; V Gruzii byly oznámeny výsledky parlamentních voleb. Saakašviliho optimismus před volbami počítající s vítězstvím své strany se ukázal jako předčasný. Zvítězila strana „Gruzínský sen“ s s 48,6% hlasů, Saakašviliho strana vedená nyní jeho manželkou získala 27,14% a „Aliance patriotů Gruzie“ stěží přelezla pětiprocentní hranici.

23; V Dagestánu probíhá speciální operace. Byl zraněn příslušník specnazu. Včera večer byl na jihu Dagestánu vyhlášen režim protiteroristické operace. Silové struktury již zlikvidovaly tři ozbrojence.

24; Ukrajinská armáda vystřelila 135 dělostřeleckých nábojů na okraje Doněcka. Celkem za uplynulý den ukrajinské jednotky ostřelovaly frontová území 252-krát.

25; Raketové ostřelování torpédoborce americké armády u Jemenu. Byly zveřejněny další podrobnosti: Útok byl zahájen v 7 hodin ráno místního času. Radary zaznamenaly přilétající rakety a včas je zneškodnily. Útok americké plavidlo nijak nepoškodil.

26; V Kyjevě se ve velkém kradou kovové kanálové mřížky. Kijevavtodor (správa komunikací) musí kovové mřížky nahrazovat plastovými.

27; Neonacisté zbili penzisty na Kulikově poli v Oděse. Agresivní mladíci napadli starší lidi shromážděné na náměstí.

28; Svobodná ekonomická zóna na Krymu bude rozšířena. Bude k ní připojena pobřežní linie poloostrova a teritoriální vody Ruské federace o šířce 12 námořních mil.

29; Ukrajina se stane hlavním spojencem USA mimo NATO, říká Poltorak. Ukrajina usiluje o získání statusu hlavního spojence USA mimo NATO, ujišťuje ukrajinský ministr obrany Poltorak.

30; Lukašenko:Rusko a Bělorusko urovnaly ropný a plynový spor. Problémové otázky byly včera vyřešeny, upřesnil běloruský prezident.

31; NE zahraniční intervenci! V Lugansku proběhlo mnohatisícové shromáždění proti ozbrojené misi OBSE. K účasti na shromáždění proti vyslání ozbrojených misí vyzval obyvatele Luganska šéf Luganské republiky Igor Plotnickij.

32; Ceny elektrické energie mohou v Rusku v roce 2017 silně vzrůst. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj má v úmyslu uskutečnit indexaci tarifů na elektrickou energii pro obyvatelstvo v roce 2017 hned o 4%, tarify na dopravu energie o 3%.

33; Trump: Zatímco USA vyzbrojují kdovíkoho, Rusko a Asad zabíjejí teroristy. Mně se Asad vůbec nelíbí, ale likviduje Islámský stát. Rusko likviduje Islámský stát. Írán likviduje Islámský stát. A tito tři se nyní spojili kvůli slabosti naší zahraniční politiky, prohlásil kandidát na prezidenta USA.

34; V Doněcké republice byla v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády zraněna žena. Ostřelování obce Sachanka bylo vedeno z minometů ráže 82 mm.

35; Seděla bys ve vězení! Trump přerušil Clintonovou v půli slova během debaty. Kromě mouchy na obočí Hillary Clintonové dostali diváci další zářivý moment v podobě přímosti Donalda Trumpa.

36; V Polsku aktivisté rozbořili památník Ukrajinských nacistů. Aktivisté hnutí „Tábor Velkého Polska“ jsou rozhořčeni tím, že oficiální Varšava umožňuje Kyjevu oslavovat ozbrojence z UPA, kteří vraždili Poláky v letech 1943 až 1945.

37; V Záporoží muž zastrašoval svou rodinu něčím, co připomínalo náboj.

38; Porošenko: Postavíme most přes Dunaj. Prezident Ukrajiny se rozhodl vytřít zrak budovatelům Kerčského mostu. Slíbil, že přes Dunaj postaví most a zároveň spustí lodní dopravu. Opravdu smělé plány, uvážíme-li, že z Oděsy na místo uvažované stavby (Reni) vede silnice, po které se kvůli jejímu zbědovanému stavu nedá jet rychleji než 20 km/h.

39; Ukrajina s jadernými zbraněmi by připomínala opici s granátem, říká Leonid Kravčuk. Podle slov bývalého prezidenta Ukrajiny použít jadernou zbraň v Evropě může jen totální blázen.

40; Rusko vytvoří v Sýrii stálou vojenskou námořní vojenskou základnu. Bude sídlit v přístavním městě Tartus, kde je nyní umístěno centrum technického zajištění ruské vojenské námořní flotily.

41; V důsledku nočního ostřelování ze strany ukrajinské armády byly na předměstí Gorlovky poškozeny čtyři domy. Kromě toho museli lékaři operovat ženu zraněnou v důsledku ostřelování v obci Sachanka na jihu Doněcké republiky.

42; Prezident Ruské federace Vladimir Putin turecký prezident Erdogan se účastní speciálního zasedání Světového energetického kongresu v Istanbulu.

43; Šéf parlamentního shromáždění Rady Evropy vyzval k navrácení práv ruské delegaci. Situace, kdy Rusko není přítomno na shromáždění, nikomu nepomůže, ani Rusku, ani Shromáždění, ani kterékoli z dalších 46 zemí, myslí si Pedro Agramunt.

44; Putin: Není důvod mluvit o konci éry uhlovodíků. Prezident Ruska Vladimir Putin přisvém vystoupení na zvláštním zasedání 23. celosvětového energetického kongresu v Istanbulu prohlásil, že zatím nejsou žádné reálné důvody hovořit o tom, že éra tohoto druhu energie se chýlí ke konci.

45; Udělali jsme dobře, že jsme zlikvidovali rakety středního doletu, říká Gorbačov. Bývalý prezident SSSR vyzval Moskvu a Washington, aby obnovily dialog a vrátily se k hlavním prioritám, aniž by upřesnil, čí vinou byl tento dialog přerván.

46; Ukrajinská armáda přesunula do okolí hraničního přechodu Gnutovo tanky a obrněnou techniku. Podle zářijových doplňků k dohodám měly strany stáhnout dělostřelectvo ráže do 100 mm a také tanky a minomety. Bez ohledu na to je území Doněcké republiky pravidelně terčem ostřelování s využitím těchto zakázaných zbraní.

47; Výsadkové bojové vozidlo bylo zničeno při výsadku. Na internetu se objevilo video, na kterém během manévrů shazovali z vojenského dopravního letadla výsadkové bojové vozidlo (BMD-2), přičemž v důsledku technické chyby spadlo volným pádem z velké výšky na zem, kde později explodovalo. Příčinou bylo předčasné spuštění reaktivního systému.

48; Co asi umístí Rusko na základně v Tartusu? Ruská základna v Tartusu se stane mnohovrstevnatým faktorem vlivu na geopolitickou stabilitu v mimořádně důležitém regionu.

49; V Petrohradě byly stanoveny normy na vydávání chleba pro případ války. Vláda Petrohradu stanovila potravinové normy, které zaručí každému obyvateli 30 gramů chleba na den na dobu dvaceti dnů.

50; Ozbrojení bandité přepadli farmáře ve Vinnické oblasti. Policie mlčky pozorovala zločin a ani se nepokoušela zasáhnout.

51; Rusko zahájilo návrat na Blízký Východ,říká poslanec Státní dumy o vojenské základně v Sýrii. Krasov poznamenal, že Sýrie je strategickým partnerem Ruska. Země se společnými silami perou s mezinárodním terorismem.

52; Cena ropy značky Brent poprvé za poslední rok překročila 53 dolarů za barel. Světové ceny ropy v pondělí zrychlily růst v souvislosti s prohlášeními prezidenta Ruské federace Vladimira Putina v Istanbulu.

53; Mannerheimova pamětní deska v Petrohradě byla poškozena sekerou. Předtím byla pamětní deska plita barvou.

54; Kyjev se musí soustředit na penzijní reformu, říká šéf zastoupení Evropské unie. Mingarelli dodal, že Kyjev musí pokračovat v boji proti Korupci, v reformě ohledně decentralizace a vykonat práci na zlepšení investičního klimatu.

55; Každý druhý Ukrajinec se přiznal ke strachu o svůj život. V hodnocení úrovně kriminalisty ve vlastním městě se názory respondentů rozcházely.

56; Syrské ministerstvo obrany komentovalo vytvoření ruské vojenské námořní základny v Tartusu. Vytvoření stálé vojenské námořní základny Ruské federace v syrském Tartusu posílí bojeschopnost syrské armády a urychlí vítězství nad teroristy, prohlásil brigádní generál Samir Suleym.

57; Klauni s mačetami zaútočili v Británii na auto s dětmi. V Manchesteru dva klauni s mačetami zaútočili na auto, které zastavilo na semaforu.

58; Může Rusko přijít o právo veta v Radě bezpečnosti OSN? 8. října Rusko vetovalo návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN předložený Francií a Španělskem, který předpokládal zákaz letů vojenského letectva nad syrským městem Aleppo.

59; Gorbačov vyzval k zákazu válek. Exprezident SSSR Michail Gorbačov vyzval k úplnému zákazu a likvidaci jaderných zbraní a k demilitarizaci mezinárodních vztahů.

60; SBU zadržela bývalého důstojníka ukrajinských ozbrojených sil za pokus vyvézt do Ruska tajné informace. Bylo zahájeno trestní řízení podle článku „vyzrazení informací vojenského charakteru představujících státní tajemství“.

61; Ukrajina je připravena k útoku! Ukrajinská armáda je kompletně připravena k útoku a vojáci ukrajinské armády dostávají „dobře míněné“ instrukce, že jim nebude kladen odpor, protože armády Doněcké a Luganské republiky je připravena vzdát se svých pozic.

62; Situace v Sýrii je do nebe volající katastrofa, říká generální tajemník Rady Evropy. Generální tajemník Rady Evropy Thorbjørn Jagland označil situaci v Sýrii za „do nebe volající katastrofu“ a „bankrot Rady bezpečnosti OSN“.

63; Kyjevská oblast požaduje od Vlády Ukrajiny autonomii. Pokud stát nezvládá své povinnosti, musí se o své pravomoci podělit, myslí si poslanec Vladimir Majboženko za stranu Ukrop.

64; V europarlamentu zveřejnili možné datum zrušení víz pro Ukrajinu. Mělo by být vše připraveno do prosince. Úřady Ukrajiny a Gruzie předpokládají, že EU poskytne bezvízový styk pro jejich občany ještě letos.

65; Ruské ministerstvo obrany tvrdě odpovědělo ministrovi obrany Velké Británie na obvinění z pokusů prodlužovat válku v Sýrii. Výsledky akcí ruského letectva v Sýrii jsou známy. Není ale jasné, čeho dosáhla Velká Británie, prohlásil oficiální představitel Ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

66; Ceny ropy obnovily roční maxima. Ceny ropy poskočily na maximum za poslední rok na základě optimismu ohledně snížení světové těžby paliv, přitom ropa Brent během pondělního obchodování překročila hranici 53 dolarů za barel.

67; Bojové vozidlo pěchoty ukrajinské armády, které směřovalo k naložení, se u Lvova převrátilo do příkopu.

68; Evropská unie zveřejnila podmínky vyčlenění 600 milionů euro pro Ukrajinu. Zástupci EU a Ukrajiny jednají.

69; Během hromadné rvačky u vesnického klubu Bobrovickém okrese v Černigovské oblasti někdo do davu hodil granát.

70; Putin a Erdogan odstartují projekt Turecký proud. Podle výsledků setkání prezidentů Ruska a Turecka bude podepsána mezivládní dohoda o výstavbě plynovodu Turecký proud, prohlásil šéf Gazpromu Alexej Miller.

71; V Polsku nedaleko Varšavy na večírku pobodali čtyřiačtyřicetiletého Ukrajince do břicha. Ten v nemocnici zemřel. Všichni účastníci setkání byli pod vlivem alkoholu.

72; Bill Clinton mě znásilnil a Hillary mi vyhrožovala, svěřila se Američanka v televizním vysílání. Kandidát na prezidenta USA za Republikánskou stranu Donald Trump přivedl na druhé kolo debat čtyři ženy, které obviňovali Billa Clintona z pokusů o znásilnění a ze sexuálního vydírání.

73; Rusko a Turecko podepsaly dohodu o Tureckém proudu. Dohoda byla podepsána na základě rozhovorů prezidentů Ruska a Turecka Vladimira Putina a Recepa Tayyipa Erdoğana.

74; Ruská základna v Sýrii vytvoří novou realitu ve světě, říká arabský expert. Američané musí chápat, že nyní již nejsou devadesátá léta a Rusko má velkou sílu, dodal.

75; Puškov tvrdě odpověděl bývalému velvyslanci USA Michaelu McFaulovi na návrh vrátit Krym Ukrajině: Zapomeňte na Krym. Nebylo by spíš lepší, kdyby USA přestaly vyměňovat režimy, chránit Džebhat an-Nusrá a používat vůči Rusku politiku sankcí a hrozeb?

76; Syrská armáda zlikvidovala velitelské stanoviště teroristů nedaleko Aleppa. Podle informací domobrany je mezi zabitými i vůdce oddílů.

77; Ukrajina se stane velkým problémem pro příštího prezidenta USA, píše Foreign Policy. Z mnoha zapomenutých zahraničně-politických kastrolů a pánviček, které na sporáku očekávají příštího prezidenta USA, je jedna s názvem Ukrajina, která může velmi brzy přetéct.

78; Šéf Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexandr Turčinov označil Rusko za hlavní faktor nebezpečí ve světě.

79; Politika chyb Evropské unie ohledně Sýrie nepřiblíží součinnost s Ruskem, říká Kosačov. Šéf Evropské rady Donald Tusk prohlásil, že považuje za nutné prodloužit platné sankce proti Rusku, mimo jiné kvůli situaci v Sýrii.

80; NATO komentovalo rozmístění Iskanderů u Kaliningradu. Rusko postupuje podle navyklého vzorce chování, když rozmisťuje raketové komplexy Iskander-M v Kaliningradské oblasti, prohlásil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

81; Ministři obrany NATO správně pochopily náznak ruských kolegů. Rozmisťování Iskanderů v Kaliningradské oblasti podstatně mění vojensko-politickou situaci v regionu, neboť ve skutečnosti zajišťuje taktickou převahu ruských ozbrojených sil.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 11.10.2016:

1; Ukrajina nedala souhlas s uskutečněním setkání lídrů Normandské čtyřky. Předtím asistent prezidenta Ruské federace Jurij Ušakov prohlásil, že setkání lídrů Normandské čtyřky se může konat 19. října v Berlíně.

2; Byl zlikvidován „ministr informací“ Islámského státu, potvrdili teroristé. V září Pentagon oznámil likvidaci ministra informací Islámského státu v důsledku úderu leteckých sil koalice ve městě Rakká.

3; „Tank budoucnosti“ USA podstatně zaostává za obrněnou technikou Ruské federace, říká expert. USA představily tank budoucnosti jménem Griffin. Avšak nový lehký tank není pro ruskou obrněnou techniku konkurencí.

4; Ukrajina se chystá vystoupit ze Společenství nezávislých států. V Kyjevě oživili myšlenku vystoupení Ukrajiny z SNS.

5; Trump, ženy a absolutně americká historka. Donald Trump samozřejmě zvítězil. A nejen v druhém kole debat s Hillary Clinton, nýbrž i v něčem daleko důležitějším: Clintonová přišla na debatu navzdory děsivému obrazu Trumpa, který na její objednávku chrlí americká mainstreamová média. Tím přiznala, že je tento obraz vylhaný. Kdyby byl pravdivý, musela by zhnuseně odmítnout se s takovým člověkem setkat. Svou slabost ukázala už tím, že vůbec přišla.

6; Ministr obrany Číny jmenoval hlavní hrozba míru na planetě. Čínský ministr obrany Chang Wanquan si myslí, že globální strategická stabilita je ohrožena snahou „některých zemí“ o totální dominanci ve vojenské sféře.

7; Pentagon zahajuje v Sýrii skrytou válku nového typu. Říkejte tomu třeba skrytá válka nebo třeba šťouchání klackem do mrzutého medvěda – nazývejte si to, jak chcete, ale fakt je, že syrská válka vstoupila do nové a ještě nebezpečnější fáze.

8; Kyjev vysvětlil, co pro Ukrajinu znamená vystoupit ze SNS. Na ministerstvu poznamenali, že v platnosti mají zůstat jen ty dohody, které budou pro Ukrajinu výhodné. Ostatní budou vypovězeny.

9; Ukrajinské ministerstvo zahraničí vysvětlilo, proč si země zachovala diplomatické vztahy se „zemí – agresorem“. Zachování diplomatických vztahů s Ruskem umožní komunikovat s „agresorem“ bez prostředníků.

10; Na hranici s Krymem byl zadržen ukrajinský extremista. Ruští pohraničníci na hranici s Krymem na hraničním přechodu Džankoj zadrželi občana Ukrajiny, který u sebe měl extremistickou literaturu.

11; Rusko obnovuje dovoz ovoce z Turecka, prohlásil prezident Ruské federace Vladimir Putin na základě výsledků rozhovorů s prezidentem Turecka Erdoganem.

12; Italští poslanci projednají během návštěvy Krymu zrušení sankcí a podnikatelské projekty. Velká delegace italských poslanců a zástupců podnikatelské sféry navštíví Krym 13. až 16. října. Zástupci delegace mají v úmyslu se seznámit s podnikatelským klimatem a investičními možnostmi v regionu.

13; Prokurátory a ministry Ruska budou chránit kozáci. Kozáci budou brzy zapojeni do ochrany ministerstev, prokuratur a dalších důležitých státních objektů. Příslušný návrh zákona je už připraven na pokyn vicepremiéra Dmitrije Rogozina.

14; Noční ostřelování ze strany ukrajinské armády: Zahynula civilní obyvatelka. V operativním velení Doněcké republiky sdělili, že podle předběžných informací v obci Sachanka bylo zaznamenáno pět zásahů obytných domů.

15; Ukrajinská armáda se pochlubila obrněným vozem Otaman, který se ukázal jako plagiát. Ukrajinští fušeři zfušovali „nový“ obrněný automobil a přidělali k němu velkorážné dělo. Ve skutečnosti byla tato myšlenka okopírována z ruského obrněného transportéru BTR-82.

16; Saúdská Arábie přiznala letecký úder na civilní obyvatele v Jemenu, píší média. Prozatím není jasné, zdali se k bombardování pohřebního průvodu rozhodl sám pilot nebo k tomu dostal pokyn od nadřízeného velení.

17; Slabost rublu spočívá v masové povaze investic. Jeden z nejlepších prognostiků ohledně ruské měny našel v třetím kvartálu nejzranitelnější místo ruské měny. Spočívá v masových investicích do rublu.

18; Merkelová pozvala Puitna, Hollanda a Porošenka na večeři do Berlína. Setkání lídrů zemí Normandské čtyřky se může konat už za týden.

19; Pokud zavedeme víza, utečou Ukrajinci do Ruska, říká představitel ukrajinského ministerstva zahraničí. Rusko může milionům Ukrajinců říct, že se nemusí vracet na Ukrajinu kvůli vyřízení víz a nabídnout jim ruské občanství, říká diplomat a hned varuje, že mnoho Ukrajinců pracujících v Rusku bez váhání uposlechne.

20; NATO a EU požadují prodloužení protiruských sankcí. Šéfové Evropské rady, Evropského parlamentu a NATO se vyslovili pro prodloužení tvrdé politiky vůči Moskvě.

21; Iluze nezranitelnosti USA pod deštníkem protiraketové obrany může vést nepředvídatelným následkům, říká generální štáb Ruské federace. Svým jednostranným odstoupením od Dohody o protiraketové obraně z roku 1972 Washington v roce 2002 zničil samotné základy systému globální strategické rovnováhy.

22; Ukrajina kolem poledne obnovila ostřelování obce na jihu Doněcké republiky. Palba je vedena z minometů ráže 120 mm.

23; Šéf Gazpromu zveřejnil termín zahájení výstavby Tureckou proudu. Připomeňme, že včera Moskva a Ankara podepsaly mezivládní dohodu o realizaci projektu „Turecký proud“.

24; Ruská delegace musí přijet na Eurovizi s doprovodem, říká ukrajinská zpěvačka. Je zcela zřejmé, že atmosféru a situaci před soutěží budou právě představitelé mediálního prostoru nejvíc vyostřovat.

25; V Kyjevské oblasti se zřítila škola. V jedné ze škol se propadly stropy v několika patrech a zřítila se průčelní stěna. Žádné z dětí nebylo jako zázrakem zraněno. Nyní musí úřadníci zjistit, co bylo příčinou této mimořádné události.

26; Putin se odmítl setkat s Hollandem, říká zdroj. Podle informací agentury Reuters ruská strana zrušila návštěvu hlavy státu v Paříži, která se měla konat příští týden.

27; Velká Británie přijde o více než 80 miliard dolarů po vystoupení z EU. Vystoupení Velké Británie z EU může mít pro ekonomiku a rozpočet země dost bolestivé dopady. Celý problém je v tom, že může dojít ke ztrátě přístupu k finančnímu trhu, což už samo o sobě znamená ztráty v řádu desítek miliard dolarů.

28; Saúdského školáka čeká vězení za online flirt s Američankou. Poté, co dívka vystavila nahrávky jejich rozhovoru na YouTube, náboženská policie školáka zatkla za nemorální chování.

29; V Kremlu potvrdili, že Putin zrušil cestu do Paříže. Prezident přijal rozhodnutí zrušit tuto návštěvu, protože vypadlo několik bodů z programu návštěvy, upřesnil tiskový tajemník ruského prezidenta. Šlo například o akce spjaté s otevřením ruského kulturně-duchovního centra.

30; V Rusku končí bezplatná privatizace obydlí. Na ministerstvu stavebnictví Ruské federace předpokládají, že další vlny bezplatné privatizace už následovat nebudou.

31; Ukrajinská armáda zahájila palbu na okolí Jasinovaté z těžkých minometů. Jen za posledních 24 hodin bylo zaznamenáno 462 případů porušení režimu příměří ze strany ukrajinské armády.

32; Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil stíhání ukrajinských příslušníků silových struktur, kteří unášeli občany Ruska. Od dubna 2014 nezjištěné osoby z vyššího vedení silových struktur Ukrajiny vytvořily zločinné spolčení pro únosy a obchodování s lidmi.

33; Skype spustil servis synchronního překladu do ruštiny. Ruština je jeden z nejpoužívanějších a přitom nejsložitějších a nejpoetičtějších jazyků. Díky překladači Skype miliony ruskojazyčných osob mohou komunikovat v rodném jazyce s obyvateli jiných zemí, říkají ve společnosti Microsoft.

34; Jak Putin požádal Hollanda, aby byl zdvořilejší. Hysterie rozpoutaná francouzským prezidentem Hollandem 9. října měla naprosto zákonitý dopad: Putin prostě zrušil návštěvu Paříže.

35; Ukrajinské internetové médium zveřejnilo mapu Ruska i s Krymem. Pikantní aspekt spočívá v tom, že se jedná o server „Krym. Reálie.“, který se pokouší dokázat, že návrat Krymu do Ruska je okupací.

36; Hillary Clinton je kandidátkou budoucí války s Ruskem. O čem musíme přemýšlet v předvečer amerických prezidentských voleb? V poslední době politické kampaně v USA stále více opouštějí realitu a kandidáty na ten či jiný post stále méně zajímají reálné potřeby voličů. Nyní už situace začala být naprosto absurdní.

37; Unikátní Ratnik: Brýle chrání bojovníky před střepinami letící rychlostí až 350 m/s. Na polygonu v Alabinu nedaleko Moskvy proběhly další zkoušky ruského kompletu bojové výstroje Ratnik.

38; EU pouští do světa mizernou propagandu proti Rusku, říká dánský politik. V základech EU je představa o Rusku jako o revanšistickém a imperialistickém státu, které nikdy nemůže být spojencem.

39; U Oděsy byl zavražděn bývalý náčelník kriminální policie. Tělo policejního úředníka objevili pracovníci soukromé bezpečnostní agentury, které zavolali sousedi, když si všimli pootevřených dveří do bytu.

40; Příměří bylo zmařeno: V Doněcké republice byli dva lidé zabiti a dva zraněni. Z a uplynulých 24 hodin ukrajinští vojáci 252-krát porušili režim zastavení palby, z toho v 136 případech byly použity zbraně zakázané Minskými dohodami.

41; Objem zahraničních investic do ruské ekonomiky vzrostl na 3,6-násobek. Vyplývá to z informací Ruské centrální banky.

42; Pekelná krutost: Ukrajinská „dobrovolnice“ vyzývá ke krvavým popravám ve stylu Islámského státu. K tomu, abychom zvítězili nad ozbrojeným nepřítelem, jej nestačí jen efektivně fyzicky likvidovat, tvrdí neonacistka Bilozerskaja, která si stěžuje na kritiku těchto metod ze strany mezinárodního společenství.

43; Ukrajinská armáda při ostřelování Doněcké republiky za posledních 24 hodin 334-krát použila Minskými dohodami zakázané zbraně, říká Basurin. Ukrajinští vojáci za poslední den ostřelovali frontové území Doněcké republiky téměř pětsetkrát. Více než polovina případů byla s použitím zbraní zakázaných Minskými dohodami.

44; Za vítězství nad zlem je třeba platit: Jak Pentagon ospravedlňuje válečné zločiny. Washington tvrdošíjně obviňuje Rusko z válečných zločinů údajně páchaných v Sýrii.

45; Symbol ukrajinské armády je plní lopatka. Na Ukrajině vydali agitační video, který pobavil internet. Video je opravdu originální. Na jeho přípravě se podílel na objednávku ministerstva obrany konsultingová společnost a reklamní agentura.

46; Dohoda o „Tureckém proudu“ je porážkou USA, píší DWN. Vytvoření nového plynovodu povede k ekonomickému propojení Ruska, EU a Turecka a ke zvýšení ruského podílu na evropském trhu s plynem.

47; Konzulát Ukrajiny vyhrožuje italským politikům kvůli jejich návštěvě Krymu. Členové regionálních rad několika oblastí Itálie, kteří plánovali cestu na Krym, dostali dopis s výhrůžkami od konzulátu Ukrajiny v jejich zemi, informovala italská delegace.

48; V USA byla zaregistrována rekordní úmrtnost matek po porodu. V USA byl v roce 2016 zaznamenán rekordně vysoký koeficient mateřské úmrtnosti. Tento ukazatel přesáhl už hodnoty mateřské úmrtnosti v Rusku, Libyi, Pákistánu či Saúdské Arábii. V USA činí 26,4 na sto tisíc porodů, zatímco například ve Vietnamu činí 15,7 - v Palestině 16,2 – v Íránu 20,8 – v Libyi 22,8. V roce 2015 bylo v USA zaregistrováno 1.063 úmrtí matek, což je více než třikrát více než v celé Západní Evropě. Zatímco v USA se počet těchto úmrtí od roku 2000 zvýšil o 389, v daleko menším Rusku se snížil o 315 (z 655 na 340).

49; Ukrajina požaduje odstoupení šéfa Parlamentního shromáždění kvůli postojům k Rusku. Podle názoru Ukrajiny v poslední době Agramunt vydává veřejná prohlášení, které se kompletně shodují s ruskou pozicí.

50; Obama slibuje vyslání člověka na Mars v roce 2030. Více než tisíc společností téměř ve všech padesáti státech pracuje na projektech pro komerční lety do kosmu, poznamenal prezident USA.

51; Britský ministr zahraničí obvinil Rusko z útoku na humanitární konvoj u Aleppa. Dostupné družicové snímky ukazují prý na to, že útok byl uskutečněn ze vzduchu a za tmy, řekl Boris Johnson.

52; Buďto reforma nebo rozpad, říká bývalý premiér Polska o EU. V Evropě sílí populisté, prohlásil v interview pro německý list Die Welt. Kontinent se rychle mění, a to nikoli nejlepším směrem.

53; Vlajková loď 6. flotily USA vplula do Černého moře. Velitelsko-štábní plavidlo Mount Whitney proplul černomořskými úžinami a vplul do Černého moře.

54; Nejdřív volby, pak hranice, říká Hollande o Donbasu. Prezident Francie připomněl, že toto pořadí je uvedeno i v Minských dohodách.

55; Jaroš se chystá jet na tancích do Doněcka, Luganska, Rostova a Voroněže. Bývalý šéf extremistů Pravého sektoru si myslí, že bratři tankisté ještě neřekli poslední slovo v historii rusko-ukrajinské válce. Však se ještě projedou naše tanky po Doněcku a Lugansku a splatí národní dluh i v Rostově a Voroněži.

56; Britský ministr zahraničí vyzval k protestům před ruským velvyslanectvím. Boris Johnson vyjádřil údiv v souvislosti s absencí jakýchkoli protestních akcí proti politice Ruska v Sýrii před ruským velvyslanectvím v Londýně.

57; Zrušení Putinovy návštěvy Paříže připomíná atmosféru studené války, píše Le Monde. Francouzský list Le Monde srovnal zrušení návštěvy prezidenta Ruska Vladimira Putina v Paříži s časy studené války.

58; Nebezpečnost protiraketové obrany USA pro jaderný potenciál Ruské federace a Číny se ukázala jako podceněná. V generálním štábu Ruské federace připomněli schopnost americké protiraketové obrany zachycovat balistické rakety v úvodní fázi letu a také schopnost ničit orbitální družice.

59; USA chystají provokace proti ruskému letectvu na syrském nebi. Kanadský novinář Christian Boris 6. října umístil na svém Twitteru fotografie amerických letadel F/A-18 natřených barvami ruského maskování.

60; Obyvatelé Krymu mají právo žádat kompenzace za blokádu, říká francouzský expert. Ukrajina po sjednocení Krymu s Ruskem přerušila dodávky vody z Dněpru na Krym přes Severokrymský kanál. Jakékoli sankce by se neměly dotýkat práv civilního obyvatelstva, což zde nebylo splněno. Totéž se týká nedávného přerušení dodávek elektřiny.

61; Ukrajinský ministr zahraničí, který si udělal ostudu při interview, obvinil novináře z provokace. Novinář státní rozhlasové stanice Deutsche Welle a moderátor pořadu Conflict Zone Tim Sebastian mě záměrně provokoval během interview, prohlašuje ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin.

62; Zacharova zostudila britského ministra. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova komentovala výzvy britského ministra zahraničí Borise Johnsona k protestům před velvyslanectvím Ruska v Londýně. Ministr vyzýval Rusko ke studu. Nyní dosáhl svého. Rusko se za britského ministra hluboce stydí.

63; Americké korporace už šestý kvartál za sebou registrují propad zisků. Zisky společností USA, jejichž akcie jsou zahrnuty do indexu Standard & Poor’s 500 podle výsledků za červen až září už šestý kvartál po sobě padají, vyplývá z informací FactSet.

64; EU nebude v říjnu projednávat bezvízový styk s Ukrajinou. Na programu Evropského parlamentu není ani bod o potvrzení vízové liberalizace pro Gruzii.

65; Hollande diskreditoval zahraniční politiku země, řekl bývalý premiér Francie. Se svými bláboly o syrské krizi François Hollande zůstane pro historii prezidentem, který zdiskreditoval zahraniční politiku Francie, zaznělo od Françoise Fillona.

66; Ukrajinští námořníci spolupracovali s teroristy, hlásí španělské četnictvo. Ukrajinští námořníci se podíleli na činnosti zločinecké sítě,která dodávala teroristům zbraně a drogy.

67; Státní department prohlásil, že Rusko a syrská armáda chtějí silou dobýt Aleppo. Oficiální představitel státního departmentu USA John Kirby prohlašuje, že Rusko a syrská vládní vojska chtějí dobýt Aleppo silou.

68; Proč Putin odmítl setkání s Hollandem? Známý ruský politolog Alexandr Kazakov řekl, co konkrétně znamená odmítnutí prezidenta Ruska Vladimira Putina setkat se se svým francouzským kolegou Hollandem. Skutečným důvodem nejsou hloupé výroky o Sýrii, ale protokol francouzského prezidenta, který změnil program návštěvy bez konzultace s Moskvou.

69; USA zvýší podporu teroristů Islámského státu, říká lídr Hizballáhu. Vedení USA podporuje zbraněmi a penězi teroristickou skupinu Islámský stát kvůli eskalaci konfliktu v Sýrii a budoucí rozdělení země, prohlásil generální tajemník libanonského hnutí Hizballáh Hasan Nasralláh.

70; Schizofrenik a bývalý šéf drogové policie Ukrajiny Ilja Kiva řekl v interview, jak se stal šéfem federace domina. Prý proto, aby se vetřel do přízně a důvěry Vladimira Putina.

71; Severní Korea je připravena na válku s USA. KLDR vyjádřila připravenost ke zvětšování svého jaderného potenciálu.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 12.10.2016:

1; USA slibují odpověď na kybernetické útoky údajně spojené s Ruskem. Tajné služby USA opakovaně obvinily Rusko z toho, že se pokouší ovlivnit výsledek voleb, přičemž naznačovaly, že Rusko podporuje kandidáta republikánů Donalda Trumpa.

2; Ekonomický a politický tlak USA na Rusko nefunguje, říká velvyslanec. Politický a ekonomický tlak na Rusko za účelem vyřešení jakýchkoli sporných otázek nefunguje, prohlásil během svého vystoupení na univerzitě Johna Hopkinse velvyslanec Ruské federace v USA Sergej Kisljak.

3; Rada federace plánuje ratifikaci dohody o časově neomezeném umístění ruské letecké základny v Sýrii. Rada federace na svém středečním zasedání projednala smlouvu o umístění letecké skupiny ruských ozbrojených sil na území Sýrie.

4; Francouzský prezident si bere příliš velké sousto, říká Avakov. Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov ostře zkritizoval slova francouzského prezidenta Hollanda o opatřeních na urovnání konfliktu v Donbasu.

5; Volby lékaře v blázinci. Spisovatelka Jelena Kotova poznamenala, že prezidentská volební kampaň v USA stále více připomíná volby lékaře mezi pacienty psychiatrické kliniky.

6; Washington není ochoten ke konfliktu s Moskvou na nebi nad Sýrií, říká důstojník rozvědky USA. Podle slov podplukovníka rozvědky ve výslužbě Ralfa Peterse Barack Obama byl natolik apatický a neakční, že Rusko ovládlo nebe nad Sýrií.

7; Rusko a Turecko: Pokus o nový začátek. Podle prohlášení obou lídrů se vztahy obou zemí vrátily ke stavu před listopadem 2015.

8; Rozvod Ukrajiny a Gruzie: Kdo koho vlastně kolonizoval? Gruzínská okupace Ukrajiny se nekonala, ale co je zajímavé – pokus o ukrajinský „vpád“ do Gruzie také skončil neúspěchem.

9; USA neposkytly žádné důkazy o podílu Ruské federace na hackerském útoku, říká velvyslanec. Velvyslanectví Ruské federace neobdrželo žádné důkazy o podílu Ruské federace na útoku na Demokratickou stranu USA, řekl novinářům velvyslanec Ruské federace v USA Sergej Kisljak.

10; Ukrajinská moc se bojí útěku svých občanů do Ruska. Podle všeho se hrozba ze strany Ukrajiny o zavedení víz pro občany Ruska v nejbližší době nesplní.

11; Dva měsíce zadržovali chlapci hitlerovce před Moskvou. Hrdinský čin kremelských kadetů si připomene celá Moskva a okolí. 15. října v obci Jaropolec v Volokolamském okrese proběhne u památníku kadetů kremelského pluku shromáždění věnované hrdinskému činu pluku v bitvě u Moskvy v roce 1941.

12; Raketový komplex méněcennosti: Čím vlastně Iskander znepokojuje NATO? Ministři obrany 28 členských zemí NATO chtějí ve dnech 26. až 27. října projednat v Bruselu situaci s přesunem ruských operativně-taktických raketových komplexů.

13; Znova všem vypálil rybník. Na Západě shrnuli výsledky Putinovi návštěvy v Turecku. Západ je znepokojen. Návštěva ruského prezidenta v Istanbulu podstatně změnil rozložení sil na všech frontách. A všude ve prospěch Moskvy. Tohle Západ jen tak nestráví. Ale bude muset.

14; Putin vítězí nad Clintonovou i Trumpem v internetových volbách prezidenta USA. On není Američan, neúčastní se volební kampaně v USA, a přesto vítězí.

15; Ve městě Vinnica „dekomunizovali“ pomník padlých sovětských letců. Letadlo MiG-15 představující pomník letců, kteří osvobodili město v roce 1944 od fašistů, bylo instalováno v březnu 1969. „Vděční“ potomci s ním naložili po svém...

16; Rusko už nikdy nebude bojovat na svém území. Putinův poradce poskytl drsné interview německému Spiegelu. Evropa musí pochopit, že nyní je naše důvěra rovna nule, vysvětlil německým novinářům Sergej Karaganov.

17; Tohle je Sparta! Jak probíhají cvičení legendárního batalionu? Na polygonech Donbasu naprosto neztrácejí čas. Sparta pod velením legendárního Motoroly nacvičuje vytlačení nezvaných hostů z Ukrajiny tam, odkud přišli.

18; Peskov může být uvolněn z funkce, píší média. V nejbližší době mohou Peskova zvolnit z funkce tiskového tajemníka prezidenta Ruska, aby mohl zaujmout funkci asistenta hlavy státu pro mezinárodní otázky.

19; Vendeta po kyjevsku: Restauraci zlikvidovali traktorem. V úterý ráno se u restaurace v centru Kyjeva náhle objevil bagr a začal ničit terasu restaurace, kde se nacházeli číšníci, ochranka, správci a dokonce hosté lokálu.

20; Plovoucí jeřáb se potopil u břehů Krymu. Po posádce se pátrá. V danou chvíli jsou tři členi posádky prohlášeni za nezvěstné.

21; K Porošenkovi není alternativa, říká šéf administrativy prezidenta Ukrajiny. Porošenko připravuje informační pole pro své zvolení na druhé období.

22; Proč Jemen útočí na plavidla USA a arabské koalice? Rijád neoficiálně přiznal podíl koalice na leteckých úderech. Co se vlastně v Jemenu děje?

23; Byla zveřejněna reakce Eduarda Basurina na video SBU se zajatým bojovníkem Doněcké republiky. Basurin uvedl, že bojovník nebyl „zadržen“, nýbrž vzat do zajetí při útoku ukrajinské diverzní skupiny.

24; USA se mohou pouze dohadovat, čeho všeho jsou schopny ruské systémy protivzdušné obrany, píší německá média. Rusko rozmístilo v Sýrii své ultramoderní raketové protivzdušné systémy S-300 a S-400, které jsou schopny zajistit obranu velké části země. Západ se může jen dohadovat, jak velké jsou ve skutečnosti jejich možnosti.

25; Ukrajina obdržela úvěr od MMF, nyní je možné „dekomunizovat“ důchodce. Ukrajinský důchodce se musí pokaždé, když mu nestačí peníze na večeři, utěšovat myšlenkou na úvěr získaný jeho vládou od MMF a najíst se těchto zářných emocí.

26; Rubl může koncem roku posílit. Ruská měna má při zachování stávající dynamiky cen ropy stále více šancí do konce roku 2016 ještě více posílit než vykázat pokles . Prohlásil to šéf banky VTB Michail Zadornov.

27; Rada federace schválila umístění letecké skupiny letectva ruské federace v Sýrii. Složení ruské letecké skupiny bude určováno ruskou stranou po dohodě se syrskou stranou, píše se v textu dohody.

28; USA vyhrožují, že odpovědí na „útoky ruských hackerů“. O připravovaném recipročním opatření informoval představitel Bílého domu Josh Earnest.

29; Noční ostřelování Doněcka: Ukrajinští ozbrojenci odhodili jakýkoli stud. Uplynulá noc byla v Doněcku a na frontách v Doněcké republice velmi neklidná.

30; Německo trpí sankcemi proti Rusku, říká německý poslanec. Vy tady diskutujete o tom, jaké škody to přináší Rusku, ale my už diskutujeme o tom, jaké škody způsobují tyto sankce nám.

31; FSB a Ministerstvo vnitra uskutečňují speciální operaci proti členům skupiny Hizb ut-Tahrír (Strana osvobození) na Krymu. Příslušníci silových struktur potvrdili fakt uskutečnění pěti prohlídek u šéfů a aktivních členů v Rusku zakázané organizace.

32; Kdo připravuje juvenilní revanš v Rusku? Zatímco pozornost Rusů je připoutána k Sýrii a Donbasu, vyznavači hodnot cizích ruské kultuře v Rusku implantují juvenilní justici.

33; V důsledku ostřelování byl zraněn voják Doněcké republiky. Nepřítel pokračuje v každodenním porušování režimu zastavení palby. V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády trpí jak vojáci, tak i civilní obyvatelstvo.

34; Typická Ukrajina: V Kyjevě našli u dětského hřiště granát. Oznamovatel sdělil policistům, že na místě, kde byla munice zjištěna, obvykle nocuje bezdomovec.

35; Německá média: Turecký proud je další porážka USA. Nová mezivládní dohoda mezi Tureckem a Ruskem ohledně výstavby plynovodu Jižní proud se stalo další porážkou USA na mezinárodní aréně.

36; Poslední sbohem Minsku: U Mariupolu byly obnoveny aktivní boje. „Pomodlete se a držte klukům palce. Bude tam pěkně horko“, píše dobrovolnice ATO.

37; Peskov komentoval fámy o svém odchodu z pozice Putinova tiskového mluvčího. Připomeňme, že média prorokují Peskovovi odchod na funkci asistenta prezidenta pro mezinárodní otázky.

38; Ukrajinská armáda se pokouší obsadit území u obce Kominternovo, hlásí velení Doněcké republiky. Nepřítel zahájil palbu na vesnici Kominternovo na jihu Doněcké republiky a podniká pokus o obsazení přilehlého území.

39; Konzul Ukrajiny přišel vyzvídat na sjezd Svazu dobrovolníků Donbasu. V Rostově na Donu proběhl II. sjezd Svazu dobrovolníků Donbasu.

40; Noční ostřelování měst Doněcké republiky. Zahynul civilní obyvatel. Vystřeleno bylo více než 300 min a nábojů. Celkem bylo za posledních 24 hodin ostřelováno devět obcí Doněcké republiky.

41; Ekonomika Ruska novými sankcemi Západu nijak neutrpí. Nové sankce, kterými v Evropě a USA vyhrožují Rusku kvůli jeho akcím v Sýrii, nebudou mít podstatnější vliv na ruskou ekonomiku, myslí si ministr pro hospodářský rozvoj Alexej Uljukajev.

42; Ruské MiG-35 letí pokořit Indii. V novém výběrovém řízení, které bude vyhlášeno v Novém Dillí budou ruské stíhačky konkurovat americkým a švédským strojům a podle názoru expertů mají vysoké šance na vítězství.

43; Do Luganské republiky dorazila první skupina zahraničních turistů. Do Republiky přijela turistická skupina z Itálie.

44; Na hranici s Norskem existuje bezpečnostní hrozba. Podle informací FSB mezinárodní teroristické skupiny mohou využít hranici těchto dvou zemí pro přesun zbraní a dalších prostředků teroru do Evropy.

45; Operativní velení Doněcké republiky zdůraznilo, že bude nuceno adekvátně odpovědět na agresi ukrajinské armády, aby všichni obyvatelé frontové zóny Doněcké republiky pocítili, že jsou chráněni.

46; Bylo zveřejněno velké interview s Dmitrijem Firtašem. Tématem je osud Ukrajiny, Porošenkova zrada, útoky na televizní stanici Inter, plány na národní usmíření a ekonomickou obrodu.

47; Z kosmodromu Pleseck vypustili mezikontinentální balistickou raketu. Odpálení mezikontinentální balistické rakety RS-12M Topol bylo uskutečněno ve středu v souladu s plánem bojové přípravy Strategických raketových vojsk.

48; Nezávidím překladatelům z angličtiny Lavrovovy odpovědi, aby neporušili požadavky Roskomnadzoru, říká poněkud tajemně oficiální představitelka ministerstva zahraničí Marija Zacharova.

49; Rusko ví, kdo spáchal nálet na humanitární konvoj v Sýrii, říká Putin. Útok má na svědomí jedna z teroristických organizací, prohlásil prezident Ruské federace Vladimir Putin.

50; Objevil se Clintonův černošský syn, kterého porodila prostitutka. Mladý muž ujišťuje, že Hillary Clinton jej vyhnala od prahu jejich domu, když se pokusil s otcem setkat.

51; Rusko není možné sankcemi izolovat, říká Putin. Izolovat Rusko s použitím ekonomických sankcí není možné. V politických sporech je nutné hledat kompromisy a ruská strana k tomu mnohokrát vyjádřila ochotu, prohlásil prezident Ruské federace Vladimir Putin.

52; SBU osvobodila více než stovku otroků ve Vinnické oblasti. Ve Vinnické oblasti policisté odhalili zemědělské hospodářství, kde bylo nezákonně drženo 103 bezdomovců, kteří byli nuceni vykonávat otrockou práci.

53; Ukrajina a Turecko podepsaly dohodu ve sféře obrany, hlásí Ukroboronprom. Ve státním koncernu prohlásili, že Kyjev a Ankara se domluvily na výrobě radiolokační stanice v kapacitách Ukroboronpromu.

54; Kyjev se vůbec nesnaží plnit Minské dohody, říká Putin. Prezident Ruské federace Vladimir Putin prohlásil, že plnění Minských dohod nesabotuje Rusko, ale kyjevská moc, která se absolutně nesnaží je plnit.

55; Šéf Zakrapatska pohrozil odchodem oblasti z Ukrajiny. Kamenem úrazu je financování oprav silnic.

56; Putin řekl, proč odložil návštěvu Francie. Prezident Ruska Vladimir Putin vysvětlil důvody odložení své návštěvy Francie, která byla plánována na 19. října. Francouzská strana oznámila, že není vhodná doba na otvírání kulturního centra a na rozhovory na humanitární témata. My jsme jen řekli „Fajn, vnucovat se nebudeme“.

57; Neonacisté z „Azova“ budují vlastní politickou stranu. V pátek 14. října uskuteční strana vytvořená na bázi organizace pluku Azov svůj první sjezd.

58; Ruská ponorka úspěšně odpálila mezikontinentální balistickou raketu Siněva.Start byl uskutečněn ze zanořené pozice. Hlavicová část rakety dorazila ve stanovenou dobu na polygon Kura na severovýchodě Ruska, píše se v prohlášení Odboru informací a masové komunikace ministerstva obrany Ruské federace.

59; Demokraté v Bílém domě využívají útok na Mosul pro zájmy Clintonové, říká expert. Pomocí trhu a podplácení teroristů se USA pokoušejí zabít dvě mouchy jednou ranou – přiřknout zásluhy za osvobození Mosulu demokratické straně a přesměrovat proud teroristů z Iráku do Sýrie.

60; USA obviňují Rusko z genocidy Kurdů, aby je přinutilo bojovat, říkají experti. V americké analytické skupině Statfor obvinili Rusko z toho, že dovolilo Turecku zlikvidovat kurdské obce.

61; Saúdská Arábie se pokouší přilákat zahraniční banky. Úřady Saúdské Arábie zkoumají možnost poskytnutí licencí velkému počtu zahraničních bank pro působení v zemi a zmírnění omezení vůči takovým organizacím.

62; V Rusku může být do roku 2025 zahájena výroba rychlostních vrtulníků. Potřebujeme novou kvalitu, které se dosahuje novými rychlostmi, novou taktikou použití armádního letectva v boji, rozvojem leteckých bojových prostředků, konstatoval Borisov.

63; EU je připravena k novým sankcím vůči Rusku, říká šéf Europarlamentu. Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz si myslí, že Evropská unie musí být připravena na zavedení nových sankcí vůči Rusku, avšak zároveň vyzývá k udržení otevřených dveří k dialogu s Ruskou federací.

64; Kanada v problémech. Proč se nejbohatší ekonomika světa ocitá na pokraji krachu? Poprvé v historii státu celkový dluh obyvatelstva přesáhl celoroční HDP země, který naopak spadl za poslední rok o 250 miliard dolarů, sděluje agentura Bloomberg.

65; USA chtějí přesunout ozbrojence z Mosulu do Sýrie, říká zdroj. Tajné služby USA a Saúdské Arábie se domluvily na poskytnutí možnosti bezpečného odchodu ozbrojenců Islámského státu a jejich rodin z iráckého Mosulu ještě před útokem sil mezinárodní koalice.

66; V Moskvě byl spáchán útok na dceru Fjodora Jemeljaněnka. Podle informací novinářů byl útok spáchán v době, kdy se dívka vracela ze školy.

67; Více než 15 zahraničních žoldáků bylo zabito a 25 zraněno při pokusu ukrajinské armády prorazit frontu na jihu Doněcké republiky, říká Basurin. Požadujeme od vedení Zvláštní monitorovací mise OBSE, aby zhodnotila tuto akci ukrajinského velení a vyjádřila se k zločinům ukrajinské diverzní skupiny, které vedly 8. října ke smrti dvou vojáků Doněcké republiky a k zajetí jednoho dalšího, prohlásil Basurin.

68; Zástupce Státního departmentu se dostal do slepé uličky, když odpovídal na otázku o Sýrii a Jemenu. Během tiskové konference se Matt Lee zeptal Kribyho na nedávný útok na smuteční obřad v Jemenu, v jehož důsledku zahynulo 140 lidí.

69; Britský novinář vyvrátil informaci BBC o nelidském zacházení s vězni v Luganské republice. Věděl jsem, že neuvidím žádný GULAG, ale neočekával jsem, že tam bude všechno tak v pořádku, poznamenal Graham Phillips. Ostře zkritizoval BBC za vypuštění pomlouvačné informace bez toho, aby se někdo přesvědčil o skutečném stavu věcí.

70; USA připravují provokaci proti ruskému letectvu v Sýrii. Kanadský novinář Christian Boris 6. října umístil na svém Twitteru fotografie amerických letadel F/A-18 přebarvených na barvy ruského maskování.

71; Neonacisté „Azova“ uskuteční pochod proti volbám v Donbasu. Ozbrojenci trestního batalionu Azov mají v úmyslu v pátek uskutečnit „Pochod národa“ s cílem varovat ukrajinskou moc, aby nepřijímala zákon o volbách v Donbasu.

72; Putin projednal s Hollandem a Merkelovou plnění Minských dohod. Z iniciativy německé strany se konal telefonický rozhovor prezidenta Ruska Vladimira Putina s kancléřkou Německa a prezidentem Francie.

73; Válečná loď americké námořní flotily byla ostřelována v Jemenu, oznámily americké úřady.

74; Proč ruská letadlová loď pluje do Sýrie? Loď, která byla právě opravena, se chystá k plavbě do Středozemního moře, po které se bude muset opět odebrat na opravu.

75; Sankce proti Rusku ohrožují jednotu Evropské unie, zní z Parlamentního shromáždění Rady Evropy. Organizace potvrdila doplněk k usnesení ohledně Ukrajiny, ve kterém vyzvala členské země EU, aby zachovala sankce bez ohledu na ekonomické ztráty.

76; Informační blokádu Krymu prolomila národní diplomacie, říká německý politik za stranu Die Linke Andreas Maurer.

77; Síly Doněcké republiky zahájily rozsáhlá cvičení na odražení útoků a odvracení diverzí nepřítele. Zástupci silových úřadů Doněcké republiky dnes přistoupili k dvoudennímu velitelsko-štábnímu cvičení na odrážení možných útoků nepřítele a nácvik akcí pro boj s diverzními a špionážními skupinami.

78; Rusko nebude řešit konflikt v Aleppu vojenskou cestou, říká Lavrov. Rozhodné „NE“ řekl ruský ministr v odpovědi na otázku, spočívá-li plán Ruska v Sýrii v tom, že by se situace v Aleppu řešila vojenskou cestou.

79; Islámský stát rychle přichází o území. Velikost území pod kontrolou Islámského státu se za prvních deset měsíců 2016 snížila o 16%. A tento proces pokračuje rok co rok, vyplývá z šetření IHS Markit.

80; Rusko a USA se nenacházejí na prahu války, říká Lavrov. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov nesouhlasí s názorem, že by srážka mezi Ruskem a USA byla nevyhnutelná.

81; USA odmítly zajišťovat spolu s Ruskem bezpečnost humanitárnímu konvoji. Není potřeba přesvědčovat Rusko o tom, že je třeba organizovat humanitární konvoj do Aleppa. Rusko je připraveno mu zajistit bezpečnost na silnici „Castello“ spolu s Američany, ale Washington to odmítl, prohlásil Putin.

82; Lavrovova odpověď dostala americkou novinářku do rozpaků. Novinářka americké televizní stanice CNN požádala ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova, aby komentoval skandál Donalda Trumpa, který se dost „volně“ vyjádřil o ženách. Lavrov odpověděl, že angličtina není jeho rodným jazykem, proto je přesvědčen, že jeho slova by nemohla znít dostatečně zdvořile.

83; Putin oznámil jedinou možnou cestu k vyřešení syrského problému. Prezident Ruska Vladimir Putin prohlásil, že prezident Sýrie Bašár Asad souhlasí s přijetím nové ústavy země a s uskutečněním voleb na jejím základě.

84; USA slibují, že odpovědí adekvátně na ostřelování svých lodí. USA si vyhrazují právo odpovědět podobným způsobem na raketové ostřelování svých lodí u pobřeží Jemenu, prohlásil tiskový tajemník Peter Cook.

85; Policie zahájila trestní řízení po útoku na Jemeljaněnkovu dceru. Maximální trest u tohoto násilného zločinu je dva roky odnětí svobody.

86; Zemřel pracovník české mise při NATO následkem pádu s kola. Pracovník české mise při NATO zemřel v Bruselu, sdělil novinářům ve středu v Praze tiskový tajemník českého generálního štábu plukovník Jan Šulc.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 13.10.2016:

1; Na Krymu byli zadrženi teroristé z Hizb ut-Tachrír. Na Krymu byli zadrženi organizátoři buňky náboženské teroristické organizace Hizb ut Tachrír. Prohlídky byly provedeny v domech pěti muslimů, oznámil zástupce krymského muftího Esadulláh Bairov.

2; Řidič autobusu ponížil „hrdinu ATO“: „Kam to schováš, až přijdou naši?“, komentoval řidič autobusu doklad o účasti na ATO předložený za účelem bezplatného jízdného.

3; U Oděsy bylo spláchnuto do moře nábřeží slavnostně otevřené Saakašvilim. Voda sahá až k linii stavby.

4; Kvůli zrušení Putinovy návštěvy je Holande nazýván „šaškem pro celý vesmír“. Prezident Francie, který po dlouhém váhání „dosáhl“ zrušení svého setkání s Putinem, tímto krokem evidentně neposílil svou politickou reputaci uvnitř své strany.

5; Patnáct minut slávy „vojenského analytika“ Dašky Dževberga. Pod přezdívkou David Džuvberg se skrývá třetiřadý ajťák,který se vydává za analytika Pentagonu a jehož pohádky jsou dnes citovány v ruských liberálních médiích.

6; Zrazení a prodaní: Po rozpadu SSSR a radikální změně způsobu života desítek milionů lidí se nedílnou součástí ruského života stalo mnoho sekt a s tím spojená masová psychóza.

7; Podle názoru liberální komunity v Rusku nezničitelný paternalismus ruského sociálního vědomí svědčí o nezralosti národa jako celku a ruského člověka jako jednotlivce.

8; Boje u Doněcka a Gorlovky. Sniperské souboje a vysílání diverzantů. Minulý týden boje a ostřelování nabíraly na obrátkách. Zvýšilo se množství pokusů o průnik diverzních skupin, stouplo množství mrtvých mezi civilním obyvatelstvem i mezi vojáky Doněcké republiky. ¨

9; K čemu bude Rusku systém zahraničních základen vojenského námořnictva? Byly zveřejněny plány Ruska ohledně vojenské námořní základny Sidí Barrání v Egyptě. Podobná opatření vysvětlili v Kremlu negativními změnami mezinárodní situace.

10; Drony džihádu: Jak nové technologie zhoršují konflikt na Blízkém Východě. Kvůli pokračujícím konfliktům v Sýrii a Iráku se svět dostal na práh regionální nebo dokonce světové války, prohlásil 12. října vicepremiér Turecka Numan Kurtulmuş.

11; Americká armáda uskutečnila údery v Jemenu jako odpověď na ostřelování amerického plavidla. Ozbrojené síly USA uskutečnily údery na místa výskytu radiolokačních stanic v Jemenu jako odpověď na ostřelování americké lodě.

12; V Dopisech Clintonové je obsažena sympatie k Putinovi. Clintonová v soukromých dopisech mluvila o Putinovi pozitivně.

13; Bude to horší než v 90. letech. Podívejme se na ukrajinskou ekonomiku s optimismem: Ještě není všechno úplně špatné. Bude daleko hůř.

14; Válka robotů se přibližuje. Kdo bude vítězem? Roboty už tu jsou: ve vzduchu, na zemi i v moři. Stávají se nedílnou součástí vojenských operací takřka u všech moderních armád.

15; Raketová podívaná pro nechápavé. V Rusku uskutečnili tři starty mezikontinentálních raket, aby se vyděsili ti, kdo se vyděsit mají.

16; Mohu vám nabídnout smrtící injekci? V roce 2002 se Nizozemsko stalo první zemí na světě, která legalizovala aktivní euthanasii pro nevyléčitelně nemocné pacienty, kteří trpěli nesnesitelnými bolestmi.

17; Na obrovských škodách v Aleppu nemá ruské letectvo žádný podíl, řekl Čurkin. Velvyslanec Ruska při OSN zdůraznil, že rozsáhlé škody v syrském Aleppu se staly důsledkem ozbrojeného konfliktu, který v Sýrii trvá už více než pět let.

18; Na Ukrajině probíhá epidemie otrav alkoholem. Za dva a půl týdne bylo zaregistrováno 131 případů otravy alkoholem. Podle posledních informací 54 lidí zemřelo. Příčina je jednoduchá: Zvýšení spotřební daně a minimálních maloobchodních cen nutí Ukrajince obracet se na nelegální obchodníky.

19; Saakašvili vyhlásil v Oděse výjimečný stav kvůli přírodním podmínkám. Gubernátor poradil obyvatelům města, aby bez vážných důvodů nevycházeli z domu.

20; Putin vystoupil proti protekcionismu ve světovém obchodu. Prezident Ruska Vladimir Putin řekl, že nesouhlasí s využíváním protekcionistických opatření ze strany řady zemí, které se pokoušejí vytvářet uzavřená obchodní partnerství.

21; Zasahovat cíle bez munice. V Rusku byla vytvořena úplně nová radioelektronická zbraň. Poprvé byly vzory radioelektronických zbraní na nových principech předvedeny v září 2016 na uzavřené předváděčce pro ministerstvo obrany Ruské federace.

22; Ochranka kyjevského supermarketu krutě zmlátila zákazníka. Na sociálních sítích se šíří video zachycující, jak dva členové ochranky kyjevského supermarketu ATB kopou do muže ležícího na zemi.

23; Jemeljaněnkova dcera byla propuštěna z nemocnice. Připomeňme, že neplnoletá dcera slavného ruského sportovce byla napadena neznámým mužem slovanského vzhledu.

24; My v Rusku nikdy nepochopíme americkou demokracii. Ruský člověk není Američan. Jsme stavění poněkud jinak. Ale ne natolik, aby slova sedmdesátiletého Casanovy vyslovená před jedenácti lety byla považována za důležitější než slova kandidátky na prezidenta pronesená před bankéři.

25; Bill je násilník! V USA aktivisté přerušili Clintonovo shromáždění. Američany dráždí nejen chování někdejšího prezidenta USA, ale i chování jeho manželky Hillary, která kryje jeho obtěžování služebně podřízených žen.

26; V Kyjevě se voják ukrajinské armády odpálil granátem. Obětí byl čtyřiadvacetiletý muž původem z Čerkasské oblasti hledaný jako dezertér.

27; Ukrajina vstupuje do topné sezóny s minimálními zásobami plynu. Zástupce šéfa Naftogazu Ukrajiny Sergej Pereloma sdělil, že zásoby plynu na Ukrajině v okamžiku zahájení topné sezóny činí 14,75 miliardy kubických metrů plynu a už nebudou růst. Vloni při extrémně teplé zimě vstupovala Ukrajina do topné sezóny se 17,5 miliardami kubickým metrů plynu. Za bezpečné množství se ale považuje 20 až 22 miliard kubických metrů.

28; Američtí separatisté otevřou konzulát nezávislé Kalifronie v Jekatěrinburgu. Diplomatickými otázkami a vydáváním víz se budou zabývat po referendu o osamostatnění Kalifornie, které hnutí Yes California plánuje na rok 2019.

29; Indie je strategický partner Ruska, řekl Putin o perspektivách BRICS a rusko-indické spolupráci. Prezident Ruska navštíví Indii 15 až 16. října. Vladimir Putin uskuteční rozhovory s premiérem země Nárendrou Módím a zúčastní se summitu BRICS.

30; Ve Velké Británii oznámili nutnost posouzení možnosti vojenského řešení syrského konfliktu. Britský ministr zahraničí Boris Johnson považuje za nutné vrátit se k vojenským metodám řešení situace v Sýrii.

31; Kyjev zmařil odpoutání sil v okolí Stanic Luganské, hlásí Národní policie Luganské republiky. Tím Kyjev, který už pětkrát zmařil stažení sil od Stanice Luganské, vyčerpal limit pokusů pro odpoutání sil v daném regionu.

32; Kreml komentoval útok na Jemeljaněnkovu dceru. Dmitrij Peskov označil útok na dceru šéfa Svazu bojových umění (MMA) za nepřípustné a dodal, že ruský prezident je o události informován.

33; Pokusy o průlom a desítky zabitých a zraněných ukrajinských vojáků. Nepřítel za nečinného přihlížení pozorovatelů OBSE přešel od ostřelování obytných domů k aktivním útokům zaměřeným na obsazení teritorií Republiky, zdůrazňují v operativním velení.

34; Putin, Clintonová a Trump – debaty prizmatem choreografie. V humoristickém videoklipu oba prezidentští kandidáti USA tancují podle toho, jak Putin „píská“ – či spíše hraje na klavír.

35; Ukrajinská armáda přesouvá vojenskou techniku na východ. Na internetu se objevilo video, na kterém je vidět, jak přes Záporoží jede vlaková souprava plně naložená vojenskou technikou.

36; Ukrajinská armáda ostřelovala Pervomajsk. Jsou hlášeny škody, říká Národní policie Luganské republiky. Nočním ostřelováním v Pervomajsku byl poškozen dům, ve kterém bydlí starší žena, přičemž obydlí bylo teprve nedávno zrekonstruováno v rámci republikového programu „2000“.

37; Nobelovu cenu za literaturu dostal americký muzikant. Bob Dylan obdržel vysoké ocenění za vytvoření nového politického výrazu v rámci velké americké písňové tradice.

38; Kličko nedokázal sečíst 3 a 13. Kyjevský starosta se nedokázal dopočítat techniky, kterou dostal od Německa za účelem odklízení sněhu ve městě (z patnácti kusů techniky je prý 13 značky MAN a 3 značky Mercedes).

39; Porošenko byl vyzván, aby zakázal Eurovizi v prostorách Sofijského chrámu. Zábavní akce písňové soutěže v prostorách chrámu budou znevážením Boha a pokusem o změnu hodnot, myslí si zástupci hnutí „Ukrajinský helsinský svaz“.

40; Zemřel nedéle panující král na světě. Pchúmipchon Adunjadét alias Ráma IX nastoupil na trůn v roce 1946 a ani devatenáct pokusů o převrat jej nedokázalo svrhnout.

41; Savčenková: Byla jsem v Doněcké a Luganské republice. Poslankyně za Baťkivščinu řekla, že byla na okupovaných územích Donbasu a přidala několik krajně sporných prohlášení. Co to vlastně je? Fantazie nebo realita?

42; Ministerstvo obrany dostane vysoce přesný radarový systém pro kosmickou základnu. Podle záměru objednatele systém radioelektronického pozorování musí umožňovat vidět živé bytosti na zemi v rozlišení menším než jeden metr, a to za libovolného počasí.

43; Ozbrojené síly sestřelily vrtulník ukrajinské armády , říká Zacharčenko. Šéf Doněcké republiky Zacharčenko prohlásil, že domobrana sestřelila ukrajinský vrtulník, který se pokoušel útočit na pozice Doněcké armády.

44; Uzavřením syrského nebe se Západ odsoudí k válce s Ruskem, píše Gardian. Návrh na zavedení bezletové zóny nad Aleppem, který je intenzivně projednáván britskými a americkými politiky, na první pohled vypadá lákavě. Realizace této myšlenky ale může přerůst v plnohodnotný konflikt Západu a Ruské federace.

45; Bombardování Srbska byla velká chyba, říká Trump. Ve čtvrtek vyšlo Trumpovo exkluzivní interview pro „Nědělnik“, v němž se politik dotkl nejen vnitropolitické situace v USA, ale i mezinárodních vztahů.

46; Situace na frontě se vyostřuje. O nějakém odpoutávání sil se nedá mluvit, řekl Zacharčenko. Šéf Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko konstatoval vážné vyostření situace na linii dotyku stran v Donbasu včetně okolí Děbalceva.

47; Rusko prodá Indii protivzdušný raketový komplex S-400. Vojensko-technická spolupráce zůstává jednou z hlavních složek rusko-indického strategického partnerství, poznamenal asistent ruského prezidenta.

48; Rogozin: Sankce Západu otevřely nové možnosti pro Rusko v Arktidě. Místopředseda ruské vlády Dmitrij Rogozin prohlásil, že západní sankce proti Rusku otevřely nové možnosti pro spolupráci s asijskými partnery v Arktidě.

49; V Arménii byl zraněn ruský voják. Jak řekl tiskový tajemník zdravotnického zařízení v Gjurmi Narek Kirakosjan, zraněného už operovali a umístili na lůžkové oddělení.

50; Ukrajinská armáda přesunula na Donbas protivzdušné raketové komplexy Buk-M1, říká Basurin. Ukrajinští vojáci rozmístili u linie dotyku v okolí okupovaného města Volnovacha čtyři protivzdušné raketové komplexy Buk-M1.

51; Su-24 s komplexy „Strelec“ zasahují v Sýrii takřka 100% cílů, říká generální štáb. Použití bombardérů Su-24 s komplexy navádění „Strelec“ zajišťují takřka stoprocentní efektivitu úderů, prohlásil generálporučík Sergej Rudskoj.

52; V Kyjevě bandita s dětskou pistolkou vyloupil dva finanční ústavy. Policie v Kyjevě informovala o zadržení muže, který pomocí dětské pistolky vyloupil dvě banky ve městě.

53; Rozvědka Doněcké republiky oznámila posílení pozic ukrajinské armády o tanky, samohybné dělostřelectvo a bojová vozidla pěchoty. Všechny informace o porušování Minských dohod ukrajinskou stranou a umisťování zakázaných zbraní ukrajinské armády byly předány zástupcům mise OBSE a Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří, shrnul zástupce velitele.

54; Ukrajina prohrála s Janukovičovou rodinou odvolání ohledně zaplacení 6,38 milionu hřiven. Soud EU zamítl odvolací žalobu Ukrajiny ohledně náhrady za soudní výlohy, kterou měl bývalý prezident Janukovič a jeho synové zaplatit.

55; Stanu se letcem a pomstím se. Děti a rodiče o ostřelování školy v Aleppu. Teroristé ve čtvrtek ostřelovali školu ve čtvrti Slejmaníja v Aleppu.

56; Doněcká republika je oblastí Ruska. Po Ukrajině tu už dávno není ani stopa, říkají ruští novináři. Alexandr Stěšin a Dmitrij Koc jsou novináři, kteří mají v Donbasu obrovskou autoritu. Dva roky války strávili spolu s obyvateli těžce zkoušených měst.

57; Ženijní voják Doněcké republiky byl po výslechu v SBU hospitalizován v Mariupolu se zlámanými žebry. Doněcký ženista zadržený ukrajinskými vojáky v okolí Širokina byl pracovníky SBU surově zbit a nachází se v nemocnici v Mariupolu ve vážném stavu, prohlásila zplnomocněnkyně pro lidská práva v Doněcké republice Darja Morozova.

58; Generálním tajemníkem OSN se tane Antonio Guterres. Valné shromáždění OSN ve čtvrtek potvrdila kandidaturu bývalého portugalského premiéra Guterrese na funkci generálního tajemníka organizace.

59; USA nutí Německo bojovat v Sýrii, říkají experti. Německá vláda ve čtvrtek 13. října schválila rozhodnutí o rozšíření účasti země v boji proti Islámskému státu.

60; Důstojníkovi ukrajinské armády pod hrozbou zbraní ukradli automobil. Oloupený důstojník nahlásil událost na policii až druhý den ráno.

61; Zahraniční politika Ruska je zaměřena na oslabení NATO a EU, říká státní department. Administrativa USA si myslí, že zahraniční politika Ruska je namířena na podkopání autority takových klíčových struktur Západu, jako jsou NATO a Evropská unie.

62; Putin jmenoval velitele Ruské gardy v sedmi okruzích a vedoucí činitele centrálního aparátu.

63; Kyjeva zaútočil na pozice Doněcké republiky u Kominternova, aby si prověřil možnosti zahraničních žoldáků, říká Basurin. Útok ukrajinské armády na pozice Doněcké republiky v okolí jižních obcí Kominternovo a Leninskije byl pokusem ukrajinského velení prověřit síly zahraničních žoldáků, kteří se účastní trestní operace v Donbasu.

64; Nejnovější ruský strategický bombardér PAK DA může být představen už v roce 2018. Bombardér bude podzvukový a dokáže řešit úkoly, který nyní plní hned tři různé typy letadel Dálkového letectva – Tu-160, Tu-95-MS a Tu-22M3.

65; V Německu migrant vypíchl oči své oběti a okousal jí rty uši a oční víčka. K incidentu došlo 7. října v centru pro migranty v Schlüchternu nedaleko Frankfurtu. Oběť (osmnáctiletý mladík) útok přežila, ale je nejisté, zdali se jí podaří vrátit zrak. Předtím byly zveřejněny informace o dalších hrůzách v Hamburku, kde policisté nalezli kufr s mrtvým novorozenětem a živou malou holčičkou.

66; Rusko potvrdilo poskytnutí azylu Janukovičovi. Generální prokuratura Ukrajiny o tom ví, ačkoli úřad vysvětluje absenci pokroku ve vyšetřování událostí kolem Majdanu chybějícími důkazy o výskytu bývalého prezidenta na území Ruska.

67; Kyjev obnovil ostřelování Luganské republiky, aby devalvoval proces odpoutání sil, říká politolog. Ukrajinská armáda obnovila ostřelování měst v Luganské republice, aby je využila jako možnost devalvovat proces odpoutání sil v Donbasu, prohlásil expert.

68; Američtí vojáci prodávali ukradené zbraně přes eBay. V USA se rozhořel další skandál spojený s americkými vojáky.

69; Parlamentní shromáždění Rady Evropy nepodpořilo změny, které by usnadnily návrat Ruska. Během vnitřních debat v v Parlamentním shromáždění Rady Evropy delegáti nepodpořili změny, které by usnadňovaly Rusku Návrat do Shromáždění.

70; V Čerkasech zloděj ukradl hračky z mateřské školy. Dva kolemjdoucí viděli muže, který přelezl plot školky s pytlem a určili směr jeho cesty. Člen ochranky sledoval další kroky podezřelého a zavolal policii.

71; Steinmeierovo prohlášení o krymských poslancích je surrealismus, říká Státní duma. Poslanec zdůraznil, že se opět proti Rusku používá politika dvojího metru.

72; V Šamilském okrese Dagestánu byl ve čtvrtek večer vyhlášen režim protiteroristické operace, informoval RIA Novosti představitel operativního štábu pro republiku.

73; Ministerstvo zahraničí: USA požadují po MMF a Světové bance, aby nedávaly peníze Rusku. Zástupci USA v Mezinárodním měnovém fondu a Světové bance dostali pokyn, aby blokovali finanční programy spojené s Ruskem, prohlásila představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova.

74; USA vždy odsuzovaly útoky na civilní obyvatele, říká Státní department. USA rozhodně odsuzují jakékoli útoky na civilní obyvatelstvo v Sýrii, zvláště pokud jsou jejich cílem i děti, prohlásil na tiskové konferenci zástupce státního departmentu USA Mark Toner.

75; Evropská unie a Velká Británie podceňují následky Brexitu, říká Schulz. Poznamenal, že vinit britský lid a celou zemi je nezodpovědné.

76; V Kabardinsko-Balkarské autonomní republice zlikvidovali několik ozbrojenců. Množství zlikvidovaných ozbrojenců se upřesňuje, sdělil zdroj v silových strukturách regionu. Zatím jsou informace o neutralizaci šéfa bandy a dvou jeho pomocníků. Operativní štáb v Republice už předtím sdělil, že od 21:15 moskevského času na části Čegemského okresu uvnitř administrativních hranic obcí Janikoj, Mir, Kamenka a Šaluška byl vyhlášen režim protiteoristické operace.

77; V Petrohradě byla demontována Mannerheimova pamětní deska. Ta byla instalována 16. června na budově bývalých kasáren.

76; Armata proti Abramsu. Americká média zhodnotila šance. Experti časopisu The National Interest se zabývali otázkou, dokáže-li obnovený bojový tank USA M1 Abrams konkurovat ruskému T-14 Armata. Abrams ze srovnání nevyšel příliš dobře.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 14.10.2016:

1; Teroristé odjíždějí ze Sýrie a Iráku, protože Islámský stát ztrácí pozice. V poslední, třetí zprávě generálního tajemníka OSN pro Radu bezpečnosti o hrozbách spojených s Islámským státem se píše, že v bojích v Iráku a v Sýrii za posledních pět měsíců Islámský stát utrpěl řadu nový vážných porážek.

2; „Důstojný odchod“: Proč Evropa směřuje k liberalizaci euthanasie? Nizozemsko se může stát první zemí na světě, kde euthanasie bude povolena nejen smrtelně nemocným pacientům, ale i těm, kdo se rozhodl, že jejich život skončil.

3; Na Krym přijeli italští politici a podnikatelé. Oficiální část návštěvy proběhne 14. až 16 října.

4; Co dělá v Černém moři vlajková loď amerického vojenského námořnictva? Mount Whitney nese velké množství radioelektronických přístrojů určených pro vedení rozvědky v širokém pásmu elektromagnetického spektra a také pro monitorování situace ve vzduchu, na hladině a pod vodou. Vše v zájmu útočných plavidel.

5; Rozpočet Ukrajiny na rok 2017 je bída pod diktátem MMF, říká politoložka. Rozpočet, který byl oznámen, evidentně nebyl psán pro lidi ani pro zvýšení sociálních standardů, ale pro MMF, řekla politoložka Alexandra Rešmedilova.

6; Pro koho a čím je nebezpečný Charkov? V Charkově trvá hrozba destabilizace, poznamenal šéf Porošenkovy administrativy Igor Rajnin.

7; Ve vzduchu visí Třetí světová válka, zaznělo v interview Bašára Asada. Obsáhlé interview Bašára Asada o roli Turecka v syrské válce, rusko-tureckých vztazích, příčinách nenávisti Západu k Rusku a skrytých proudech globální geopolitické situace.

8; Obama se spletl v názvu Putinovy někdejší funkce. Strach má velké oči, a když jde o KGB, platí to tuplem. Putin nikdy nebyl šéfem KGB, jak tvrdí Obama.

9; Příjmy krymského rozpočtu vzrostly o 32% a dosáhly 22 miliard rublů.

10; Kadyrov vyzval k dopadení „odporné satany“, kteří přepadli Jemeljaněnkovu dceru. Útočníky Kadyrov označil za bezpohlavní nuly a „odporné satany“, a Jemeljaněnkově dceři popřál brzké zotavení z prožité hrůzy.

11; Restartuje příští prezident USA situaci v Sýrii? Riziko přímého vojenského konfliktu mezi Moskvou a Washingtonem v Sýrii vzrostlo několikanásobně. Přičemž je to natolik evidentní, že to již neskrývají ani v mozkovém centru Pentagonu.

12; Porošenko zveřejnil video o moci ukrajinské armády a obrátil se na Rusko. Porošenko zahájil oslavy tzv. Dne obránců Ukrajiny, což není nic jiného než oslava výročí vzniku zabijácké nacionalistické organizace UPA, jejichž hlavními „hrdinskými“ činy bylo vyvražďování civilního polského obyvatelstva.

13; Pozorovací stanice Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří v obci Bezymennoje byla ostřelována ukrajinskou armádou. V posledních měsících se důstojníci SCKK dostali do palby ukrajinské armády. K incidentům docházelo zpravidla v okolí Jasinovaté.

14; Putin dal zelenou rozmístění letecké skupiny ruské armády v Sýrii. Prezident ratifikoval Dohodu mezi Ruskou federací a Sýrií o rozmístění letecké skupiny ozbrojených sil Ruské federace na území Sýrie. Předtím dokument schválila Rada federace.

15; Proč Rusko vypovědělo tranzitní smlouvu s Ukrajinou a odmítla dodávky paliva přes území Ukrajiny? Část páteřních úseků na teritoriu sousedního státu se ocitla ve vlastnictví švýcarské společnosti a účast Moskvy je zde zbytečná.

16; Lázeňskou daň mohou zavést v pěti regionech Ruska. Jedná se o Stavropolský kraj, Krym, Sevastopol, Altaj a Kubaň.

17; NATO nedokáže izolovat Rusko, říká Stoltenberg. Podle slov generálního tajemníka Aliance není dobré se o to pokoušet.

18; Podrobnosti o sestřelených vrtulnících ukrajinské armády. Po období, kdy v bezletové zóně nad Donbasem létaly jen bezpilotníky, nastala doba, kdy se začínají objevovat i vrtulníky, píše Žurnalistskaja Pravda.

19; Platy Afroameričanů jsou v USA nižší než u bílého obyvatelstva. V zemi neomezených možností černošští pracovníci za srovnatelnou práci dostávají téměř o třetinu méně než pracovníci světlé pleti.

20; Sotva začal nový den, Porošenko hned oblažuje veřejnost militantními výroky u příležitosti „Dne obránce Ukrajiny“.

21; Počin u příležitosti „Dne obránce Ukrajiny“: Na internetu se objevilo video, které velmi přesně popisuje události na Ukrajině po „revoluci důstojnosti“.

22; Odchodem ze Společenství nezávislých států Ukrajina přichází o legitimitu svých hranic, říká Expert. Hranice postsovětské Ukrajiny byly vytvořeny a uznány v rámci vytvoření SNS a ztrácejí tudíž svou po odchodu Ukrajiny ze Společenství legitimitu.

23; Gruzie nepodpořila Ukrajinu v Parlamentním shromáždění Rady Evropy. Mýtus o tom, že „s Ukrajinou je celý svět“, se hroutí před očima nechápajícího ukrajinského publika.

24; V Turecku byla předměstí lázeňské Antalie ostřelována raketami. Ke třem výbuchům došlo na silnici Antalia - Kemer.

25; Italští poslanci volali „Viva Crimea!“ u pomníku „Zdvořilých lidí“. Poslanci z Itálie se v Simferopolu živě zajímali o tuto sochu a s chutí se vedle ní fotografovali.

26; Během ATO zahynulo 2,5 tisíce vojáků ukrajinské armády, říká Porošenko. V „Den obránce Ukrajiny“ se prezident země rozhodl udělat inventuru zabitých „obránců“.

27; Ve Wikipedii změnili obsah stránky o Hillary Clintonové pornografickým materiálem. Neznámí hackeři napadli stránky Hillary Clinton 13. října. To samé se stalo i se stránkou věnovanou jejímu muži, bývalému prezidentovi Billu Clintonovi.

28; Jak na Ukrajině slaví svůj „Den obránce“? Hlavním úkolem nového svátku je vymýtit dosud populární datum 23. února.

29; V Rusku vyvíjejí nadzvukové civilní letadlo. Specialisté připomínají, že příslušné práce byly zahájeny už za trvání SSSR.

30; Singapurský zázrak se zhroutil. HDP spadl o 4,1%. Ve třetím kvartálu hospodářství Singapuru prudce pokleslo. HDP se po očištění od sezónních vlivů snížil o 4,1% navzdory dosavadním prognózám o růstu ve výši 0,3%, vyplývá z informací Ministerstva obchodu a průmyslu Singapuru.

31; Privatizace Bašněfti stála akcionáře 40 miliard rublů. Hned po uzavření dohody na nákup státního balíku akcií Bašněfti společností Rosněfť spadla cena akcií téměř o 10%.

32; Porošenko řekl, čím začíná jeho den. O svém denním programu prezident Ukrajiny vyprávěl na slavnostní akci věnované novému „Dni obránce Ukrajiny“. Prý se jde vždy nejprve seznámit se zprávou o situaci na frontě.

33; Kirgizské úřady obviňují USA z pokusu o destabilizaci situace v zemi. V Biškeku jsou udiveni informovaností Spojených států o teroristických aktech plánovaných v zemi, a rozhořčeni tím, že velvyslanectví USA a Velké Británie nekontaktovala státní orgány Kirgizie dřív, než informaci předala médiím.

34; Tohle spáchali barbaři! Obyvatelé Aleppa se vyjadřují k ostřelování ze strany teroristů, v jehož důsledku zahynuly děti na prahu školy. V nemocnici lidé neskrývají své emoce: Rodiče a další příbuzní obětí pláčou, křičí a proklínají ozbrojence a všechny, kdo jsou na jejich straně.

35; Ukrajinská armáda ostřelovala energetiky během prací na opravách vedení. Energetici z Doněcké republiky se dostali pod palbu ze strany ukrajinských ozbrojenců během provádění oprav na přenosovém vedení v šesti jižních obcích Republiky.

36; BBC ilustrovalo zprávu o ministrovi obrázky přežvykující gorily. Omlouváme se, popletli jsme pořadí fotografií. V příštím příspěvku budeme informovat o gorile uprchlé ze ZOO.

37; Ukrajinská armáda zaútočila na pozice Doněcké republiky na jižním úseku fronty. Odpoledne probíhaly boje, hlásí operativní velení Republiky.

38; Byl hospitalizován Jemeljaněnkův trenér. Připomeňme, že před několika dny byla napadena sportovcova neplnoletá dcera.

39; V Doněcku byly zveřejněny ztráty ukrajinské armády v boji na jih od Doněcka. Připomeňme, že od 13:50 nepřítel začal útočit na pozice armády Doněcké republiky v okolí obce Leninskoje.

40; V sestřeleném vrtulníku byli nejspíš zahraniční žoldáci, říká velení Doněcké republiky. Včera šéf Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko sdělil, že vojáci Doněcké armády sestřelili nepřátelský vrtulník.

41; Ukrajina aktivně nakupuje palivo pro Jaderné elektrárny od ruského „agresora“. Odkud by to také brali... V této otázce Kyjev nemá na vybranou.

42; V Oděse byl zadržen zkrvavený muž s nožem. Podle jeho slov se bránil pronásledovatelům. Policisté dospěli k názoru, že zadržený buďto není psychicky zdráv nebo se nacházel ve stavu drogového opojení.

43; Rusko může zvážit otázku dodávek systémů protiraketové obrany do Turecka, říká Peskov. Tiskový mluvčí prezidenta Ruska Dmitrij Peskov prohlásil, že Moskva může tuto otázku zvážit.

44; Ve městě Orjol byl odhalen pomník Ivana Hrozného. Po námitkách proti instalaci pomníku u divadla byl umístěn na nábřeží nedaleko Bogojavlenského chrámu (Chrám zjevení Páně).

45; USA zmírnily sankce proti Kubě. Podle informací amerických úřadů byla zmírněna omezení ohledně peněžních převodů spojených s humanitárními potřebami, cestováním a vzděláváním.

46; Síly Doněcké republiky odrazily útok ukrajinské armády. V zóně bojů pokračuje minometné ostřelování na jižním úseku fronty.

47; Film Volyň se stal minou uloženou pod polsko-ukrajinskými vztahy. Premiéra polského filmu Volyň vyprávějícího o hrůzách Volyňského masakru se konala podle plánu 7. října.

48; Situace na frontě se prudce vyostřila. Ukrajinská armáda přechází k masivnímu ostřelování teritoria Doněcké republiky, říká Pušilin. Ozbrojené síly Ukrajiny zcela přestaly dodržovat režim přerušení palby v Donbasu.

49; Ruský cestovatel unesený před třemi lety v Sýrii se vrátil domů. Blogger a cestovatel Konstantin Žuravljov, který byl po dobu tří let násilně zadržován členy ozbrojených formací na území Sýrie, byl navrácen do vlasti a předám příbuzným, sdělila tisková služba FSB.

50; Ministerstvo spravedlnosti Ruské federace zaslal do USA žádost o vydání letce Jarošenka. Ruský pilot byl zadržen americkými tajnými službami v Libérii už v roce 2010, tajně odvezen do USA a odsouzen na dvacet let na základě obvinění z přípravy pašování velkého množství drog.

51; V Donbasu zahynuli dva civilní obyvatelé pod pásy ukrajinského tanku. Dva civilní obyvatelé zahynuli v okolí vesnice Novomarjevka u hranic s Dněpropetrovskou oblastí. Vojáci ve stavu opilosti najeli na manželský pár, který stál přede svým domem. Muž i žena neměli šanci manévr přežít.

52; Plukovník ukrajinské armády předal firmě své dcery 617 hektarů polygonu Širokij Lan. Náčelník armádního polygonu zneužil svých pravomocí a uzavřel smlouvu s firmou své dcery s cenami méně než polovičními ve srovnání s tržními.

53; Petrohradské letiště Pulkovo bylo evakuováno kvůli zprávě o uložení bomby. Cestující z přilétajících letadel museli zůstávat ve svých letadlech do ukončení bezpečnostních procedur.

54; „To je naše země!“ Důstojník ukrajinské armády obhajoval Volyňský masakr. Toto vše probíhalo na naší, ukrajinské půdě a nikdo jiný než my nemůže být v těchto situacích v právu.

55; Ukrajinská armáda vystřelila více než 190 dělostřeleckých nábojů a min na jižní obce Doněcké republiky, říká zdroj. Podle posledních informací velení ukrajinská armáda už přišla o zhruba deset lidí, zasaženo bylo jedno bojové vozidlo pěchoty a zlikvidován nákladní automobil Ural s municí.

56; Ministerstvo obrany popřelo prohlášení médií o smrti ruských vojáků v Sýrii. Informace v zahraničních sociálních sítích o údajné smrti ruských vojáků nemají žádné opodstatnění a jsou záměrnými dezinformacemi, říká se ve sdělení ministerstva.

57; Na Ukrajině hodili do kanceláře OBSE granát. V září už tu podpálili automobil mise OBSE.

58; Pochodňový průvod ukrajinských neonacistů u příležitosti výročí vzniku UPA. Ukrajinští neonacisté dnes slaví výročí vytvoření Ukrajinské povstalecké armády.

59; V Německu byly zveřejněny podmínky pro setkání Putina a Merkelové. Oficiální představitel německé vlády Steffen Seibert vyjmenoval podmínky pro osobní setkání kancléřky Německa Angely Merkel s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem, informuje Deutsche Welle. Merkelová je připravena pozvat Putina do Berlína na summit Normandského formátu pouze za předpokladu, že bude šance na urovnání konfliktu na Ukrajině.

60; Putin se zúčastnil summitu „Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti“ (Taškentské dohody) v Jerevanu. Prezidenti Ruska, Arménie, Běloruska, Kirgizie, Tádžikistánu a premiér Kazachstánu několik hodil jednali v uzavřeném režimu.

61; Nové sankce USA proti Rusku mohou zůstat bez podpory EU, říká The Guardian. Podle slov britského listu někteří členové EU mají skeptický vztah i k prodloužení stávajících omezujících opatření proti Moskvě, jelikož odvetné embargo škodí jejich ekonomikám.

62; Chudé USA: Desítky milionů Američanů nemají ani cent úspor. 34% dospělých obyvatel (přes 70 milionů lidí) nemají na svých účtech ani cent. Dalších 35% se může pochlubit jen skromnou sumou do tisíce dolarů.

63; Delegace z Itálie nespatřila v Doněcké republice žádné teroristy, o kterých píší ukrajinská média. Obyvatelé Donbasu jsou chrabří lidé, kteří bojují za svou svobodu a nikoli teroristé nebo „ruští okupanti“. O kterých mluví západní a ukrajinská média, řekl vědec fyzik Alberto Andreotti.

64; Úřady Velké Británie projednávají nový balík protiruských sankcí. Zvažují kroky, které by přinutily Rusko pykat za jeho působení v Sýrii.

65; V důsledku ukrajinského ostřelování bylo za poslední týden v Doněcké republice poškozeno 31 domů, říká Basurin. Nejvíce utrpěly obce Kominternovo, Sachanka, Leninskoje, Bezmennoje v Novoazovském okrese na jihu Doněcké republiky, čtvrti Trudovskije a Alexandrovka v Petrovském obvodě na západě Doněcka.

66; Dorazí do Ruska vlak Hyperloop? Rusko je jednou z prvních zemí, kde se plánuje realizace projektu vysokorychlostního vakuového vlaku Hyperloop.

67; Porošenko blahopřál „Obráncům Ukrajiny“ na pozadí záběrů ruské obrněné techniky. Vlastenecký projev ukrajinského prezidenta je na videu doprovázen záběry bojové techniky ruského původu.

68; Bývalý vůdce „Azova“ Bileckij vytvořil politickou stranu. V programu strany jsou radikální (na hranici šílenství) ideje jako obnova jaderného statusu Ukrajiny nebo zavedení trestu smrti za vlastizradu.

69; Na Ukrajině zapomněli prodloužit sankce proti Rusku. Poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Sergej Leščenko prohlásil na svém facebooku, že platnost sankcí Kyjeva vůči Rusku skončila v září.

70; Italský poslanec navrhl, aby se od Ukrajiny soudně vymáhala náhrada za protiruské sankce. Poznamenal, že škoda v důsledku sankcí způsobená jen v italské oblasti Veneto je odhadována na jednu miliardu euro.

71; WikiLeaks odhaluje Hillary Clinton. Stránky WikiLeaks zveřejnil sedmé pokračování tajné korespondence Johna Podesty, předsedy volební kampaně kandidátky na prezidenta USA Hillary Clintonové.

72; Rusko dodá Spojeným státům 14 raketových motorů. Jak se očekává, 16. října se uskuteční první start Antares vybavené dvěma motory RD-181 prvního stupně, který se už několikrát odkládal.

73; Trump byl znovu obviněn ze sexuálního obtěžování. Další žena vystoupila s přiznáním, že byla vystavena obtěžování ze strany kandidáta na prezidenta USA za Republikánskou stranu Donalda Trumpa.

74; Agentura Fitch zlepšila výhled ratingu Ruska z negativního BBB- na stabilní.

Zdorj: rusvesna.su

 

Sobota, 15.10.2016:

1; Ruský specnaz letí do Egypta kvůli boji s Islámským státem. Ruští vojáci naučí egyptský specnaz boji proti ozbrojencům Islámského státu a „Muslimskému bratrstvu“.

2; U Ivano-Frankovska žák pořezal učitelku. Školák byl nejspíš pod vlivem drog.

3; Moskva se stala globálním hráčem navzdory nadějím USA, píše European. Laciná ropa měla způsobit Putinovi problémy a odříznout jej od jeho zdrojů na drahé války v Sýrii a na Ukrajině, píše autor z listu The European Wolfram Weimer.

4; Syrský specnaz Tygři a ruské letectvo drtí ozbrojence v Hamá. Bylo osvobozeno město Maan. Bojovníci útočné brigády Tiger Force za podpory ruského letectva znovu vstupují do strategicky důležitého města Maan na severu provincie Hamá.

5; Tři roky v syrském zajetí. Jak osvobozovali cestovatele Žuravljova? Blogger a cestovatel z Tomska Konstantin Žuravljov,který přežil tři roky v zajetí u syrských extremistů, byl osvobozen a dorazil do Ruska.

6; Tajné materiály: Petr Porošenko – psychologický portrét. Psychopat trpící velikášstvím a chorobnou lhavostí, nenasytný, mstivý, naštvaný na celý svět, bez jakéhokoli náznaku velkodušnosti a dobromyslnosti. Tajný dokument Petra Porošenka nešetří.

7; S-300 nedovolí Obamovi proměnit Sýrii v Jemen. Jemenští povstalci považují úder Pentagonu na radiolokační stanice nikoli za sebeobranu, ale za přímou vojenskou pomoc amerických ozbrojených sil arabské koalici.

8; Nehodláme kvůli prohnilému Západu odevzdávat naše území, říká vůdce Pravého sektoru. Ukrajinští nacionalisté se sjednocují a nehodlají kapitulovat ani kvůli Západu ani kvůli Rusku.

9; Hon na okupanty. Povstalci likvidují saúdské agresory v Jemenu. Húthiové publikují nové záběry z jejich honu na Saúdy, které rovnou zabíjejí ostřelovači, nastražují jim miny a likvidují je protitankovými raketami.

10; Rusko sílí a USA jsou jen obr na hliněných nohou, říká Pevcov. Událost v zemi sleduji už dlouho – je mi 53 let. V roce 1991jsem už všechno chápal. A také vidím, jak se změnila země od roku 2000, kdy nastoupil Putin.

11; Clintonová provokuje Čínu k otevřené konfrontaci. Důvody k nespokojenosti kvůli rozdmýchávání vášní v americké volební kampani nemá už jen Rusko, ale i Čína.

12; Stoupenci vlčího háku: V Kyjevě byla vytvořena nová nacionalistická strana. Sjezd nové strany proběhl v Domě Architektů v Grinčenkově ulici, doslova sto metrů od Majdanu.

13; Ropné přátelství: Rusko zvyšuje dodávky ropy do Běloruska. Objemy dodávek ropovodem Družba dříve omezené ze strany Moskvy kvůli tlaku na Minsk v plynovém sporu se ve čtvrtém čtvrtletí vrátí na předchozí úroveň.

14; Odhoďme nenávist a začněme se prostě jen chechtat, říká Anatolij Šaríj o Dni obránce na Ukrajině. Neuvěřitelná směs patosu a ostentativního smutku, komické figurky na scéně, neupřímnost a negramotnost. Takto viděl a také ukázal nový ukrajinský Den obránce známý mediální expert Anatolij Šaríj.

15; Vladimir Putin přijel do indického státu Goa na summit BRICS. Kromě účasti na summitu ruský prezident uskuteční řadu dvoustranných setkání: s předsedou Čínské lidové republiky a premiérem Indie.

16; CIA chystá útoky na ruské vedení, píší média. Kromě toho slíbil viceprezident USA Joe Biden odpověď na „ruské kybernetické útoky“, ze kterých Moskvu ve Washingtonu obviňují.

17; Známé špiónky: Lesk a krása světové rozvědky. V den výročí popravy Maty Hari se novináři rozhodli vzpomenout nejznámějších žen „zlatého věku“ světové špionáže.

18; Výsledky nočního ostřelování ze strany ukrajinské armády: stovky vystřelených dělostřeleckých nábojů a min, pobořené domy. Vedle těžkých děl a minometů použily jednotky nepřítele i ozbrojená bojová vozidla pěchoty, granátomety a stelné zbraně.

19; WikiLeaks nevěří, že USA se připravuje k kybernetickým útokům na Rusko. Ve společnosti, která se orientuje v procesech získávání tajných informací, jsou přesvědčeni, že pokud by perspektiva „tajné“ války USA proti Rusku v kybernetickém prostoru byla vážně míněná, nikdo by o ní nemluvil nahlas.

20; Západ se bojí zahnat Putina do kouta, říká ukrajinské ministerstvo zahraničí. Na ministerstvu si myslí, že západní lídři se bojí dělat jasné kroky vůči Moskvě kvůli tomu, že Rusko má jaderné zbraně.

21; Je to ostuda a velká škoda, říká Saakašvili o protiukrajinské demarši Gruzie v Parlamentním shromáždění Rady Evropy. Podle slov uprchlého bývalého prezidenta Gruzie odmítnutí jeho krajanů v Parlamentním shromáždění Rady Evropy hlasovat pro sankce proti Rusku zůstane černou skvrnou v historii země.

22; Americké úřady zatkly Rusku Svetlanu Zacharovovou, která obvinila bývalého guvernéra New Yorku Eliota Spitzera z násilí. Prý po něm chtěla za újmu 400 tisíc dolarů, což bylo vyhodnoceno jako vydírání.

23; Armata dostane autonomní systém klimatizace. Unikátní komplex je schopen několik dní udržovat normální teplotu v kabině posádky a také zahřívat vypnutý motor a radioelektronické zařízení vozidla dokonce i při teplotě -50°C.

24; To už je na hraně hulvátství. Na to zcela jistě odpovíme, říká Putinův asistent o Bidenových hrozbách. V Kremlu a Radě federace komentovali hrozby USA, že odpoví na kybernetické útoky Ruska.

25; To je jak u ochranky v nějakém obchodě. Na internetu se vysmáli nové uniformě ukrajinských námořníků. Pro ukrajinské námořníky ušili uniformu okopírovanou z neúspěšného amerického vzoru, který v USA už odepsaly.

26; Vladimir Putin a premiér Indie spustili energetický blok Jaderné elektrárny. Po rozhovorech v indickém státě Goa prezident Ruska Vladimir Putin a indický premiér Nárendra Módí se v režimu videokonference zúčastnili spuštění druhého energobloku jaderné elektrárny Kudankulam.

27; Ruská letadlová loď s nejnovějšími letadly vyplula k syrským břehům. Experti očekávají, že Rusko poprvé využije palubní letectvo v bojových akcích.

28; Bidenova prohlášení jsou kvintesencí agresivní politiky Washingtonu, říká Peskov. Tiskový tajemník ruského prezidenta zdůraznil, že v poslední době je stále obtížnější udržovat s USA přátelské vztahy.

29; Povraždili jsme 140 civilních obyvatel v Jemenu omylem, zní cynické přiznání koalice v čele se Saúdskou Arábií. Jde o letecký úder na smuteční obřad v Saná, v jehož důsledku zahynulo nebo bylo zraněno 800 civilních osob.

30; Aby přežila zimu, chybí Ukrajině dvě miliardy kubických metrů plynu, říká ministr energetiky Ruské federace. Alexandr Novak dodal, že Moskva je ochotna dodat Kyjevu palivo, ale k tomu je nutné, aby Ukrajiny disponovala peněžními prostředky.

31; Vyšetřovatelé vyslechnou Rusa osvobozeného v Sýrii. Tomský cestovatel Konstantin Žuravljov, který strávil tři roky v zajetí u syrských ozbrojenců, bude muset vyprávět pracovníkům Vyšetřovacího výboru Ruské federace okolnosti jeho zajetí.

32; V okupační Luganské administrativě informovali o příslušnících ukrajinské armády zabitých v Den obránce Ukrajiny. Platíme vysokou cenu za nastolování míru na Ukrajině, řekl pateticky šéf Luganské administrativy, přičemž zamlčel, že ukrajinská armáda nevede na Donbasu osvobozeneckou, ale okupační válku.

33; V Polsku budou exhumovány ostatky prezidenta Kczyńského, který zahynul při letecké katastrofě u Smolenska. Na novém vyšetření katastrofy prezidentského letadla trvá ministr obrany Polské republiky Antoni Macierewicz,který aktivně prosazuje fantastické verze o vině ruské strany na této tragické události.

34; Opilý Fin na soukromém letadle zabloudil ve vzduchu. Dispečeři muži pomohli najít letiště a přistát. Avšak po přistání čekala jednapadesátiletého pilota zkouška na přítomnost alkoholu v krvi.

35; Německá spolková země odmítla zavést nové sankce proti Rusku Ministr hospodářství německé spolkové země Dolní Sasko Olaf Lies se vyslovil proti zavedení nových protiruských sankcí kvůli Sýrii.

36; Pracovníci OSN přijeli do Aleppa kvůli vyvedení ozbrojenců z města. S iniciativou vyvedení ozbrojenců skupny Džebhat an-Nusrá z Aleppa přišel zvláštní vyslanec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura. Rusko tuto myšlenku podpořilo.

37; Norsko si rozmyslelo předání hory Finsku. Autoři iniciativy navrhovali předat sousedům vrchol o výšce 1331 metrů a posunout hranici o 40 metrů.

38; NATO plánuje uskutečnění rozsáhlé operace na doprovod ruských plavidel. Britské vojenské námořnictvo spolu se silami NATO plánuje doprovázet skupinu ruských plavidel, která směřuje k břehům Sýrie, a - jak se očekává – počátkem příštího týdne propluje Lamanšským průlivem.

39; Porošenko odmítl plnit Minské dohody. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko prohlásil, že neplnění balíku ohledně bezpečnosti znemožňuje pokroky Ukrajiny v politickém procesu realizaci Minských dohod.

40; Kyjevská vojska více než šestsetkrát za posledních 24 hodin ostřelovala území Doněcké republiky, hlásí velení Doněcké republiky. V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády bylo poškozeno šest domů v obcích Republiky.

41; Na karabašsko-ázerbajdžánské hranici zahynul voják. Pro vyjasnění okolností této události je vedeno vyšetřování.

42; Z pozic ukrajinské armády bylo včera večer a v noci vystřeleno více než 200 dělostřeleckých nábojů a min. Tři vojáci Doněcké republiky zahynuli a další tři byli zraněni v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády.

43; Hrozby Kyjeva jsou prázdná slova, říká italský politik. Italského politika nijak neděsí myšlenka, že se stane nežádoucí osobou na území Ukrajiny.

44; Rusko neustále nalézá USA nepřipravené, říká americký generál. Z hlediska generála ve své době USA postupovaly zbrkle, když z Evropy odvolaly desítky tisíc vojáků a početné zbraně.

45; Kyjev posílil pozice svých vojsk na jihu Donbasu o protitanková děla a raketomety, říká rozvědka Doněcké republiky. K Avdějevce byla přesunuta diverzní skupina.

46; Britové přivítají „Admirála Kuzněcova“ v plné zbroji, píše Daily Mail. Novinka o brzkém průjezdu ruské skupiny lodí směřující do Sýrie Lamanšským průlivem způsobila v Londýně paniku.

47; Ozbrojenci utíkají před údery ruského letectva. Syrská armáda postupuje v provincii Hamá. Včera syrská armáda přešla do útoku nedaleko obce Maan. Vojákům syrské armády se podařilo vytlačit ozbrojence o několik kilometrů a dostat je do obklíčení.

48; Rusko vyslalo do Sýrie mohutnou leteckou skupinu a jaderný raketový křižník. Skupina plavidel, jejíž součástí je i letadlová loď Admirál Kuzněcov a těžký jaderný raketový křižník Petr Veliký zahájila v sobotu plavbu do oblasti severovýchodního Atlantiku a Středozemního moře.

49; Provokační politika USA vede k rozpoutávání Třetí světové války, říká Zacharčenko. Politika Spojených států Ameriky může vést k rozpoutání Třetí světové války, prohlásil šéf Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko.

50; Američtí obránci lidských práv požadují od Obamy okamžité zastavení války v S7rii. Petici podepsalo více než 50 organizací a soukromých osob.

51; Kyjev se bojí, že po odpoutání sil už nebude moci strašit Západ pohádkami o ostřelování, říká Dějněgo. Vyprávět pohádky o tom, že se zde střílí a že je tu nebezpečno – obávám se, že tím budou manipulovat donekonečna, konstatoval zplnomocněný zástupce Republiky.

52; Porošenko vyslovil podmínky pro setkání v Normandském formátu. Porošenko dodal, že Ukrajina není proti tomu, aby do rozhovorů vstoupily i Spojené státy, ale přitom musí v procesu zůstat i Rusko.

53; Specnaz FSB pomocí střelby zadržel severokorejské plavidlo. Jeden pohraničník byl zraněn. Aby se zabránilo odplutí plavidla – narušitele hranic s pracovníky FSB na palubě do severokorejských výsostných vod, byla zahájena ostrá palba z velkorážného kulometu.

54; Bidenovi se vysmáli za jeho slova o „tajné operaci“ proti Rusku. Zdá se mi, že nikdo Bidenovi nevysvětlil, co znamená výraz „tajná operace“, napsal Snowden na svém Twitteru.

55; Rusko dodá Indii protivzdušné raketové komplexy S-400. Během dvoustranného setkání v rámci summitu BRICS prezident Ruska Vladimir Putiny a indický premiéra Nárendra Módí uzavřeli celou řadu mezistátních dohod.

56; Tajemství humanitárních konvojů. Co vezou syrským ozbrojencům OSN a Červený půlměsíc? Množství účastníků vojenských akcí v Sýrii za pět let několikanásobně přesáhlo objem předválečných zásob zbraní,ale nedostatkem zbraní Islámský stát ani Džebhat an Nusrá či tzv. umírněná opozice netrpí.

57; Evropský soud potvrdil, že Ukrajina je povinna vyplatit Janukovičovi kompenzaci. Jak a komu Ukrajina platí peníze je otázka, která se řeší už mimosoudní proces, komentovali u soudu situaci pro Deutsche Welle.

58; V Lausanne skončily rozhovory o Sýrii. Rozhovory trvaly 4,5 hodiny, společné prohlášení o výsledcích setkání se neplánuje, sdělil zdroj v ruské delegaci.

59; V důsledku ostřelování ze strany Ukrajinské armády byly poškozeny větrné elektrárny na jihu Doněcké republiky v Novoazovském okrese, říká Basurin.

60; Zvláštní monitorovací mise OBSE odhalila absenci více než padesáti kusů vojenské techniky ukrajinské armády na místech, kde měla být uskladněna, hlásí národní policie Luganské republiky.

61; Vztahy mezi Ruskem a USA jsou nehorší od doby izraelské Války Soudného dne v roce 1973, říká Vitalij Čurkin.

62; Čtyři bataliony ukrajinské armády přešly na standardy NATO, říká Muženko. K dnešku jen na území Ukrajiny prodělalo přípravu se zahraničními instruktory více než dva tisíce ukrajinských vojáků.

63; Merkelová chce zpřísnit sankce proti Rusku. Kancléřka Německa Angela Merkel chce vystoupit v Evropské unii za zpřísnění sankcí proti Rusku v souvislosti se situací v Sýrii, sdělil vlivný německý list Frankfurter Allgemeine Sonntagzeitung.

64; Účastníci rozhovorů ohledně Sýrie dosáhli konsenzu v hlavních otázkách, říká Kerry. Státní tajemník USA John Kerry nevyloučil, že na základě výsledků rozhovorů v Lausanne o Sýrii může být zformulováno několik různých přístupů, informuje agentura Reuters.

65; Nezávislí novináři se stali slouhy Hillary Clintonové, hlásí Fox News. Za do nebe volající považují autoři mlčení médií o odhaleném tajném spiknutí mezi známými novináři a štábem Hillary Clintonové.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 16.10.2016:

1; Na Ukrajině bylo ukradeno 100 milionů na nákup insulinu. Na Ukrajině rozkradli zhruba sto milionů hřiven, které měly být použity na nákup léků pro osoby závislé na insulinu.

2; USA a Irák zahájily operaci na osvobození Mosulu. Ozbrojené síly Iráku a USA zahájily intenzivní dělostřelecké ostřelování východní části města Mosul, která je okupována ozbrojenci teroristické skupiny Islámský stát, sdělil zdroj v bezpečnostních silách Iráku.

3; Kolem padesáti strategických bombardérů Ru-160 M2 může doplnit ruské letectvo- Ruské ministerstvo obrany má v úmyslu nakoupit kolem padesáti modernizovaných strategických bombardérů Tu-160 M2, sdělil náměstek ministra Ruské federace Jurij Borisov.

4; Bojové bratrstvo a kadeti Moskevského učiliště uctili hrdinský čin kremelských kadetů v bitvě u Moskvy v roce 1941.

5; Výhrůžka Kyjeva, že vyvinou rakety s plochou dráhou letu, vyvolala smích. Jestli se vůbec nějaké vzory zbraní objeví, pak se rozpadají ještě ve vzduchu. Experti ohodnotili suverénní projev Petra Porošenka jako komický výstup.

6; Rozporuplné dějiny. Proč pomníky tolik rozčilují veřejnost? V Carském selu ve vnitřním dvoře muzejního komplexu byla instalována pamětní deska maršála Karla Mannerheima. Předtím ji demontovali z budovy Vojenské inženýrsko-technické univerzity v Petrohradě.

7; Pochvala od nepřítele: Co stojí za zlepšením ratingu Ruska agenturou Fitch: Oznámení, že mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings zlepšila prognózu ohledně státního úvěrového ratingu Ruska z negativního na stabilní výhled, je novinka vyvolávající rozporuplné pocity.

8; Blíží se třetí výročí začátku kvasu na Euromajdanu. U této příležitosti byl zveřejněn zajímavý shrnující materiál odhalující, že vše bylo do nejmenších podrobností předem připraveno.

9; Erdogana může zachránit jen ruský specnaz. Takřka celá opozice zastoupená v parlamentu Turecka je naladěna proamericky. Odráží se tu mnoho let členství v NATO, píše spisovatel a publicista Israel Šamir.

10; Americký torpédoborec se opět dostal do raketové palby u břehů Jemenu. Odpálení rakety bylo zaregistrováno na teritoriu Jemenu, které je kontrolováno Húthii.

11; Svým prohlášením Porošenko zrušil Minské dohody a rozpoutal nové kolo bojových akcí, říká Zacharčenko. Dnes v noci to prohlásil šéf Doněcké republiky před zástupci vedení Republiky na mimořádném zasedání v Doněcku.

12; Čína zahájila přípravu na start pilotované vesmírné lodi. Start rakety-nosiče Šen-čou 11 je naplánován na pondělí 17. října.

13; Lavrov a Kerry komentovali výsledky rozhovorů ohledně Sýrie. Připomeňme, že mnohostranné setkání v Lausanne skončilo až v sobotu pozdě večer. Bylo dohodnuto, že bude co nejdříve zahájen politický proces ohledně Sýrie.

14; V Indii bylo odchyceno 150 pákistánských holubů pro podezření ze špionáže. Nyní úřady Indie prověřují, zdali ptáci nebyli vycvičeni pákistánskou rozvědkou pro uskutečňování špionáže nebo zdali nebyli využíváni pro tajnou výměnu zpráv přes hranice.

15; Jeden z obrněných transportérů slavnostně předaných Porošenkem u příležitosti „Dne obránce Ukrajiny“ (pohotově překřtěný lidmi na Den ukrajinského nacisty) měl ještě ten den dopravní nehodu se smrtelnými následky.

16; Evropané se vzbouřili: Protestní akce proti obchodním smlouvám s USA a Kanadou se konaly ve Francii, Španělsku a Polsku. Manifestací se účastnily desítky tisíc lidí.

17; Ruský pohraničník byl zraněn, jeden narušitel zahynul. Byly zveřejněny podrobnosti ze zadržení severokorejského plavidla v Japonském moři.

18; Je to Batmanovo plavidlo. Admirál USA vychvaluje pochybný torpédoborec za 4,4 miliardy dolarů. Hlavní předností torpédoborce Zumwalt je nezvyklý tvar a povrch pohlcující radiové signály, což jej má podle tvůrců projektu učinit neviditelným pro radary nepřítele.

19; Budeme nejlepšími přáteli. Trump zalichotil Indii. V případě Trumpova vítězství se USA a Indie stanou nerozlučnými přáteli.

20; Hřbitov hlídkových Toyot Priusů dokládá rozměry „úspěchů“ ukrajinských policistů. Na internetu se objevily fotografie hřbitova hlídkových Priusů zdemolovaných tzv. „novou policií“.

21; Hraniční kontrolní bod Zajcevo se přesouvá blíže k linii dotyku. Na linii dotyku v Donbasu byl zahájen přesun kontrolního bodu Zajcevo blíž k hranici Doněcké republiky.

22; Vladimir Putin vystoupil na plenárním zasedání lídrů zemí BRICS summitu v indickém státě Goa.

23; Ukrajiny zahájila odčerpávání plynu z podzemních zásobníků. Ukrjaina přerušila proces plnění plynu do podzemních zásobníků a začala s jeho čerpáním. Oznámil to tiskový tajemník společnosti Ukrtransgaz Maxim Biljavskij.

24; Rusko a Čína vytvoří centrum moci jako alternativu k USA, píše agentura Bloomberg. Moskva a Peking nacházejí čím dál více vzájemného pochopení v souvislosti se soupeřením obou států s Washingtonem, píše Bloomberg.

25; Patriarcha Kirill vysvěcuje v Londýně Uspenský katedrální chrám (Chrám Nanebevzetí Panny Marie), který prošel rekonstrukcí, a postavil se do čela hlavní křesťanské bohoslužby zvané „Božská liturgie“.

26; Italští podnikatelé navrhli mechanismy pro obcházení krymských sankcí. Zajímavé mechanismy pro obejití sankcí byly navrženy podnikateli z Itálie během třídenní návštěvy Krymu.

27; Britský tisk prozradil, odkud bude zahájena invaze Ruska do Ameriky. Který region podle názoru britských novinářů nechal Obama bez ochrany? Přirozeně Aljašku...

28; Pokřikování na tržišti. Takto nazvalo ruské ministerstvo zahraničí americké hrozby kybernetickým útokem. Náměstek ministra zahraničí prohlásil, že nová dávka hrozeb ze strany USA Rusko nezaskočí a nedonutí je ustoupit.

29; Tři obytné domy byly poškozeny v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády ve Staromichajlovce. Ukrajinští vojáci minulou noc ostřelovali čtvrť Staromichajlovka na okraji Doněcka.

30; Ukrajinská armáda opevňuje pozice v okolí Stanice Luganské. Přiváží se technika a stavební materiál, hlásí Národní policie Luganské republiky. Kyjevští vojáci porušují Minské dohody a pokračují v opevňování svých pozic podél linie dotyku.

31; Iosif Kobzon během koncertu konaného v Doněcku oznámil, že Valentina Těreškova slíbila, že přijede na Donbas.

32; Státní department a FBI se smluvily, když posuzovaly případ o elektronické poště Hillary Clintonové. FBI přiznala, že zástupce Hillary Clinton v době výkonu její funkce státního tajemníka USA se pokoušel ututlat skandál s její elektronickou poštou a navrhoval FBI výhody v zahraničních misích.

33; Služba pohraniční ochrany Ministerstva státní bezpečnosti Luganské republiky odhalila skrýš s municí a zadržela narušitele hranice, který přeplaval Doněc, aby pronikl do Republiky.

34; Tajemství humanitárních konvojů: Co vezou syrským ozbrojencům OSN a Červený půlměsíc? Množství účastníků vojenských akcí v Sýrii za pět let několikanásobně přesáhlo objem předválečných zásob zbraní, ale nedostatkem zbraní Islámský stát, Džebhat an-Nusrá ani tzv. „umírněná opozice“ rozhodně netrpí.

35; Efekt je dokonce větší, než jsme plánovali. Výsledky návštěvy italské delegace na Krymu. Během návštěvy italské delegace na Krymu byla podepsána řada důležitých dohod.

36; Jeden voják armády Doněcké republiky zahynul během minometného ostřelování. Ukrajinská armáda pálila po Doněcké republice více než pětsetkrát za den.

37; Tisková konference Vladimira Putina o výsledcích summitu Brics. Prezident Ruska Vladimir Putin odpověděl na otázky novinářů ohledně výsledků summitu lídrů zemí BRICS v indickém státě Goa.

38; Evidentně poněkud znervózněli, komentoval Putin Bidenovy hrozby. Prezident Ruské federace Komentoval nedávná prohlášení viceprezidenta USA Josepha Bidena o opatřeních proti Moskvě kvůli hackerským útokům a prohlásil, že „od našich amerických přátel je dnes už možné čekat úplně cokoli“.

39; Všechno je velmi špatné. Čurkin hodnotil rusko-americké vztahy. Vztahy Ruska a Ameriky jsou dnes nejhorší od roku 1973, prohlásil velvyslanec Ruska při OSN.

40; Masové „procházky“ v „Den obránce Ukrajiny“. Zatímco v Kyjevě pochodovali neonacisté, zbylá Ukrajina „slavila“ nový státní svátek, který nazvala „Dnem ukrajinského nacisty“.
41; „Jeden starý přítel je lepší než dva noví“, řekl nejvyšší představitel Indie o Rusku. Toto ruské přísloví pronesl indický premiér Nárendra Módí během rozhovoru s Vladimirem Putinem.

42; Nehodláme jakkoli ovlivňovat průběh prezidentských voleb v USA, řekl Putin. Rusko se nechystá vykonávat jakýkoli vliv na volební kampaň v USA, prohlásil před novináři na tiskové konferenci prezident Ruské federace Vladimir Putin.

43; Ukrajinský voják byl nalezen mrtev na hranici s Krymem. Tělo vojáka ze samostatné mechanizované brigády ukrajinské armády bylo nalezeno na hranici Krymu s Chersonskou oblastí.

44; Nasrat! Putin odpověděl na otázku o možnosti zmírnění nebo zrušení protisankcí vůči Západu.

45; Ani jeden uprchlík neřekl, že by jeho dům bombardovalo Rusko. Rok operace ruského letectva očima Syřanů. Samozřejmě že lidé měli pochybnosti, bojuje-li Amerika proti Islámskému státu. Pak už to začalo být všem jasné, říká Syřan žijící v Rusku, který již Rusko považuje za svou vlast.

46; V Doněcké republice očekávají delegaci z Francie a Finska. Mělo by k tomu dojít v nejbližších týdnech.

47; Špionážní letadlo amerických ozbrojených sil se přiblížilo k ruské vojenské základně v S7rii. P-8A Poseidon také přiletěl k plavidlům ruského vojenského námořnictva ve východním Středomoří.

48; Rusové začali méně důvěřovat médiím. Vyplývá to z výsledků průzkumu Fondu „Veřejné mínění“.

49; Válka v Sýrii neskončí ani po dobytí Aleppa Asadem, píše německý list Handelsblatt. Aleppo dříve či později bude dobyto syrskými vojsky za podpory spojenců, ale válka tím neskončí.

50; Ukrajinská armáda zahájila psychologický útok na hraniční kontrolní bod pohraniční služby FSB na Krymu. Do Chersonské oblasti se z Donbasu vrátil nacistický 34. batalion ukrajinské armády „Baťkivščina“. V předvečer tzv. „Dne obránce Ukrajiny“ ozbrojenci z trestního batalionu zahájili s obrněnou technikou „psychologický útok“.

51; Vůdce Islámského státu byl zabit během speciální operace v tureckém Gaziantepu. Policie také zadržela teroristovu ženu a dvě děti.

52; Ozbrojenci ostřelovali centrum Aleppa. Jsou oběti na životech. Ozbrojenci z radikálních skupin ostřelovali z minometů okolí Chamidija a Sajjíd Alí. Zahynuli dva lidé, kolem dvaceti lidí bylo zraněno.

53; Putin varoval novináře, že mohou být objekty sledování.. Přijdete do prezidentových prostor, můžete něco zaslechnout, uvidět, s někým promluvit, bez obav tlacháte po telefonu... A všechno, co si myslíte, nebo třeba jen to, co předpokládáte, je v éteru k dispozici.

54; Ve věku 35 let zemřel litevský ministr zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Litvy Juras Požela zemřel v noci na neděli v nemocnici ve Vilniusu, sdělil v neděli agentuře BNS předseda štábu Sociálně-demokratické strany Algirdas Sisas. Příčinou smrti byl zánět slinivky břišní.

55; Devatenáct ozbrojenců Islámského státu bylo zadrženo v tureckém Gaziantepu během policejní operace probíhající už od rána na jihovýchodě Turecka, prohlásil gubernátor Gazinatepu Alí Erlikaja.

56; Připravuje se Rusko na velkou válku? Washington Post zveřejnil analýzu. Některé kroky Ruska v současné době působí dojmem, jako by se země skutečně připravovala na válku, píše WP.

57; Putin zažertoval na téma odposlechu během přerušení dodávky proudu. Elektřina zmizela, když Putin vyprávěl o sledování ze strany amerických tajných služeb.

58; Nadešel čas vidlí a pochodní, americký šerif vyzval ke vzpouře proti americké moci. Šerif amerického Milwaukee ve státě Wiskonsin David Clark veřejně prohlásil, že úřady USA jsou zkorumpované a že nastal čas pro vzpouru.

59; Tisíce Francouzů se účastnilo akce proti jednopohlavním svazkům. Podle policejních údajů na ulice vyšlo 23 až 24 tisíc lidí, zatímco organizátoři mluví o 200 tisících účastníků.

60; Ruské letectvo a „Tygři“ prolamují obranu teroristických band v Hamá. Bylo dobyto město Maardes, zabito mnoho ozbrojenců. Syrská vojska za aktivní podpory ruského letectva pokračují v úspěšném útoku na severu provincie Hamá a likvidují ozbrojence.

61; Tři týdny před volbami zaostává Trump za Clintonovou o 11 procent, vyplývá z průzkumu uskutečněného televizní stanicí NBC spolu s Wall Street Journal.

62; Byla zastřelena patnáctiletá dcera amerického mistra světa v lehké atletice v běhu na sprinterských tratích (100 a 200 m)Tysona Gaye. Dívka zemřela na následky stelných poranění v americkém státě Kentucky.

63; Proč myšlenky ruského světa nadále žijí na Ukrajině? Ukrajinský časopis Krajina přináší výběr expertních názorů na toto téma.

64; Turecko oznámilo osvobození syrského města Dabik od Islámského státu. Předtím v neděli turecký vojenský zdroj sdělil, že byla získána kontrola nad územím kolem Dabiku a síly Svobodné syrské armády vstoupily do města a provádějí začištění.

65; Asad a Rusové nedokáží vyhrát válku v Sýrii, říká britský ministr zahraničí. USA a Velká Británie zvažují možnost zavedení ekonomických sankcí proti Sýrii a Rusku kvůli vyostření situace kolem Aleppa, prohlásili ministři zahraničí Velké Británie a USA.

66; Dokáží Američané odlišit slova Hillary Clintonové od výroků diktátorů? Hilary Clinton často srovnává své politické oponenty s tyrany. Přitom ve svém článku o výjimečnosti USA se uchýlila k formulacím, za které by se nemuseli stydět diktátoři 20. století.

67; V sociálních sítích se rozhořel skandál kvůli „sexistickému“ blahopřání ukrajinským vojákům („našim chlapcům“). Podle názorů uživatelů se tisková služba ATO dopustila diskriminace vůči ženám v armádě.

68; Ukrajinští teroristé zabili velitele Domobrany Motorolu na dálku odpálenou náloží. Dnes večer v Doněcku byl ukrajinskými teroristy zavražděn legendární velitel Arsenij Pavlov zvaný Motorola. Motorolova smrt byla již potvrzena ministerstvem obrany Doněcké republiky

69; Haag je inkvizice řízená tajnými službami, říká nejznámější vězeň tribunálu. Dnes na práci Haagského tribunálu vzpomíná v exkluzivním interview bývalý viceprezident Jugoslávie Vojislav Šešelj.

70; V důsledku výbuchu v Motorolově domě jsou zranění. V okolí výtahu v Motorolově domu byla nastražena bomba, která zranila několik dalších lidí.

71; Porošenko nám vyhlásil válku, řekl Zacharčenko o vraždě Motoroly. Vraždou Arsenije Pavlova Kyjev vyhlásil válku Doněcké republice, řekl novinářům šéf Republiky Alexandr Zacharčenko.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU. Krym, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.